Gönderen Konu: Toyota Corolla [E140] [J:10] [2007-2013]  (Okunma sayısı 96424 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '11
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Corolla [E140] [J:10] [2007-]
« Yanıtla #40 : Ağustos 22, 2008, 15:59:29 »
Tabiki Toyota isteseydi orjinal LPG li araç çıkartırda ama malum Türkiye şartları!Bizler benzinli alıp benzin fiyatlarından canımız yanınca Lpg taktırıyoruz.Yakıt tamam ucuza geliyor ama acaba aracın performansı nasıl etkileniyor.Cevabını bilen arkadaşlardan görüş bekliyoruz.selamlar...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ağustos 22, 2008, 15:59:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #41 : Ağustos 31, 2008, 19:29:47 »

Bir hafta kadar önce Afyon-HİSAR Toyotada Yeni corollayı test etme imkanı buldum. Toyota kullanıcısı olarak, yeni neslin özellikle, panik halinde frene basıldığında fren sistemine yardımcı olan Brake Assist (BA) sitemini anlattılar ve uyguladılar . Mükemmel bir şekilde aracın adeta "çakıldığını" gördüm..Kayma ve sarsılma olmadı.. Daha ne olsun..  (Sürat yaklaşık olarak 110 km/h idi.)
Ve bir kez daha Toyotaya hayran kaldım...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2009 D4-D Comfort Buz Mavisi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
« Yanıtla #42 : Eylül 13, 2008, 01:44:11 »
yeni nesil dizel corollayı test sürüşü yaptım ama freni beni cidden şaşırtmıştı. benim dacia solenzam bile daha kısa mesafede fren yapıyor gibi gelmişti. sanki frene bastıktan 1 saniye sonra tepki veriyor gibi geldi bana yada test aracını hor kullanmış olabilirler bilemiyorum. sizde böyle bişeyle karşılaştınız mı donanımhaber forumunda 1 arkadasta aracının frenlerini begenmiyor acil fren desteği çalışmıyor galiba diye dert yanıyordu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2009 D4-D Comfort Buz Mavisi
« Yanıtla #43 : Eylül 13, 2008, 01:46:54 »
bende merak ediyorum aracında lpg varsa yeni kasanın bagajına depoyu nasıl yerleştirmişler fotografla gösterebilirse çok memnun kalırım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Eylül 13, 2008, 08:58:28 »
zekai bey selamlar.forumda yaptığım incelemeye göre 1.6 motorun yeni nesil kasaya yetmediğini düşünen arkadaşlar var.bir de lpg taktırdığınızı düşünürsek mutlaka arabanın performansında etkilenme olacaktır sanırım.arabanız yeni araba,benzinin keyfini çıkarın garantisine yazık etmeyin derim ben.ilerde 3-4 yıl sonra mesala tekrar düşünürsünüz lpg olayını.nacizane yorumum.saygılar,selamlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Eylül 21, 2008, 01:47:02 »
geçen hafta 3 tane 2009 corolla d4d mmt aldık 3 ündede michelin lastik geldi.lastiklerin üretim tarihleri 2007 nin 41. haftası.hiçte iyi niyet arayamadım eski lastiklerden takmışlar.enazından 2008 in ortaları olmalıydı.ayrıca tampoları dallas tipi plakaya göre çıkıntılı yapılmış herhalde bu yenilerin.normal plakalar yakışmadı.ilk baktığım yerleri torpidonun altındaki plastik parça oldu tıkırtı yaratmaya çok meyilli.genel anlamda hoş arabalar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 16000
  • Model Yılı: '11
  • 97 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Eylül 21, 2008, 11:53:04 »
Takın gitsin şu anki corollamda var alır almaz taktım çok memnunum Yeni corllası olan arkadaşlar var onlarında tüp var çokta memnunlar Bende ilkbahara yenileyeceğim (2005 -2006 corolla) inşallah aldığım gün sıralı sistem LPG yi taktıracam Tüpsüz binmem abi yazık parama Bu aracımdan önce Brodwayım vardı 100 bin km  tüpte kullandım Hesaplarsan km de 10 ykr Tasarruf yapsa ki daha fazla yapar 10.000 ytl eder arabanın kendisi o kadar etmiyordu ve çok rahatta sattım Şu ankı corollamı bile yolda durdurp soruyorlar satıyormusun tüp var mı diye Tüp olayı türkiyenin bir gerçeği tak rahat rahat dolaş derim İyi günler
((2017  COROLL@...ADVANCE MDS    * 2018-         ))
(( 2011 COROLL@...ELEGANT  A/T    * 2015-2017 ))
(( 2006 COROLL@...SOL                        * 2009-2015))
(( 2000 COROLL@...TERRA SPECIAL  * 2006-2009))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #47 : Ekim 17, 2008, 02:48:38 »
Ya bu arada VVT-i'yi çiftlediler de VVT<b>L</b>-i vardı, ona ne oldu?

vvtL-i şahanee : )) az yakar çok kaçar : ))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 9500
  • Model Yılı: '17
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Kasım 07, 2008, 17:22:56 »
yeni nesil araçlarda (enjeksiyonlu) sıralı sistem tüp taktırabiliyorsunuz sadece ve lpg sisteminin markasına bağlı olarak da performansda da bir azalma hissetmiyorsunuz ? fakat aracınızı sıfır aldıysanız veya garantisi bitmediyse bende Engin Bey'in dediği gibi garanti bitiminde taktırmanızı öneririm aracınızın garantisini bitirmeyin bence ! ama illa taktıracam derseniz de problem yaşayacağınızı düşünmüyorum, 2007 corolla sol'e takıldı 1 ay önce (landirenzo) çok memnun taktıran arkadaşım. Toyota modellerinde  2001'den sonraki 2.0 avensislere tüp takılamıyor (plastik manifold olması nedeniyle)    

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A-
« Yanıtla #49 : Kasım 07, 2008, 23:23:25 »
yeni nesil dizel corollayı test sürüşü yaptım ama freni beni cidden şaşırtmıştı. benim dacia solenzam bile daha kısa mesafede fren yapıyor gibi gelmişti. sanki frene bastıktan 1 saniye sonra tepki veriyor gibi geldi bana yada test aracını hor kullanmış olabilirler bilemiyorum. sizde böyle bişeyle karşılaştınız mı donanımhaber forumunda 1 arkadasta aracının frenlerini begenmiyor acil fren desteği çalışmıyor galiba diye dert yanıyordu.
bence o arabada sorun vardır yeni nesil corollada o sorunla karşılaşılacağını sanmıyorum....
Zamanı Var!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Kasım 12, 2008, 07:56:08 »
  Yeni nesil Corolla ya da Aurislerin fren disk çapalrını bilen var mı?

Not: Acil fren desteği her daim fren basıncını arttırmaz. Eğer öyle olsa emin olun daha tehlikeli olurdu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Landcruiser - Corolla D4D
« Yanıtla #51 : Kasım 12, 2008, 08:42:55 »
Yeni Nesil Corollanın dizel modelinde BA sistemi tıpkı test ettiğiniz araçtaki gibi çalışmakta.
Hayatta Ya Tozu Dumana Katarsın Ya Da Tozu Dumanı Yutarsın. Seçim Senin !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Kasım 12, 2008, 11:32:26 »
arkadaşlar benimde kafama takılan BA sisteminin tam olarak nasıl çalıştığı.malum fiziksel anlamda hissi pek mümkün değil.elektronik olan gaz pedalından ayağımızı kaldırıp frene bastığımız anda devreye girerek frene tam güç uygulanıyor diye biliyorum.intikal süresi daha verimlide kullanılmış oluyor.yinede daha detaylı anlatacak arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #53 : Kasım 12, 2008, 11:40:52 »
Fren Destek Sistemi olan (BA)  acil durumlarda saliseler içerisinde maksimum fren gücünü oluşturarak aracın daha çabuk durmasını sağlıyor. Saatte 100 km. hızla giden bir araç, Fren Destek Sistemi olduğu takdirde olmayan araca göre 7.6 m. daha kısa mesafede durabiliyor. Fren Destek Sistemi ek donanıma ihtiyaç genelde duymaz. Frene büyük bir hızla basılması, ESP'yi ve BA sistemini devreye sokarak hidrolik pompanın maksimum fren basıncını oluşturmasını sağlar. Kısaca mantığı budur BA ın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #54 : Kasım 12, 2008, 11:45:09 »
Break Assist System olarak bilinen sistem, ABS'nin çalışması için gerekli azami fren basıncına, pedal üzerinde çok büyük kuvvetler uygulamaksızın ulaşılmasını sağlar. Biz frene yavaşcada bassak kuvvetlice de bassak tekerlekler üzerinde aynı oranda kuvvet uygulanır.

Bu genelde, kaza anında frene insan kuvvetlice basamaz. Dizi titrer, frene o ilk basışta bir anlık kuvvet uygulandığından bu sistemler devreye girmektedir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #55 : Kasım 13, 2008, 17:17:58 »
  BAS'ın devreye girmesi fren pedalına basış hızı (refleksi) ile alakalı bir durum. Yani bildiğim kadarı ile her an devrede değil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • みにかー
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Kasım 14, 2008, 21:36:28 »
anladım doğru biliyormuşum ohalde.yıllar önce çalışmaların yapıldığını duymuştum kısmet,arabamda kullanmak nasip oldu.güvenlik adına mantıklı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #57 : Kasım 15, 2008, 19:08:32 »
  :) Tekrar sorayım; Auris ya da Yeni Corolla'nın fren disk çaplarını bilen var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #58 : Kasım 30, 2008, 13:26:40 »
arkadaşlar ben de corolla abimde auris var.dolayısıyla iki arabayı da kullandım.abimle ortak fikrimiz aurisin fren sistemi daha iyi.aurisi kullandıktan sonra sanki benim corollanın frenleri boş gibi geliyor.benim gibi iki arabayı kullanan arkadaş varmı.auris daha seri araç sonuçta o yüzden mi frenleri daha iyi.BA sistemini de ilk defa burda duydum bana söylenmedi arabayı alırken.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Kasım 30, 2008, 14:39:31 »
Fren Destek Sistemi olan (BA)  acil durumlarda saliseler içerisinde maksimum fren gücünü oluşturarak aracın daha çabuk durmasını sağlıyor. Saatte 100 km. hızla giden bir araç, Fren Destek Sistemi olduğu takdirde olmayan araca göre 7.6 m. daha kısa mesafede durabiliyor. Fren Destek Sistemi ek donanıma ihtiyaç genelde duymaz. Frene büyük bir hızla basılması, ESP'yi ve BA sistemini devreye sokarak hidrolik pompanın maksimum fren basıncını oluşturmasını sağlar. Kısaca mantığı budur BA ın.

7.6m metre biraz abartı olmuş.  1-1.5m etkisi olsa bile süper. zaten 32-38m arası durur bu sınıf araçlar. Ba'sız ile Ba'lı arasında 8m fark olacağı pek mumkun değil.
Saygılar, Yaman.
2010 Captiva  Beyaz 2.0 CDTI Auto
Daha eski: Corsa, Corolla, Mini cooper, Twingo, Uno, Justy