Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 227563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
  • 12 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #600 : Ekim 15, 2013, 14:18:08 »
tek ihtiyacı olanlara uygun hakikaten. fiyatı yüksek ama anlaşılırsa olur. ben de ikisi de yok o yüzden işime gelmedi. böyle inşallah denk gelir bir daha. bu arada paylaşım için teşekkürler. bayramınız mübarek olsun... carina ile hayırlı yolculuklar hayırlı bayramlar...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #600 : Ekim 15, 2013, 14:18:08 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #601 : Ekim 15, 2013, 19:51:17 »
iyi bayramlar herkese, bir kaç kişiyiz sis bulabilen ve hepimiz 100 er tl aldık, bu arada serviste tanesi 315 tl haberiniz olsun.
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 12 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #602 : Ekim 22, 2013, 21:22:00 »
selamün aleyküm hayırlı günler sayın arkadaşlar. malum kış geliyor kış lastiği olarak lassa ıce ways aldım ama taktırmadım henüz. ıce ways la snoways arasında fark nedir acaba benim bildiğim çivi delikleri. hangisini tercih edersiniz? ben ıce ways aldım ama yanlış mı yaptım? 4 tane de çelik jant aldım çıkma tanesi 60 liraya geldi. yazlıkları çelik  jantlara kışlıkları da şuan üzerindeki kara jantlara takacağım. yorumlarınızı bekliyorum duruma göre snowaysa çevirebilirim. petlas da dendi de almadım lassa olsun dedim . çok sağolun şimdiden. tavsiyelerinizi bekliyorum...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2004 1.6 AVENSİS ELEGANT
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '04
  • 10 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #603 : Ekim 26, 2013, 20:28:06 »
herkese iyi günler sisleri çift olarak bulan gören olur da haber ederse çok sevinirim :)
04' TOYOTA AVENSİS 1.6 ELEGANT
98' TOYOTA CARİNA 2.0 GLi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 235000
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #604 : Ekim 30, 2013, 16:08:33 »
selam arkadaşlar.carinadan bahsetmek gerekirse benim üçüncü araba hala kullanmaya doyamıyorum..bu aracların yani 2.0 motor secenekli aracların bakımını zamanında yapılırsa sorun cıkarmayacağından amin olun.ben 3 seneden beri kullanıyorum..bu arcı alma sebebim hala oğlu honda accord 2.0 ls 98 model arac aldı.ona rakip cıkardım ve araştırmalarımın sonucunda carinaya karar verdim iyiki vermişim.çünkü kafa kafa ya kaldığımızda carinaya accord yetişemiyor.bunu defalarca kanıtladım ve gnül rahatlığı ile kullanıyorum.

murat bey orjinal sis lerini nerden temin ettiniz bana sol taraf lazım

ortalama yakıtlar aynı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #605 : Ekim 30, 2013, 18:57:39 »
selam arkadaşlar.carinadan bahsetmek gerekirse benim üçüncü araba hala kullanmaya doyamıyorum..bu aracların yani 2.0 motor secenekli aracların bakımını zamanında yapılırsa sorun cıkarmayacağından amin olun.ben 3 seneden beri kullanıyorum..bu arcı alma sebebim hala oğlu honda accord 2.0 ls 98 model arac aldı.ona rakip cıkardım ve araştırmalarımın sonucunda carinaya karar verdim iyiki vermişim.çünkü kafa kafa ya kaldığımızda carinaya accord yetişemiyor.bunu defalarca kanıtladım ve gnül rahatlığı ile kullanıyorum.

murat bey orjinal sis lerini nerden temin ettiniz bana sol taraf lazım

ortalama yakıtlar aynı

selamlar. ben sisleri kullanıcı arkadaşlardan temin ettim, birisi Adana'dan birisi Sakarya'dan. Tahir beyin paylaştığı linktekiler sol zaten. ama hala duruyomudur bilmiyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #606 : Kasım 05, 2013, 08:20:44 »
Selamlar arkadaşlar.

Fren disklerimi değiştirmem lazım, önerebileceğiniz firma/marka varmıdır!
Ayrıca internetten baktığım bir markada (TRW) disk ölçüleri 255/55/28 mm iken diğer markalarda 255/55/25mm olarak geçiyor.
TRW markasını otostart tan sipariş vermiştim fakat firmadan temin edemediklerini söylediler, diğerlerinin daha ince olması kafamda soru işareti bıraktı!
psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #607 : Kasım 05, 2013, 12:22:07 »
önder bey şu anda ya TRW ya servisten orjinal başka alternetif yok gibi. http://e-store.ilkcard.com/urundetay.aspx?No_=RlBELTEwMzQz bu linkteki FP (federal Power) marka da uygun ama marka hakkında bilgim yok açıkçası. birkaç kişiyiz TRW kullanan ve şikayetimiz yok, 28 mm olanını alınız, hem kullanıcı el kitabında öyle yazıyor, hemde bizim kaliperlerde disk çok incelince balatalar tam basmıyor, daha önceki sayfalarda geçmişti aynı konu.

Yüksel bey bende merak edip bizim ustaya da sordum, ikisinin arasında kalınlık yönünden fark var, 2 mm kalın olan 20 tl pahalı, 2 si de olabilirmiş, kalın olanını almak daha doğru bence, zaten servis limiti de 22 mm imiş.(yani 22 mm altına düşünce değiştirmek gerekiyormuş)
kalınlık 28 mm olacak yüksel bey, asgari Kalınlık: 26 mm düştüğünde değiştirmek gerek, daha çok inceldiği zaman ve balatalar da aşındığında kaliperin sonuna geliyor ve diske tam basamıyor, ben yaşadım tecrübeyle sabit. resimlerde görebilirsiniz

net olmasada fikir verebilir, buda yeni disk ve balatalar değiştikten sonraki durumu

Murat bey haklı, ingilizce servis kitapçığında 3S-FE için enaz 26 mm yazıyor(sayfa 23). Bizim usta Corolla larla karıştırmış olabilir.
Otostart da satılanlar diğer carina lar için heralde, umarım sipariş vermemişsinizdir..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #608 : Kasım 05, 2013, 17:07:37 »
Murat Bey öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

TRW markasını otostart tan sipariş vermiştim fakat firmadan temin edemediklerini söylediler ve bende FP olarak başka bi yerden sipariş verdim.
kullanıp göreceğiz artık  :hoş: bu arada toyota servisi bir disk için 240 tl fiyat verdi :(
ayrıca bosch marka balata da sipariş verdim bakalım sorun yaşamam umarım  :)
psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #609 : Kasım 05, 2013, 18:31:04 »
benim verdiğim linktekide FP (federal power) idi. ben TRW disk takım olarak (sağ-sol) 120 TL almıştım bir yıl kadar önce. 240+240=480 bence çok para. aldığınız diskler bosch balata ile birlikte sorun yaratmaz sanırım, bu disklerde nerden baksanız yine 3-4 yıl gider. umarım frenleriniz hemen kapmaz, birde diskin çeliği önemli ısınıca çabucak çekmez inşallah. deneyimlerinizi paylaşırsınız bizimle

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • selam arkadaşlar ben yüksel adana
« Yanıtla #611 : Kasım 05, 2013, 23:24:04 »
selam  arkadaşlar ben carinamda TRW disk ve TRW balata kullanıyorum çokta memnunum tavsiye ederim daha öncede disk aldım 10 gün sonra  geri söküp attım bence TRW gerisi hikayee saygılarr..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #612 : Kasım 06, 2013, 08:45:11 »
ilginiz ve  yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.

FP disk ve Bosch balata siparişi verdim, takıp kullanacağız artık gittiği yere kadar. :)
psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #613 : Kasım 06, 2013, 10:04:51 »
Merhabalar beyler afiyettesinizdir umarım bir problem yaşıyorum carinamda yağmurda camlarda oluşan buğuyu kalorifer çözmüyor maalesef yarıya kadar açılıyor üst taraf kalıyor böyle bi sorun yaşayan ve çözebilen var mı acaba 2.si daha önce paylaşmıştım tekleme problemi yaşıyordum buji kabloları değişince düzelmişti ama zaman zaman yine oluyor tatilde olduğum için farklı marka ve istasyonlardan gaz aldım acaba gaz kalitesi böyle bi etkilemeye yol açar mı normalde british in gazını kullanıyorum bu konudaki izah ve tavsiyelerinizi bekliyorum sağlıcakla kalınız

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #614 : Kasım 07, 2013, 20:13:49 »
selam  arkadaşlar ya sizlerin carinada aynımı bilmek istiyorum neden bu carina çabuk hızlanıyorda  çabuk durmuyor frenlerimin 4 balata çok iyi onu belirteyim baştan saygılarrr..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #615 : Kasım 08, 2013, 01:51:42 »
Merhabalar beyler afiyettesinizdir umarım bir problem yaşıyorum carinamda yağmurda camlarda oluşan buğuyu kalorifer çözmüyor maalesef yarıya kadar açılıyor üst taraf kalıyor böyle bi sorun yaşayan ve çözebilen var mı acaba 2.si daha önce paylaşmıştım tekleme problemi yaşıyordum buji kabloları değişince düzelmişti ama zaman zaman yine oluyor tatilde olduğum için farklı marka ve istasyonlardan gaz aldım acaba gaz kalitesi böyle bi etkilemeye yol açar mı normalde british in gazını kullanıyorum bu konudaki izah ve tavsiyelerinizi bekliyorum sağlıcakla kalınız
gazdan aracın çalışmasını zora sokacak kadar tekleme olacağını zannetmem, benzinde yapiyormu onu belirtmemissin. buğu meselesinde kalorifer yerine klimayi kullan, sicaklik ayari yine sicakta dursun ama klima dugmesi açın ve yonlendiricileri cama verip deneyin

selam arkadaşlar ya sizlerin carinada aynımı bilmek istiyorum neden bu carina çabuk hızlanıyorda  çabuk durmuyor frenlerimin 4 balata çok iyi onu belirteyim baştan saygılarrr..
abi bir kaç ihtimalden bahsedeyim, araba ağır ve emsallerine göre jant lastigi gereksiz küçük. biliyorsun benim lastikler 205 45 17  frenlerden cok şikayetim yok ama yinede senin arabayıda kullanıp kiyaslama yapmayi cok isterdim. arkalar çok önemli değil deselerde bana göre çok önemli çünkü arkalar tutmayinca yük öne biniyor. kampana balata daha dayanıklı ama disk kadar iyi  tutmuyor olabilir. ön diskler de çok küçük bana göre, örneğin GTI modellerinin disk çapı 275 mm bizimkiler 255 mm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #616 : Kasım 08, 2013, 18:32:28 »
murat bey öncelikle teşekkür ederim benzinde tekleme yapmıyor sadece gazda yapıyor fakat şu aralar pek yapmıyor o yüzden gaz kalitesinden şüphelendim diğer tavsiyenizi bir deneyeceğim bir de bu ön cam rüzgarlığı var mı bildiğiniz bizim araçlara uyan iyi günler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #617 : Kasım 08, 2013, 19:31:34 »
murat bey öncelikle teşekkür ederim benzinde tekleme yapmıyor sadece gazda yapıyor fakat şu aralar pek yapmıyor o yüzden gaz kalitesinden şüphelendim diğer tavsiyenizi bir deneyeceğim bir de bu ön cam rüzgarlığı var mı bildiğiniz bizim araçlara uyan iyi günler
madem benzinde tekleme yapmıyor, zaten şu aralar yapmıyor diyorsun kullan biraz daha gaz bitsin yeni gaz al dene. devam ederse öncelikle bujileri kontrol edin çünkü lpg de kusuru daha çok ortaya çıkıyor, sonrasında enjektörlerin bobinlerini kontrol ettirin, yada önce enjektörlere sonra bujilere bakın, gaz ayarı ve basınç kontrolü yaptırın filtrelerini değiştirin, gazın elektrik aksamını mutlaka kontrol ettirin, cam rüzgarlığı şimdiye kadar görmedim bizim araçlar için görsem zaten bende hemen alırım. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2004 1.6 AVENSİS ELEGANT
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '04
  • 10 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #619 : Kasım 16, 2013, 12:17:30 »
araç rüzgarlığı ae101 kasa corollanınkiler biraz işlemle uyuyor arkalar biraz zor oluyor ama önler güzel oluyor tavsiye ederim :) yani bence güzel iş görüyor hem

04' TOYOTA AVENSİS 1.6 ELEGANT
98' TOYOTA CARİNA 2.0 GLi