Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 228286 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür etti
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #680 : Mart 26, 2014, 09:48:45 »
Murat bey yanlış anlamamı düzeltmiş.

http://www.sahibinden.com/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1860851&supercode[1]=0&supercode[2]=0#!/otomobil-karsilastir/?supercode[0]=1860851&supercode[1]=1860896&supercode[2]=0

Sahibinden com verilerine göre 3.5 motor 1600 kg lık Camry'nin şehir içi tüketim değeri 11, 2 litre; 2.0 motor 1220 kglık Carinanın şehir içi tüketim değeri ise 11, 8 litre. Bence bir yanlışlık olmalı.

Ben genelde hafta sonları kullanıyorum dur-kalk trafiğine fazla girmiyorum, eskişehir yolu- istanbul yolunda sürüyorum. Ayrıca benzinde geçen kullanımı hesaba katmıyorum. Ama eşimde kısa-mesafe(6-7 km) hafta içi her gün kullanıyor. Bu nedenle benzin tüketiminde geçen km yüksek olabilir. Depom 45 lik 42-43 ltreyle tam dolduruyorum, 420-430 bazen 440 kmleri görüyorum. Arabamda ekstradan bosch lpg bujisi ve K&N kutu içi filtre var, lastik ebatları normal.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50063.60

Bu başlık altında da tüketim tartışılmış.
En son Eren Kaydeli bey de tolam 635 km( 120 şehir dışı+415 şehir içi ) yol için 67 lt lpg tüketimini vermiş.

Yusuf Bey de 61 lt lpg ile 598 km şehir-dışı kullanım rakamı vermiş.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #680 : Mart 26, 2014, 09:48:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #681 : Mart 26, 2014, 14:21:02 »
ben carinamla üzerinde orjinal arka susturucu varken şırnak-çorum arası izne gelirken 39 lt gaz ile 435 km, 38 lt gaz ile 415 km yapmıştım ve 150 civarı hızlarda, 199 bin km olmuştu. ama o gün arka susturucum delindi fiyattan ötürü orjinal takamadım yerli taktım, ve bir daha 38 lt gaz ile o km leri hiç göremedim, şu anda sehir içi-uzun yol karışık 425 km de 45,3 lt gaz yaktı, hala gidiyor ama öksürük başladı bitti yani. belki inanmayacaksınız ama şu an üzerindeki susturucu 3. susturucu ve 2 seneden fazla gitmiyor, orjinal 199 binde, yerli ise 30 binde ölüyor. yerlinin çabuk bozulmasını lpg sistemine bağlıyorum ben ve eskiye nazaran bir depoda en az 40 km zarar, orjinal taksaydım şimdiye amorti ederdi belkide. aslında lpg kapıya konacak şey değil bana sorarsanız, benzinde daha tık demedi yavru, ama lpg de regülator, enjektör ve valfler değişti. ne anlarsanız anlayın işte, ülkemizde çok temiz gaz satıldığı için lpg sistemlerinin ömrü de 100 bin km yi bile bulmuyor
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #682 : Mart 26, 2014, 15:54:21 »
Merhabalar,
4 hafta önce 97 Model Carina E aldım. Aracı İstanbul'dan aldım, bir süredir forumu takip ediyorum. Çok güzel bilgiler var. Ben de aracımla ilgili bazı bilgiler paylaşmak isterim;
araç 175 km'de. 3 parça değişeni var ve komple boyalı (satan adam sadece etek altı boya var demişti ve bendeniz saftirik adama inanıp bizrazda acil araç ihtiyacım olduğundan göstermeden aldım, verdiği parayı yazmıyorum bile...)
Aldıktan sonra rotil ve z rot'ları değiştirildi. Sol ön camın krikosu arızalı idi onu değiştirdim. Teybin olduğu bölümü kendim çıkarıp havalandırma ayarlarının arkasındaki yeşil led'leri değiştirdim, ayrıca hava yönlendirme ayar anahtarı cam konumuna kadar dönmüyordu, daha önce diş atlatmışlar onu da düzelttim. Polen filtresi yerine saçma sapan bişey sokuşturmuşlar onu da değiştirdim. Bu şekilde nasıl binmişler anlayamıyorum.
Sizlere bir sorum olacak, Ankara'ya gelirken aracı tanımadığım için fazla sürat yapmadım ve km'de 22 krş civarında yaktı. Şehir içinde ölçtüğümde ise 25 - 26 kuruş yakıyordu. Hafta sonu lpg filtresini değiştirdim, eski filtre iyice dağılmış durumdaydı. Değişiklik sonrası çekişin artacağını düşünüyordum fakat pek fark hissedemedim üstelik yakıt sarfiyetı da 32 - 33 kuruşa çıktı :(
Sizce normal mi bu durum???

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #683 : Mart 26, 2014, 18:04:25 »
Emre bey aracınızı iyi günlerde kazasız kullanın, filtreyi değiştirince demek ki daha çok gaz çekmiş, ben de bir ara gazı kıstırmıştım, az yakıyordu ama çekiş ona göre, sakin kullanımda çok anlaşılmıyordu, performans isteyince fark ediliyordu. Tüketimi litre yazarsanız daha iyi anlayabiliriz, malum gaz fiyatları çok farklı.

Murat bey, bende gaz taktırdıktan sonra ilk 3-4 depo(1 depo 33-34 litre) şehir içi 300 km. civarında gitti, şimdi sizi okuyunca jeton düştü, benim de son susturucu değişimi o zamanlara geliyor gibi, sonra bir daha o kilometreyi göremedim, hep 250 km civarında.

Selim bey, uzun yolda daha az yakıyor, Ankara dan depoyu doldurdum km yi sıfırladım, araçta 2 kişi, bagaj var, İzmir e yola çıktık,
100-110 hızlarla Kula civarında Su tesislerinde Gaz aldım, km 399 ve 30 litre. İzmir yönü hem inişli bazen de ayağımı gazdan kaldırdığım yerler oldu ama yine de iyi bir değer. Dönüşte de bir ara ölçüm yaptım, araç 5 kişi, bagaj 2 katı dolu, 33 litre 360 km yaptı. Belki ben size göre şehir içi daha kısa mesafe ve yoğun trafik kullanıyor olabilirim..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #684 : Mart 26, 2014, 21:27:08 »
Merhabalar,
4 hafta önce 97 Model Carina E aldım. Aracı İstanbul'dan aldım, bir süredir forumu takip ediyorum. Çok güzel bilgiler var. Ben de aracımla ilgili bazı bilgiler paylaşmak isterim;
araç 175 km'de. 3 parça değişeni var ve komple boyalı (satan adam sadece etek altı boya var demişti ve bendeniz saftirik adama inanıp bizrazda acil araç ihtiyacım olduğundan göstermeden aldım, verdiği parayı yazmıyorum bile...)
Aldıktan sonra rotil ve z rot'ları değiştirildi. Sol ön camın krikosu arızalı idi onu değiştirdim. Teybin olduğu bölümü kendim çıkarıp havalandırma ayarlarının arkasındaki yeşil led'leri değiştirdim, ayrıca hava yönlendirme ayar anahtarı cam konumuna kadar dönmüyordu, daha önce diş atlatmışlar onu da düzelttim. Polen filtresi yerine saçma sapan bişey sokuşturmuşlar onu da değiştirdim. Bu şekilde nasıl binmişler anlayamıyorum.
Sizlere bir sorum olacak, Ankara'ya gelirken aracı tanımadığım için fazla sürat yapmadım ve km'de 22 krş civarında yaktı. Şehir içinde ölçtüğümde ise 25 - 26 kuruş yakıyordu. Hafta sonu lpg filtresini değiştirdim, eski filtre iyice dağılmış durumdaydı. Değişiklik sonrası çekişin artacağını düşünüyordum fakat pek fark hissedemedim üstelik yakıt sarfiyetı da 32 - 33 kuruşa çıktı :(
Sizce normal mi bu durum???

filtreleri değiştirmişsin güzel bi ayar yaptırmanı öneririm.

aracını almazdan önce takip etseydin forumu bu tuzağa düşmezdin, millet satıyor işte, kaça aldığını bilmiyorum ama 4 hafta önce aldım demişsin, benim aracım 3 aydır satılık ve istediğim fiyatı vermediler diye satamadım, kimseye de yalan söylemedim. aracım 98 model ve 266 bin km olmak üzere, imzamda link var inceleyebilirsin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #685 : Mart 27, 2014, 00:23:11 »
filtreleri değiştirmişsin güzel bi ayar yaptırmanı öneririm.

aracını almazdan önce takip etseydin forumu bu tuzağa düşmezdin, millet satıyor işte, kaça aldığını bilmiyorum ama 4 hafta önce aldım demişsin, benim aracım 3 aydır satılık ve istediğim fiyatı vermediler diye satamadım, kimseye de yalan söylemedim. aracım 98 model ve 266 bin km olmak üzere, imzamda link var inceleyebilirsin.
haklısınız hocam, insanın basireti bağlanıyor bazen. Dediğiniz gibi hafta sonu ayar yaptırayım. Sonucu sizlerle paylaşacağım inşallah.
teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #686 : Nisan 07, 2014, 01:57:34 »
Vay arkadaş ya ne nankör bir araçmış şu carina, renault 19 europa bile hem daha iyi para ediyor hem daha çabuk elden çıkıyor. aracım uzun zamandır satılık, herhangi bir sıkıntısı olduğundan değil, sırf inatlaştığımdan ve eder fiyatını istediğimden dolayı hala satamadım :argh: ama şunu iyi anladım :olmamış:

1- malın temiz olmayacak ;)
2- mal temiz olmadığı için piyasadan 2-3 bin tl aşağı vereceksin, tabiri caizse kaktıracaksın gidecek :alkis:
3- üzerindeki ekstra malzemeleri alacaksın :tamam:
4- aracın hakkında doğruları söylemeyeceksin :olu:

işte o zaman güzel satılır, 1-2 ay sonra bi masraf açacak yediğin küfürlerin haddi hesabı olmayacak >:(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2004 1.6 AVENSİS ELEGANT
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '04
  • 10 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #687 : Nisan 10, 2014, 00:28:44 »
çok haklısınız murat bey hem iyi istiyorlar hem değerinin altında fiyata almak istiyorlar. malesef ki araçlarımızın piyasası çok düşük aynı model efsane kasa corolla için istenilen fiyatların çok altında değer biçiyorlar anlaması zor bir durum     :-[
04' TOYOTA AVENSİS 1.6 ELEGANT
98' TOYOTA CARİNA 2.0 GLi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #688 : Nisan 10, 2014, 10:24:26 »
çok haklısınız murat bey hem iyi istiyorlar hem değerinin altında fiyata almak istiyorlar. malesef ki araçlarımızın piyasası çok düşük aynı model efsane kasa corolla için istenilen fiyatların çok altında değer biçiyorlar anlaması zor bir durum     :-[
olurda aracınızı satmak isterseniz beni çok daha iyi anlayacaksınız, şu forumdaki carina sahipleri ben dahil eminim 12500 tl den aşağı almamistir, ona ragmen türlü sorunlarda kendim yasamasamda herkese yardimci olmaya çalıştım, sadece ben degil buradaki herkes biribirine yardımcı olmaya çalışıyor. ben kullanici olarak aracima kefil oluyorum ekstradan birde sorun yasadiginda destek vereceğimi söylüyorum teklif edilen fiyat 12000 tl, ne diyim ben simdi siz karar verin, sırf 85 bin km de diye 15000 tl gozden cikaranlar var, bizim aracin km si fazla geliyor. gercekten 85 bin ise tamam ama piyasa kandırıkcı kaynıyor. bir tane ilan vardı bulup ekleyecegim araba görsünler.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 10, 2014, 11:22:19
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-temiz-bakimli-fulll-fulll-98-toyota-carina-e-159104033/detay

buyrun, memletimden bir carina. toplanışına şahit oldum, tarlaya uçmuş bir araba. nasıl toplandığını biliyorum, işçilik iyi belki ama parça işi sıkıntı, az cok orjinalide yan sanayiyide fiyatlarinida biliyoruz. aciklama yok, büyük resim yok, arka spoilerin sol kısmı ve stoplara dikkat, kısacası 10000 tl ye aldiginizi düşünseniz, neyse yorum carina severlerin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2004 1.6 AVENSİS ELEGANT
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '04
  • 10 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #689 : Nisan 10, 2014, 20:53:19 »
olurda aracınızı satmak isterseniz beni çok daha iyi anlayacaksınız, şu forumdaki carina sahipleri ben dahil eminim 12500 tl den aşağı almamistir, ona ragmen türlü sorunlarda kendim yasamasamda herkese yardimci olmaya çalıştım, sadece ben degil buradaki herkes biribirine yardımcı olmaya çalışıyor. ben kullanici olarak aracima kefil oluyorum ekstradan birde sorun yasadiginda destek vereceğimi söylüyorum teklif edilen fiyat 12000 tl, ne diyim ben simdi siz karar verin, sırf 85 bin km de diye 15000 tl gozden cikaranlar var, bizim aracin km si fazla geliyor. gercekten 85 bin ise tamam ama piyasa kandırıkcı kaynıyor. bir tane ilan vardı bulup ekleyecegim araba görsünler.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 10, 2014, 11:22:19
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-temiz-bakimli-fulll-fulll-98-toyota-carina-e-159104033/detay

buyrun, memletimden bir carina. toplanışına şahit oldum, tarlaya uçmuş bir araba. nasıl toplandığını biliyorum, işçilik iyi belki ama parça işi sıkıntı, az cok orjinalide yan sanayiyide fiyatlarinida biliyoruz. aciklama yok, büyük resim yok, arka spoilerin sol kısmı ve stoplara dikkat, kısacası 10000 tl ye aldiginizi düşünseniz, neyse yorum carina severlerin
gerçekten çok iyi anlıyorum murat bey hem karşılarındakini kandırıyorlar hem de verdikleri fiyatla sizinki gibi araçların hakkını yiyorlar kesinlikle. umarım istediğiniz fiyata bir alıcı bulabilirsiniz sahibindende carinaları takip ediyorum sizin aracı da görüyorum diğer araçlara nazaran istediğiniz fiyat az bile bence. 
04' TOYOTA AVENSİS 1.6 ELEGANT
98' TOYOTA CARİNA 2.0 GLi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #690 : Nisan 26, 2014, 20:43:16 »
Murat Bey Carina sonunda gitmiş, hayırlısı olsun, özlersiniz artık..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #691 : Nisan 26, 2014, 23:21:09 »
Murat Bey Carina sonunda gitmiş, hayırlısı olsun, özlersiniz artık..!

teşekkür ederim, malesef gitti ama ederine değil. 6 yılı geçkin keyifle kullandım, özleyeceğim tabiki ama satarken beni bu kadar yoracağını hiç düşünmemiştim, alan hayrını görsün, adamlar bir carina ile geldiler iki carina ile gittiler, aralarında baya bi fark vardı, kilometresine göre daha sağlıklı olduğunu bir kez daha kanıtladı bizimkisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #692 : Mayıs 02, 2014, 12:36:46 »
merhabalar, 97 carina e aracıma ngk buji kablosu alcağım ama çok pahalı geldi fiyatı. yurtdışından daha uygun fiyata bulmak mümkün mü, daha önce internet üzerinden alan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi. bir de bu kabloyu internetten araken kodu falan var mı? aracıma uygun olduğunu nasıl anlayabilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #693 : Mayıs 02, 2014, 12:49:34 »
teşekkür ederim, malesef gitti ama ederine değil. 6 yılı geçkin keyifle kullandım, özleyeceğim tabiki ama satarken beni bu kadar yoracağını hiç düşünmemiştim, alan hayrını görsün, adamlar bir carina ile geldiler iki carina ile gittiler, aralarında baya bi fark vardı, kilometresine göre daha sağlıklı olduğunu bir kez daha kanıtladı bizimkisi
Ahhh murat abi haberim olaydi kacirmazdim senin arabayi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #694 : Mayıs 02, 2014, 14:46:27 »
kısmet diyelim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • carina98
  • Kilometre: 317000
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #695 : Mayıs 26, 2014, 13:27:41 »
Arkadaşlar merhaba;
3 aydır carinaya biniyorum. şimdiye kadar gayet memnunum arabamdan. fakat bazı yedek parçaları bulmakta zorlanıyorum. o da sanırım aradığım parçaların yedek parça kategorisinde pek olmadığından herhalde.. :) 
antende sorun var, bagaj kolu kırık, radyo tep konsolu kırık. acaba aramızda bu tip problemleri olan arkadaş var mı? ya da daha önce bu tip problem yaşayıp da çözen biri?
önerilerinizi bekliyorum.
yetkili serviste bazı parçalar yok. olan da çok pahalı..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #696 : Haziran 05, 2014, 00:35:08 »
Arkadaşlar merhaba;
3 aydır carinaya biniyorum. şimdiye kadar gayet memnunum arabamdan. fakat bazı yedek parçaları bulmakta zorlanıyorum. o da sanırım aradığım parçaların yedek parça kategorisinde pek olmadığından herhalde.. :) 
antende sorun var, bagaj kolu kırık, radyo tep konsolu kırık. acaba aramızda bu tip problemleri olan arkadaş var mı? ya da daha önce bu tip problem yaşayıp da çözen biri?

bahsettiğiniz problemler benim carinamda yoktu, nacizane tavsiyem çıkmacıları kollamanız olacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 210000
  • Model Yılı: '97
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #697 : Temmuz 06, 2014, 00:36:10 »
Arkadaşlar merhaba;

Arkadaşım anten bende de çalışmıyor. Ama en basiti o. Otomatik antenler satılıyor internette onlardan alıp takabilirsin. Benim de öndeki koltuğun yanındaki kapağın tırnağını kırdı çocuk. Direksiyon hidroliği de yağ kaçırıyor önce onu yaptırmam lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #698 : Temmuz 06, 2014, 19:26:58 »
Selamün Aleyküm arkadaşlar, Bayadır foruma ara vermiştim benim Carina yağ eksiltiyordu, daha da çoğalttı sorunu ustaya sorduk eksantirik keçesinden kaçırdığını söyledi masrafı da 600 civarı olur dedi sizce çok mu ? Karabükteyim Ankarada tavsiye edebileceğiniz ustalar var mı? Tiriger de değiştirsem kaça mal olur acaba? Yağ ışığı yandıktan sonra alttaki kırmızı yağ ışığı da yanar mı? yağ ışığı yandıktan sonra 10km yol yaptım motora zarar vermiş olabilir miyim sabah baktığımda hiç yağ kalmamıştı. motoru çok zorladın mı diye sordu usta ondan keçe patlar mı? teşekkürler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #699 : Temmuz 09, 2014, 21:28:13 »
Arkadaşlar kolay gelsin Carinam in on tekerlerden cizirti seklinde ses geliyordu meğer direksiyon hidrolik bitmiş. Tamamladim ama hala daha köruklerden kaçırıyor.sanayide lifte kaldirdilar tekerleği tam sağa yada sola çevirince köruklerden yağ atıyor . keçeler bitmiş
Fiyat olarakta 750 TLdenildi banada çok geldi bu fiyat izmirde  bunu yaptirabilecegim usta tavsiyesi istiyorum hem uygun hemde isinin ehli bir usta