Gönderen Konu: Olması gereken ne, ne yapıyoruz!?  (Okunma sayısı 11221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corolla 1.33 Life / İnci beyazı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 22460
  • Model Yılı: '14
  • 1151 kere teşekkür etti
  • 735 kere teşekkür edildi
Ynt: Olması gereken ne, ne yapıyoruz!?
« Yanıtla #20 : Kasım 24, 2015, 20:16:18 »
Güzel olmuş.  Okudum yazıyı ve altına imza atarım. Hayatımda ilk defa bu arabama sis farı taktırdım 15 - 20 gün önce ve açıkçası geçen hafta Erkin KORAY konseri dönüşü gecenin ikisinde sahil yolunda sis vardı ve o zaman açtım sis farlarını o kadar. Onun dışında açmam ve sisli havalar haricinde yakanlara sinir oluyorum. Adı üzerinde, sis farı..!
Daima Rock ve daima Erkin baba..!

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 24, 2015, 20:16:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '11
  • 4 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 24, 2015, 20:22:45 »
Ağzınıza sağlık çok güzel bir konuya değinmişsiniz tebrik ediyorum inşallah faydalı olur

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 24, 2015, 20:30:19 »
elinize sağlık çok güzel olmuş bende bişeye deyinmek istiyorum bu ülkede insanlar kendilerine küfür ettirmeyi çok seviyolar mesela babamla gece yolda gidiyoruz babam araba geldiğinde her zaman uzunları kapatır yine kapattı karşıdan araba geldiğini görünce bi süre bişey yok arabayla aramızda 3metre falan var adam uzunlarını yaktı geçti gitti bizi geçtikten sonra yakabilirdi ama küfür ettirmeyi çok seviyorlar kendilerine bir başka zamandada yine gece yolda ilerliyoruz karşıdan bi tane araç geliyor 2tane yuvarlak farı var muhtamelen renault toros karşıdan uzunlarla geliyor bir kaç kere selektör yaptık adamda hiç bir değişiklik olmadı babamda uzunları açtı babam uzunları açtıktan bi 5sn sonra adam uzunlarını kapadı böyle insanlara sövülmezde ne yapılır bilmiyorum ama dediğim gibi bu ülkede kendine sövdürmeyi çok seviyolar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • 1 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 24, 2015, 21:26:53 »
Benimde trafikte en nefret ettiğim şey açık havada sis farı açanlar bide ayarsız xenon far taktıranlar.
Görgüsüzlükten başka birşey değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 24, 2015, 21:57:26 »
yahu  ne güzelde yazmışsın. Heleki en sonki cümlenize sonuna kadar katiliyorum. park +sis gezene ne derseniz diyin boş.  yahu  adam doğana artık kaç kelvin baglatmissa yeminlen kör ediyor bende çakıyorum uzunlari hiç kapatmıyorum gidene kadar.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • 1 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Kasım 25, 2015, 00:08:00 »
üşenmeyip yazdığınız için teşekkürler.
adı üzerinde " süs farı değil sis farı " ve lambası ben şahsen onlara her defasında ............
seni öldürmeyen herşey güçlendirir.
         AURİS 2013  D4D ACTİVE SKYPACK BİYAZ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Kasım 25, 2015, 00:12:14 »
aramızda ön/arka sisler açık gezen bir kardeşimiz var ise lütfen çekinmeyip sisleri açmaktaki amacını duygularını paylaşsın arkadaşlar. kimse küçümsemez.. ben çok ciddi merak ediyorum böyle bir şey niye yapılır bilmek istiyorum. empati yapabilmek istiyorum... çekinmeyin yazın lütfen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Kilometre: 190000
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Kasım 25, 2015, 01:34:04 »
yönetim ne düşünür bilmiyorum ancak yazı biraz fazla aşağılama kapsamıyor mu?

yazılanların doğruluk payı çok yüksek olup bilinmeyen yanları var yada değinilmeyen. büyük ihtimalle de zaten bu konuda bir tek ben yazıcam.

yazılanlara katılıyorum öncelikle onu söyliyim de karşı çıkıyorum sanılmasın. sadece eksik bilinen tarafları var kendimce.

siz hiç hayatınızda üniversiteyi derece ile bitirmiş büyük bir şirkette müdürlük yapan son derece kültürlü ve lüks semtte oturup mercedesin son çıkan arabalarına sahip olup ancak haftasonu şahin ile gezen birini gördünüz mü? tanıştınız mı?

asla park sis gezilmesi taraftarı değilim bilinçsiz bir şekilde. bilinçsiz diyorum çünkü karşı tarafın gözünü almayacak şekilde kullanılması mümkün bir durum bu. yeterki ustasını bulup biraz para harcayıp yaptırın. bunlar denenmiş ve uygulanmış şeylerdir. arka sislerin asla açılması taraftarı değilim zaten. çünkü onların çözümü yok.

modifikasyon ve görüntü sırf modifikasyon olsun diye sırf güzel görünsün diye yapılmaz. modifikasyon arabaya en yakışanı kendi tercihlerinle birleştirip yapıldığını min düzeyde anlaşılacak şık gösterip rahatsız etmeyecek şekilde yapılanıdır. böyle bir tabir günümüzde mevcut.

bu tür durumlar küçümsenecek bir durum olmayıp dünya çapında insanların bir sürü para harcayıp prof. uygulamalar ile yaptırdıkları şeylerdir. dünya çapında bu tür uygulamalar için özel siteler forumlar kurulmuş olup uygulamalar paylaşılmakta ve bunları yapan herkes cahil değildir. bence genellemeyi biraz küçültmek gerekir.

2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Kasım 25, 2015, 03:10:58 »
yönetim ne düşünür bilmiyorum ancak yazı biraz fazla aşağılama kapsamıyor mu?

yazılanların doğruluk payı çok yüksek olup bilinmeyen yanları var yada değinilmeyen. büyük ihtimalle de zaten bu konuda bir tek ben yazıcam.

yazılanlara katılıyorum öncelikle onu söyliyim de karşı çıkıyorum sanılmasın. sadece eksik bilinen tarafları var kendimce.

siz hiç hayatınızda üniversiteyi derece ile bitirmiş büyük bir şirkette müdürlük yapan son derece kültürlü ve lüks semtte oturup mercedesin son çıkan arabalarına sahip olup ancak haftasonu şahin ile gezen birini gördünüz mü? tanıştınız mı?

asla park sis gezilmesi taraftarı değilim bilinçsiz bir şekilde. bilinçsiz diyorum çünkü karşı tarafın gözünü almayacak şekilde kullanılması mümkün bir durum bu. yeterki ustasını bulup biraz para harcayıp yaptırın. bunlar denenmiş ve uygulanmış şeylerdir. arka sislerin asla açılması taraftarı değilim zaten. çünkü onların çözümü yok.

modifikasyon ve görüntü sırf modifikasyon olsun diye sırf güzel görünsün diye yapılmaz. modifikasyon arabaya en yakışanı kendi tercihlerinle birleştirip yapıldığını min düzeyde anlaşılacak şık gösterip rahatsız etmeyecek şekilde yapılanıdır. böyle bir tabir günümüzde mevcut.

bu tür durumlar küçümsenecek bir durum olmayıp dünya çapında insanların bir sürü para harcayıp prof. uygulamalar ile yaptırdıkları şeylerdir. dünya çapında bu tür uygulamalar için özel siteler forumlar kurulmuş olup uygulamalar paylaşılmakta ve bunları yapan herkes cahil değildir. bence genellemeyi biraz küçültmek gerekir.

eyvallah Ogün. güzel yazmışsın.. 15-16 senedir aktif trafikteyim.  her gün en az 100-150 km şehir içi yol yaparım. daha dediğin tarzda profesyonel birisine rastlamadım benim şanssızlığım sanırım... benim demek istediğim olay şu; "İnsanın özgürlüğü, bir başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter..." ;) ve sis farı derken, gelip forumlarda konu açacak raddeye gelirken, aslında nasıl bir prototipten bahsettiğimizi de anlamamak imkansız..

birisi modifiyeden aşırı hoşlanıyor olabilir, arabasına akla hayale gelmeyecek şeyler yapabilir. kimse gık diyemez. dünyaya tepki olarak, zevkini ifade etme biçimi olarak yapabileceklerinin sınırı yok gerçekten...  fakat onun modifiyesi veya herneyse hevesi, beni artık fiziksel olarak rahatsız etmeye başladıysa, egzozundan çıkan sesin dayanılmaz kirliliği, farlarının gözümü kör etmesi, müziğinin beni çileden çıkarması vs... orada cehalet, vurdumduymazlık ve her türlü hakarete açık olma durumu vardır... isterse trilyonlar harcasın, değil forumlar, interneti satın alsınlar.. benim yaşam kalitemi düşürmeye başladıysa, hiçbir mazereti olamaz. her türlü tepkiye açıktır... kanunlar karşısında dahi cezai müeyyidesi olan bir durumdan bahsediyoruz.. egzoz da, müzik de, sis farı da aslına bakarsan suç...

işin acı kısmı, aynı şeyi biz onlara yapsak, onları fiziksel olarak uyaracak bir şey yapsak,onların özgürlüğünü ihlal etsek, sana yemin ederim karakolluk oluruz, 3üncü sayfalara bile düşeriz.. ama onlar bize bunu yapabilecek hakka sahip olduklarını düşünüyorlar.. benim için elem veren kısmı bu.. memleket adına üzücü bir durum. sis farıymış gözüm kamaşmış falan bunlar değil mesele... aynı adam bölünmüş yolda 10 dk kırmızı ışık beklerken herkesin yanından geçip önünüze kırıp en ön sıraya da geçiyor. hepimizi keriz yerine koyup.. aynı şey. aynı zihniyet. başkasının yaşantısına müdahale etme olayı..trafik saygıdır..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Kasım 25, 2015, 04:02:06 »
öncelikle yine söylüyorum. söylediklerinize kesinlikle katılıyorum ve hangi kitle olduğunu da çok iyi biliyorum. ancak benim bu yazıdaki tepkin şu oldu. ne olursa olsun insanı küçük görmek onu küçümsemek tarzım değil.

konuya gelecek olur isek ben bunun başka örneklerini forumda başka konularda yazdım. türkiyedeki araçların hepsini inceleyelim. kaç tanesi tüv e girmiş. kaç tanesinin yürüyen aksamı trafikte gezmeye elverişli. kışın kaç tanesi kışlık lastik takıyor. kaç kişi trafik kurallarına uyuyor( hız sinyal emniyet kemeri vs bu forumda dahil) siz sadece sis farı ve görmemekten bahsediyorsunuz suç diyorsunuz. doğruda. peki ya bu saydıklarım.kaldıki modifiyenin suç olduğu ender ülkelerdeniz. niye suç onu da anlamadım. modifiye parçalarını getirtiyorsun vergini alıyorsun. esnafa satıyorsun. esnafta iş yapıyor ve tüketiciye satıyor. madem suç niye satıyor. süs olsun diye mi alıyor.

Dediğiniz duruma gelince maalesef 200  tl verip xenon alan ancak 20tl verip farları eğip yola baktırmayan insanlarınız. kaliteli araba kullanan işten anlayan bir çok modifiyeci yapıyor ve hatta yurtdışından parçalar getiriyorlar.ancak asla küçümsemek için demiyorum küçük bütçelerle birşeyler yapmaya çalışanlar maalesef bu işin adını böyle çıkarıyor.150tl ye de egsoz alan var 1.000tl ye de. 60tl ye de xenon alan var 350tl ye de. maalesef konu hakkında çok bilgisiz ve eğitimsiz bir toplumuz.

yani anlayacağınız sadece bir sis farı yüzünden değil peynir ekmek gibi ehliyetin verildiği bir ülkede aslında son dönemlerde hayatımız hep tehlikede.

herkese sorsanız emniyet kemeri takıyor. herkese sorun kurallara uyuyor.

Eğer sen bu çakma parçaları ülkeye sokmaz trafik güvenliğini sağlayıp cezalar ile eğitimler ile destekleyen bir ülke olsan zaten bu sorunlar olmayacak ya da min. düzeye inecek.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Kasım 25, 2015, 07:37:17 »
Şahsen siz farının tartışmaya açık olmadığını düşünüyorum

Karayolları Trafik Kanunu
Işıkların kullanılması:Madde 64 – Araçların sürülmesi sırasındaki zorunluluk ve yasaklaraşağıda gösterilmiştir.a) Zorunluluklar:1. (Değişik: 17/10/1996 - 4199 - 24 md.) Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde uzağı gösteren ışıkların yakılması,2. (Değişik: 17/10/1996 - 4199 - 24 md.) Geceleri, yerleşim birimleri dışında karayollarındaki karşılaşmalarda, bir aracı takip ederken, bir aracı geçerken yan yana gelinceye kadar ve yerleşim birimleri içinde, gündüzleri ise görüşü azaltan sisli, yağışlı ve benzeri havalarda yakını gösteren ışıkların yakılması,3. Kuyruk (arka kenar) ışıklarının uzağı veya yakını gösteren ışıklar veya sis ışıkları ile birlikte kullanılması,Zorunludur.b) Yasaklar:1. Gece sis ışıklarının; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması,2. Dönüş ışıklarının geç anlamında kullanılması,3. Karşılaşmalarda,ışıkların söndürülmesi,4. Öndeki aracı geçişlerde uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkların yakılması,5. Yönetmelikte belirlenecek esaslara aykırı olarak ışık takılması ve kullanılması,6. Sadece park lambaları ile seyredilmesi,Yasaktır.(Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Bu maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin (1) ve (3) numaralı alt bentleri ile (b) bendi hükümlerine uymayanlar ............YTL, birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi hükümlerine uymayan sürücüler ............YTL para cezası ile cezalandırılırlar.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Kasım 25, 2015, 08:15:58 »
Evet sis farı olayı gerçekten can sıkıyor. Manavgat'ta özellikle 20-25 yaş arası gençlerin şahin ve doğanlarında olan sis farları yaz kış açık. Akşam bunlar normal far gibi ışık da saçabiliyor bazen. Ben de hiç kullanmadım desem yalan olmaz sanırım sis farlarını. Arabamda olmasa bile olur. Bu arada Tekin Abi' nin de dediği gibi yürümeye önem vermek gerekiyor. Ben sigarayı bıraktıktan sonra ( 5 yılı geçti) hemen hemen her gün yürüyorum yaz kış. Okuluma da her gün ( yağmurlu havalar hariç ) yürüyerek giderim . Tam olarak 18 dk sürüyor. Herkese kolay gelsin.
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Kasım 25, 2015, 08:55:12 »

Işıkların kullanılması:Madde 64 – Araçların sürülmesi sırasındaki zorunluluk ve yasaklaraşağıda gösterilmiştir.a) Zorunluluklar:1. (Değişik: 17/10/1996 - 4199 - 24 md.) Yerleşim birimleri dışındaki karayollarında geceleri seyrederken, yeterince aydınlatılmamış tünellere girerken, benzeri yer ve hallerde uzağı gösteren ışıkların yakılması,2. (Değişik: 17/10/1996 - 4199 - 24 md.) Geceleri, yerleşim birimleri dışında karayollarındaki karşılaşmalarda, bir aracı takip ederken, bir aracı geçerken yan yana gelinceye kadar ve yerleşim birimleri içinde, gündüzleri ise görüşü azaltan sisli, yağışlı ve benzeri havalarda yakını gösteren ışıkların yakılması,3. Kuyruk (arka kenar) ışıklarının uzağı veya yakını gösteren ışıklar veya sis ışıkları ile birlikte kullanılması,Zorunludur.b) Yasaklar:1. Gece sis ışıklarının; sisli, karlı ve sağanak yağmurlu havalar dışında diğer farlarla birlikte yakılması,2. Dönüş ışıklarının geç anlamında kullanılması,3. Karşılaşmalarda,ışıkların söndürülmesi,4. Öndeki aracı geçişlerde uyarı için çok kısa süre dışında uzağı gösteren ışıkların yakılması,5. Yönetmelikte belirlenecek esaslara aykırı olarak ışık takılması ve kullanılması,6. Sadece park lambaları ile seyredilmesi,Yasaktır.(Değişik: 21/5/1997 - 4262/4 md.) Bu maddenin birinci fıkrasının (a) bendinin (1) ve (3) numaralı alt bentleri ile (b) bendi hükümlerine uymayanlar ............YTL, birinci fıkrasının (a) bendinin (2) numaralı alt bendi hükümlerine uymayan sürücüler ............YTL para cezası ile cezalandırılırlar.
masal türkiyede adalet  kadın ismi sadece herşeyin bir çözümünü buluyolar ,savunmuyorum kesinlikle sis acip gezenleri ha bende acip geziyorum hoşuma gittigi için ama uzun acip veya milleti rahatsiz etcek gibi değil  ogün abinin dediklerine katiliyorum,şahinim var sis farlari yere bakiyor zaten  xenon var ama kalitesi dusuk mavi isik gibi süs amaçli bir nevi öyle geziyorum sis olduğundada zaten babamin aracinda yakiyorum  bugün sabah istanbul genelinde olduğu gibi,  her neyse daha  direksiyon tutmayi bilmeyen adama ehliyet veriyorlar  bu memlekete sonra arkadan vurup bögürüyor  ne yapiyosun sen niye duruyosun tamponumu kirdin odücen parasini diye
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Kasım 25, 2015, 11:57:27 »
Maddelerin yazılmasına gerek yok arkadaslar. Cok şükür okumamız yazmamız var. Olay burda tartışmakta değil. Verdiğim örneklerin de trafik kanununda yeri var.

Eger konu sadece maddeyse yazsın cezasını gecsin neyse parası öderiz deyip geçmesini biliriz. Burda yapılan işlerin bilincsizce yapilip cevreyi rahatsız edip farklı sonuclara yol acabilecek durumları genelledik en son.

Ayrıca katılmadığımı ileten bir cümle kurdun mu ben? Bu isler öyle trafik kanunu yazarak bilerek olmuyor. Herkes bu maddeleri yazdığı kadar uygulasaydı zaten suan bu kadar trafik kazası olmaz bizde bunları konuşmadık. Olay belki sis farı şeklinde görünebilir. Bilincsiz kalitesiz uygulamalar yüzünden tehlikeli trafik koşulları oluyor olabilir.

Ama trafikte daha sıkıntılı bir cok insan ve araba geziyor. Ciddi bir eğitim ve kontrol guvenlik olmalı.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corollove-
  • Kilometre: 72126
  • Model Yılı: '07
  • 292 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Kasım 25, 2015, 12:36:25 »

şahsen tartışılacak bir konu.Ceza maddelerini söylemek işin çözümü değil.İyi renkte,ayarlı kullananların ne suçu var ?
Toyota Corolla 2007 MMT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Kasım 25, 2015, 12:45:32 »
Sis lambasının rengi değilde gücü önemli. Philips yeni bir ürün piyasaya sürdü. Led sis farı. Rengi beyaz. Ama ışık dağılımı dengeli ve güçlü. Sisli havalarda aydınlatması konusunda teste denk gelmedim
Sisin beyaz renkte olmasından ötürü lambanın sarı olmasına gerek olmayabilir. Orjinal led farlı araçta sis aydınlatması mükemmeldi. Sis farına dahi gerek olmadı
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Kasım 25, 2015, 12:49:07 »
Sis lambasının rengi değilde gücü önemli. Philips yeni bir ürün piyasaya sürdü. Led sis farı. Rengi beyaz. Ama ışık dağılımı dengeli ve güçlü. Sisli havalarda aydınlatması konusunda teste denk gelmedim
Sisin beyaz renkte olmasından ötürü lambanın sarı olmasına gerek olmayabilir. Orjinal led farlı araçta sis aydınlatması mükemmeldi. Sis farına dahi gerek olmadı

anlatmak istediğim konu şu benim. kullanmak isteyenler var rahatsız olanlar var. 2 tarafında isteklerinin karşılanacağı kaliteli malzemeler getirilsin denetim artsın saçma sapan malzemelerin ülkeye sokulması engellensin vs vs.  bu işler öyle trafik maddeleri ile çözülse trafikte freni tutmayan trafiğe elverişsiz alkollü sürücülerde olmaz. eğitim ve denetim sınırlamalar şart bu tür şeylerde.

siste hiçbir işe yaramıyor bu arada zaten.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • 684 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Kasım 25, 2015, 13:08:12 »
Sis farı bir aksesuar yada görsel öğe değil ki kullanmak isteyenler olarak tabir edilebilsin.
Taraflara ayırmakta yanlış. Sis farının kullanımı belirtilmiştir. Bu çerçevede kullanılmalı.

Kötü misal emsal olmaz. Trafikte alkollü araç kullanan var yada emniyet kemerini arkadan takanlar var diye bende sis farını mı kullanayım?
Eğitimi illa bir kurum yada kuruluş vermesi beklenmemeli. İnsan kendisinide geliştirebilir.
İlla denetim olması beklenmemeli, ben kendimi bilmem lazım. Kurallara uyan bir vatandaş olmam lazım ki karşıdan da bunu bekleyebileyim isteyebileyim. Denetim organları yine işlerini yapsın. Bizde kurallar esnek. Diğer ülkelerde kurallar ve yaptırımları çok sert.
Amerikada trafik cezası yemek adam öldürmekten daha ağır sayılabiliyor. Trafik cezası yemiş bir kişi aracına sigorta yaptırırken trafikte tehlikeli olarak görülüyor ve sigorta bedeli çok yüksek çıkıyor.

Siste işe yarıyor. Siste görebileceğim yer aracın önü, sis farıda önünü aydınlatıyor. Ama halojen ampulün lümen değeri düşük malesef. Bu yüzden performans ampulü takılabilir. Yada artık yeni teknolojilerle geliştirilen Ledler kullanılabilir. Yine sislere xenon takmak malesef mantıksız
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Kasım 25, 2015, 13:25:12 »
ne kadar gerçekçi konuşmaya çalışsakta gerçekten uzaklaşıyoruz.

Sonuçta sis farını kullanan insanlar var ve bundan rahatsız olanlarda var. yani bu 2 tarafta günümüzde mevcut. günümüzde ne taraflara ayrıldıkta demekki bir tek bu 2 tarafa ayrılması sıkıntı oldu.

Konuda çok uzaklaşmayacam ancak eğitim kalitesinin günden güne düştüğü insanların eğitim ve kültür seviyelerinin düştüğü bir dönemde böyle bir şeyi de konuşmak pek bir mantıksız geliyor. kendi kendini eğitmeli!!!

Devletten hiçbirşey beklemiyorum zaten beklenmemeli anladım onu da teşekkür ederim. biz kendi işimizi kendimiz görürüz her zaman. devlet yatsın  :D

Ben çözüm odaklı farklı bir alternatif söyledim. siz bilirsiniz. nasılsa trafikte azalmayacaklar ve nasılsa herkes bunu çekmeye devam edecek.

zaten sislerde xenonun etkisi olduğu ben de söyledim önceki mesajımda. sislerde işe yaramıyor diye.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 180
  • Model Yılı: '14
  • 175 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Kasım 25, 2015, 14:32:24 »
SİS farı SİS varsa açılır.
Her gün açmak için yere eğmek araca teknik olarak müdahele etmek demektir; sis olduğunda bu far yere eğik haliyle ne işe yarayacak?
Yağmurlu havada sisleri yere eğik bir araç karşıdan gelirken ıslak yerden yansıyan ve karşıdakileri rahatsız edenler ne olacak.
Olayı sadece sis var veya yok olarak basite indirgemeyin bence.

Her akşam mahallenin ortasında arabesk şarkılar çalan bir araç peydah oldu. Bir ikaz iki ikaz üç ikaz derken patakladılar ve eleman artık görünmez oldu. Sis farından buraya geçtim ama bizler sadece arabayı ilerletmeyi biliyoruz. Arabayı KULLANMAK çok farklı bir şeydir.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.