Gönderen Konu: RC Model Araç Seçimi  (Okunma sayısı 36661 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
Ynt: RC Model Araç Seçimi
« Yanıtla #40 : Nisan 16, 2009, 12:37:30 »
Ortaokuldayken en büyük hayalim bir model helikopter alıp, Apache gibi giydirmekti. ooof of şu helikopterlerin güzelliğine bak, çok güzel Cobra olur bunlardan :D
Folgsamkeit macht frei...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Nisan 16, 2009, 12:37:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Nisan 16, 2009, 12:48:53 »
Ortaokuldayken en büyük hayalim bir model helikopter alıp, Apache gibi giydirmekti. ooof of şu helikopterlerin güzelliğine bak, çok güzel Cobra olur bunlardan :D

apachi şekilde giydirilmiş bi heliyi yakından gördüm :) gerçekten çok şık duruyor ancak helikopter o agrasif hareket kabiliyetini yitiriyor mağlesef :)

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #42 : Nisan 17, 2009, 14:06:23 »
   Bu Trex lerin bir çok videosunu izledim.  300 le 600 arası fiyat çekiyorlar. Pilli bunlar dimi? Ama manyak uçuyor, adam resmen havada dans ettiriyor onu. Ters uçurtuyor filan. Rüzgar filan dinlemiyor bunlar :) Süper valla. Ama pil işte 8 saat filan şarz ediyosun en fazla 30 dk oynuyosun. O yanı kötü yeek bi pilde olsa toplamda 1 saat. Oda bir gün için yeterli sanırım :)

Eğer para bulurda alırsam aramıza yeni katılan Tahsin bey gibi (oda bemnim kafada sanırım, hem helisi var hem offroad aracı) , bi tane offroad, yakanı bırakmam ona göre Mesut. Senin bu kadar araç filan dükkan filanmı var bilader. Yoksa kazandığını bunlaramı yatırıyosun :) Ne yapıyosun :) Bana fiyatı uygun, az arıza verebilecek, öyle dağda kırda bayırda hoplaya zıplaya gidebilecek bi offroad önerebilirmisin? Heli işi sonraya kalsın. ama onda tek marka var Trex :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Nisan 20, 2009, 08:47:13 »
İsmail abi Helikopterde akrobasi gerçekten çok zevkli bende akrobasi yapıyorum çok prof olmasamda akrobaside fena değilim :) yalnız pil konusunda bi yanlış bilgi var size iletilen sanırım. bu helikopterler LI-PO pil kullanırlar ve lipo piller 1 saatte şarj olabilmekteler. ben 4 adet pille çıkarım helikopterimi kullanmaya biri biterken biri bu iş için üretilmiş olan şarj aletinde takılı ve dolmaktadır :) bu şekilde tüm gün hiç durmadan helikopter kullanabiliyorum :)

bukadar model konusuna gelince :) birzamanlar kazandıklarımın nerdeyse hepsini bu işe yatırıyordum çok doğru :) şimdilerde duruldum :) elimde var olan modelleri kullanıyorum sadece :)

offroad araç önerme konusunda bu işe ayırabileceğiniz bütçeyi sötylerseniz eğer size birkaç araç önerebilirim.

Selamlar...

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Nisan 21, 2009, 15:23:41 »
    En minumum cinsinden olabilir. dediğim gibi fiyatı uygun, az arıza verebilecek, öyle dağda kırda bayırda hoplaya zıplaya gidebilecek bi offroad :) Yani minumum ne olabilir. Öyle 100 km hızla gitmesine gerek yok. 50 -60 yapsın yeter :)

Peki o dediğin LI-Po pillerle çalışan arabalar yokmu? 2 tane pili olsa oynasak diğeri bitene kadar diğeride şarz olsa filan. Offroad yada onroad fark etmez onlardan alırım bi tane. En fazla 300-400 olur da ne olurki ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Nisan 22, 2009, 10:17:09 »
İsmail abi tam sana göre bi model önerim ozaman ben CE firmasının ürettiği 1/16 ölçeğinde bir monsteri var ebat olarak çok büyük değil ama yakıtlı ve 60km civarındada sürati var ve çok sağlam bi araç.  fiyatıda çok makul 304 lira + KDV toplam 360YTL gibi bi fiyatı var

araç ve linki : dükkan sahiplerinide tanıyorum çok iyi ve ben bu dükkanın teknik servisine bakıyorum , her konuda yardımcıda olurum

aracın linki : http://www.modelmerkezi.com/mm/product_details.asp?p_id=847&category_id=005003

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Nisan 28, 2009, 01:15:38 »
Çok yakar abicim bu canavar :)
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #47 : Nisan 28, 2009, 12:41:27 »
   O ikinci resimdeki turuncu kep iyiymiş. Fiyatıda iyi ama bayağıda iyi yani. Ben bi 500-600 civarı bi şey önerirsin diye düşünmüştüm :) İyi diyosan aşağıdaki yazıdıklarımdan dolayı bunu bir süreliğine ertelerim ben. Yaza doğru alırız artık.

Bu hafta sonu Kiler Market oyuncak reyonunda %50 indirim yaptı. Nikko nun bi Audi tt sini aldım. 140 ytl den 70 e indi. Aynıları aynı fiyata Toyikide de var. 9.6 v 650mp pile sahip. Henüz onu çalıştırmadım. Birde bi 100 tl den 50 tl ye inmiş, arazi aracı aldım. O çok dehşet bi şey. Ondada 9.6 v pil var. Amortisörlü filan ama şu çöl araçlarından. Bi ufak video çektim yayınlarım. 40mhz kumandaları var. Çok tatminkar bi gidişli var. Çimen toprak kum vs dinlemiyor. Acayip gidiyor. Birde heli alıyordum. 250 ytl idi. 6 kanal filan. Dedim oğlum dur. Ama 125 e inmiş al şunu filan. Durdurdum kendimi neyseki :)

Şu araç tesisatlarındada böyle bi indirim olsa da alsak :D 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Nisan 28, 2009, 13:52:48 »
İsmail abi Nikko bi model araç üreticisi değildir hatıratmak isterim öncelikle. modelcilikte hiçbir nikko araç kullanılmaz. zatende araçların kırılan parçalarının yedekleri bulunmaz nikkoda. ama bu benim gösterdiğim aracın her parçası aynı bizim gerçek arabalarımızdaki gibi koduna göre mevcuttur her parçası büyük tititzlikle yedeklendirilmiştir. sana tavsiyem nikkolara daha fazla para harcamamn 2 3 nikko alırısn 1 2 senede kırlıverir ama bu aracı 10 yıl kullansan kullanırsın ve herzaman yedek parçalarını bulabilirisin. Türkiye distrübitörüde var modelmerkezi bende onların teknik servis elemanıyım zaten part time olarak.

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #49 : Nisan 30, 2009, 14:34:16 »
    Tamam be ya. Almam bi daha nikko. Ama model gibi duruyo bu. Kataloğunda başka motorları var. Yedek lastikleri filan. Kep desen kep. Yapışkanları içinden çıktı nereye takacanı yazmışlar. Benim amacım modelcilik değil. alayım monte edeyim uğraşayım. Şöyle pikniğe filan gidince oğlumla birer tane alıp sahile inip oynamak yada sitenin önünde parkta. Arkadaşlarına hava atsın :)

Lafı geçmişken bu nikkonun kumandasında sorun var sanırım. Kumandadaki sağ sol botonu ileri itiyosunu sola dönüyor. Oysa sağa dönmesi lazım. Artı kumandada bi düğme var ama hala çözemedim ne işe yaradığını. İşte foroğrafları Nikko Audi TT fotoları be Markasını unuttuğum çöl aracı nın videosu.

İşte kumanda ve çözemediğim düğme. Yanında F-R yazıyor. Diğer düğme direksiyon ayarı yapıyor. Onada ST-W yazıyor.

Buda audi tt. bu gün dairede çıkartmalarını yapıştırdım iş yerinde. Pek beceremedim ama olsun. Nede olsa ilk :)

Buda video: http://www.izlesene.com/video/arabalar-arazi-aracimiz/891954

Videoda bi terslik var ses sonradan geliyor :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Nisan 30, 2009, 15:43:39 »
Abi St olan Stering yani direksiyon için rot balans gibi düşün araç düz gitmezse sola yada sağ çekerse bu düğmeyle düzeltiyosun. Diğeri ise F R olan Forward ve Reverse yani ileri ve geri demek rolanti gibi düşün onu, diğer dümeye gelincede bapğzı insanlar solaktır ve kumandayı farklı şekilde tutarlar o esnada direksiyon onlar için ters gibi olur ve o düğmeyle direksiyonun sağ kırıldığında sağmı yoksa solamı doğru dönüceğini ayarlarlar, o düğmenin yönünün değiştirirsen sorunun düzelicektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Nisan 30, 2009, 15:48:21 »
bu arada model araçlardaki Audi TT görüntüsü

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #52 : Nisan 30, 2009, 16:46:43 »
Alıntı
   İşte kumanda ve çözemediğim düğme. Yanında F-R yazıyor. Diğer düğme direksiyon ayarı yapıyor. Onada ST-W yazıyor.

Fotoğrafın üstünde yazdım zaten. O ST-W direksiyon ayarını yapıyor onu çözdüm çünkü çevirdikçe aracın tekerlekleri dönüyor sağ sola :) Ama F-R yi rolanti olarak düşün demişsin anlayamadım tam olarak. bide diğer düğme demişsin. diğer düğme yokki .) O power düğmesi altta olan. Üstte bide sigorta gibi bi şey var. 26.995 yazıyo. Başka solağa yada sağ el kullanana ayarlama modu yok derken şimdi çözdüm haa.Arkada bi düğme var geri çekip ortadaki yuvarlağı bastırınca sağ tarafa geçti. Ve artık sağa dönüyo :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Mayıs 04, 2009, 13:23:10 »
   Fotoğrafın üstünde yazdım zaten. O ST-W direksiyon ayarını yapıyor onu çözdüm çünkü çevirdikçe aracın tekerlekleri dönüyor sağ sola :) Ama F-R yi rolanti olarak düşün demişsin anlayamadım tam olarak. bide diğer düğme demişsin. diğer düğme yokki .) O power düğmesi altta olan. Üstte bide sigorta gibi bi şey var. 26.995 yazıyo. Başka solağa yada sağ el kullanana ayarlama modu yok derken şimdi çözdüm haa.Arkada bi düğme var geri çekip ortadaki yuvarlağı bastırınca sağ tarafa geçti. Ve artık sağa dönüyo :)

İsmail abi sorunu çözdüğüne sevindim :D şimdi F R ye gelelim o Forward ve Reverse demek ileri ve geri, o düğmeyi oynatırsan sağ yada sola araç kendi kendine ileri yada geri gitmeye başlar :)

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #54 : Mayıs 04, 2009, 15:05:52 »
Yok bilader düğme var ama aktif değil sanırım. Gitmeyi bi yere :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: ---
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Mayıs 04, 2009, 16:42:27 »
Kyosho Spider GP MKII ve Team Associated NTC3 sahibiyim. Yaklaşık olarak 5 yıldır bu hobiyle de uğraşıyorum. Samsun da kendi kurduğumuz bir derneğimiz var. www.samod.org.tr . Çorum, Amasya, vs bölgemizde etkinliklerimizde olmuştur. Ufak bir tanıtım oldu. Umarım site yöneticileri kızmaz. Herkeze bol gazlamalar.
Burak Tolga Erdoğan Kardeşimizi Saygıyla Anıyoruz.
Bir zamanlar Yaris i vardı :S

Artık Corolla sı var :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #56 : Temmuz 04, 2009, 11:23:28 »
çok ilgimi çekti ya bu araçlar elektrikli olanlardan nerede bulabiliriz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • 482 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Temmuz 04, 2009, 16:09:10 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Two Brother One Fate (Babo'Leee And Toyota)
    • Otomobil'den Detay
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Temmuz 04, 2009, 16:21:06 »
teşekkürler mesut abi
Bana saygı nutuğu atanlar.Önce kendi yaşınıza fiziki olarak değil,Beyin olarak gelin.....
http://fc04.deviantart.net/fs12/i/2006/301/c/5/Toyota_Trueno_AE86__by_AEvsFD.gif

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #59 : Temmuz 06, 2009, 21:52:38 »
Model mağzalarında bulabilirsiniz ancak,

www.modelmerkezi.com  www.promodelhobby.com  www.topmodels.com  www.modelizmo.com  www.buyuklereoyuncaklar.com
peki 2. ellerini nasıl bulabiliriz yardımcı olma şansınız var mı