Gönderen Konu: 2005 corolla hb nasıldır kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum  (Okunma sayısı 18013 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
arkadaşlar 2005 / 2006 hb corolla almayı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum
2011 auris d4d comfort extra kar beyaz

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 120 bg 290 Nm D-4D
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
sportif görünüş, yeterli iç mekan genişliği küçük bagaj Avrupai görünüm. Modifiyeye yatkınlık. yeterli plastik kalitesi. Yürüyen aksam sağlam. konforlu ama yol tutuş orj halde cok iyi değil bi kac iyileştirme lazım:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
evet yol tutuşunu pek beyenmiyolar 3cm spor yay etkili olur zannedersem hız bakımından nasıl acaba ara hızlanması falan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kilometre: 70000
  • Kan Grubu: A+
  • 8 kere teşekkür etti
  • 73 kere teşekkür edildi
ben 2003 kasa otomatik kullanıyorum.Buna rahmen performanstan yeteri düzeyde memnunum.Ama dedikleri gibi yol tutuş çok iyi değil yakıt ise ov olmasına rahmen çok iyi.Ama ben kendi düşüncemi söylim hb bi araba almayı bi daha düşünmem ki hacim olarak az düzeyde veyetmiyor diyebilirim
yine toyota inadına corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • daihatsu yrv turbo 1.3 lt 140 hp
  • Araç: Başka Marka
  • 1 kere teşekkür edildi
bende 2006 hb  var. mayıs ayında aldım. aldığımda 31000 km de idi. şimdi 42000 km de. sedan corolla ile iç hacimde hiç bir farkı yok. hatta bendeki hb önyargısını atacak bir iç hacme sahip. ara hızlanmaları çok iyi. ayağını hafifçe gaz pedalına dokundurduğunda araç alıp başını gidiyor. bagaj olarak fena sayılmaz sanırım 300 lt civarında bagajı var. bu hb corollaların sedanlardan farkı direk ithal olarak gelmesi. sedanların montajı burada yapılıyor. hb ler monte edilmiş bir şekilde geliyor. benim araç ingilterede yapılmış örneğin. yol tutuş bence gayet iyi, çok basarım diyorsan zaten modifiye parçalara ihtiyaç duyarsın. ama sedan kasalardan yol tutuş olarak daha iyi. ben normal kullanıcıyım kardeşim dersen seni üzmez. ama modifiye edeceğim dersen de forumlarda modifiye eden arkadaşların eklediği fotolar var. bunları görüp de beğenmeyecek adam da olamaz kanımca. taş gibi araba işte toyota ne de olsa. umarım yardımcı olmuşumdur Göker kardeşim. görüşmek üzere. 8-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
murat bey çok teşekür ederim bende öle sakin kullanan birisi deilim zaten tabi illaki bi yerleriyle oynarız biraz :) çok hoşuma gidiyo hb ler 2006 lar zaten çok güzel inş en yakın zamanda alırım bu arada yakıt olarak nasıl lpg taktırmayı pek düşünmüyorum çünkü şimdiki arabamda lpgli ister istemez kasıyo lpg de 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 770 kere teşekkür edildi
Herzaman derim azcık ses geliyor ama plastik ve kullanılan malzeme yeni ensil corollalardan daha iyi.Seni üzmez yolda bırakmaz.Sürüşü zevklidir.İci cok dar degil.Kendi sınıfındaki cogu aractan geniş.Boyut olarak hb olmasına ragmen reno clio ile hemen hemen aynı uzunlukta.Alırsan cok km yapmam dersen benzin iyi ama sunuda bil bastıkca da içiyor.Yüksek hızlarda yol bilgisayarı 17 18 lt yi gösteriyor sabit olarak devirin sonuna yaklastıkca.Ben az km yapıyorum ama lpg taktırmadıgımada pişman oldum cok etkilyor fıyatı.Doya doya geziyorum artık.Kesinlikle lpg ben 8 bin km oldu taktıralı cok az etkilyor..onuda yuksek devirlerde hızlarda hissediyorsun.Mesela 2 vites 5500 rpm 90 yapıyordu benzınde.lpg ise 5500 rpmde 80-85 arası oluyor.Al memnun kalırsın.Ama geniş aileyim dersen alma bagaj hacmı tatmın ediici degil.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
ben önceleri karşıydım lpg olayına ama daha fazla direnemedim. benzinde normal kullanımda çok yakmıyor fakat benzin fiyatları dünya üzerindeki en fazla fiyat olursa japonların da yapacak birşeyi kalmıyor. yaklaşık 4000 km önce atiker taktırdım. allaha şükür pişman etmedi beni. şimdi normal kullanımda inanın 0,10 kr, 0,12 kr arası yakıyor. benzinde bu 0,22 lerde seyrediyordu. atikeri de bir otomotivci arkadaşım ısrarla tavsiye etti. o yüzden taktırdım. inşallah gönlündeki arabayı alırsın. bu arada diğer sedan araçların yanında park halinde iken araca dışardan bak ve karşılaştır. sanki onlar hb gibi duruyorlar aracımın yanında...:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Murat hocam yakıt hesabında bir hatan var 1.6 motor un uzun yol yakıt tüketimi 6.5 -7 Lt. altına düşmez (110 geçmeden) bu günkü fiyatlar ile de bu benzin için 0.22 yapar bu doğru buna karşılık gaz da araç litre bakımından ortalama %30-40 oranında fazla yakar yani 6.7 * 1.4  bu da 9-10 litre arası gaz yapar yani 1.72* 9 =0.15 kuruş 100 km. uzun yolda yapar aynı motor ama benim aracım sw 0.16 altına en normal kullanımda bile düşmedi sizin ki 0.10 yapması gerçekten imkansız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
muhammed bey hesabınız doğru ama katsayılar farklı. uzun zamandır katklıl otogazları araştırıyordum. en son forumda da okuduklarımdan hareketle aygazdan vazgeçtim. shell auto gas alıyorum. shell den başka yerden de almıyorum.  o da 1,5 tl. normal kullanımda 100 km de 8 lt yi hiç geçmedim ben. (şehirlerarası). lpg kitini yeni taktırdım. 39000 km de iken, şimdi 42000 km de. acaba kit yeni olduğu için mi bu kadar yakıyor bilemiyorum. çekiş sorunum falan da yok. ama durum bu muhammed bey.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 1 kere teşekkür edildi
Bence aracın bu gaz ayarını kesinlikle değiştirmeyin oranlarınız bu ise gerçekten süper ekonomik durumdasınız :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
Benimkide hb brc takılı km 140 civarı yakıyor.lpg yide 1,72 den alıyorum.100 110 bin yakması bence zor ihtimal.Benimkis fazla mı yakıyor yoksa.Nayır nolamaz
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
zor olmaz önce aygaz euro lpg hakkındaki düşünceleri toplayın forumdan. sonra lpg markanızı değiştirin. nolur nolur tuncay kardeş:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 6 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
aracım 2005 model hb çok memnunum.her seferinde büyük bir zevkle biniyorum.yol tutuşu keskin virajlarda iyi değil yavaş gitmek gerekiyor.tek dezavantajı da bence bu.onun dışında seri ,atak ve sportif bir araç.bulunduğum yerde çok fazla trafik yok ve günlük 50 km civarı yapıyorum.aracım km de 0,21-0,22 civarında yakıyor.yani benim için yakıtı oldukça makul .düşünenlere şiddetle tavsiye edebilirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
Yok kardes 20 tl tüp alıyorum 150 km anca gidiyorum.Bide euro lph yaglı oldugu için bir süre sonra enjektörleri lpg filtresinin içi yag doluyormus.Kullanan sıkıntı çekena rkadaşlar var.Ona göre kardeş.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
arkadaşlar teşekür ederim hakan bey benzindemi 0,21 yakıyo km de öleyse hiç tüp taktırmam çünkü benim araba lpg de 0,20 yakıyo öle olursa ne gerekvar dimi kullanım şekliniz nasıl devirlimi yoksa sakin kullanımmı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Yeni Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A-
  • 471 kere teşekkür etti
  • 754 kere teşekkür edildi
Daha bu hafta sonu Adapazarı , Düzce , Sakarya , Geyve , falan gezdim toplamda 720 KM yol yaptım ve 130 TL lik benzin ile arada sapıtığımda oldu ama genelde 100 110 civarında kullandım, yakıt konusunda orta halli ekonomik sayılıcak bi araç, içeriye ses alma konusunda ben herzaman müzik dinlediğim için hiç yol sesi duymam ancak müzik kapalı iken ve 90km lik bir hızla ilerlerken insanı delirtimycek rahatsız etmiycek oranda bir ses alıyor, benim tek sinirimi bozan şey ise arnavut kaldırımı şeklinde olan yollarda ön göüsten gelen tıkırtı sesleri :( onun dışında ses konusunda hiç şikayetçi değilim, yol tutuşuna gelince, stock halde hiç virajlara sert dalmadım açıkçası zaten galeriden çıkıncada pek stock kalmadıya oda ayrı bi konu :D yayları jantları lastikleri ve kule gergisi takınca yol tutuşu mükemmel derecede iyileşti :) Dün otobanda denedim (km yi belirtimycem ancak :) 5. viteste motor 5500 devirlerde ) viyadük olan bi virajı aldım banamısın demedi :) önümde mercedes C230 vardı ama o orta şeride geçmek zorunda kaldı :D

ben aracı tavsiye ederim :) genel olarak beyeniceğin ve sürüşünden zevk alıcağın bi araç, ben her sürüşümde oldukça büyük keyif alıyorum ve yolculuk yapmayı çok seviyorum bu araçla :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
çok sağol açıklamaların için bende bi kaç tane fotoğraf koymanı isticektim :) yakıt olarakta öle abartı bi yakıtı yok anlaşılan birazda oynama yapınca virajlarda etkili yani az kaldı arabayı alınca yanına gelirim artık :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Yeni Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A-
  • 471 kere teşekkür etti
  • 754 kere teşekkür edildi
Yakıtı abartılı değil, tabiki bunda motorun teknolojisi çok etken ve senin ayağının altındaki pedala basma şeklinde önemli :) gidiyor diye basarsan üzer cidden benzin parası konusunda :)

yanıma istediğin zaman gelebilirsin, gelirken önceden haber verirsen bi buluşma ayarlarız birkaç HB'ci olarak :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
inş alınca rahatsız edicem seni artık yardımcı olursun modifiyede :)

Etiketler: