Gönderen Konu: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?  (Okunma sayısı 227525 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Carina Aracı olan arkadaslar burada toplansak nasıl olur?
« Yanıtla #400 : Ekim 30, 2012, 20:05:43 »
Ahmet Bey

Teşekkür ederim yardımlarınız için  :) en kısa sürede kontrol edeceğim.

Ayrıca yakıt konusunda benim aracımında çok yaktığını düşünüyorum gaz ayarı vs. yaptırdım ancak km de 30 kuruşun altına pek düşmüyor, diğer arkadaşlar 22-25 kuruşlardan bahsediyor yani sizin sorduğunuz oksijen sensörüyle de ilgisi varmıdır acaba!!
bilen arkadaşlardan cevabı bekleyelim bakalım :)
psem yipe nape...!

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #400 : Ekim 30, 2012, 20:05:43 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • Araç: Carina
  • Kan Grubu: 0+
  • 4 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '98
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #402 : Kasım 23, 2012, 13:14:40 »
Ben arıyordum epey zamandır, bu ilanı geçen hafta gördum ve aradım(ilandaki sağ cam olanı istedim, sol olan plastik ve rengi bozulmuş artık); herşeyi sağlam alıp takacaksın dedi, nası takacam vidalama kulakları yok deyince, öyle bi parçası olduğunu öğrenmiş oldu. Sonra ben yaptırırım ödemeli gönder camı nı kontrol edip alayım dedim, göndermedi.

Dün başka bi arkadaş sadece sağ ilanı vermişti, onun da vida yeri kırık, ödemeli gönderdi kontrol edip aldım, plastik aksamını yaptırıp kullanırım. Arayış sona erdi..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #403 : Aralık 02, 2012, 21:01:41 »
Arkadaşlar ufak bi kaza sonucu amcamın aracının sis farının teki kırılmış. Bende nette araştırdım biraz uygun fiyata bulamadım. Hemen yukarıda arkadaş paylaşmış 2. el çıkma 100 tl istiyormuş tanesine sanırım. Fiyat pahalı geldi tabi Onun yerine internette satılan ucuz sis farları uyuyormu acaba arabaya. Daha önceden alıp takan deniyen arkadaşlarımız varmı acaba? Birde mümkünse biri sis farının ölçülerini ölçebilir mi veya ölçüsünü bilen burada paylaşabilir mi? Sizlerden cevap bekliyorum.
Mesela şunlar Carina'ya uyar mı?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-toyota-tipi-sis-fari-92-98-arasi-corolla-ya-uyumlu-82886740/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-aksesuar-otomobil-arazi-araci-toyota-tio-oval-sislambasi-beyaz-cam-43484223/detay/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #404 : Aralık 02, 2012, 21:11:10 »
Birşey daha sormak istiyorum. Amcamın arabası lpg'li. Sürekli aracın hararet yaptığını söylüyor. Suyunu koyuyormuş Kontrol ediyormuş trafikte ve uzun yollarda hararet yapıyormuş. Duman çıkmıyor sanırım ama hararet ibresi sona dayanıyormuş. Ben ne kadar söylesemde amca yapma etme bi masraf açtımmı içinden çıkamazsan bunun desemde ne yapayim yolun ortasındamı bırakayim arabayı durdursam çeksem sağa birton şey diyor bende gidiyorum gittiği yere kadar gidiyor taş gibi araba hiçte birşey olmuyor diyor. Durduğunda su ekliyorum diyor devam ediyorum diyor. Geçenlerde biyerde durmuş araba çalışır vaziyetteyken bezle felan yavaş yavaş radyatör kapağını açmış su felan ekleyip devam etmiş. Bikaç ustaya götürmüş Fan müşüri ile radyatör kapağını değiştirmiş heralde orjinal parça taktırmış. Birşey olursa tekrar gel demiş. 130-150 tl felan bi para almışlar. Büyük biryerde hep toyotalara bakıyor başka biryere bakmıyor demişti. Sonra bi müddet öyle binmiş arabaya ama yine hararet yapmış. Önemsemiyor pek bu vaziyette hararet yapa yapa gidiyor. Problem nerede olabilir. Conta gitmişmidir acaba. Bizim yapabileceğimiz kontrol edebileceğimiz biyer var mı? Şu sebepten yapar diye birşey söyliyebilir miyiz? Fan açıyor diyor. Ama hararet yapıyormuş :S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #405 : Aralık 03, 2012, 09:33:23 »
Bende hep düşündüm, farklı sis lambası taksam diye ama sonra vaz geçtim, link ini verdiğiniz lambaları takanlar var ama küçük duruyor, tam uyan ben bulamadım, orjinal ölçüler 7x17 cm. derinlik de 12 cm. Reno eski meganların yada europe modelinin sislerini takanlar var, köşe yuvarlak, onun dışında uyuyor galiba..

Su eksiltiyor ve hararet yapıyosa conta veya biyerden kaçak var demektir diye düşünüyorum..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #406 : Aralık 03, 2012, 22:02:06 »
Bende hep düşündüm, farklı sis lambası taksam diye ama sonra vaz geçtim, link ini verdiğiniz lambaları takanlar var ama küçük duruyor, tam uyan ben bulamadım, orjinal ölçüler 7x17 cm. derinlik de 12 cm. Reno eski meganların yada europe modelinin sislerini takanlar var, köşe yuvarlak, onun dışında uyuyor galiba..

Su eksiltiyor ve hararet yapıyosa conta veya biyerden kaçak var demektir diye düşünüyorum..

Netten baktıklarımın boyları genelde uzunluğu 13cm, yüksekliği 6cm, enide 5cm civarlarında. Uzunluk olarak biraz kısa kalır dediğiniz gibi tam uymaz.
Birde europe'leri felan araştırayim bakayim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #407 : Aralık 03, 2012, 22:56:47 »
Metin bey, sağlam kalan sis farı hangisi, sağ-sol..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #408 : Aralık 04, 2012, 00:04:27 »
Metin bey, sağlam kalan sis farı hangisi, sağ-sol..

Yanlış hatırlamıyorsam sol sağlamdı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #409 : Aralık 04, 2012, 09:26:44 »
Yanlış hatırlamıyorsam sol sağlamdı.
Sağ a ihtiyaç var..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #410 : Aralık 04, 2012, 14:51:05 »
Sağ a ihtiyaç var..

Pardon yanlış söylemişim. Aracı karşısına geçerek canlandırdığımda sol far sağlam sağ var kırık olarak görünüyordu.
Yani kısacası arabanın içindeyken sol tarafta bulunan sürücü kısmındaki sis farı kırık, sağ taraftaki yolcu kısmındaki sis farı sağlam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #411 : Aralık 04, 2012, 16:26:15 »
Ahmet Bey

Teşekkür ederim yardımlarınız için  :) en kısa sürede kontrol edeceğim.

Ayrıca yakıt konusunda benim aracımında çok yaktığını düşünüyorum gaz ayarı vs. yaptırdım ancak km de 30 kuruşun altına pek düşmüyor, diğer arkadaşlar 22-25 kuruşlardan bahsediyor yani sizin sorduğunuz oksijen sensörüyle de ilgisi varmıdır acaba!!
bilen arkadaşlardan cevabı bekleyelim bakalım :)

LGP ile km de 29-30 kuruş şehir  içi tüketim ölçtüm sevgili carinadaşlar , bilginiz olsun 1 Litre LPG fiyatı 2,79 TL

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat paylaşınca güzel
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #412 : Aralık 04, 2012, 16:30:00 »
Yakındır  contanın  yanıp yağla suyu karıştırması ve de motorun pert olması  , bu sekilde binmeye devam ederseniz çok buyuk masrafla karşılaşabilirsiniz

Birşey daha sormak istiyorum. Amcamın arabası lpg'li. Sürekli aracın hararet yaptığını söylüyor. Suyunu koyuyormuş Kontrol ediyormuş trafikte ve uzun yollarda hararet yapıyormuş. Duman çıkmıyor sanırım ama hararet ibresi sona dayanıyormuş. Ben ne kadar söylesemde amca yapma etme bir masraf açtımmı içinden çıkamazsan bunun desemde ne yapayim yolun ortasındamı bırakayim arabayı durdursam çeksem sağa birton şey diyor bende gidiyorum gittiği yere kadar gidiyor taş gibi araba hiçte birşey olmuyor diyor. Durduğunda su ekliyorum diyor devam ediyorum diyor. Geçenlerde biyerde durmuş araba çalışır vaziyetteyken bezle felan yavaş yavaş radyatör kapağını açmış su felan ekleyip devam etmiş. Bikaç ustaya götürmüş Fan müşüri ile radyatör kapağını değiştirmiş heralde orjinal parça taktırmış. Birşey olursa tekrar gel demiş. 130-150 tl felan bir para almışlar. Büyük biryerde hep toyotalara bakıyor başka biryere bakmıyor demişti. Sonra bir müddet öyle binmiş arabaya ama yine hararet yapmış. Önemsemiyor pek bu vaziyette hararet yapa yapa gidiyor. Problem nerede olabilir. Conta gitmişmidir acaba. Bizim yapabileceğimiz kontrol edebileceğimiz biyer var mı? Şu sebepten yapar diye birşey söyliyebilir miyiz? Fan açıyor diyor. Ama hararet yapıyormuş :S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #413 : Aralık 04, 2012, 23:17:55 »
Yakındır  contanın  yanıp yağla suyu karıştırması ve de motorun pert olması  , bu sekilde binmeye devam ederseniz çok buyuk masrafla karşılaşabilirsiniz

Ustaya götürmeden bizim bakıpta anlıyabileceğimiz yapabileceğimiz birşey varmı? Daha önceden radyatördemi sıkıntı var diye radyatörüde şişlettirmiş amcam ama nafile oda çözüm vermemiş. Bende söyledim öyle binme motor büyük masraf açar altından kalkman zor olur dedim ama taş gibi araba ya hararet ibresi sona dayanıyor yine birşey olmuyor diyor :) Götürüyor gideceğimiz yere kadar diyor. Araba soğuyunca binmeden önce su koyuyorum bakıyorum suyuna devam ediyorum diyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #414 : Aralık 04, 2012, 23:21:21 »
Birde istanbul avrupa yakasında gerçekten bu toyota carinalardan anlıyan sizin aracınızı götürdüğünüz usta gerçekten iyi işin ehli bu bizim Carina'nın dilinden anlıyor diyebileceğiniz, bizim motora bir bakışta şu sebepten dolayı hararet yapıyordur diyebileceğiniz bir usta var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #415 : Aralık 09, 2012, 21:48:54 »
Yokmu arkadaşlar tavsiye edilecek bir toyota carina servisi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #416 : Aralık 11, 2012, 13:41:04 »
Hararet ibresi sona dayandığında aracın durumu nedir? motor aşırı ısınmış oluyor mu? belki göstergede sorun vardır? ya da fan çalışıyor mu?
bunun yanında benzinde çalışırken de aynı sorun var mı? belki takılan lpg ayarsızdır, geçenlerde sanayide kavrulmuş bir peugeot gördüm, motor içi komple kararmıştı, benzer bir durum söz konusu olabilir mi?
son olarak da radyatör, borular, blok, tanklar hepsini tek tek inceleyeceksiniz kaçak var mı diye, başka bir şey aklıma gelmiyor.

ekleyeyim, bizim aracın radyatör delinip tüm suyu boşaldığında ustanın yanına gidinceye kadar duman (buhar) daha tam hararete vurmadan bile çıkıyordu. tavsiyem yağmurlu havada denemeniz, bu şekilde motorun aşırı ısınıp ısınmadığını görebilirsiniz, hararet gözüktüğü durumda kaputu açın biraz yağmur vursun, anında buharlaşıyor ise sıkıntı vardır. (kendi tek tecrübem olduğu için yazdım, hafif yağmur yağıyordu ve  hararet ortanın üstüne çıkınca duman atmaya başlamıştı)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • selam arkadaşlar ben yüksel adana
« Yanıtla #417 : Ocak 18, 2013, 22:27:23 »
selam  arkadaşlar uzun zamanduır giremiyordum ama fazla da çokta uzaklaşmamışım demekki arzalarımız sorunlarımız yok olmazda inşallah arkadaşlar bende 97 karinamın sol sis farı var ihtiyacı olan arkadaşlara duyrulur orjinal ve saglam sağ tarafı kırılınca bende başka sis takımı aldım uydurdum öyle oluncada sol elimde şu an ilgili arkadaşlara duyrulur istenirse resmini de buraya koya bilirim fiyatıda 100 tl onuda baştan söyleyim çok pahalı diyen varsa ki olabilir o zaman bana 100 tl ye sağ bulun hemen alim gaygılarrr..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • selam arkadaşlar ben yüksel adana
« Yanıtla #418 : Ocak 18, 2013, 22:29:27 »
bu arada aramak isteyen arkadaşlar için tlf numaram 0533 4350427

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #419 : Ocak 21, 2013, 00:26:02 »
selam arkadaşlar uzun zamanduır giremiyordum ama fazla da çokta uzaklaşmamışım demekki arzalarımız sorunlarımız yok olmazda inşallah arkadaşlar bende 97 karinamın sol sis farı var ihtiyacı olan arkadaşlara duyrulur orjinal ve saglam sağ tarafı kırılınca bende başka sis takımı aldım uydurdum öyle oluncada sol elimde şu an ilgili arkadaşlara duyrulur istenirse resmini de buraya koya bilirim fiyatıda 100 tl onuda baştan söyleyim çok pahalı diyen varsa ki olabilir o zaman bana 100 tl ye sağ bulun hemen alim gaygılarrr..

Başka sis farı takımı aldım dediniz ne kadara aldınız acaba? Bende sis farı bakıyorum amcamın aracına onunda aracın sol şoför tarafından hafif bir kaza yaptığı için sol farı kırılmış sağ farı sağlam durumdaydı. Geçenlerde otoaksesuarcıdan bir sis farı alıp denemiştim araç üzerinde ama boyutları gerçekten çok ufaktı. Doğal olarak güzel durmadı geri iade ettim. Siz nasıl bir sis farı taktınız aracınıza ve ne kadara aldınız? Fotoğrafını çekip ekleyebilme şansınız varmı. Ekleyebilirseniz çok iyi olur. Birde renault megane ve europa'ların sis farların araca uyduğu söyleniyor. Toyota üzerinde bu arabaların sis farları takılı olarak resimleri varmı acaba?

Buda benim denemek için aldığım sis farının fotoğrafı. Aralarında görüldüğü üzere orjinali ile bayağı bir fark var.