Gönderen Konu: Olması gereken ne, ne yapıyoruz!?  (Okunma sayısı 11226 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
Ynt: Olması gereken ne, ne yapıyoruz!?
« Yanıtla #120 : Kasım 29, 2015, 22:48:25 »
Bu konuya yazmak için çok heveslendim ama konu çığrından çıkmış klavye delikanlıları basmış konuyu o yüzden neden far ve sislerimde zenon far olduğunu neden arka sis farımı sürekli yandığını yazmıycam yazsam canımı sıkacaklar o yüzden hiç gerek yok
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #120 : Kasım 29, 2015, 22:48:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 180
  • Model Yılı: '14
  • 175 kere teşekkür etti
  • 129 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #121 : Kasım 29, 2015, 22:53:19 »
...bır dıgerı adamın altında 4 yuzbınlık araba var dıye tıpıne bakıp ılerı gerı konusur...
Adamın yaptığını ettiğini asla konuşmayıp sadece benim ona ön yargıyla yaklaşmama kafayı takmışsınız ya, pes diyorum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corolla 1.33 Life / İnci beyazı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 22460
  • 1151 kere teşekkür etti
  • 735 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #122 : Kasım 29, 2015, 23:01:32 »
burak abı ıstanbul gıbı bı yerde senede kac kere sıs ıle karsılasacaksın da sıs farı taktırdın demezler mı adama. azıcık elınızı vıcdanınıza koyun oyle yorum yapın adam orda dırek kufur edıyorum dıyor sızde buna onay verıyorum dıyorsunuz yazık ya valla yazık bu mu ınsanlık bu mu adamlık?
kendınız bıle ıtıraf edıyorsunuz kurallara genelde uyarım ne demek bu yerı geldımı uymuyorsunuz. hatta hız sınırlarını astıgınızı soyluyorsunuz o sırada dıger suruculerı tehlıkeye atmıyormusunuz? kırmızıda gectıgınızı soyluyorsunuz bundan daha buyuk kabahat varmı? takılmıssınız bı sıs farına.  sen hız yaparsın kırmızıda gecersın otekı adam sıslerını yakar dıger zırt bırt korna yapar herkes farklı bı maganda olmus ama kımse kımseyı begenmıyor.
ustune ustluk kufur edıyorum dıyen kısıye onaylıyorum dıye yorum yapıyorsunuz. k.bakmayında sızde kurallara uymadıgınız zaman mesela hız yaptıgınızda veya kırmızıda gectıgınızde karsı tarafın ettıgı kufurlerı kabul etmıs sayılırsınız benım gozumde..

Mesaj Birleştirildi: Kasım 29, 2015, 22:33:41
ogun kardesım herkes hata yapabılır trafıkte ıster ıstemez fakında olursun veya olmazsın.  adam arabayı almıs 1 sene olmus daha yaptıgı km 10 bın. bunun coguda yazın tatıl ıcın uzun yolda gecmıs sımdı gelmıs burda sumayer olmus. alı kıran bas kesen olmus  kımısı ıse trafık polısı olmus ıskembeden atıyorlar.
onun bunun arkasından sovuyorlar sonrada mıllete adamlık dersı vermeye calısmalar falan once bı aynada kendıne bak. lafa bakarmısın nasılda 360 dondu neymıus ıcınden kufur edıyormus kımseyı rahatsız etmeden sen bı kere ınsan olsan once kendı vıcdanın rahatsız olur ona buna bos yere sovmekten. bır dıgerı adamın altında 4 yuzbınlık araba var dıye tıpıne bakıp ılerı gerı konusur mıllet olarak ne olmusuz boyle ya. sonrada medenıyet naraları atıyorlar. valla ya harbıden uyuz oldum bende artık bu konuya bı sey yazmayacam. 
gercekten toplum olarak kokusmus bır toplum oldugumuzu sımdı daha ıyı anladım

bende sıs farı yakanlara karsıyım ozellıkle de arka sıslerını yakanlara ayar oluyorum amac nedır maksat nedır anlamıs degılım. ama sımdı gıdıp adama kufur mu edeyım durdurup balyozla bezbol sopasıyla mı dalayım bos ıs bunlar bı sellektor yapıyorum ınsan olsa anlayıp kapatıyor degılse zaten ugrasmaya degmez. veya mılletın anasına bacısına sovmeye degmez dandık bı sıs farı ıcın. ya sagından yada solundan gecıp gıdıyorum. yok neymıs sıs farıymıs sus farı degılmıs zart zurt ee sus farı degılse olmayan arabana ne dıye taktırdın mubarek. neyse yaa yazdıkca sınır kat sayım arttı bos bos muhabbet bunlar.
herkes ıstedıgnı ıstedıgı sekılde yapar kardesım ozgur medenı bır ulkede yasıyoruz. amırı var polısı var gerısı de bos ıs.

Bak, açıp camı küfür etmem. Ama arabamın içinde kendi kendime hele de tek başımaysam istediğim gibi küfür ederim. Önümde gitmeyen biri inatla bana yol vermiyorsa o yolu ondan alana kadar kendi kendime küfürümü de ederim. Küfür benim için bir rahatlama ve deşarj şeklidir.  Sis farını da keyfim için yakmak için taktırmadım. Sisli havalar için taktırdım. Belki 1 gün sis olur o zaman yakarım. Bu arabamı 10 yıl mı kullanacağım? 10 yıl içinde hiç sis olmazsa yakmam.

Kırmızı ışık olayını anlamamışsın. Yeşil yanıyor ve ilerliyorum, tam ışığın altından geçeceğim sırada kırmızı yandığı an nasıl duracağım?

İtiraf edin, herkes dört dörtlük harfiyen kurallara uymaz. Hız sınırlarını da emin ol bu foruma üye herkes aşar. Aşmam ben diyen samimi değildir. Ancak boş bir yolda sabahın 5'inde veya gecenin 1'inde kırmızı yanmışsa ve bir tek ben varsam yolda asla geçmem ve yeşil yanmasını beklerim. Yayayken bile kırmızı da durur yeşili beklerim. Park yasağı yere park etmem. İki arabalık yere ortalayarak park etmem. Yol isteyene isterse arabası Murat 124 olsun çeker kenara veririm.  21 yıldır aktif olarak trafikdeyim ve bir kişi dahi sellektör yapmamıştır bana. Ama ben yapmışımdır hemde çok.  Daha bir Allahın kulunun korna çalmasına fırsat vermemişimdir. Ama ben çok çalmışımdır.
Makas, asla sevmem ve yapmam. Zırt pırt şerit değiştirmem. Emniyet  şeridinden asla gitmem. Yol boşken gitmemezlik yapmam. Park yerinden çıkarken biri beni park etmek için bekliyorsa hemen acele ederim ki o adam beklemesin diye. 

Son olarak, olmayan sis farını arabasına taktırmak sözü hiç hoş olmadı. Para benim, araba benim, canım istedi taktırdım. Hemde 700 lira verip taktırdım. Taktırdım diye de yakmak zorunda değilim. Ve bir kere yaktım, o da 13.11.2015 gecesi Erkin KORAY konserinden gelirken hava da sis vardı ve o zaman yaktım. Neden öi taktırdım? BU arabam da heves ettim ve taktırdım. Bunu da sorgulamak kimseye düşmez..!

Bir yıl olmuş arabayı alalı 10 bin km yol yapmış lafı banaysa eğer, orada dur bakalım. İlk arabam değil. İlk kez bu sene de uzun yola gitmedim. 21 yıldır araba kullanıyorum. Araba kullanmaya başladığım 21 yıl içinde 3. arabam ve 21 yıl boyunca gerek şehir içi gerek şehir dışı yollardayım. Son 7 yıldır Bodrum yolunu ezberledim. Akdeniz, Karadeniz, Ege, Trakya her yerine gittim. Ve doğduğum günden beri 40 yıldır da çok şükür arabamız oldu ve zaten hobim de arabalar üzerine olup evde 109 tane 1/18 ölçekli model arabam var.  Vakti zamanında insanlar 124'ü zor bulurken bizim altımızda 74 model 355 HP'lik Trans am vardı. W116 kasa 280 SE Mercedes vardı. Günümüzde ki çoğu teknolojiyi ben o zamanlar o arabalarda gördüm. Şu lanet Cruise Control, 280 SE'de el gazı olarak vardı.
Daima Rock ve daima Erkin baba..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #123 : Kasım 30, 2015, 00:18:30 »
tamamdır arkadaşlar. bir kez daha gördük ki, rengarenk lambalar, sis farları falan açık gezebilen düşünce yapısıyla orta yol bulunamaz, çünkü aykırılığı yaşam tarzı belirlemişler. laf da ettirmiyorsunuz :)

siz de benle orta yol bulamazsınız. uzattıkça uzar sakız gibi. ben kendimin haklı olduğuna inanıyorum, siz de kendinizin sonsuz haklı olduğunuza inanıyorsunuz... ne yazsak uzay boşluğuna gidecek bu saatten sonra, yok yere klavyeye basıp da internette yer kaplamayalım...
yönetime şikayet eden arkadaşlar da açıp tekrar okusunlar kimseye hakaret etmedim, bilakis son derece yapıcı ve düzeyli konuştum. sen sis açık gezerim kimse laf edemez diyorsan, ben de gıcık oluyorum ve küfrediyorum diyorum. içimden de ediyorum dışımdan da ediyorum. yüzü gelsin yüzüne de ediyorum.  beni gıyabımda dahi tanısan zaten bunun fazlasını yapan da bir insanımdır.

hem sisler açık son ses müzikle gezip insanları taciz edin, hem de kimseye laf ettirmeyin kendinize.  hem yapayım hem gocunmayayım...  tek taraflı düşünce yapınızla hepinize mutluluklar :)  aykırılığın normal olarak bellenip, dayatılmaya çalışıldığı bir ortamda ben tartışmayı bitiririm. hele ki binlerce kişi okuyorken... gerisini sağ duyuya bırakırım. 
sizinki de sabit fikir, benimki de sabit fikir. dolayısıyla üzücü olmaktan başka hiçbir yol katedemeyeceğiz.

birbirimizi de şöyle üç kuruşluk işler için üzmeyelim, sinirlerimizi hırpalamayalım. hepimiz eminim güzel insanlarız. güzel insanlar olmasak şurda şunları düzgünce yazıp tartışmaya giremeyiz zaten.  çoğumuz aile sahibi, çoluklu çocuklu, ya da aile sahibi olmaya aday düzgün insanlarız. benim hiçbir lafım yok kimseye.. içimizden bile ettiğimiz küfürler dokundu insanlara... demek ki küfür işitecek aykırılıklar yapmamak gerekiyormuş eğer dokunacaksa...  şayet dokunacaksa o zaman aykırı da olmayacaksın. fakat artık kimseye küfür falan da etmiyorum ne içimden ne dışımdan..  oo ne güzel , uzunları açın gözüme gözüme, oh biraz da sağ gözüme doğru tutun diyeceğim bundan kelli...  teşekkür ederim hepinize..

dünya'da milyarlarca standart davranan insan yanlış biliyor, hepsi enayi, hiçbir söz hakları yok.. bir tek siz doğru yapıyorsunuz ve  kimse de size laf edemez, tepki gösteremez.. ben bunda hemfikirim. yeter ki uzatmayalım, hayat sahnesindeki milyonlarca sinirbozucu detaydan birisi sadece. kimseden önemli değil :)

sağduyunun ve empatinin bittiği yerde sükunetimi başlatıyorum..  elveda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #124 : Kasım 30, 2015, 01:24:25 »
konu iyi uzamış  ama biz burda ne kadar konuşsakda boş hiç bir şey değişmiycek,kirmizi işikta bi kere ceza yedim 142 lira çok koydu bidahada sari yansa  direk dururum hizima bakip  onuda nasil yedim kurallara uyuyodum yeşil yanarken ondeki araç saga  dönmek için bekliyordu onunda önünde araç vardi  bende tam kirmizi cizgiyi gecmis isik altindayim kirmizi yandi eds  de beni çekmiş :) , arka sisi yakanlari bende anlamiyorum sisim açik daha kimseyi rahatsiz etmedi uzun yakarakta gezerim gece karsida araci görünce direk kaparim karsidan karsiya gecmeye  calisan biri varsa genelde yol veririm  arkadan korna basan vatandaslar oluyor genelde çok  fazla bu durumda  kimse dört dörtlük olamaz tabi en nefret ettigim şeyse kendimde yapiyorum rampalara park etmek genelde  yapmamaya calisiyorum engellileri oluyor bebek arabasi oluyor bu yuzden yapilmis kaldirimlara ama mecbur kaliyorum  park yeri 2 sokak ötede bile olmuyor  buda otopark sikintisindan dolayi
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #125 : Kasım 30, 2015, 08:09:27 »
 Sis sis olun, mumkun mertebe birbirinizi kirmamaya gayret edin. Ayni havayi soluyoruz, birbirimize yardim etmeye calisiyoruz sonucta.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 175 kere teşekkür etti
« Yanıtla #126 : Kasım 30, 2015, 13:07:12 »
Sis sis olun, mumkun mertebe birbirinizi kirmamaya gayret edin. Ayni havayi soluyoruz, birbirimize yardim etmeye calisiyoruz sonucta.
Açık konuşayım bu forum bir başka. Sis farı konusunda ben de dahil epey üzerine gittiğimiz halde Ogün Çetinkaya arkadaşımız bile hakaretvarî laflar etmemiş. Ha arada hepimiz azıcık sınır ihlâli yapmışızdır yapıyoruzdur ama bu kadar sayfa sayısına başka forumlarda mümkün değil ulaşmak. Velev ki ulaşılmış okumaktan utanır hale geliyor insan.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 43000
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #127 : Kasım 30, 2015, 14:10:10 »
Arkadaşlar aslında herkes aynı düşünceyi paylaşıyor sadece bakış açıları farklı. Biraz daha bir birimizi anlamaya çalışalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '07
  • 402 kere teşekkür etti
  • 288 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #128 : Kasım 30, 2015, 18:15:11 »
lafımız usulüne uygun donanım kullanana değil. kaç tanemizin sis lambası ayarı vardır? kaç tanemiz servise gidip sis far yukseklik ayarı yaptırdık. ben dahil yaptırmadım. sonra ampul değiştirelim , tamponu vurduk ayar kaçtı olsun tamponu yerine oturtalım sis farı ne alemde bakan yok. lafımız veya lafım bunları yaptırana değil. ayarları düzgün olduğu müddetçe sis lambası gözleri sağlıklı olanı çok fazla etkilemez. kısa farlarla gezsende etkilemez. ancak lafım ampulleri çakma zenon  ( dikkat edin orjınalleri demiyorum) takarak buda yetmezmiş gibi sisleride çakma zenon takarak gezenlere. bunlar hiç 4 lambayı yakıp da karşıya geçip bakmıyorlar mı acaba? hele hele uzun kısa aynı çanağı kullanan araçlarda ( doğan şahin gibi) bu daha beter oluyor ve resmen önümüzü göremiyoruz.. yanlış anlamayın araçları kötülemiyorum benimde doğanım var...
E 12 corolla2007
Xp9 yaris2 2007

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #129 : Kasım 30, 2015, 19:18:45 »
bir de herkesin atladığı fakat 90 sonrası hemen her araçta olan bir düğme vardır. çevrilerek çalışır. araçtaki kişi sayısına göre kademesi artırılıp azaltılır. adına manuel far yükseklik ayarı deriz. hiçbirimiz kullanmayız. bu da önemli bir ayardır. karşıdakini rahatsız etmek istemiyorsak lütfen bunu da kullanalım. ben çoğu zaman unuttuğumu fark edip hemen düzeltiyorum. sonra düzelttiğimi unutup yine eski haline getiriyorum falan. çok özür dilerim rahatsız ettiğim herkesten bugüne dek :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • 22 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #130 : Kasım 30, 2015, 21:36:30 »
çok farklı şeyler bahsediyoruz yaa..
ben bir gün farklı kanunlarla bu durum yasallaşacak ekstra vergiler çıkacak ve yaptıranlar böyle yaptıracak diyorum. siz paramı bastırırım kör ederim diyorsunuz. Benim el emeği ile yaptığım aracıma yapabilecek olan varsa buyursun yapsın.

Nasıl çözerseniz çözün.

plakam açıktır balyozla kırabilecek olan varsa gelsin kırsın. siz çözümleri böyle aradıkça bizde de verecek cevap çok.  Benim el emeği ile yaptığım aracıma yapabilecek olan varsa buyursun yapsın.

Hakan Öztürk  abi özür dilerim senden ve konuyu saygı çerçevesinde sorunu çözmeye yönelik alternatifler arayanlardan. diğerlerini de her zaman beklerim.

sizin hiçbir el emeğiniz karşıdaki insanın sağlığı ve can güvenliğinden önemli olamaz. Aynı şey herkes için geçerli.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 30, 2015, 21:39:04
lafımız usulüne uygun donanım kullanana değil. kaç tanemizin sis lambası ayarı vardır? kaç tanemiz servise gidip sis far yukseklik ayarı yaptırdık. ben dahil yaptırmadım. sonra ampul değiştirelim , tamponu vurduk ayar kaçtı olsun tamponu yerine oturtalım sis farı ne alemde bakan yok. lafımız veya lafım bunları yaptırana değil. ayarları düzgün olduğu müddetçe sis lambası gözleri sağlıklı olanı çok fazla etkilemez. kısa farlarla gezsende etkilemez. ancak lafım ampulleri çakma zenon  ( dikkat edin orjınalleri demiyorum) takarak buda yetmezmiş gibi sisleride çakma zenon takarak gezenlere. bunlar hiç 4 lambayı yakıp da karşıya geçip bakmıyorlar mı acaba? hele hele uzun kısa aynı çanağı kullanan araçlarda ( doğan şahin gibi) bu daha beter oluyor ve resmen önümüzü göremiyoruz.. yanlış anlamayın araçları kötülemiyorum benimde doğanım var...

Mahmut bey çakma da olsa orjinal de olsa göz alıyor meretler. değişen bir şey yok. Diğer modifiye lere bir şey diyemeyeceğim. bilgim olmadığı için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #131 : Kasım 30, 2015, 22:26:32 »
orjinalleri göz alsa bu kadar firma marka aracina niye koysun ki zaten otomatik yükseklik ayarlari var arka amortisörde  aracta yük olunca kendini ayarliyor ki  orjinal xenon isigi kiriyor karşindakinin gözünü almasin diye çakma xenonda projeksiyon gibi stad ışığı gibi   aydinlatiyor
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #132 : Aralık 01, 2015, 08:01:33 »
 Araclarin aydinlatma kalitelerinin olculdugu(kisa ve uzun far mesafe, aydinlatma alani, goz alma etkisi vs) testler vardi. Bir ara bulursam paylasayim, ya da denk gelen paylasirsa guzel olur.

Yeni teknolojiler de gercekten ise yariyor bu noktada, karsidan gelen araci algilayip farlarin ayarlanmasi gibi.

Farlar bir yana, yol aydinlatmalari da cok onemli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '05
  • 31 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #133 : Aralık 01, 2015, 12:02:18 »
Konu çok iyi. Güzel yerlere değinilmiş, önemli yerlere parmak basılmış.

Üst geçit 50 mt önündeyken çevre yolunu kullanan yayaya mı, yoksa onu görüp frene basmayan şoföre mi kızayım ?

Işığa yetişecem diye 80-90 model araçla arkamdan basıp vuracakmış hissi veren(çoğu kazıklıyor) araca mı yoksa beni zorla sarı ile kırmızı arasında geçirecek şofere mi kızayım ?

Ana yol işlerken aracın burnunu hunarca çıkarana mı yoksa ona yol vermeyeni mi kızayım ?

Park edilmez yerlere park edene mi yoksa fahiş otopark fiyatlarına mı kızayım ? (Sadece belediyelerin otoparkları uygun)

Jipe binip yolu ortalayıp üstüne üstüne gelene mi yoksa o yolları dar yapana mı kızayım ?

Yoksa 4 saatlik yolu 2 saatte geldim ben diyene mi kızayım ?

Olmaması gereken her türlü hareketi yapıp, olması gerekenleri yapan tembel bir toplum. Değil 1 dakika 1 saniyelik hataların ölümle sonuçlandığı kazalarda kurallara halen ısrarla uymamak cahillikten başka bir şey değildir.
Hayat bize hiç yeşil ışık yakmadı. Biz de kırmızıda hiç durmadık.
Benim yollarım patikadır, çamurdur, rampadır, pusludur.
Çıkarım senle her yola TOYOTA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 175 kere teşekkür etti
« Yanıtla #134 : Aralık 01, 2015, 12:23:50 »
Konu çok iyi. Güzel yerlere değinilmiş, önemli yerlere parmak basılmış.

Üst geçit 50 mt önündeyken çevre yolunu kullanan yayaya mı, yoksa onu görüp frene basmayan şoföre mi kızayım ?

Işığa yetişecem diye 80-90 model araçla arkamdan basıp vuracakmış hissi veren(çoğu kazıklıyor) araca mı yoksa beni zorla sarı ile kırmızı arasında geçirecek şofere mi kızayım ?

Ana yol işlerken aracın burnunu hunarca çıkarana mı yoksa ona yol vermeyeni mi kızayım ?

Park edilmez yerlere park edene mi yoksa fahiş otopark fiyatlarına mı kızayım ? (Sadece belediyelerin otoparkları uygun)

Jipe binip yolu ortalayıp üstüne üstüne gelene mi yoksa o yolları dar yapana mı kızayım ?

Yoksa 4 saatlik yolu 2 saatte geldim ben diyene mi kızayım ?

Olmaması gereken her türlü hareketi yapıp, olması gerekenleri yapan tembel bir toplum. Değil 1 dakika 1 saniyelik hataların ölümle sonuçlandığı kazalarda kurallara halen ısrarla uymamak cahillikten başka bir şey değildir.
O zaman hepimiz dağılalım.:D Nokta gibi olmuş yazdıklarınız neredeyse. :saygi:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '05
  • 31 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #135 : Aralık 03, 2015, 00:18:27 »
Trafikte Türk gelenekleri diye bir konu açılmış. Trajikomik, zevkle okudum :)

https://eksisozluk.com/trafikteki-turk-gelenekleri--4980633?a=popular

Hayat bize hiç yeşil ışık yakmadı. Biz de kırmızıda hiç durmadık.
Benim yollarım patikadır, çamurdur, rampadır, pusludur.
Çıkarım senle her yola TOYOTA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 259400
  • Model Yılı: '95
  • 72 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #136 : Ocak 07, 2016, 20:57:43 »
Sanırım sis farı meselesi yeterince anlaşılmış  :tamam:
Kamyonet kullanıyorum, uzun yoldayım. Önümdeki kamyonu sollamam gerek,(yüklü olduğundan yavaş gidiyor yoksa 100 den aşağı giden kamyon-otobüs görmedim) sinyalimi veriyorum aynaya bakıyorum arka boş sollamaya çıkıyorum, tam kamyonu yarılamışken arkada 1 km uzaktan selektör yaparak gelen bi araç ki bu araçlar genelde son model oluyor. ilk zamanlar telaşlanıyordum belki acil bi durumu vardır diye ama yok, son gaza basıp bi an önce şeridime geçiyordum.Malum benimkide kamyonet ve yüklü, öyle hadi demeyle hızlanmıyor. Yine aynı olay yakın zamanda başıma geldi ,sürekli selektör yapan polo ya istemsizce yol verdim 10 dakika sonra virajda kaydırmış kaza yapmış.
Bize gereken trafikte saygı ve anlayış. Sis farı gibi meseleler kendiliğinden hallolacak.
Efsane '95 XEI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #137 : Eylül 20, 2019, 18:56:11 »
Trafikte birbirimize tahammül etmeyi saygı göstermeyi bir öğrenebilsek süper olacsk araç kullanmak eziyet olmaktan çıkacak.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #138 : Ekim 04, 2019, 16:37:27 »
İçinde bulunduğumuz yıllar ve otomobil içeren trafiğin tarihini düşündüğümüzde belli zamanda geçmiş olmasına rağmen hala idealden çok uzağız. Yalnız her zamanın kuralı olmasına rağmen, son zamanlarda üzerinde durulmaya çalışılan "yaya geçitleri kullanımı" konusunda az da olsa olumlu gelişmeler oluyor. Bunun aslında artık bir çalışma olmakan çıkması ve doğal hale, kültüre dönüşmesi gerekir. Yaya geçitlerinde araç sürücülerinin nasıl hareket edeceğini artık biliyor olması gerekir.
Açacağımız diğer konuda tüm bunlara, detaylı olarak değiniriz.