Gönderen Konu: Kalorifer ısıtmıyor.  (Okunma sayısı 90950 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3391 kere teşekkür edildi
Ynt: Kalorifer ısıtmıyor.
« Yanıtla #160 : Ocak 27, 2014, 13:02:12 »
Teşekkür ederim Ahmet Bey,
Benim araç 2008 Corolla comfort bahsettiğiniz vana var mı yok mu?
Eğer mümkünse yok ise bağlatı şeklini değiştireyim tekrar teşekkürler ..

Aracınızda bu vana yok.
Seri baglatmanızı tavsiye ederim.

Ek bilgi; AE101 lerde bu vana vardı.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #160 : Ocak 27, 2014, 13:02:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #161 : Ocak 28, 2014, 18:50:00 »
dual vvti lara valvematic motorlar a seri bagliyorlar.onceki coroola hab ve simdiki versoya t bagladilar.buda kalorifer de sıkıntı verdi.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #162 : Kasım 17, 2014, 21:24:14 »
merhaba  arkadaşlar. Aracım 2010 1.6 auris. Lpg'li.  Kalörifer sağ taraf ısıtmıyor.  Sol taraf ısıtıyor. Geçen sene çok uğraştık olmadı. Öğrendim ki elazığ'da makine var geçen gün bağlattım. Çamur gibi su çıktı. 3 kez işlem tekrarlandı. Ama denedik sonuç başarısız.  Sağ taraf hala soğuk üflüyor.  Bu düz bağlantı işi nasıl olur anlatıyorum anlamıyor süper ustalar.  Hatta makine ile peteği açmaya çalışan usta git motor ustasına sor dedi. Bağlantı nasıl olmalı? Hem lpg yi ısıtıp hem arabayı sogutan sistem nasıl olacak lütfen yazar mısınız? Yoksa bunlar boş yere petek değiştirtecek bana. Isınma mesele değil araba şoför tarafının üflemesi ile ısınıyor. Ama buğu yapıyor soğuk havada.
"Say ki öldün; yalvardın, yakardın, sana bir gün daha verildi. Bugünü o gün bil, öyle yaşa."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #163 : Kasım 17, 2014, 21:25:56 »

merhaba  arkadaşlar. Aracım 2010 1.6 auris. Lpg'li.  Kalörifer sol taraf ısıtıyor.  Sol taraf ısıtmıyor. Geçen sene çok uğraştık olmadı. Öğrendim ki elazığ'da makine var geçen gün bağlattım. Çamur gibi su çıktı. 3 kez işlem tekrarlandı. Ama denedik sonuç başarısız.  Sağ taraf hala soğuk üflüyor.  Bu düz bağlantı işi nasıl olur anlatıyorum anlamıyor süper ustalar.  Hatta makine ile peteği açmaya çalışan usta git motor ustasına sor dedi. Bağlantı nasıl olmalı? Hem lpg yi ısıtıp hem arabayı sogutan sistem nasıl olacak lütfen yazar mısınız? Yoksa bunlar boş yere petek değiştirtecek bana. Isınma mesele değil araba şoför tarafının üflemesi ile ısınıyor. Ama buğu yapıyor soğuk havada.

"Say ki öldün; yalvardın, yakardın, sana bir gün daha verildi. Bugünü o gün bil, öyle yaşa."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #164 : Kasım 17, 2014, 21:51:55 »
Araç dijital klimalı mı manuel mi?Ben olsam aracı direk servise götürür, sorunu tespit ettirir ,tamir fiyatını alır gerekirse yaptırırım yada bildiğim bir U S T A ya götürürüm....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #165 : Kasım 17, 2014, 21:58:33 »
Digital klima var. Servise gitsem petek tıkalı değiştir der. Sadece petek 1500 lira

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #166 : Kasım 25, 2014, 15:48:08 »
Benimle birlikte biri daha vardı aracının yarısında soğuk hava üfleyen. Ne oldu acaba halletti mi sorunu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yurtda Sulh! Cihanda Sulh!
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '13
  • 51 kere teşekkür etti
  • 114 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #167 : Mart 19, 2015, 00:48:29 »
sonuç????

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #168 : Mart 19, 2015, 18:37:32 »
Uğraşmayın boş yere. Makine açamazsa değiştirin gitsin. Zor dediler ses yapar dediler. Alakası yok. Yeter ki iyi usta bulun. Yalnız yarım gününüzü alır ona göre.
Benim usta vida arttırmadı maşallah. 120 petek+150 işçilikle halloldu. Kaloriferi açamıyorum sıcaktan. Buğu kesildi kalorifer açmaya gerek bile yok. İyi günler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #169 : Eylül 24, 2016, 21:05:47 »
Abilerim geçen arabanın kaloriferini açayım dedim hiç ısıtmadı. Bir saat kadar bu halde bekledim giderken. Sonra aracı durdurdum tekrar çalıştırayım dedim. Marş basmadı. Bir yılı dolmamış akü bitmiş. Kaput çok sıcaktı. Takviyeyle çalıştırdık. Sorun hakkında fikri olan var mı acaba. 1.6 sol corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #170 : Ekim 17, 2016, 23:57:48 »
iyi günler benim corolla hb 1.6 vtt-i terra aracım var klimayı acıyorum ama ısıtma yapmıyor sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.klimam analog

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '12
  • 44 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #171 : Ekim 21, 2016, 19:38:52 »
Torpido gözünün arka kısmı hizasında bir çark vardı. Zamanla kırılmış,onu yapıştırdım sıcak hava vermişti. Aklınzda bulunsun

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2012 corolla comfort extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #172 : Ekim 21, 2016, 20:11:14 »
iyi günler benim corolla hb 1.6 vtt-i terra aracım var klimayı acıyorum ama ısıtma yapmıyor sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim.klimam analog
Klimayi acmayin, ısıyı yükseğe ayarlayın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #173 : Ekim 31, 2017, 19:39:19 »
Öncelikle belirttiginiz bölgede filitre yok.
T ile baglandıgında su debisi düşer düşen debide hem regülatör hemde kaloriferi ısıtamaz.
Seri baglandıgında ise sıcak suyun önce regülatöre sonrada kalorifere girmesi daha saglıklı. Isıtma performansında kısmi bir düşüş olur ancak bu düşüklük kabul edilebilir seviyededir.

Bu degişikligi yaptıgınızda sag/sol ısı farklı düzelmez ise kalorifer petegi tıkanmıştır.
Bu tıkanmada yine T ile baglandıgından petekteki debinin düşmesi nedeni ile tortu burada biriktiginden kaynaklanıyor.

Neden T ile baglanır?
Bazı araçlarda kalorifer suyunda vana vardır. Bu sistemde regülatör seri baglandıgında kalorifer soguk kısma alındıgında su akışı kesilir ve regülatörede su gelmez.

Montajı yapan ustalar bu riski almamak yada modelleri tanımadıklarından veya montajı daha kolay oldugundan T ile baglantı yapıyorlar.

Birde sogutma sistemide asla çeşme suyu koymayınız saf su koyunuz antifirizsizde kullanmayınız.

Acaba t27 Avensis'lerde kalorifer peteği öncesi vana var mı?
"İman, sadece Allah'ın varlığına inanmak değil, O'nun için herşeyi, her an yapabilecek kadar arzulu ve iradeli olmaktır." (Kierkegaard)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '03
  • 7 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #174 : Aralık 21, 2017, 19:20:05 »
Uğraşmayın boş yere. Makine açamazsa değiştirin gitsin. Zor dediler ses yapar dediler. Alakası yok. Yeter ki iyi usta bulun. Yalnız yarım gününüzü alır ona göre.
Benim usta vida arttırmadı maşallah. 120 petek+150 işçilikle halloldu. Kaloriferi açamıyorum sıcaktan. Buğu kesildi kalorifer açmaya gerek bile yok. İyi günler.

arkadaşlar arabadan pek anlamam, bende de sağ kalorifer ısıtıyor, sol ısıtmıyor, bu arkadaş sorununu çözmüş ama burada ne demek istemiş onu anlamadım, anlayan vardır illaki? yardımcı olabilir misiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 230000
  • 7 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #175 : Ocak 13, 2018, 19:28:14 »
gidin bir tane işten anlayan radyatörcüye, büyük ihtimal peteklerin temizlenmesi gerekiyodur, içi pislikle falan doluyor heralde, kaloriferin içini tazyikli suyla bi güzel yıkatın fıstık gibi olsun, ahiret meselesi gibi mevzular çok uzuyor burada, 100 tl ye çözdük çok şükür

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 345000
  • Model Yılı: '05
« Yanıtla #176 : Ekim 06, 2019, 09:14:46 »
O zaman kolaydan başlayalım.

Kontagı kapatın.
Klimanın iç sikülasyon ve auto tuşlarına basılı tutun.
Kontagı açın.

Klima check mode yapacaktır.
Kısa süre sonra ekranda rakam yazacak onu buraya yazın.

00 Hiç sorun yok.
23/24 Karanlık yerde test yapılıyorsa ışık sensörü arızası normal.

Bunlar dışında ne yazacak.

Birde dış ısı normal çalışıyormu?
HI yaptıgınızda fark varmı?

Başkan bu dediğin işlemi aracımda yaptım. 2005 otomatik corolla sol. ekranda 21 ve 41 kodları çıktı acaba ne anlama geliyor bu kodlar. ısıtmama sorunu bende de var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 141000
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #177 : Ekim 06, 2019, 10:32:21 »
Başkan bu dediğin işlemi aracımda yaptım. 2005 otomatik corolla sol. ekranda 21 ve 41 kodları çıktı acaba ne anlama geliyor bu kodlar. ısıtmama sorunu bende de var.
21 karanlık yerde test yapmışsınız. 41 ise sıcak soğuk hava girişini sağlayan kapakları kontrol eden motorda sorun var. Genelde bu motorun dişlisi arızalandığı için işlem yapamıyor. Bendede aynı sorun var tekleme yapıyor bazen çalışmıyor boş bir zamanımda söküp bakçam. Yeri kolay torpidonun sol alt tarafında bir kutu. Youtubede  nasıl sökülüp yapıldığına dair ayrıntılı video var. Bakın bulamazsanız yardımcı olurum..
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 90000
  • Model Yılı: '12
  • 7 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #178 : Ocak 09, 2020, 18:04:04 »
O zaman kolaydan başlayalım.

Kontagı kapatın.
Klimanın iç sikülasyon ve auto tuşlarına basılı tutun.
Kontagı açın.

Klima check mode yapacaktır.
Kısa süre sonra ekranda rakam yazacak onu buraya yazın.

00 Hiç sorun yok.
23/24 Karanlık yerde test yapılıyorsa ışık sensörü arızası normal.

Bunlar dışında ne yazacak.

Birde dış ısı normal çalışıyormu?
HI yaptıgınızda fark varmı?
Ahmet abi merhaba. 2012 model auris comfort extra 1.6 otomatik aracım var. 45bin kmde atiker lpg taktırdım. Şu an araç 65binlerde. Kalorifer ısıtmama sorunu var aracımda. Yukarıda anlattığın gibi düğmelere basılı tutup kontağı çevirdim ve 21 24 sayıları çıktı. Acaba arızası nedir? Yarım saat öncesinde yaptım. Hava durumu İstanbulda 6 derece olarak gösteriyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 141000
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #179 : Ocak 09, 2020, 20:42:18 »
Ahmet abi merhaba. 2012 model auris comfort extra 1.6 otomatik aracım var. 45bin kmde atiker lpg taktırdım. Şu an araç 65binlerde. Kalorifer ısıtmama sorunu var aracımda. Yukarıda anlattığın gibi düğmelere basılı tutup kontağı çevirdim ve 21 24 sayıları çıktı. Acaba arızası nedir? Yarım saat öncesinde yaptım. Hava durumu İstanbulda 6 derece olarak gösteriyor.
uzun yolda veya devir yüksekken ısıtıyormu?
sonuna kadar toyota...