Üyelik Sözleşmesi

Hoş geldiniz. Bazı uymamız gereken kurallar var ve bunlar herkes için geçerli:

1- Forumlara, gerçek isimleriniz ve soyisimleriniz ile üye olmuş olmanız ilk kuraldır.

2- Forumlarımızda hiçbir üyenin özgürlüğünü kısıtlayacak veya uygun olmayacak davranışlarda bulunmayacağınızı kabul etmiş oluyorsunuz. Ayrıca diğer forum kullanıcılarını bezdirici, huzursuz edici, korkutucu davranışlarda bulunmak; kanun dışı, zarar verici, tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, müstehcen, kaba, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, ırk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak, siyasi içerikli propaganda yapmak, herhangi bir yasa dışı örgüt döküman/dökümanları yayınlamak ve/veya bu konuda herhangi bir açıklama yapmak, herhangi yasa dışı bir örgüt/kurum/kuruluş üyesi ya da sempatizanı olmak, Atatürk ilke ve inkilaplarını ve Türk milletini rencide edici/edebilecek unsurları, Anayasa’nın değişmez/değişmesi teklif edilemez madde/kelimeleri ile güvenceye alınmış konularını tartışmaya kalkmak; bu İletişim Platformu’nda yetkili bir kişi gibi davranmak; verilen hizmetleri, platform yöneticilerini, moderatörleri ve diğer forum kullanıcılarını küçümser davranışlar sergilemek; bilerek ya da bilmeyerek herhangi bir ulusal ya da uluslararası kanunu, anlaşmaları, tüzükleri çiğnemek, trafik kurallarına aykırı eylemleri teşvik etmeye yönelik mesaj yazmak kesinlikle yasaktır.

3- Hiçbir şart altında küfür, hakaret ya da karşı tarafı rencide edici mesaj atamazsınız. Böyle bir olay tespitinde, üyeliğiniz iptal edilecektir.

4- Bu lisansla, platformda üye isminiz kullanılarak gerçekleştirilen her hareket ve bağlantıdan tamamen kendinizin sorumlu olduğunu kayıtsız şartsız kabul etmiş oluyorsunuz.

5- İletişim Platformu; alanlarda karşılaşabileceğiniz teknik veya diğer problemlerden, herhangi bir üyesinin ya da moderatörünün bu sözleşmedeki kural ve prosedürlere ters düşen davranışlarından, alan kullanıcılarının veya moderatörlerinin tavırlarından, bağlantı zorluklarından dolayı kesinlikle size karşı sorumlu değildir. Hizmetlerimizi kullanarak yapılan bağlantılar gizli değildir ve gerçek zamanlı (online) gerçekleşmektedir. Hiçbir kişi veya kuruluş, diğer kullanıcıların bağlantılarını ve ilettikleri materyalleri kontrol veya kayıt edemez. Diğer kullanıcıların, siz ve aileniz tarafından sakıncalı bulunabilecek herhangi bir içerik sunmayacaklarına dair bir garanti verilemez.

6- Yukarıdaki kontrol ve kayıt işlemlerine konmuş yasaklara rağmen, kabul edilmiş kurallar dahilinde moderatörlerin bazı veya tüm alan ve diğer bölümleri, şüphelendiği durumlarda bu lisansdaki kuralların ihlal edilmediğini garanti altına almak adına kontrol etmesini, platform özelliklerinin amacı dışında kullanılması durumunda gerekli gördüğü işlemleri yapmasını, hizmetlerin kullanılması dolayısıyla elde edilen veri ve bilgileri saklamasını kabul etmiş durumdasınız.

7- İletişim Platformu'ndaki kullanım hakkınız geçici veya kalıcı olarak kapatılabilir, yorumlarınız silinebilir, internet hesabınızı kullanmanız geçici ya da kalıcı olarak engellenebilir, hesabınız tamamen kapatılabilir. Şimdi ya da gelecekte, İletişim Platformu ve onunla ilişkili diğer kurumların web üzerindeki tartışma alanlarından ve ilişkide bulundukları firma/kuruluş/kurumların sunduğu hizmetlerden yararlanmamanız için girişimde bulunabilinir ve/veya kullanımınız geçici ya da kalıcı olarak engellenebilir. Forumlarımız ya da dışında hizmetlerimizi zedeleyecek davranış ve söylemlerde bulunduğunuz, diğer kullanıcılara zarar verecek bilgiler yaydığınız, programlar bulundurduğunuz, yapımına, dağılmasına, kullanımına önayak olduğunuz tespit edildiğinde, sistem kayıtlarımızı, ulusal ve uluslararası tüm yetkili mercilere gerekli yasal işlem ve yaptırımların yapılabilmesi için sunma hakkımızı saklı tutarız. Bu sözleşmeyi kabul ederek, belirtilen kurallara uymadığınız takdirde size karşı kullanacağımız yaptırımları, uyarı yapmaksızın uygulayabileceğimizi kabul etmiş olmaktasınız.

8- Bu altyapı, Murat Küden'in mülkiyeti dahilindedir. İki ayrı yönetici gurubu tarafından yönetilmektedir. Birincisi, "Site Yöneticisi" olarak adlandırılmakta ve sadece teknik altyapı ile ilgili işlerden sorumludur. Diğeri ise "Bölüm Yöneticisi" olup forum içerisindeki düzen, mesajların içeriği ve bunların korunmasından sorumludur. Bölüm Yöneticisi, takdir hakkını istediği gibi kullanabilir. Yetkilerinin bir kısmını ya da tamamını, dilediği kişi ya da kişilere önceden ilan etmek kaydı ile devredebilir. Konular, Bölüm Yöneticisi tarafından takip edilir, okunur, incelenir; gerekirse yeniden düzenlenebilir, silinebilir ya da taşınabilir. İletişim Platformu için yazılmış olan aşağıdaki kurallar herkesin lehine olup, platformun seviyesini ve okunabilirliğini koruyup geliştirmeyi amaçlamaktadır.

9- Bu altyapı; dostluk, hoşca vakit geçirmek ve fikirlerimizi paylaşmak amaçlı olarak kurulmuştur. Sosyal konulara odaklı olmakla beraber dostluk ortamının sağlanması ve sürdürülmesi amaçlanmaktadır. Kurallar çerçevesinde hareket edildiği sürece hiçbir üyenin üyeliği iptal edilmeyecektir. Bu platforma üye olan herkesin herşeyi eleştirme hakkı vardır; ancak eleştiri ile karalama arasındaki çizginin aşıldığı durumlarda, yöneticiler gereken önlemi almakla sorumludur. Bu platform, gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla, fikir alışverişinde bulunulması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir.

10- Foruma kayıt sırasında gerçek isim ve soyisim girmemiş kişilerin üyeliği yöneticiler tarafından herhangi bir uyarı verilmeksizin silinebilir. Mutlaka, aktif ve erişebildiğiniz bir e-posta adresinizi kullanmanız gerekmektedir.

11- Avatar olarak sadece kendi resimlerimizi kullanıyoruz. Bunun faydasını, düzenlenen organizasyonlarda defalarca gördük. Lütfen bu konuda gereken duyarlılığı, eskiden olduğu gibi göstermeye devam edelim.

12- Mesaj yazarken, büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Ayrıca diğer font ve renk türevleri ile yazılmış mesajlar okumayı zorlaştırdığı takdirde moderatör tarafından değiştirilebilir veya silinebilir.

13- Hiçbir kullanıcı kendisine ait kullanıcı hakkını ve şifresini bir başkasına devredemez, kullandıramaz ve başkası adına platforma yazı yazamaz.

14- Bir mesajı sadece ilgili alana gönderiniz. Birden fazla alanla ilgili görünen mesajlarınızı, en çok ilgili bulunduğu alana gönderiniz, birden fazla alana göndermeyiniz. Aksi takdirde, ilgisiz alanlara yollanan mesajlar taşınabilir veya silinebilir. Mesajların taşınması veya silinmesi ile ilgili uyarı ya da bildiri yapma zorunluluğu yoktur.

15- Platformda; açıkça, üstü kapalı, ima edici şekilde reklam ya da gizli reklam yapılmasına izin verilmeyecektir.

16- Başka internet siteleri ya da interaktif oluşumlar ve bunların düzenledikleri organizasyonlar ile ilgili olarak, yöneticilerden izin alınmaksızın konu açılmasına izin verilmemektedir.

17- Platform kurallarına uymayan katılımcıların platforma yazı yazması, süreli olarak kısıtlanacaktır. İlgili kullanıcı e-posta yolu ile durumdan haberdar edilecektir.

18- Bu kurallar, yöneticilere başvuru kaynağı olarak kullanılacaktır. Yöneticiler, kural ihlali saptadıklarında, bunun hangi kural olduğunu açıkca ve herkes tarafından görülecek şekilde ilan edebilirler.

19- Toyota Club Türkiye platformuna yazılan mesajlar veprofilinize girdiğiniz bilgiler kalıcı nitelikte olup, uzun süre yayında kalmaktadır. Üye olan veya olmayan kişilerce mesajları okunabilmektedir. Üye profilleri ve bazı bölümler sadece üyeler tarafından okunabilmektedir. Üye olmayanlar üye isimlerini göremezler. Mesaj yazarken bu durum benimsenmeli ve yazdıklarınızın sadece yönetime geçerli bir neden ile başvuru sonrası değişmesi veya geri alınmasının mümkün olduğu bilinmelidir.

20- Bu kurallar, platformun düzeni için vardır. Kurallarda, yerine göre, esnek davranmak veya katı davranmak, forum yöneticisinin yetkisi dahilindedir. Eski kullanıcılar veya yeni kullanıcılar diye bir ayrım gözetmeksizin bu kurallar herkes için geçerlidir.

21- Bu sözleşme, gerekli görüldüğü takdirde, tarafımızdan haber verilmeksizin değiştirilebilir.


UYARI : Üyelerin, mesajlarında sınırsız içerik özgürlüğü kullanabileceği gibi bir düşüncemiz bulunmamaktadır. Üyelerin özgürlüğünün sınırı, yukarıda yazılı olan kurallar ile çizilmiştir.


Bu forumda kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; kesinlikle cinsellik, yanlış, yanıltıcı, yasadışı örgütlenme, kırıcı, kişisel gizlilik, uluslararası ve Türkiye Cumhuriyeti Yasaları\'na aykırı içeriği olan iletiler atamazsınız. Bunun yanında, telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız. Spam, flood, reklam, zincirleme mektup, piramit şemaları ve taciz kesinlikle yasaktır.

Yolladığınız hiçbir iletinin ne forum ekibi ne de forum sahipleri tarafından yasallığı onaylanamaz. Lütfen şunu unutmayın; bizler atılan her iletiyi anında görüntüleyemeyiz ve iletilerin içeriği bizim sorumluluğumuzda değildir. Paylaşılmış/verilmiş bilgilerin hiçbirinin yararlı veya bütünleyici olduğunu garanti edemeyiz. Gönderilen iletiler yalnızca yazarın görüşlerini belirtir; forumun, forum ekibinin, ortaklarının veya forumun sahibinin görüşlerini değil. Eğer gönderilmiş bir iletinin sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız, durumu derhal bir yöneticiye veya moderatöre bildiriniz. Forumun sahipleri ve forum ekibi, makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkına sahiptir. Bu tümüyle elle yürütülen bir süreç olduğundan dolayı lütfen iletilerin anında kaldırılmasının veya kısmen düzenlenmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın. Bunlar, üyelerin profil bilgileri için de geçerlidir.

Yazmış olduğunuz mesajlardan şahsınız sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, bu forumu, forumla bağlantılı diğer web siteleri, forum ekibini ve ortaklarını zarara uğratmamayı ve oluşabilecek zararlardan korumayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu forumun sahipleri, forumu kullanış tarzınızın neden olduğu bir durumdan dolayı resmi bir şikâyet alırsa veya yasal işlemler bunu gerektirirse, kimliğinizi (ek olarak, bu hizmeti kullanırken hakkınızda toplanmış olan diğer bilgilerinizi) açıklama haklarını saklı tutar.

Kayıt esnasında size kullanıcı adı seçme özgürlüğü verilmektedir. Tavsiyemiz, isminizin size özgü olmasıdır; ardından kayıt ettiğiniz hesap ile ilgili şifrenizi yöneticiler dâhil kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz (bkz: yasa ve güvenlik sebepleri). Bunun yanında, başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz, karışık ve özel şifreler kullanmanızdır.

Kullanıcı İsminiz ile birlikte gerçek isim ve soyisminizi de kayıt olurken girmeniz gerekmektedir. Forumda diğer kullanıcılar yalnızca gerçek isminizi görecektir. Kullanıcı isminiz ise sadece giriş ve şifre işlemlerinde kullanılacaktır.

Kayıt olduktan sonra profil alanlarınızı istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Fakat profil alanlarınızda kullandığınız her türlü illegal durumda, yöneticiler sizi uyarmadan profil alanınızı düzenleyebilir veya silebilirler.

Not: Her iletinizin IP adresi kayıt altına alınmaktadır. Bunun nedeni ise IP adresinizin veya ISP adresinizin daha önceden yasaklanmış (banlanmış) olabileceğidir. Bu durum sadece anlaşmanın önemli bir parçasını ihlâl etmeniz ile oluşabilir.

Ek Not: Yazılım çerezler yerleştirmektedir ve hakkınızda küçük bir metin dosyası (kullanıcı adınız ve şifreniz de mevcuttur) oluşturarak tarayıcınızın ara belleğinde bulundurur. Bu sadece giriş/çıkışlarınız için geçerlidir. Yazılım, bunun haricinde bilgisayarınızdan herhangi bir bilgi almaz.