Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 226531 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • selam arkadaşlar ben yüksel adana
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #420 : Ocak 22, 2013, 00:05:27 »
selam  metin kardeşim evet ben yeni bitane uydurdum unutmazsan yarın foto çekerin ve buraya atarım (22:01:2013) decarinayla alakalı olmayan bir sis farı ama bosch marka kaliteli diye ben uydurdum elimden geliyor ve sanayide esnafım benim için zor olmadı yarın resimleri paylaşırım senin için şunuda sana söyleyim örjinali daha iyiydi sana bi teklifim var ya sen bana 100 tl ye sağ ı gönder yada ben sana 100 tl ye solu göndereyim tercih senin saygılar

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #420 : Ocak 22, 2013, 00:05:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #421 : Ocak 22, 2013, 14:46:05 »
selam metin kardeşim evet ben yeni bitane uydurdum unutmazsan yarın foto çekerin ve buraya atarım (22:01:2013) decarinayla alakalı olmayan bir sis farı ama bosch marka kaliteli diye ben uydurdum elimden geliyor ve sanayide esnafım benim için zor olmadı yarın resimleri paylaşırım senin için şunuda sana söyleyim örjinali daha iyiydi sana bir teklifim var ya sen bana 100 tl ye sağ ı gönder yada ben sana 100 tl ye solu göndereyim tercih senin saygılar

Resimini bekliyorum. İlgiliz için teşekkürler. Amcamın aracına uygun bir fiyata sis farı takımı uydurabilirsem eğer amcamdan çıkan sis farını satılığa çıkarmayı planlıyorum. 45 gün önce sitemizden Tahir arkadaşımız bana mail göndermişti onunla görüşmüştük. Telefonunu felan almıştım. Benim sis farımı almayı düşünüyordu. Ama ben amcamın arabasına sis farı bulamadığım için birdaha iletişime geçmedim Tahir beyle. Ama aradan 45 gün geçti belki kendisi sis farı bulmuştur veya fikri değişmiştir almak istemiyordur. Araca sis farı aldığımda ilk önce onunla iletişime geçerim. Eğer almışsa veya artık ilgilenmiyorsa size satabilirim sis farını.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #422 : Ocak 23, 2013, 00:22:04 »
bi öneri; eğer yüksel beyin uydurduğu sis farları çok pahalı değilse onlara karşılık tek orjinal sis farını takas edin olsun bitsin.
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #423 : Ocak 23, 2013, 01:11:04 »
valla ben söyledim murat kardeşim ya sen bana 100 tl ye sat  sağ sisi i yada ben sana satayım sol sis i 100 tl ye dedim ama ben alsam daha iyi olur orjinal her zaman orjinaldir saygılar..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #424 : Ocak 23, 2013, 01:13:22 »
şu andaki resmimdeki benim uydurduğum sisler ben zaten sis yakmam oglum açar hep oda 2 defa ceza yedi ama yinede açar gençlik işte

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #425 : Ocak 23, 2013, 01:28:03 »
valla ben söyledim murat kardeşim ya sen bana 100 tl ye sat  sağ sisi i yada ben sana satayım sol sis i 100 tl ye dedim ama ben alsam daha iyi olur orjinal her zaman orjinaldir saygılar..

şu andaki resmimdeki benim uydurduğum sisler

bende ondan öyle dedimya. metin bey bişiler uydurmaya çalışıyor orjinal alma taraftarı değil zaten, sizde de hazır uydurulmuş var, üstelik çokta yabancı durmamış araca :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #426 : Ocak 23, 2013, 20:44:20 »
Araç amcamın olduğu için yeni bir sis farı almadan gidip sökmek biraz abes kaçar. Birde mesafe sorunu var. Pek yakın değiller benim bulunduğum semte. Neredeyse o istanbulun bir ucunda ben diğer ucunda. Onun için ancak amcamın aracına sis farı takımı alıp taktığımda onunkisini ben söküp satılığa çıkarabilirim. 60-70 TL civarlarında uydurma bir sis farı takımı bakıyoruz. En kötü ihtimal bulamazsam megane'ların europa'ların sis farlarını alıp deneyip taktırmayı düşünüyorum.
Sizin aldığınız sis farının markası bosch'tu sanırsam. Nette biraz arattım ama birçok çeşit çıkıyor. Bunun bir modeli felan var mı? Siz ne kadara almıştınız bu ürünü?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #427 : Ocak 29, 2013, 22:41:31 »
selam  arkadaşlar lütfen yardımmmm  ben 4 adet yeni lastik almayı düşünüyorum ama bi sorunum var tabanı genişletmek istiyorum ama 14 cant ımı degiştirmeden çünki orjinal cantlarım bi de janta para vermek istemiyorum bu yüzden 14 cantım kalacak önümde 2 şık var ya 195x65x14  yada 195x70x14 bu lastiklerden hangisini takarsam iyi olur 70 olan bana daha çok yakın geliyo neden derseniz biraz da arabayı yükseltmiş olcam bunun bi zararı varmı şimdi den tşkrl saygılarr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #428 : Ocak 30, 2013, 02:16:32 »
yüksel bey taban genişliğini arttırırsanız yanak yüksekliğini düşürmeniz gerekir aksi halde tolerans dışına çıkarsınız. ben size 60 yanak öneririm. arabanın yükselmesi demek zaten arabanın yolda iyi tutunmaması demektir çünkü ağırlık merkezi yerden yüksekte olacak. birde lastikte yatmalar olacaktır.

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

link size yol gösterecektir, hızla işim olmaz konfor istiyorum diyorsanız belki olabilir bahsettiğiniz ölçüler, bu arada fren de öncekine nazaran zayıflayacaktır bence

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • Model Yılı: -
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #429 : Ocak 30, 2013, 17:46:06 »
arkadaşlar meraba aranıza katılalı 2 buçuk ay gibi oldu henüz 1998 carina e aldım yanlız aracım biraz fazla yakıyor gibi brc lpg takılı 2 yıldır ama ayar yapılmışmı hava,yağ filtreleri bujiler değişmi bilmiyorum bide ev ile iş arası 3 km gidiş 3 km dönüş mesafe çok kısa araç lpg ye geçmiyor tavsiyeleriniz nelerdir teşekkürler
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #430 : Şubat 02, 2013, 19:11:08 »
185/70/14 aldım ve taktım  DUNLOP 185/70 R14 88H Sp Sport LM703 Lastik , hic bir negatif durum söz konusu değil

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #431 : Şubat 03, 2013, 02:26:25 »
arkadaşlar meraba aranıza katılalı 2 buçuk ay gibi oldu henüz 1998 carina e aldım yanlız aracım biraz fazla yakıyor gibi brc lpg takılı 2 yıldır ama ayar yapılmışmı hava,yağ filtreleri bujiler değişmi bilmiyorum bide ev ile iş arası 3 km gidiş 3 km dönüş mesafe çok kısa araç lpg ye geçmiyor tavsiyeleriniz nelerdir teşekkürler
öncelikle aracınız hayırlı olsun. aracınız baya geç geçiyor gaza, güzel bir ayar yaptırmanızı tavsiye ederim. sıralı sistem varsa 30-35 derece civarı sıcaklığa ulaşıldığında geçmesi lazım o da yaklaşık 1 km kadar oluyor benim aracımda,

185/70/14 aldım ve taktım  DUNLOP 185/70 R14 88H Sp Sport LM703 Lastik , hic bir negatif durum söz konusu değil
ben zaten açıklama yaptım herşey kullanıma bağlı, siz taban genişliğini sabit tutmuşsunuz %3,19 fark var (gösterge 100 iken asıl hız 103,1 km) yani gösterge kalibrasyonu mutlaka fark edecektir, artı yüksel bey 195 yanaktan bahsediyor. 70 olduğu zaman lastiğin orjinal jant üzerinde tutunmasıda zor olacaktır, hem balon gibi bir görünüm hemde virajlarda lastikte yatmalar olacaktır yani. ve fark % 5,54 olacaktır yani gösterge 100 iken asıl hızınız 105,5 km olacaktır.

http://www.lastik24.com/Calculation.aspx
bu linktende faydalanabilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #432 : Şubat 03, 2013, 17:26:13 »
teşekkürler murat bey lpg ayarına gidecem ama nisan ayını bekleyeyim dedim malum elazığdayız ve hava yeterince soğuk tahminim benden evvelki sahibi ne hava ne yağ filtresini değişmemiştir büyük bakımlarını yaptım ama onlar kaldı kış olmasından dolayı çok kullanmıyorum aracımı onun için ilk baharı bekliyeceğim dediğiniz gibi güzel bi lpg ayarı gaz filtresi hava ve yağ filtrelerini değiştimmi olay biter heralde.fazla yakmasıda umruma gelmiyo aslında çünkü çok severek aldım carinamı ve ayda en fazla yapacağım yol 250-300 km yi geçmez çok diyen oldu neden lpg li alıyosun diye malum benzin burada 4.80 tl can yakıyor yani.neyse murat bey teşekkürler saolun
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #433 : Şubat 03, 2013, 18:42:22 »
yüksel bey taban genişliğini arttırırsanız yanak yüksekliğini düşürmeniz gerekir aksi halde tolerans dışına çıkarsınız. ben size 60 yanak öneririm. arabanın yükselmesi demek zaten arabanın yolda iyi tutunmaması demektir çünkü ağırlık merkezi yerden yüksekte olacak. birde lastikte yatmalar olacaktır.

http://www.lastiknet.com/icerik.asp?inf=25

link size yol gösterecektir, hızla işim olmaz konfor istiyorum diyorsanız belki olabilir bahsettiğiniz ölçüler, bu arada fren de öncekine nazaran zayıflayacaktır bence
Haklısınız Murat bey,
yüksek yanaklı lastikte yol tutuş zayıflar
ama esneklik ve konfor artar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #434 : Şubat 03, 2013, 23:35:20 »
selam  arkadaşlar lastigimi taktırdım 185x70x14 aldım çokta güzel durdu çamurlgu doldurdu ve araba birazda yükseldi açıkcası hoşuma gitti bi ara resmini payalaşırım sizlerle bi şunu söyleyim yazmışken birde ufak bi kazam oldu ve arka bagajda bulun an sağ iç stop lambası çatladı bildiginiz yerde varsa yardımcı olursanız sevinirim arka sağ bagaj kapagında olan üstü sis altı beyaz geri vites lambası olan lazım bana şimdide tşkrl ve saygılarr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #436 : Şubat 04, 2013, 03:41:58 »
bende araştırıyorum carina türkiye yollarında görmedim
2004 COROLLA SOL
SEDAN BRC

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #437 : Şubat 04, 2013, 04:03:57 »
selam arkadaşlar lastigimi taktırdım 185x70x14 aldım çokta güzel durdu çamurlgu doldurdu ve araba birazda yükseldi açıkcası hoşuma gitti bir ara resmini payalaşırım sizlerle bir şunu söyleyim yazmışken birde ufak bir kazam oldu ve arka bagajda bulun an sağ iç stop lambası çatladı bildiginiz yerde varsa yardımcı olursanız sevinirim arka sağ bagaj kapagında olan üstü sis altı beyaz geri vites lambası olan lazım bana şimdide tşkrl ve saygılarr
Hayırlı olsun, sağa sola dönünce lastikler çamurluklara sürtmüyormu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #438 : Şubat 04, 2013, 23:59:45 »
selam  arkadaşlar murat bey kardeşim ilgi ve alakana çok tşekr ederim bende gördüm o stopları bana da bi tuaf geldi biraz daha araştırcam bulurum belki zaten benimkisi komple dagılmadı çatladı sadece ama ben yinede rahat duramam hiç bulamazssam servisten alırım 305 tl sordum son care tabi bu kemal bey kardeşim lastikleri aldıktan 2 gün sonra  60 km lik otoban da gittim ve köy yoluna vurdum tam 6 yetişkin ve (kilolulardı) ortalama 450 kg vardık hepimiz hiçde sürtme falan yapmadı çok memnun kaldım bilginize  185x70x14 saygılarr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #439 : Şubat 05, 2013, 05:32:05 »
orjinal jantlarla pek sürtecegini zannetmem, cünkü ofsetli değil. cok dışarıda durmuyor