Gönderen Konu: Toyota ProTect  (Okunma sayısı 41450 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • 11 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota ProTect
« Yanıtla #20 : Kasım 27, 2012, 05:38:51 »
aracınzın yakın çekim resimlerini bizimle paylaşırmısınız? merak ettim doğrusu :)
Fikret beyin bahsettiği uygulamaya örnek olması açısından resimleri koydum. araç %100 şeffaf film kaplıdır. Bu arada ön kaputaki filmin üç senelik olduğunu belirtmek isterim. tam motorun üstünde !!!

Toyota Corolla 2010 D-4D Elegant MMT Siyah & Bej

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Kasım 27, 2012, 05:38:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • SAFİR Auris...SIU Corolla T-Sport...
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 59088
  • Model Yılı: '12
  • 312 kere teşekkür etti
  • 512 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Kasım 27, 2012, 12:17:13 »
arkadaşım allah aşkına sen neden bahsediyorsun yaa.bir sıvı süreceksin bu sıvı ufak taş izlerini mi koruyacak martı pisliğinimi koruyacak fırça ile yıkamalarda fırça çiziklerinimi koruyacak .peki bunu yaptırınca fırçasız yıkamaya vereceksın aracı masrafların yine devam edecek.bahsettiğim folyoyu f16 uçaklarına yapılan bayrak sticker vs uygulamalarında kullanılan folyo oldugunu tahmın edemeyecegın hava degısımlerıne ve süratlere maruz kaldıgında bile kalkma vs yapmadıgını anlatan vıdeo vardı ama bulamıyorum.tamam arkadaşım isteyen senın tavsiyelerine uysun isteyen benim deneyimime uysun .gerisi arkadaşlara kalmış.sonuçta varımız yoğumuz 30.000lıra verdiğimiz (ki 500.000 liralık araçlara bıle yaptırıyor insanlar) aracımıza  1000lıra gıbı bır parada vererek  zarar vereceğğimizi zannediyosun ama işin özünü kavrayamadın.başka şeylerden bahsediyuoruz sanırım.birbirimize muhalefeti bırakalım .gerekenleri ikimizde söyledik sanırım gerisi arkadaşlara kalmış..

Ne biçim konuşuyorsun, İnsan gibi saygılı konuşuyoruz şurda ne öyle yaaa arkadaşım bilmem ne, bu uslubla konuşacaksan hiç konuşma burası yeri değil.Karşındaki kişinin görüşüne saygın olsun.  :kötü:

Herkes bilgisini söyler, tecrübesini paylaşır olur biter neden zoruna gidiyor ki.
Koskoca F1 takımı bu işi yapmış adamlar ki onlar bu sektörde işin sonu diye tabir edilen takımlardır.
5 yıl garanti veriyor Toyota benim aracımda da mevcut Protect kuş pisliği bildiğin üzerinde durmuyor demek ki yapmışlar dik kafalığa gerek yok.
Aksi tarafta folyonun banada mantıklı geliyor ama boyanın hava alması gerekir ya da temizlenmesi gerekir bu da ilerleyen zamanlarda olumsuz durumlar çıkartır ortaya.

Cem bey hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın, folyo işini bende aracı aldığımda araştırmıştım fakat uzun yılların sonunda çokda başarılı olmadığına kanaat getirdim.
arikushimikato Dr.Auris 1ND forever Pure SİU T Sport ;)
İlk önce bilgi sahibi olun sonra yorum yapın
Taklitlerden sakının
 https://www.facebook.com/groups/aurisclubturkey/  Aurise dair her şey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Kasım 27, 2012, 12:49:42 »
Boya korumada mantık adındanda anlaşılacağı gibi boyayı dış etkenlere karşı koruma amaçlıdır. Kuş pisliğine karşı korur ama nasıl korur, kuş pisliği günlerce aracın üzerinde durursa hiçbir koruyucu boyaya zarar vermesini önleyemez fakat boya koruma yapılan araçta zarar verme süresi daha çok uzayacaktır. Kalitesiz folyuyo bende tavsiye etmiyorum ilerki zamanlarda folyo çıkartılınca boyaya zarar verme durumu olabiliyormuş. Kalitelileride zaten çok pahalı, sadece ön kaputa koruma amaçlı yaptırayım dedim 450 TL para istediler. Aracın tamamını kimbilir kaça kaplarlar.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Grafik Tasarımcı
  • Kan Grubu: A+
  • 28 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Kasım 27, 2012, 13:33:49 »
Auris'i aldığımızda ben de düşünmüştüm komple folyo. Yollarda sıkıntılı, kalkmış, sararmış solmuş folyolar gördükçe vazgeçtim. Her ne kadar şöyle böyle garanti veriyoruz diyenlerde olsa 2-3 yıl sonra gittiğinizde çoktan toz olmuş oluyor adamlar. Ayrıca arada pasta cila ve boya koruma tarzı konular insana zevk veriyor.
2011 Toyota Auris     1.4 D4-D Comfort Plus                      http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=43857.0
2004 Toyota Avensis 2.0 Elegant Executive Otm.                http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=37978.0
1999 Toyota Corolla  1.6 Luna                                           http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=42078.0         Satıldı :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • we'll wrench your heart out !
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 12 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Kasım 27, 2012, 13:38:58 »
Boya korumada mantık adındanda anlaşılacağı gibi boyayı dış etkenlere karşı koruma amaçlıdır. Kuş pisliğine karşı korur ama nasıl korur, kuş pisliği günlerce aracın üzerinde durursa hiçbir koruyucu boyaya zarar vermesini önleyemez.
+1 serkan arkadaşımız  olayı  çok basit  anlatmış bile ,

boya  koruma  olayındakı temel  olay  ürün  ve  uygulayan    kişi(ler)dir. boya  korumanın  belirli bir  ömrü net  olarak  yoktur. çünkü bu kullanıcıya göre değişir ve çeşitli faktörlerin etkisi altındadır. Mesela aracın yaşı, hava şartları, aracın yaptığı kilometre, aracın ne sıklıkla yıkandığı, bir örtünün altında mı saklandığı etkili olan faktörlerden sadece birkaçıdır.
Boya  koruma  yapılmış  bir araçta  eğer kaliteli bir yıkama şampuanı kullanıyorsanız  yüzeye yapışmış olan kirleri, verniğin üzerindeki korumaya zarar vermeden söker. Daha agresif deterjanlar verniğin üzerindeki cilayı ve korumayı sökerek korumanın ömrünü önemli ölçüde kısaltır.

kaliteli bir  waxx sonrası su damlacıkları ...

Boyanın en üst tabakası olan vernik (clear coat) tabakası boyayı koruyan ve izole eden en üst tabakadır. Polish sonrasında vernik tabakasında küçük bir miktar incelme olur. İşte bu incelme sayesinde çizikler vernik seviyesine iner ve yok olur. Metalik ya da opak farketmez bu iş için. Her türlü boya polishe cevap verir..

Bizde  kabul görmez cahilden  gelen afra tafra !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Kasım 27, 2012, 13:42:41 »
Tolga  aracımı görüyor musun ?  :) :) , hala bu şekilde mi :)
Meguiars Detail Car Care

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Grafik Tasarımcı
  • 28 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Kasım 27, 2012, 14:28:54 »
Tolga  aracımı görüyor musun ?  :) :) , hala bu şekilde mi :)
Meguiars Detail Car Care

Araçı ilk sanayide tozlu gördüm ama sonra tertemizdi. Yıkanmış yıknamamış önemli değil piskende çok diri duruyordu maşallah :)
2011 Toyota Auris     1.4 D4-D Comfort Plus                      http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=43857.0
2004 Toyota Avensis 2.0 Elegant Executive Otm.                http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=37978.0
1999 Toyota Corolla  1.6 Luna                                           http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=42078.0         Satıldı :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Kasım 28, 2012, 02:43:47 »
Ne biçim konuşuyorsun, İnsan gibi saygılı konuşuyoruz şurda ne öyle yaaa arkadaşım bilmem ne, bu uslubla konuşacaksan hiç konuşma burası yeri değil.Karşındaki kişinin görüşüne saygın olsun.  :kötü:

Herkes bilgisini söyler, tecrübesini paylaşır olur biter neden zoruna gidiyor ki.
Koskoca F1 takımı bu işi yapmış adamlar ki onlar bu sektörde işin sonu diye tabir edilen takımlardır.
5 yıl garanti veriyor Toyota benim aracımda da mevcut Protect kuş pisliği bildiğin üzerinde durmuyor demek ki yapmışlar dik kafalığa gerek yok.
Aksi tarafta folyonun banada mantıklı geliyor ama boyanın hava alması gerekir ya da temizlenmesi gerekir bu da ilerleyen zamanlarda olumsuz durumlar çıkartır ortaya.

Cem bey hayırlı olsun aracınız güle güle kullanın, folyo işini bende aracı aldığımda araştırmıştım fakat uzun yılların sonunda çokda başarılı olmadığına kanaat getirdim.

nasıl konuşacağımı senden öğrenecek değilim ayrıca konuşmalarımdada hiçbirşey yok ortamı boşuna germe, görüntü kirliliği yapıyosun bu tarz yazılar yazarak.dik kafalı vs gibi yazılar  yazma.5  yaş  küçüğümden nasıl davranacağımı öğrenecek değilim. ben korhan beyin sordugu sorulara cvp yazmadan şu şöyle bu böyle diye yorum yapmanı eleştiriyorum.arkadaşım dedik diye mi zoruna gitti .terbiyesini bozan sensin gerek yok bunlara burası yeri değil.üye olmayan arkadaşlarda ziyaret edebılıyolar bu siteyi.bilgi alabilmek adına gelenler senin bu şahsıma karşı üslup dersi verme yazılarını okumalarına hiç gerek yok.bir önceki msjımda artık mevzu kapansın diye yazdım hala devam ettirme işte ben ve sen başka şeylerden bahsediyoruz.
sana gelmediğim gün yaris aldığım gündür gülüm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 12 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Kasım 28, 2012, 02:52:11 »
sakin olun  arkadaşlar konuyu mındar etmeyelim, özelden  devam edin  lütfen!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Kasım 28, 2012, 03:17:35 »
sakin olun  arkadaşlar konuyu mındar etmeyelim, özelden  devam edin  lütfen!!
:alkis: hatta bitirmek en doğrusu !!!
sana gelmediğim gün yaris aldığım gündür gülüm

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 17 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Kasım 28, 2012, 10:48:43 »
geçen hafta sonu arabayı detaylı bir şekilde, gönlümce yıkadım. sonuçta ortaya çıkan görüntü gerçekten tatmin edici oluyor. bu bakımdan boya korumayı tekrar tavsiye edebilirim, yalnız geçen ay marşpiye de ufak bir çizik oldu ve gerçekten canım yandı. :( üzüntüden resmen bir gece uyuyamadım  ::) dediğiniz tarzda kaplamalar belki bu tür çizilmelerde daha koruyucu olabilirdi.

yalnız araştırmalarım sonucu çok kaliteli de olsa kaplamaların boyanın çizilmesine solmasına  engel olmasına rağmen ömrüne olumlu etkisi olduğu konusunda şüpheli olduğumdan boya korumaya döndüm. kaput korumayı da gereğinden pahalı bir uygulama olduğunu düşündüğümden yaptırmıyorum. Yalnız bir yapı markette kapı altlarında fabrika çıkışı bulunan şeffaf bantlara benzer bantlar buldum. Bunlardan alıp ufak tefek sürtmelerde boyanın zarar görmemesi için tamponlara ve kapı kollarının altına yapıştırmayı düşünüyorum. Yan kapı çıtaları tarzında olan tampon bantlarının koruyuculuğu fazla olsa da hoş durmadığını düşündüğümden bu şeffaf bantlardan düşünüyorum. Çifti 28 tl idi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Kasım 28, 2012, 12:32:54 »
@Korhan bey: Folyoları eğer ki uygulayacağınız yerde taş izi, çizik vs. zararlar varsa folyo ya da adı her neyse kapladığınızda bahsettiğim bölgelerde soyulmaz olabilir, ben kaputumda taş izleri çoğalmasın diye yaptırmak istemiştim araştırdım bir arkadaşım Sonaxta müdür onun vasıtasıyla işlemi yapacaktık fakat bahsettiğim durumu anlattı. Bilginize.

@Fikret bey cevap vermiyorum bende konu kapanmıştır. ;)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '17
  • 69 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Kasım 28, 2012, 12:52:08 »
Saygı değer arkadaşlar, 2012 model Corolla aracıma "Toyotaprotect Uygulması" yapılması için Eskişehir Sarar Servisi'nden  1 Aralık 2012 Cumartesi sabahına randevu aldım. Toyota güvencesi artı Sarar Müşteri memnuniyeti çabalarını biliyorum. 5 yıl garantiyi boşuna vereceklerini sanmıyorum. Herkese iyi günler dileklerimle .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Kasım 28, 2012, 13:03:15 »
Ülgen bey emin olun güzel bir iş yapacaksınız zaten garantisi her şekilde mevcut yani kayıtlarda olacaktır. Fotolarını paylaşırsanız seviniriz. :)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Kasım 28, 2012, 13:33:12 »
Saygı değer arkadaşlar, 2012 model Corolla aracıma "Toyotaprotect Uygulması" yapılması için Eskişehir Sarar Servisi'nden  1 Aralık 2012 Cumartesi sabahına randevu aldım. Toyota güvencesi artı Sarar Müşteri memnuniyeti çabalarını biliyorum. 5 yıl garantiyi boşuna vereceklerini sanmıyorum. Herkese iyi günler dileklerimle .

mümkünse kaç liraya anlaştığınızı da yazabilir misiniz? ben yaptırdığım sırada 500-650 tl fiyat alanlar vardı. Aslı var mıydı bilmiyorum ama ben 850 tl'ye yaptırmıştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 312 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Kasım 28, 2012, 13:36:04 »
Korhan bey açıkcası size neden öyle bir fiyat vermişler anlamış değilim ama ben de yaptırdım fiyat söylemem yanlış olur, bence siz gidin bu işi serviste araştırın olmadı genel merkeze mail atın ;)
Taklitlerden sakının

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Grafik Tasarımcı
  • 28 kere teşekkür etti
« Yanıtla #36 : Kasım 28, 2012, 13:43:28 »
geçen hafta sonu arabayı detaylı bir şekilde, gönlümce yıkadım. sonuçta ortaya çıkan görüntü gerçekten tatmin edici oluyor. bu bakımdan boya korumayı tekrar tavsiye edebilirim, yalnız geçen ay marşpiye de ufak bir çizik oldu ve gerçekten canım yandı. :( üzüntüden resmen bir gece uyuyamadım  ::) dediğiniz tarzda kaplamalar belki bu tür çizilmelerde daha koruyucu olabilirdi.

yalnız araştırmalarım sonucu çok kaliteli de olsa kaplamaların boyanın çizilmesine solmasına  engel olmasına rağmen ömrüne olumlu etkisi olduğu konusunda şüpheli olduğumdan boya korumaya döndüm. kaput korumayı da gereğinden pahalı bir uygulama olduğunu düşündüğümden yaptırmıyorum. Yalnız bir yapı markette kapı altlarında fabrika çıkışı bulunan şeffaf bantlara benzer bantlar buldum. Bunlardan alıp ufak tefek sürtmelerde boyanın zarar görmemesi için tamponlara ve kapı kollarının altına yapıştırmayı düşünüyorum. Yan kapı çıtaları tarzında olan tampon bantlarının koruyuculuğu fazla olsa da hoş durmadığını düşündüğümden bu şeffaf bantlardan düşünüyorum. Çifti 28 tl idi.

Korhan bey bu şeffaf bantlardan Avensisin arka kapı köşelerinde var ve üzerlerinde ciddi yarıklar olmuş eğer onlar olmasa araç boyasına zarar gelecekti. Dediğiniz gibi çok faydalı o şeffaf bantlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Grafik Tasarımcı
  • 28 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Kasım 28, 2012, 13:49:05 »
nasıl konuşacağımı senden öğrenecek değilim ayrıca konuşmalarımdada hiçbirşey yok ortamı boşuna germe, görüntü kirliliği yapıyosun bu tarz yazılar yazarak.dik kafalı vs gibi yazılar  yazma.5  yaş  küçüğümden nasıl davranacağımı öğrenecek değilim. ben korhan beyin sordugu sorulara cvp yazmadan şu şöyle bu böyle diye yorum yapmanı eleştiriyorum.arkadaşım dedik diye mi zoruna gitti .terbiyesini bozan sensin gerek yok bunlara burası yeri değil.üye olmayan arkadaşlarda ziyaret edebılıyolar bu siteyi.bilgi alabilmek adına gelenler senin bu şahsıma karşı üslup dersi verme yazılarını okumalarına hiç gerek yok.bir önceki msjımda artık mevzu kapansın diye yazdım hala devam ettirme işte ben ve sen başka şeylerden bahsediyoruz.

Fikret bey yaş muhabbeti yapıyorsunuz da yaşınız fotoğrafınız hiç bir bilginiz gözle görülür şekilde değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '17
  • 69 kere teşekkür etti
  • 77 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Kasım 28, 2012, 16:06:45 »
Korhan Bey fiyat konusunda net bir rakam konuşmadık ama gerçek fiyatın 850 Tl gibi olduğunu belirttiler.Bundan elbette hatırı sayılır bir indirm alcağımdan kuşkum yok. Cumartesi akşamı hem uygulama hem de maliyeti konusunda bilgi verebilirim.Selamlar. Saygılar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 17 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Kasım 28, 2012, 18:21:08 »
Korhan Bey fiyat konusunda net bir rakam konuşmadık ama gerçek fiyatın 850 Tl gibi olduğunu belirttiler.Bundan elbette hatırı sayılır bir indirm alcağımdan kuşkum yok. Cumartesi akşamı hem uygulama hem de maliyeti konusunda bilgi verebilirim.Selamlar. Saygılar.

Ülgen Bey bilgiler için teşekkürler,

Rica etsem 2-3 saatlik bir sürenin bu işlem için yeterli olup olmadığını da öğrenebilir misiniz? Bir de bu işlem sonunda bana verilen tek belge fatura oldu. Ayrıca bir garanti belgesi de veriyorlar mı? Kısaca 5 yıl boyunca aracımda boya korumanın olduğunu bana nasıl kanıtlayacaklar. Her halükarda siz aracı fırçaya sokmuşsunuz, ne bileyim çamura bulamışsınız, başka bir kimyasal kullanmışsınız diyebilir. Kısacası 5 yıllık garantinin kapsamı nedir?

Bununla ilgili toyota'ya bir mail attım ama ilk ağızdan siz de bir sorarsanız sevinirim. Duruma göre hafta sonu servise gidip ben de konuşacağım.

Selamlar!