Gönderen Konu: Toyota ProTect  (Okunma sayısı 41359 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '17
  • 69 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota ProTect
« Yanıtla #40 : Kasım 28, 2012, 22:45:36 »
 Korhan Bey , iyi akşamlar merak ettiğiniz tüm sorulara cevapları servisten öğrenmeye çalışacağım. Bu arada ben de size bir soru sorayım: Bu uygulama yapıldıktan sonra arabayı yıkatmamak veya suya bulaştırmamak için belirli bir süre sınırlaması söylediler mi? Malum kış mevsimi servisten çıkar çıkmaz yağmur, çamur olabilir. Hava yağışlıysa ve bu uygulamayı zayıflatacaksa aracı serviste kapalı bir yere çekmelerini rica edebilirim. Size özel olarak mesaj gönderdim.Lütfen okuyunuz. Selamlar, saygılar...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Kasım 28, 2012, 22:45:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Kasım 29, 2012, 09:35:13 »
Korhan Bey , iyi akşamlar merak ettiğiniz tüm sorulara cevapları servisten öğrenmeye çalışacağım. Bu arada ben de size bir soru sorayım: Bu uygulama yapıldıktan sonra arabayı yıkatmamak veya suya bulaştırmamak için belirli bir süre sınırlaması söylediler mi? Malum kış mevsimi servisten çıkar çıkmaz yağmur, çamur olabilir. Hava yağışlıysa ve bu uygulamayı zayıflatacaksa aracı serviste kapalı bir yere çekmelerini rica edebilirim. Size özel olarak mesaj gönderdim.Lütfen okuyunuz. Selamlar, saygılar...

Bana sadece ilk gün ıslanmaması konusunda uyarı yapıldı. Bir hafta içinde de fırça ya da bir kimyasal (şampuan vs.) kullanarak yıkamamam söylendi. Ondan sonra da kendi şampuanlarından önerdiler fakat herhangi bir kaliteli şampuan da olabilir dediler. Tek uyarı yıkama makineleri hakkında oldu, fırça da kullanılabilir dendi. Fakat bizim memlekette fırçayla yıkayan arkadaşlar o fırçaları içi çamur dolu kovalara daldırıp çıkarttığından ben yine de imtina ediyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 69 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Aralık 01, 2012, 21:04:26 »
 Değerli arkadaşlar, "Toyota Protect" boya korumasını  yaptırdım. Gerçekten sıfır araçlardan bile daha parlak bir hale geldi. (Benim araba da sıfır saylır, 5000 km'de Haziran 2012 trafiğe çıkış....) Yaptıkları daha önceki tüm işler gibi bundan da çok memnun kaldım. Serviste 1 gün kaldı. Perşembe akşamı bırakıp cumartesi öğleden sonra teslim aldım. Fiyatı da çok uygun geldi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
  • 11 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Aralık 01, 2012, 22:06:45 »
Değerli arkadaşlar, "Toyota Protect" boya korumasını  yaptırdım. Gerçekten sıfır araçlardan bile daha parlak bir hale geldi. (Benim araba da sıfır saylır, 5000 km'de Haziran 2012 trafiğe çıkış....) Yaptıkları daha önceki tüm işler gibi bundan da çok memnun kaldım. Serviste 1 gün kaldı. Perşembe akşamı bırakıp cumartesi öğleden sonra teslim aldım. Fiyatı da çok uygun geldi.

Ayıptır sorması fiyatı ne kadar ? Ve yapılan uygulamanın detayı nedir?
Emre KOÇAK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 69 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Aralık 02, 2012, 21:31:08 »
"Ayıptır sorması fiyatı ne kadar ? Ve yapılan uygulamanın detayı nedir?"
 Emre Bey, bazı bilgileri özel mesaj olarak gönderdim. Herkese uygulanan fiyat 600 TL' dir. Ancak bana çok eski bir Toyatacı olduğumdan biraz da  indirim yaptılar. Sağolsunlar, gerçekten iyi bir işçilik çıkarmışlar. Malzeme ne kadar iyi olursa olsun eğer işçilik berbatsa iş kalitesiz çıkar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Aralık 02, 2012, 22:41:24 »

abi hayırlı olsun, yalnız bu fiyatları duyunca dolandırılmış gibi hissediyorum. :blink: merkeze attığım mailden cevap da gelmedi. bayiye bu haftasonu gidemedim ama ilk fırsatta gidip bir hesap sormayı düşünüyorum. bugün işleme ilişkin faturayı da buldum, ayıptır söylemesi 895 TL imiş. 800 küsür olunca 850 gibi kalmış aklımda ama işin aslı 900 TL vermişim. Bu paraya boya koruma + kaput koruma ya da bagaj havuzu falan da alırdım. Resmen hediye ettikleri aksesuarların parasını almışlar benden.  >:(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 69 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Aralık 03, 2012, 00:55:06 »
 Korhan Bey, yanlış bir şey yapmadan koltuk kumaşı koruma, jant koruma yapmışlar mıydı? Benim araca sadece camlar (ön cam hariç,ön cam olmazmış) ve kaporta kısmı, tamponların ikisi de dahil uygulanmış, Genel merkezin diyeceği şu: Efendim serbest piyasa, bayiilerde istedikleri fiyatı uyguluyor derler. Ama yine de bayiinize gidin, ekstradan hediye isteyin bu saatten sonra yoksa genel merkeze bunu bildireceğinizi söyleyin. Sıkmayın canınızı...TOYOTA BAKIRCILARDAN benzeri bir kazık yemiştim acısını halen hissediyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #47 : Aralık 12, 2012, 00:44:36 »
 Bende 1000 km bakımda  protect yaptırdım Ankara toyanda..Yıkarken dikkatli olmamı tazyikli suyu dahi uzaktan kullanmam gerektiğini aksi halde yapılan işlemin uzun ömürlü olmayacağını söylediler.Düşünenlerin dikkatine,rastgele yıkatıyorsanız boşa para vermeyin derim !!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Nisan 05, 2013, 20:41:23 »
Seramik kaplama hakkında bilgisi olan var mı? Yeni Auris aldım ve yaptırmayı düşünüyorum ama aklımda soru işaretleri var.
5 yıl garanti veriyorlar. İlginç.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Nisan 05, 2013, 21:00:33 »
Williams F1 Seramik Kaplama | Beni Yıka Uygulaması  böyle birşey 1000 tl civarı ücreti var. kuş pisliği dahil araca zarar veremiyor v.s  v.s bir sürü koruma özelliği. Bunlar gerçekten doğrumudur? değermi? yaptıran memnun kalan varmı. Yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Nisan 05, 2013, 21:57:18 »
selam arkadaşlar. Seramik kaplama yaptırıp memnun kalmayan varmı. Bende yeni auris aldım ve hafta içi yaptırmayı düşünüyorum. Çok yağlayıp ballayıp  anlattılar ancak asıl olan kullanıcıdır. yardımcı olursanız sevinirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Nisan 08, 2013, 15:53:17 »
daha önceki mesajlarda da baya bir anlattık, ben yaptırdım ve memnunum. sadece yaptırdığım sırada verilen keyfi fiyatlardan dolayı sıkıntı çektim. ben 800-900 arası bir para verirken 500-600'e yaptıran da olmuştu.

bu korumanın iyi yanı gerçekten işe yarıyor olması. bir kış geçirdik ve yıkayıp kurulayınca hala galeriden yeni çıkmış havası veriyor. kötü yanı her yerde her şekilde yıkatamıyorsunuz. ben hafta sonunumun 3-4 saatini ayırıp detaylı bir şekilde özel şampuanla yıkıyorum. bir de ister istemez araç bir şekilde çiziliyor, çarpılıyor vs. o zaman işte içiniz iki kez yanıyor  :argh: sonuç olarak benim gibi titiz bir adamsanız tavsiye ederim. yok ben zaten çamurlu arabayla 2 ay gezerim diyorsanız gerek yok  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Nisan 08, 2013, 17:52:46 »
Bende memnunum işe yarıyor. Dış etmenlerden koruyor tabi ciddi çizikler hariç. Örn; kuş pisliği, taş sıçraması vs. gibi şartlarda koruyor ve güzel bir parlaklık katıyor.

Bir de yıkama sonrası cila yapıyorum, yıkamanın önemi Protectten sonra daha da arttı benim için çünkü hakkını vermek gerek.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 1 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Nisan 09, 2013, 12:36:53 »
teşekkürler cuma günü yaptırıyorum. bakalım nasıl olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 14000
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
pro tect koruma işlemi
« Yanıtla #54 : Aralık 24, 2013, 20:57:09 »
merhaba arkadaşlar bugün Toyota pro tect koruma yaptırdım. Koruma yapılırken pasta işleminin de yapılacağı söylendi fakat arabamı teslim aldığımda bir şey sürtülerek yapıldığını zannettiğim boya içine geçmemiş çiziklerin bile geçmediğini gördüm(hareler gibi düşünün). Diğer normal çizikler zaten aynen duruyordu. Bu pasta işlemi hiç mi çizikleri gidermez. İnternette ne çizik ve sürtünmelerin giderildiğini izleyince şaştım kaldım. Acaba bunları geçiremedim diyen konya otojen beni kekliyor mu??? Yoksa günahlarını mı alıyorum. Bu işlemi yaptıranlar varsa yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
Ynt: pro tect koruma işlemi
« Yanıtla #55 : Aralık 24, 2013, 21:06:37 »
Bunun hakkında isterseniz kardeş forumumuza danışın:

www.detailingturkey.net

Resimsiz olarak anlattıklarınıza yorum almanız oldukça zor. Pasta ile geçecek çizikler vardır, geçmeyecek çizikler vardır. Protect son kat olduğu için kendi başına zaten çizik gidermez.
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '13
  • 20 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Aralık 24, 2013, 23:07:53 »
merhaba arkadaşlar bugün Toyota pro tect koruma yaptırdım. Koruma yapılırken pasta işleminin de yapılacağı söylendi fakat arabamı teslim aldığımda bir şey sürtülerek yapıldığını zannettiğim boya içine geçmemiş çiziklerin bile geçmediğini gördüm(hareler gibi düşünün). Diğer normal çizikler zaten aynen duruyordu. Bu pasta işlemi hiç mi çizikleri gidermez. İnternette ne çizik ve sürtünmelerin giderildiğini izleyince şaştım kaldım. Acaba bunları geçiremedim diyen konya otojen beni kekliyor mu??? Yoksa günahlarını mı alıyorum. Bu işlemi yaptıranlar varsa yorumlarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Çizikleri gideremedim diye bir şey olmaz.  Özellikle toyota gibi yumuşak bir boyada. Derin çizikleri giderme işlemi farklıdır , onunla uğraşmamış olabilirler.  Ama hare ve kılcalları gidermek uygun ürün seçimi ve düzgün bir işçilik ile hiç zor birşey değil. Polisaj düzgün yapılmadan uygulanan boya korumanın ömrü kısa olur, istenilen parlaklığı da sağlamaz. Muhtemelen kil falan da uygulamamışlardır...

Bence tekrar götürün. Eğer daha fazlası olmaz derlerse detailingturkey.net te yaptığımız uygulamaları gösterebilirsiniz.  (Ki oradaki uygulamalar içinde bu konuda yeni amatör arkadaşlarımızın ilk defa yapmalarına rağmen çok başarılı sonuçlar aldığı da görülecektir)

Toyota Protect ürünü ile ilgili daha önce burada veya başka bir konuda yorum yapmıştım, ama konuyu bulamadım maalesef. Silinmiş konulardan birisidir belki.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '16
  • 62 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: pro tect koruma işlemi
« Yanıtla #57 : Aralık 25, 2013, 01:12:57 »

bende yaptırmayı düşünüdğüm için hafta başında arayıp fiyat aldım...5 yıl garantili imiş her yıl gidip ücretsiz bakımı yapılıyor dediler...servsde kontrolu yapıldıktan sonra kendi aracım 7000km için 500-550 gibi bir rakam çıkar dediler babamın aracı için ise 30000km 700-800 gibi bir rakam çıkarılır dediler...koruma yapılmadan önce boyada olan ufak tefek sorunların giderilmesi gerektiğni söylediler (taş izi çizikler falan vs...)zannımca sizin yaptıdığıızda bir sorun var servise sorun...birde mahsuru yoksa ne kadar yaptırdınız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 45000
  • Model Yılı: '13
  • 103 kere teşekkür etti
  • 157 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ocak 05, 2014, 14:19:48 »
güncel bilgi olması bakımından;
dün 1000 km bakımında toyota protect fiyatı istedim. 2014 yeni fiyatı 860 + kdv bana çok geldi açıkcası. Şimdi daha uygun fiyata bu tarz bir uygulama nerede yaptırabilirim onu araştırıyorum. Yardımcı olabilecek olan varsa sevinirim :)
"bu denli hastalıklı bir topluma iyi eklemlenmiş olmak, sağlıklı olmanın bir ölçüsü olamaz."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Ocak 05, 2014, 14:27:41 »
Geçen hafta sonax a sorduğumda kampanya vardı, çizik giderme + boya koruma + iç temizlik vardı yanlış hatırlamıyorsam 500 liradan 200 lira civarına düşmüştü
1996 Corolla gli-2001 Peugeot 206-2005 Corolla terra- 2004  Chevrolet Lacetti