Gönderen Konu: Auris Periyodik Bakım  (Okunma sayısı 173430 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
Ynt: Auris Periyodik Bakım
« Yanıtla #560 : Nisan 16, 2015, 11:44:31 »
Aracım 2013 model 1.4 d4d premium m/m. km si 8.000 de.mayıs ayında yıllık 2. senesi doluyor.yani yıllık bakım zamanı gelmiş oluyor.10,000 bakım ve yıllık bakım bi ara da yaparız demişti servis.10,000 dolmuyor ama yıl doluyor.ne yapmamı önerirsiniz. mayısda gitmim gerek bakıma

10bin km. ya da 1 yıldan önce hangisi dolarsa o zaman bakım yapılır.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #560 : Nisan 16, 2015, 11:44:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 10
  • Model Yılı: '13
  • 14 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #561 : Nisan 16, 2015, 12:21:57 »
peki 10,000 km veya yıllık bakımda hangi işlemler yapılacak aracıma bilgisi olan varmı?
fnd..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #562 : Nisan 16, 2015, 12:30:23 »
peki 10,000 km veya yıllık bakımda hangi işlemler yapılacak aracıma bilgisi olan varmı?

Motor yağı ve filtresi değişecek, hava filtresi kontrol edilip gerekirse temizlenecek ve diğer genel kontroller yapılacak, sorularınız varsa mutlaka sorun bakımda hallederler. Motor yağı değişiminde 5/30 tam sentetik yağ kullandıklarını teyit edin 10/40 koymasınlar.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 53000
  • Model Yılı: '12
  • 4 kere teşekkür etti
Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra 60.000 km bakım
« Yanıtla #563 : Mayıs 07, 2015, 22:34:43 »
Arkadaşlar arabamı 60,000km bakıma götüreceğim servis 520TL fiyat söyledi servisten vazgeçtim gibi parçaları kendim alıp tanıdık ustaya götüreceğim yalnız 60.000km de hangi parçalar değişiyor tam liste halinde bilen var mı acaba birde yağ olarak Mobil ESP Formula 5W-30 kullanacağım iyi midir ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • YB276
  • Kilometre: 40000
  • 154 kere teşekkür etti
  • 190 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #564 : Mayıs 07, 2015, 23:17:29 »
Yag,yag filtresi,hava,polen,mazot filtresi degisir.Gecen sene ben hepsini işçilik dahil 5-30 mobil1 esp yag la 300 liraya orjinal parcalarla degistirmistim.Arkadasim sagolsun.
2011 Toyota Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Special Edition
Beni en çok çeken şey mazotun köpürmesi,dizelin çalışırken yaptığı sesi Anlayamazsınız. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 9400
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #565 : Mayıs 08, 2015, 18:59:25 »

yalnız ben biraz indirim aldım bi hatadan dolayı. bi de bu fiyata polen ve hava filtresi eklenecek

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #566 : Mayıs 27, 2015, 19:31:05 »
Auris 2010 Makyajlı kasa 1.6 Benzin/Lpg 70000 bakımı yağ tavsiyeni nedir. Saygılar İlyas

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 27, 2015, 19:41:50
1-Mobil 1™ ESP Formula 5W-30

2-Castrol Magnatec 5w30 - C2 - 4 Lt StopStart Tu - Benzinli Dizel Motor Yağı

3-Castrol EDGE 5W30 4 Litre 85c057 Motor Yağı

Toyota Auris 1600 132 makyajlı kasa sizce hangisi yada diğer tavsiyeleriniz saygılar ilyas

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 25000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #567 : Haziran 01, 2015, 18:43:36 »
araçım 2012 model comfort extra ,km 29 binde bu bakımını serviste değilde özel bir yerde yaptırmak istiyorum servis daha külfetli olduğu için önerebileceğiniz  bakım paketleri var mı site linki , yada satan yada önerisi olan var mı hayırlı kandiller kazasız belasız sürüşler diliyorum
ıslak adam yağmurdan korkmaz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #568 : Haziran 01, 2015, 18:48:04 »
Sağolun sizede hayırlı kandiller

İstanbulda Tem otomotiv Ufuk Sönmez var , maslakta. Özel servis hizmeti ve parça temini mevcuttur. Forumdan kendisiyle iletişime geçebilirsiniz
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #569 : Haziran 01, 2015, 19:07:55 »
araçım 2012 model comfort extra ,km 29 binde bu bakımını serviste değilde özel bir yerde yaptırmak istiyorum servis daha külfetli olduğu için önerebileceğiniz  bakım paketleri var mı site linki , yada satan yada önerisi olan var mı hayırlı kandiller kazasız belasız sürüşler diliyorum

Orjinal parçaları ve motor yağını alıp en yakınınızdaki tamirciye giderseniz max. 50 tl ye işinizi halleder. Yada yağ ve yağ filitresini yağı aldığınız yerde hava ve polen filitrelerinide kendiniz değiştirirseniz bakım ücreti için işçilik parası vermezsiniz.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 102000
  • Model Yılı: '05
  • 33 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #570 : Haziran 01, 2015, 19:32:45 »
bende tam bu gün @Ufuk Sönmez (16363)  beyden bakim için gerekli parçaların siparişini verdim.  Kendisi ile irtibata geçin.
2005 Toyota Corolla Terra 1.6 vvti (Sadece Benzin)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #571 : Haziran 01, 2015, 20:31:58 »
Orjinal parçaları ve motor yağını alıp en yakınınızdaki tamirciye giderseniz max. 50 tl ye işinizi halleder. Yada yağ ve yağ filitresini yağı aldığınız yerde hava ve polen filitrelerinide kendiniz değiştirirseniz bakım ücreti için işçilik parası vermezsiniz.
Bunun adi bakim degil ki? Bu isin profesyonelligi de bu sekilde olmaz.

Bu sekilde, bir sorun ancak basiniza geldiginde, yolda kaldiginizda, aracinizda yuksek bedelli masraflar ciktiginda usta ararsiniz.Artik isten anlayan ustalarin bir cogu da bilincsiz bir sekilde uzerinde islem yapilan araclar ile ugrasmak istemiyor.

10 litre benzin paranizi yilda bir sefer fazladan iscilik vererek, aracinizin sorunlarini onceden bilmek, olur olmaz yerde yolda kalmamak, firsatci cekici masraflarindan sakinmak, aracinizin ikinci el degerini korumak icin sizce cok mu fazla?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #572 : Haziran 01, 2015, 20:42:23 »
Garantisi bitmiş araçlar:1-Servise gitmeye devam ederler.Biraz daha fazla verirler.Belki servis gereksiz işler de yapar.Kdv biner.Tuzlu olur.2-Aracın kitapçığına bakar ilgili kilometre de nelerin yapılacağını öğrenir.Uygun yerden orjinal veya orjınale yakın parçalar temin eder.İyi bir özel servisse zaten orada yaptırır.3-Özel servis çok uzaktaysa temin ettiği parçalarla iyi bir usta bulur.(Bu kısma dikkat.İyi olacak ve araç sahibi de işten ve adamdan anlayacak)4-Araç iyice dinlenir.Olası sesler ve sorunlar Toyotaclubtr'de konuşulup,tartışılır.Çözümler üzerinde durulur.5-Araç ve sürücü mutlu olur.6-E biraz da tasarruflu olur. :saygi:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #573 : Haziran 01, 2015, 20:48:22 »
Garantisi bitmiş araçlara servise gelsin diye yapılan kampanyalara bakarsanız dışarıdan daha uyguna geldiğini görürsünüz :)
Garanti bitti diye servise gitmemek bana farklı geliyor. O aracın bütün kayıtları orada mevcut inceleme yapılırken eski kayıtlara bakılır ona göre birşeyler yapılır
Buradan , servisteki ustalar mükemmel sonucu çıkmamalı, işini çok iyi yapanlar her zaman vardır
Forever kartın sitesinde  2010 ve altı modellere kampanya olduğu yazmakta
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #574 : Haziran 01, 2015, 20:49:33 »
Alternatif çok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #575 : Haziran 01, 2015, 20:53:07 »

Alternatif çok.

%99 Alternatif garanti vermiyor ama , en önemli nokta bu

Serviste değişen her parçanın aracın garantisi olmasa dahi 1 yıl parça garantisi var
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #576 : Haziran 01, 2015, 20:55:18 »
%99 Alternatif garanti vermiyor ama , en önemli nokta bu

Serviste değişen her parçanın aracın garantisi olmasa dahi 1 yıl parça garantisi var
Toyota boşuna mı aldık?Çarpmadıkça bir şey olmaz. :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 25000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #577 : Haziran 01, 2015, 21:49:59 »

Bu sekilde, bir sorun ancak basiniza geldiginde, yolda kaldiginizda, aracinizda yuksek bedelli masraflar ciktiginda usta ararsiniz.Artik isten anlayan ustalarin bir cogu da bilincsiz bir sekilde uzerinde islem yapilan araclar ile ugrasmak istemiyor.

10 litre benzin paranizi yilda bir sefer fazladan iscilik vererek, aracinizin sorunlarini onceden bilmek, olur olmaz yerde yolda kalmamak, firsatci cekici masraflarindan sakinmak, aracinizin ikinci el degerini korumak icin sizce cok mu fazla?
size özel bi ileti attım ama geldi mi ben mi atamadım bilemiyorum size nasıl ulaşabilirim tel face bakım için görüşmem lazım tabı uygunsa
ıslak adam yağmurdan korkmaz...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #578 : Haziran 01, 2015, 22:00:07 »

Ben zaten normal bakım için söyledim ayrıca orjinal parça alınıp ustaya gidilir dedim. Normal bir bakım da aracınız garantili bile olsa siz şurası şöyle sıkıntılı felan demedikçe bir işlem yaptıkları yok. Hatta siz rahatsızlığınızı belirtseniz dahi normal diyorlar. Normal bakım işlemi için çok profesyonel bir işlem yapıldığını düşünmüyorum. Bir arıza dan bahsedilmiş olsaydı eğer kesinlikle yetkili servise yakınlarda yoksa işinin ehli bir ustaya gidilmesini tavsiye ederdim.Bu benim düşüncem.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #579 : Haziran 01, 2015, 22:19:34 »
size özel bi ileti attım ama geldi mi ben mi atamadım bilemiyorum size nasıl ulaşabilirim tel face bakım için görüşmem lazım tabı uygunsa
Ozel mesajiniz geldi, yarin cevaplayacagim Onder bey.

Ben zaten normal bakım için söyledim ayrıca orjinal parça alınıp ustaya gidilir dedim. Normal bir bakım da aracınız garantili bile olsa siz şurası şöyle sıkıntılı felan demedikçe bir işlem yaptıkları yok. Hatta siz rahatsızlığınızı belirtseniz dahi normal diyorlar. Normal bakım işlemi için çok profesyonel bir işlem yapıldığını düşünmüyorum. Bir arıza dan bahsedilmiş olsaydı eğer kesinlikle yetkili servise yakınlarda yoksa işinin ehli bir ustaya gidilmesini tavsiye ederdim.Bu benim düşüncem.

Siz de haklisiniz, parayi pul gibi verip yine de sorununuz cozulmediginde uygun bir cikis yolu ariyor kullanici ic gudusel olarak. Ancak dikkatli olunmasi gereken konu, 3 lira tasarruf edelim derken iki gun sonra 5 lira masraf etmemek, bunun icinde gerekli olan tek sey caninizi emanet ettiginiz aracinizi ilgili konuda bilincli ellere teslim etmek, "ne is olsa yaparim abi, sadece 50 lirani alirim" diyen usta, masum tamirci benzeri teknik bilgiden yoksun (amacim kimseyi asagilamak degil, bu tavri kullananlaradir sozum) adamlar size tasarruf saglamazlar, saglayamazlar.

He yok, benim bulundugum konumda, simdiye kadar gordugum en bilincli isi ben yapiyorum (en azindan yardim alarak) denilebilecek bir pozisyon varsa ona sozum yok, ama benzinci de bedavaya filtre degistirtmek, oto elektrikciye sanziman yagi degistirtmek, lastikciye kelebek bogazi temizletmek yarar degil zarar getirir.

"Bir yag filtresi takilacak ne var ki?" deyip motor revizyon faturasini benzin istasyonu odeyecek, "Hava filtresini ben takarim" deyip "Hava akismetre kac para acaba?, yanlislikla kirdim da" diyenleri goruyoruz ve bu bize cok uzucu geliyor.