Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 227568 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '98
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #380 : Eylül 24, 2012, 23:02:17 »
Merhaba arkadaşlar, sizlerin yakıt sarfiyatını okuyunca problem aklıma geliyor, benim aracım bir depo(34 litre) ile şeh.içi(çok yoğun değil), yazın 250 km, kışın 220 km ancak yapabiliyor.(98 Otm. ) Geçen yaz uzun yol 350 km yapmıştı.. Herşeyine de baktırdım ama bi sonuç alamadım,  otomatik olduğundan diyorum ama yine de çok değilmi, ne dersiniz..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #380 : Eylül 24, 2012, 23:02:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #381 : Eylül 25, 2012, 11:39:07 »
arkadaşlar az tutulmuyor, şu an en çok aranan araçlar arasında ama piyasada az bulunmasının asıl sebebi az üretilmiş olması  :kötü:

Kesinlikle az tutuluyor eğer öyle olmasa fiyatı donanım olarak bu arabanın yarısı olan Corolla bu arabadan nasıl daha fazla para ederdi.Tamam piyasada az bulunma sebebi 2yıl Türkiye'ye girmiş olması işte bu da az tutulmasına sebep oluyor (Deli oluyorum bu olaya ayrıca doğanlarında öyle para etmesine:) ) .Şöyle düşünenler var piyasada az olan aracın parçası da bulunmaz :S
otomobil tutku Toyota Aşk'tır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
« Yanıtla #382 : Eylül 25, 2012, 12:12:17 »
Kesinlikle az tutuluyor eğer öyle olmasa fiyatı donanım olarak bu arabanın yarısı olan Corolla bu arabadan nasıl daha fazla para ederdi.Tamam piyasada az bulunma sebebi 2yıl Türkiye'ye girmiş olması işte bu da az tutulmasına sebep oluyor (Deli oluyorum bu olaya ayrıca doğanlarında öyle para etmesine:) ) .Şöyle düşünenler var piyasada az olan aracın parçası da bulunmaz :S

Polat bey gibi düşünüyorum bende. Bu aracı çevreme sorduğumda 1-parça sıkıntısı çekersin 2-az tutuluyor piyasada pek yok elinden zor çıkartırsın dediler. Burda amacım carinayı negatif göstermek değil tabiki ama bazı gerçekler var. Yoksa suan piyasadaki çok otomobile birçok konuda bariz üstünlüğü var. Keşke fazla miktarda bulunabilseydi. Ulaşımı kolay olsaydı. Örneğin kayseride 2 adet satışta görünüyor. Almak için büyük olasılıkla  il dışına bir yolculuk gerçekleştireceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 265700
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #383 : Eylül 25, 2012, 23:18:51 »
gördüğüm kadarıyla sis farından başka parça sıkıntısı yok, 5 yıldır kullanıyorum lastik, hava filtresi, yağ, buji, fren balatası ve disk değiştirdim, arızası yokki parça ihityacı olsun. kullandığım yollara rağmen yürüyen aksam arıza vermedi, motor aksamı parçaları bulunur vaziyette kaporta yine öyle, bence vergisi ağır geliyor kimilerine. birde halkımızda ki 2.0 motor çok yakar inancı, bence uzun yolda 1.6 ayarına düşüyor.
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #384 : Eylül 26, 2012, 12:06:38 »
gördüğüm kadarıyla sis farından başka parça sıkıntısı yok, 5 yıldır kullanıyorum lastik, hava filtresi, yağ, buji, fren balatası ve disk değiştirdim, arızası yokki parça ihityacı olsun. kullandığım yollara rağmen yürüyen aksam arıza vermedi, motor aksamı parçaları bulunur vaziyette kaporta yine öyle, bence vergisi ağır geliyor kimilerine. birde halkımızda ki 2.0 motor çok yakar inancı, bence uzun yolda 1.6 ayarına düşüyor.

Güncel yakıt testi yapan var mı aceba? Yani 2,68 ken LPG nin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #385 : Eylül 26, 2012, 15:22:28 »
Yakıt hesabı, kaç  litre ile, kaç  kilometre gittiği şeklinde yapılmalı, lpg fiyatı şehirden şehire, pompadan pompaya farklı..
Birde ş.içi, ş.dışı ve düz, otm. belirtilirse iyi olur..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #386 : Eylül 27, 2012, 11:10:01 »
Gerek var mı? orada ben aldığım yakıt fiyatını da yazdım km yaktığını o anki yakıt fiyatına böl yeni fiyatla çarp günceli çıkar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #387 : Eylül 27, 2012, 22:52:00 »

murat bey

bu bulunmayan parçaları nasıl tedarik ediyorsunuz siz mi arıyorsunuz yoksa servis yada ustanız mı getirtiyor? bulunmayan parçanın bulunma süreci nasıl anlatırmısınız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #388 : Eylül 28, 2012, 21:55:21 »
belirttiğim üzere ben başka parça değiştirmedim. sis lambası ihtiyacı olan arkadaşın birisi parçaya bozulmuş bir carinadan bulmuştu. servis te imkan var ama bazı parçaların tedariği zaman istiyor, çıkmacılarda bir alternatif, yan sanayi parçalar da çok bu arada, ha unutmadan ben birde arka ve orta susturucu değiştirmiştim, onları yerli taktırmıştım bulunuyor piyasada.
internette mesela http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=arac&sid=57P5DSJUEH&likethis=isim yada http://www.otoyedekparcaburada.com/CARINA-97-98-YEDEK-PARCA,LA_772-2.html adreslerinde var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #389 : Eylül 30, 2012, 20:06:38 »
Arkadaşlar Carina'yı motor freni açık olarak (Overdrive off) olarak kullanmanın biraz gürültü ve biraz da yakıt sarfiyatını arttırma dışında bir mahsuru var mı?Fren etkisini arttırma amacıyla bazan (Overdrive off) olarak kullanıyorum. Mesela rampa aşağı inerken gibi.
Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar  (Overdrive) ve (Power) modunun kullanımıyla ilgili görüşlerini paylaşırsa memnun olurum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #390 : Eylül 30, 2012, 21:44:39 »
Overdrive  tuşuna basarsanız araç 4.vitesi devre dışı bırakıyor diye biliyorum ve ben sürekli tırmanma durumlarında kullanıyorum, Power de spor modu olarak biliyorum, vitesleri biraz daha üst devirlerde değiştiriyor.. Motor freni ile bi ilgisini duymadım..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • selam arkadaşlar ben yüksel adana
« Yanıtla #391 : Ekim 12, 2012, 20:58:56 »
selam  arkadaşlar murat oslu kardeşim vermiş oldugun telefonu aradım ebc balata için elinde yokmuş gelince arayacaklar degişmişken arka fren pabuçlarınıda degiştircem ama nereden bulcam yardım lütfen (kalite olursa sevinirim) şimdiden tşkrl

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #392 : Ekim 14, 2012, 16:48:41 »
yüksel bey, her ne kadar önceki balatalarımda sorun yaşamış olsamda (belki de hatalı üretimdi) yine tavsiyem orjinal olacaktır. alternatif olarak da TRW

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #393 : Ekim 14, 2012, 21:55:06 »
orjinal dereken yani servistenmi alcam yoksa bildigin bir yer varmı bir de trw demişsin carina için pabuç varmı trw nin varsa nerede adres veya tlf verirsen sevinirim teşekürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #394 : Ekim 20, 2012, 13:41:49 »
selamlar carina tutkunları  ;)

aracımda son zamanlarda motor kısmından (yerini tam tespit edemedim) sürtünme veya titreşime benzer bir ses geliyor ama bu ses sadece 2500 devirde ortaya çıkıyor, bunun altındaki veya üstündeki devirlerde sorun yok, bununla ilgili bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.
psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #395 : Ekim 22, 2012, 08:59:50 »
Manifoldun üzerindeki koruyucu metal muhafazanın vidalarına bir bakın derim boşluk yaptıysa dediğiniz sesi çıkartır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #396 : Ekim 22, 2012, 22:21:16 »
orjinal dereken yani servistenmi alcam yoksa bildigin bir yer varmı bir de trw demişsin carina için pabuç varmı trw nin varsa nerede adres veya tlf verirsen sevinirim teşekürler

yüksel bey geç oldu ama bizim araca göre TRW babuç alttaki linkte mevcut ama site üyelik gerektiriyor
http://www.otostart.com/index.php?option=com_otostart&task=aksam&sid=AMHFGZSDJH&filtre=&d1=x&d2=y&d3=z&d4=t&filtre=&gelen_isim=Fren%20Pabu%E7

aracımda son zamanlarda motor kısmından (yerini tam tespit edemedim) sürtünme veya titreşime benzer bir ses geliyor ama bu ses sadece 2500 devirde ortaya çıkıyor, bunun altındaki veya üstündeki devirlerde sorun yok, bununla ilgili bilgisi olan varsa aydınlatırsa sevinirim.

http://k003.kiwi6.com/hotlink/8p80te77vk/carina_ses.wav
eğer linkteki ses gibiyse, bana triger kayışının boşluk yapmış olabileceği ve titreştikçe kapağa dokunuyor olabileceği söylenmişti. hala öyle kullanıyorum ve ses hala aynı değişim zamanı yaklaştı zaten değiştiricem o zaman bakarım artık.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #397 : Ekim 25, 2012, 11:21:15 »
selam  arkadaşlar öncelikle tüm arkadaşarın mübarek kurban bayramı kutlu olsun  murat oslu kardeşim ilgin için çok teşekür ederim senin vermiş oldugun link otostart ben biliyorum orayı ve üyeliğim var ayrıca o balatayıda gördüm ve istedim geldi ama ben hata ettim eskisini görmeden istedin geldi takmak için söktüm ve ne göreyim benim balatayla alakası yok bunu buraya yazmamın sebebi  ben hata ettim bunu okuyan arkadaşlar etmesin bilgilensin diye yazdım ve balatayı geri yolladım carina nın gerçek arka fren pabuçları bu link te saygılar..... http://www.otoyedekparcaburada.com/TOYOTA-CARINA-9798-ARKA-FREN-PABUCU-100X35,PR-10346.html

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 18 kere teşekkür etti
« Yanıtla #398 : Ekim 26, 2012, 12:02:07 »
bayram tebrikleri için teşekkürler, bende herkesin gönlünce bir bayram geçirmesini dilerim. otostarttan umarım benim yönlendirmemle almamışsınızdır balatayı, ben 97 model carina diyerek aratmıştım nette, diğeri zaten DAIWA marka hakkında pek bilgim yok. taktırdınızsa onun hakkında bilgiyide sizden alıcaz artık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #399 : Ekim 26, 2012, 14:51:14 »

egzos manifoldundan ya da manifold'un etrafındaki plakalardan geliyor o ses. aynısını yaşadım, 98 carina 2.0 'da egzos manifoldunun altında kalan plakanın vidası gevşemişti, bende de 3bin civarı o sesi yapıyordu, sıktım artık sorun yok.
aynı zamanda manifold gömme vidaları var, egzos borusu ile olan ara bağlantıda, onlarda gevşeme olmuşsa hem motor bağırtısı olur hem de o sesi yapar, ileri haddede (arası çok açıksa) motosikletlerde olduğu gibi patlama sesi çıkabilir.
ama tahminim plakaya göz atmanız, üst korumayı çıkartmadan zor olduğu için önce onu çıkartın, motor sıcakken vidalar zarar görür, kırılabilir. daha sonra tornavida gibi bir alet ile alt plakaya bastırın, ses kesilir ise vidalarını kontrol edin

bir de sayın arkadaşlar, bir sorum olacak. oksijen sensörünün yakıta etkisi ne kadardır? şu an 9-11l/100km arası değişiyor, bana çok fazla geldi. küçük bir kaza sonrası o sensör kırıldı ve tamirinde usta başka manifold takmıştı, üstünde sensör yok bu sebeple.
önceden şehirlerarası 650km görürdü bir depoda, şimdi 550 ancak görüyor.