Gönderen Konu: 2015 coralla da titreme ve silkeleme  (Okunma sayısı 10320 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '15
  • 30 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
Ynt: 2015 coralla da titreme ve silkeleme
« Yanıtla #40 : Mayıs 26, 2019, 15:51:45 »
Rahmi hocam sizin araba çok yeni belki sizin problem tüp tesisatından olabilir. Siz bi gösterin derim.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mayıs 26, 2019, 15:51:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mayıs 26, 2019, 16:17:09 »
Benim anladığım  kadarıyla öncelik benzindeyken oluşan problem. Bu problemi halletmeden herhangi bir işlemin faydası olmayacak sanırım.
Evet rahmi bey doğru anlamışsınız,aracın LPG'de düzenli çalışması için ilk önce ana sistem olan benzinde düzenli çalışması lazım,çünkü LPG tamamen benzin haritalarını taklit eder msf sensörü üzerinden aldığı komutlarla hareket eder,bazende hatalı montaj olabilir kontrollerin uzman kişiler tarafından yapılması iyi olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mayıs 26, 2019, 16:53:37 »
Evet rahmi bey doğru anlamışsınız,aracın LPG'de düzenli çalışması için ilk önce ana sistem olan benzinde düzenli çalışması lazım,çünkü LPG tamamen benzin haritalarını taklit eder msf sensörü üzerinden aldığı komutlarla hareket eder,bazende hatalı montaj olabilir kontrollerin uzman kişiler tarafından yapılması iyi olur.

Bir yanlışı düzeltmek istiyorum Ümit bey.
LPG beyni benzin haritasını taklit etmez. Etseydi zaten bunca lpg ile alakalı sorun kalmazdı. Obd li kitler yapabiliyor sadece bunu.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
« Yanıtla #43 : Mayıs 26, 2019, 23:26:10 »
Mutlu bey bu obd li kit hangi markalarda var acaba. Ondan taktırıp ustaların yol ayarı yapmamak için nazını çekmemek gerekiyor herhalde 😀

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mayıs 26, 2019, 23:42:16 »
Mutlu bey bu obd li kit hangi markalarda var acaba. Ondan taktırıp ustaların yol ayarı yapmamak için nazını çekmemek gerekiyor herhalde 😀

Onda da ilk başta düzgün bir ayar gerekiyor, eğer ayar çok bozuksa bir noktadan sonra obd düzeltme yapamıyor.
Atiker ve Lovato'da var.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Mayıs 26, 2019, 23:52:43 »
Adem hocam maalesef çok iyi usta yok piyasada. Fakat Recep usta alanında iyi bir ustadır. İnsani olarak da her zaman pozitif biridir. Açıkcası ben ne zaman gittiysem elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. O yüzden burada da tavsiye etmiştim. En azından buradaki arkadaşlara da faydalı olur diye düşünerek paylaşmıştım. 2a brcile yaşadığım sorunları burada saha önce belirtmiştim. O süreçte bana çok yardımcı oldu, benim de yönlendirmemle diğer 2a mağdurlarının da problemlerini çözdü. Sizin de probleminizi çözecektir. Eğer normal bir ustanın da çözebileceği bir sorun ise dediğiniz gibi o kadar km yol yapmaya gerek yok. Ama sorun ciddi bir çözüm gerektiriyorsa, bunun en iyi adresi Recep Usta. Çünkü ben çok araştırdım. Lpg den bu kadar iyi anlayan usta yok maalesef.
Yanlış anlaşılmasın amacım tamamen yardımcı olmaktı
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Mayıs 27, 2019, 08:12:38 »
Rahmi hocam çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Recep ustanın ustalığına arabada hiç bir şey yapmadığı  için bir şey diyemeyeceğim. Ama yaklaşımı, her şeyi ben bilirim anlayışı!!! Bana ne dedi biliyor musunuz, burada bunları yazmak ne kadar doğru bilmem ama gidecek olanlar bilerek gitsinler diye yazayım. Bana dediği" bi de okumuş adamsınız, gidip ayakkabı tamircilerine lpg taktırıyorsunuz. Brc ne ki onu taktıriyorsunuz. " Karşısındakini dinlememesi de cabası. Neyse daha diyecek çok şey var ama... Belki ustalığı çok iyidir, başkalarına engel olmayayım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Mayıs 29, 2019, 22:01:56 »
Bugün Özsoy lpg ye gittim. Recep Usta ile görüştüm. Açıkcası Adem hocam sizin buradaki yorumunuzu anlamlandiramadiklarini belirttiler. Size sorunu anlattıklarını arıza tespiti için tamirci getirttiğini anlattı. Sizin arabanın arıza tespitini yapan usta ile görüştürdü beni. O usta da 1 saatten fazla zaman ayırdığından ve gerekli yönlendirmeyi de yaptığını söyledi. Ben ilk olarak sitem ettim Recep Usta ya . Fakat Recep Usta nin ve motordaki arıza tespitini yapan ustayı da dinledikten sonra düşüncem değişti. Bence ustalara haksızlık etmişsiniz.
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Mayıs 30, 2019, 08:21:29 »
Rahmi bey, öncelikle teşekkürler. Sizi yanlış bilgilendirmisler. Motordaki arıza tespitini oradaki usta değil, servis yaptı. Oradaki usta ile ilgili hiç yorum yapmadım zaten, gerçekten ilgili idi. Recep ustada en başta gittiğimde haklıydı. Benzinde sorun varsa arabada sorun var demekti. Ona da tamam. Sorunu bulduk, servisteki usta ve forumdaki arkadaşlar arabayı böyle kullanmamı, arıza ışığı yanınca yaptirmamı önerdiler. Oda tamam. Recep usta ikinci gittiğimde orda yoktu, hastaydı gelmemişti. Ordaki başka bir usta lpg yi yanlış bağlamış, araç lpg ye geçtiğinde stop ediyordu. Aradım gel yapalım dediler. 3. Gidişimde lpg bağlantısı düzelttiler, tamam gidebilirsin dedi Recep usta. Bu arada Recep ustaya, sorunun sibop kaynaklı olduğunu, şimdi yaptıramayacagımı söyledim.Ona dedim ki ilk geldiğimde lpg tesisatında yanlışlıklar olduğunu söylemiştin, onları düzelt dedim. Hayır dedi, benzindeki sorunu hallet gel dedi. Ben daha sonra yaptıramayacagımı söyledim, o hâlâ benzindeki sorunu hallet gel diyor.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 30, 2019, 08:31:59
Bu arada bize, yani brc taktıranlara, diğer ustalara saydırıyor. Siz bir de okumuş adamsınız diyor. Diğer ustalara küfürler saydırıyor. Neyse bari bilgisayara bağla bi bak diyorum, en azından ayarda bir sorun var mı diye, kaldı ki zaten benim sorunum sebebi ayarsız lpg yaktı sibopları. Rica minnet bağladı, göstermelik bir ayar yaptı. Araç daha kötü oldu. Öyle olmasına rağmen tekrar geri dönmedim artık. Ustalığını görmediğim için bir şey diyemem ama yaklaşımı çok kötüydü.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 30, 2019, 08:37:31
Ben yaşadıklarımı anlattım.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 30, 2019, 08:41:25
Gerisini forumdaki arkadaşların takdirine bırakıyorum.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 30, 2019, 09:58:27
Arkadaşlar bu arada bazı cümleler düşük oluyor. Bu akıllı telefonlar bazı kelimeleri otomatik yazdığı için cümlelerin anlamı farklı olabiliyor 😀

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Haziran 18, 2019, 00:18:35 »
Hocam bendede 2104 corolla var otomatik ayni sorunu yasiyorum bende samsuna goturdum servise hicbirsey yok dediler ozel servise goturdum bisey yok diyo ve ilk defa karsilastim boyle biseyle dedi arabaya binen arkadaslar  bile farkediyo benide bayaa rahatsiz etmeye basladi siz naptiniz net olarak bi cozum bulabildiniz mi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 850
  • Model Yılı: '20
  • 4 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Haziran 18, 2019, 07:56:03 »
Adem beyin ve aracında brc takılı birçok corolla sahibinin sorununu bende yaşadım. Bu süreçte hem maddi hem manevi sıkıntı yaşadım. Bu forumda da pekçok başlık açtım ve pekçok defa yazdım. Izmirde bulunan 2 servisi ve tüm özel servisleri dolaştım. En son servisin motor sökülüp subap değişecek demesi ve 7.000 tl istemesi ile karabaglarda özel servise subap değişimi için aracı bıraktım. Aracın sökülen subaplarinda sorun bulunmadı taşlandı ve takıldı. Sorunumu enson özsoy lpg recep usta 10 dk da çözdü. Allah razı olsun. Bu sorunu yaşayan brc li corolla sahipleri önce recep ustaya bir gitsin. Sorun hem lpg hem benzinde de oluyordu bu arada benimde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Haziran 18, 2019, 10:13:35 »
Ersin ve İlyas beyler. Sorun hala çözülmedi. Bugün üst kapak sökülüp siboplara bakılacak. Recep usta ya götürdüm ama önce benzindeki sorunu hallet gel dedi. Ersin bey sizin araçta ne gibi bir işlem yaptı biliyor musunuz acaba

Mesaj Birleştirildi: Haziran 18, 2019, 10:17:07
Araç teklemeye ve silkeleme işini çok fazla yapmaya başladı. Öyle olmasa binmeye devam edecek tim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Haziran 18, 2019, 11:19:35 »
Ersin ve İlyas beyler. Sorun hala çözülmedi. Bugün üst kapak sökülüp siboplara bakılacak. Recep usta ya götürdüm ama önce benzindeki sorunu hallet gel dedi. Ersin bey sizin araçta ne gibi bir işlem yaptı biliyor musunuz acaba

Mesaj Birleştirildi: Haziran 18, 2019, 10:17:07
Araç teklemeye ve silkeleme işini çok fazla yapmaya başladı. Öyle olmasa binmeye devam edecek tim.
Adem bey 100.000 km ye kadar bizim araçlar subap bitirmez. Bende servise inanıp kapak açtırdım. Subaplar değişmedi bile giden 2.500 tl ye yaniyorum. Brc bağlantı yaparken elektriği ohm diye biryerden alıyormuş(tam doğru anlatmış olmayabilirim). Recep usta bağlantıyı bobinlerden birinden yaptı. Aracın ve lpg nin yakıt haritalarını sıfırlayıp lpg ayarlarını yeniden yükledi. Aracım çok şükür canavar gibi oldu. Brc ye  sorsan bobinler yanarmış. Araba tekledikten sonra ve performans olmadiktan sonra yemişim bobini. Senede bir değiştiririm ki şükür hiçbirşey olmadı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Haziran 18, 2019, 11:27:47 »
Benim bağlantılar da bobin üzerinde ama bilmiyorum. Recep usta belki o sebeple benzindeki sorunu hallet gel demiş olabilir. Bugün bi usta siboplara bakacak. Sizin kompresyon testi veya üst kapaktan siboplara bakmadan mı motoru açtılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Haziran 18, 2019, 11:32:08 »
Benim bağlantılar da bobin üzerinde ama bilmiyorum. Recep usta belki o sebeple benzindeki sorunu hallet gel demiş olabilir. Bugün bi usta siboplara bakacak. Sizin kompresyon testi veya üst kapaktan siboplara bakmadan mı motoru açtılar
Serviste kompresyon testi oldu ve güya 2. silindirin egzoz subabinda kacak vardı. Ama hikaye. Kapak sökülünce rektefiyeci subaplari taşlama alıştırma yapıp geri takmış. Adam bir sorun görse değiştirirdi. Sonuçta para kazanacak. Ama dediğim gibi bu ışlem ile bile sorun çözümlemişti. Taki recep ustaya kadar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Haziran 18, 2019, 11:54:45 »
Bende yarin bobinlere ve bujilere baktirmak istiyorum ama en yakin zamanda corum özencler brc otogaza gotureyim tesekkurler arkadaslar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Haziran 18, 2019, 12:03:48 »
Ben orijinal olmayan 4 tane bobin de denedim olmadı. Tüpü tamamen söktürüp denedim olmadı. Sıcak kompresyon testi iki yerde yaptırdım normal çıkıyor. Yapmadığımız bir şey kalmadı.en son üst kapak açıp siboplara bakılacak. Aracı geceden bıraktım soğukken bakılacak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Haziran 18, 2019, 12:15:49 »
Hayirlisi hocam insallah bir cozum yolu buluruz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 30 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Haziran 18, 2019, 15:35:21 »
İlyas bey çözüm bulursanız, foruma yazarsanız sevinirim. İnşallah bulursunuz sorunu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Haziran 18, 2019, 16:13:09 »
siz naptiniz hocam ust kapak sokulecek demistiniz bir sonuc alabildiniz mi ?