Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 228287 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • selam arkadaşlar ben yüksel adana
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: A+
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #460 : Mart 13, 2013, 01:53:55 »
selam  arkadaşlar bugün carinam la uzun yola çıktım otobanda gittim hep 120-130  km hızla genelde malum radar var çok sıkı şekilde ama yinede fırsatını buldugum zaman  170- 180 lerde gördüm 550 km yapmışım 140  tl gaz yaktım gaz fiyatı shel den alırım hep lt fiyatı 2.59 krş bu şekilde yaktım normalmi anormalmi beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarr....

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #460 : Mart 13, 2013, 01:53:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #461 : Mart 13, 2013, 15:40:58 »
Merhaba Yüksel Bey,

Benim aracımda uzun yolda ortalama o fiyatlarda yakıyor normal olduğunu düşünüyorum, saygılar...
psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
  • 33 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #462 : Mart 13, 2013, 15:52:29 »
selam arkadaşlar bugün carinam la uzun yola çıktım otobanda gittim hep 120-130  km hızla genelde malum radar var çok sıkı şekilde ama yinede fırsatını buldugum zaman  170- 180 lerde gördüm 550 km yapmışım 140  tl gaz yaktım gaz fiyatı shel den alırım hep lt fiyatı 2.59 krş bu şekilde yaktım normalmi anormalmi beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarr....
Yüksel bey bence harika bi ortalama 0,254 krş gelirki harika bi sonuç çoğu 1.6 motorlarla kafa kafaya bence
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #463 : Mart 13, 2013, 15:53:39 »
Merhaba Yüksel Bey,

Benim aracımda uzun yolda ortalama o fiyatlarda yakıyor normal olduğunu düşünüyorum, saygılar...
Önder bey ş.içi ne yakıyo aracınız? bu arada carinanız maşallah çok güzel
Yiğitler kan döker Bayrak solmaya.Anadolu başlar Vatan olmaya.Kızılelma'ya heyy Kızılelma'ya.Engüzel marşını vurmadan mehter.Ya AllahBismillahAllahuekber.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #464 : Mart 14, 2013, 10:58:57 »
Teşekkür ederim Ahmet Bey,

Sizinkide öyle ve tüm carinalar çok güzel zaten, kazasız belasız uzun yıllar bineriz inşallah.

Ben biraz spor kullanmayı seviyorum aracı o yüzden şehir içi 0,30 - 0,35 krş arasında değişiyor :)

psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #465 : Mart 14, 2013, 11:29:30 »
Teşekkür ederim Ahmet Bey,

Sizinkide öyle ve tüm carinalar çok güzel zaten, kazasız belasız uzun yıllar bineriz inşallah.

Ben biraz spor kullanmayı seviyorum aracı o yüzden şehir içi 0,30 - 0,35 krş arasında değişiyor :)
Teşekkürler Önder bey de hem spor kullanıyon hem 30-35 krş yakıyor yanlış anlama Maşallah az yakıyor diye şaşkınım şu anda 30-35 krş dayım oğlunun 1,6 opel merivası yakıyor çok iyi bi sonuç ve mümkünse tiyoları almak isterim benim şu anda tahmini 40 krş falan yakıyordur ve ş.içi çok agresif sürmüyorum 2000 devirlerde vites değiştiriyorum ve gayet sakin kullanıyorum ama yakıyor canavar + bi konu lpg nizin markası nedir acaba bende brc var ve ş.içi 3-4 km den sonra lpg ye geçtiği için net olarak hesaplama yapamıyorum yani çift taraflı yakınca kökten zarar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #466 : Mart 14, 2013, 13:11:25 »
Merhaba Ahmet Bey,

aslında spor olarak kullanıyorum derken çok yüksek devirlerde  veya hızlarda abartılı olarak kullanmıyorum, genelde 3000d/d civarında kullanıyorum:)
ayrıca lpg sadece shell den alıyorum başka hiçbir yerden almıyorum  ve 4-5 ay önce gaz ayarına baktırdım ve filtresini değiştirdim.
lpg sistemi atiker marka sorunsuz çalışıyor çok şükür ve soğuk havalarda lpg ye geçmeside çok uzun sürmüyor en fazla 1-2 km filan.

psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #467 : Mart 14, 2013, 13:28:39 »
Merhaba Ahmet Bey,

aslında spor olarak kullanıyorum derken çok yüksek devirlerde  veya hızlarda abartılı olarak kullanmıyorum, genelde 3000d/d civarında kullanıyorum:)
ayrıca lpg sadece shell den alıyorum başka hiçbir yerden almıyorum  ve 4-5 ay önce gaz ayarına baktırdım ve filtresini değiştirdim.
lpg sistemi atiker marka sorunsuz çalışıyor çok şükür ve soğuk havalarda lpg ye geçmeside çok uzun sürmüyor en fazla 1-2 km filan.
Teşekkürler Önder bey valla brc den memnunum aslında da lpg ye geçişi biraz geç olduğu için sinir oluyorum sırf bu yüzden 15 gün önce ustaya gidip hava yağ filtreleri yağ bujiler yağı değiştim lpg servisine gidip gaz filtresini değiştim sonrada ayara soktular aracı lpg geçiş ısısı 39 dereceydi usta 35 e düşürdü bir nebze düştü ama genede geç geçiyor ve ne yaktığını malesef ölçemiyorum sağlıklı olarak en son 70 tl lpg aldım bittiğinde sıfırladım şu anda 207 km de arabam 0.34 krş oluyo hesapta ama benzinde işin içine girince 40 krş gibi tahmini çıkıyo

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #468 : Mart 14, 2013, 13:35:31 »
arkadaşlar lastik konusunda yardım/önerilerinizi bekliyorum!

muhtemelen bu konuyla ilgili topic açılmıştır fakat yinede sormak istiyorum!

geçenlerde lastiğim patladı ve yol dar olduğu için duracak yer bulana kadar patlak lastikle ilerlemek zorunda kaldım ve lastikçi onun yerine çıkma bir lastik taktı, şu an tek
lastik farklı ve gözüme batıyor :/ bu nedenle ön lastikleri arkaya alsam ve önlere yeni lastik taktırsam ne gibi olumsuzluklarla karşılaşabilirim ki lastiklerin durumu %60 civarında.
Özetle hem konfor hem yol tutuş hemde frenleme açısından ne marka lastik önerirsiniz, uygun fiyatlarda olması koşuluyla :) (lastik ölçülerim 195/60/15 )
yardımcı olursanız sevinirim.
psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #469 : Mart 14, 2013, 13:43:24 »
arkadaşlar lastik konusunda yardım/önerilerinizi bekliyorum!

muhtemelen bu konuyla ilgili topic açılmıştır fakat yinede sormak istiyorum!

geçenlerde lastiğim patladı ve yol dar olduğu için duracak yer bulana kadar patlak lastikle ilerlemek zorunda kaldım ve lastikçi onun yerine çıkma bir lastik taktı, şu an tek
lastik farklı ve gözüme batıyor :/ bu nedenle ön lastikleri arkaya alsam ve önlere yeni lastik taktırsam ne gibi olumsuzluklarla karşılaşabilirim ki lastiklerin durumu %60 civarında.
Özetle hem konfor hem yol tutuş hemde frenleme açısından ne marka lastik önerirsiniz, uygun fiyatlarda olması koşuluyla :) (lastik ölçülerim 195/60/15 )
yardımcı olursanız sevinirim.
Önder bey goodyear larda satılan sava ıntensa hp ler var siteden Tekin abi bana tavsiye etti lastiklerim idare eder diye şimdilik almadım ama Tekin abi çok metetti yani fiyatıda burada yetkili satıcısını aradım 185-14 ünü sordum 130 tl dedi yumuşak ve oldukca komforlu bi lastikmiş bi araştır istersen

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #470 : Mart 14, 2013, 14:16:29 »
teşekkür ederim Ahmet Bey,

onada bakayım.
biraz araştırdım lastik markalarını tabii ki iyi markalar var bedelini ödedikten sonra ama fiyatı uygun olanlarda kararsız kaldım açıkçası, carina kullanıcıları olarak sizlerinde fikrinizi almak istedim.
psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • CARİNAe 2.0 GLİ
  • 21 kere teşekkür etti
« Yanıtla #471 : Mart 14, 2013, 14:22:04 »
teşekkür ederim Ahmet Bey,

onada bakayım.
biraz araştırdım lastik markalarını tabii ki iyi markalar var bedelini ödedikten sonra ama fiyatı uygun olanlarda kararsız kaldım açıkçası, carina kullanıcıları olarak sizlerinde fikrinizi almak istedim.
Önemli değil valla ben arabayı aldığımda pirelli vardı üzerinde ustam baktı seni bi süre idare eder dedi fazlada binmediğim için araca gerek duymadım ama sıfır lastiğin konforu güvenliği de başka olur dunlop larada bak istersen

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #472 : Mart 14, 2013, 15:13:14 »
önder bey, kumho kullanıyorum 6 yıldır, üzerindekiler 2. takım şu anda. fiyatına göre iyi lastik bence. biraz sert ve yol sesi var ama ıslak zeminde falanda fena değil
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #473 : Mart 16, 2013, 20:41:00 »
Teşekkür ederim Tahir Bey ilginiz için.

sanırım biraz daha erteleyeceğim bu konuyu, hesapta olmayan masraflar çıktı.
ayrıca bugün altını vurdum aracın egsozu koptu susturucunun ordan  :(

psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 265700
  • Model Yılı: '98
  • 18 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #474 : Mart 17, 2013, 21:19:47 »
çok geçmiş olsun önder bey, eğer hasar çok değilse kaynakla kurtarabilirsiniz
2013 mk3 leon style, 98 Carina E 2.0 GLİ (satıldı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #475 : Mart 17, 2013, 21:40:24 »
selam arkadaşlar bugün carinam la uzun yola çıktım otobanda gittim hep 120-130  km hızla genelde malum radar var çok sıkı şekilde ama yinede fırsatını buldugum zaman  170- 180 lerde gördüm 550 km yapmışım 140  tl gaz yaktım gaz fiyatı shel den alırım hep lt fiyatı 2.59 krş bu şekilde yaktım normalmi anormalmi beni bilgilendirirseniz sevinirim saygılarr....

iyidir yakıt tüketiminiz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #476 : Mart 18, 2013, 18:13:12 »
çok geçmiş olsun önder bey, eğer hasar çok değilse kaynakla kurtarabilirsiniz

teşekkür ederim murat bey, şimdilik hasarsız atlattık şükür 20 tl kaynak için verdim sadece :)
psem yipe nape...!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Svenska Aeroplan Aktie Bolaget
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • 8 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #477 : Mart 20, 2013, 21:50:48 »
Bende size bir lastik önermek isterim. NOKIAN i3 veya H serisi. Ben aracımda kullanıyorum gayet kaliteli ve özellikle çok sessiz lastikler.
SAAB 9.3 LPT

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #478 : Mart 21, 2013, 00:16:04 »
Fotoğraflarını bu sabah çekebildim. Siteye yüklüyorum. H3 ampulüde içinde :)

Ürün Tahir Bilgin bey'e satılmıştır. Yarın kargolanacaktır. Hayırlı uğurlu olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #479 : Mart 21, 2013, 16:09:00 »
Selamlar arkadaşlar.

son birkaç aydır carinam yağ eksiltiyordu ve geçen gün lifte kaldırıp ustayla beraber baktık, motorun kenarlarından yağların sızmış olduğunu gördük ve usta;

1. silindir üst kapağı contası
2. karter contası
3. ön kapak contaaları
4. distribütör mil keçesi
5. yağ müşürü

parçalarının değişmesi gerektiğini söyledi ve bunun için işçilik 500 tl fiyat verdi. malzemelerle birlikte 1000 tl tutacak sanırım.
benim tereddüt ettiğim konu bu motor indirilip tamir yapıldıktan sonra ilerde buna bağlı olumsuzluklar yaşarmıyım veya performansında bir düşüş olurmu? yada servistemi yaptırmalıyım? (daha pahalı olacaktır sanırım)
böyle bir işlem yaptıran arkadaşlar varsa tecrübelerini paylaşırsa sevinirim  :)
psem yipe nape...!