Gönderen Konu: 2005 corolla hb nasıldır kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum  (Okunma sayısı 18014 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Yeni Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Model Yılı: -
  • Kan Grubu: A-
  • 471 kere teşekkür etti
  • 754 kere teşekkür edildi
Olurum tabiki neden olmiyim :) HB leri modlanmış görmek güzel olur :)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
hemde nasıl artık kafayı yicem almam lazım biran önce :)
2011 auris d4d comfort extra kar beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 7 kere teşekkür edildi
bende aracımı alalı 3-4 ay falan oldu. su ana kadar hiç bir problem yaşamadım. valla bu araçlardan bulmak gerçekten zor ben çok aradım. eskişehirde de hb corolla bulabilirmisin bilmiyorum? (bu arada bende esk liyim) alan kişiler kolay kolay satmaz. iç hacim olarakta hb ler içinde en genişlerden biridir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
evet haklısın biraz zor hb bulmak ama arıcaz artık :) inş kafama göre bi hb sol bulurum
2011 auris d4d comfort extra kar beyaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • 6 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
göker bey ben ercişte öğretmenim.merkezde fazla trafik yok okulumda merkezden 20 km dışarıda .bu koşullarda 90 km yi geçmiyorum ve sakin bir şekilde aracımı kullanıyorum.2 gün önce yakıtımı kontrol ettim.kırmızı yeni yandığında 140 tl benzin almıştım.tekrar kırmızı yanana kadar 645 km yol yaptım.bu koşullarda lpg taktırmayı asla düşünmüyorum.ama istanbul ,ankara gibi dur kalkların fazla olduğu bir yerde nasıl olur bilemiyorum.bence temiz bir hb bulana kadar araştırın .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 770 kere teşekkür edildi
Ben diyorum gercekten azcık ses var ama başka hiç bir sıkıntı yaratmıyor.2004 59, binde arabam bu zmaana kadar yağ değişiminden başka bir zorun yaratmadı.Lpg 0,14 yakıyor.Eskiden mardinden antepe 320 km sıkıştırmazsam 70 civarı sıkıştırırsam 100 ciavrı yakıyordu.Bir ara otobanda yol bilgisayarı sbait bir hızda 17 lt gösteriyordu.Hocam kesinlikle zevk alırsın uzaktan baktıgında hoşuna gider.Kaç kişi geldi kapıma illada ver diye ama satamıyorum.Nedeni ise sattıgım fiyata daha iyisini bulamayacam yada üstüne para ekleyip yeni corolla alacaksın ama kesinlikle ingiltere montajı bu araçlar güney afrika montajı yenı corollalardan cok kaliteli.
Şimdi mesut kardeşim parke taıyla döşenmiş yollarda cok tıkırtı yapıyo ön gögüs haklısın ama sesi büyük oranda azlatabilirsin.Arka pandizot mı ne diyorlar oranın temas ettigi yere ince çift taraflı bant çek pandizota degil altına.Sonra bide arka bagaj kapagının arkasında bulunan 2 kutu var plaka lambaları falan degişiyor burdan.Alttan tırnagını kurtardıgında çıkıyor.Senin elin daha yatkın.Kardeş ben buraya şu üstü yeşil olan  çift taraflı bantlardan tırnaga gelmeycek sekilde sardım sonra yeine oturtuum inan dostum sesin yüzde 80 i kesildi.KEsinlikle yapmadıysan uygula.Ve diger hb kullanıcılarıda uygulasın.2005 öncesi makyajsız kasası olan arkadaşlara bir tavsiye direksiyon kumandası bizde direksiyonun sol tarafında orası cızırtı yapıyor sanki gögüsün içinden geliyormuş gibi oluyor.Orayada çift taraflı bantı ince kesip arkasına sıkıştırdıgınızda ses kesiliyor.Bunları bulana kadar kafayı yiyecektimMakyajlılarda direksiyonun üstünde onlarda bir sıkıntı olmuyor.Araçlarınızı iyi günlerde kullanın
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 7 kere teşekkür edildi
sahibinden.com da eskişehirli Yunus'un arabası satılık. İstersen bi bak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • Kilometre: 23000
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
2005 modelini 2 ay önce sattım.Allahı var hiç sorun yaşamadım öylede aman aman yakıt sorunu yoktu.
Arkadaşların dediği gibi değiştirmeyeceksen ya da mecbur kalmadıysan satılacak araba değil.
Satışa çıkardım eskişehir,denizli,balıkesir ilk gününde 5 kişi aramıştır araba ederinde alınıp satılıyor 23.500 e gitti.
Alan vatandaş standart 90 000 bakımını yaptı yola devam :)
Hayırlısı olur inşallah
Herşeyi bilmene Gerek Yok. Haddini Bil yeter !

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • corolla hb
    • nazmozkan@hotmail.com.tr
ben ısrarla al derim yakıtta da başka bir konuda da sorun yok .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corolla 1.4 D4D Comfort
  • 1 kere teşekkür edildi
Model farkı olmadan bence Toyotalar her yönden kullanışlı...
Amatörler ekipmanları için endişelenir, profesyoneller para için endişelenir, ustalar ışık hangi açıdan geliyor diye endişelenir.
http://www.resimupload.com/ds913095222_dscf0904.html

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • corolla 2006 HB
2006 hb kullanıyorum yol tutuş çok iyi,atik ve kıvrak araç
yakıt benzınlı 1,6 ya gore normal,bagaj hb arabada bagaja bakmayacaksın ayrıca kotu degıl 395 lt
yol tutusuda sedan corolldan kat kat ustun
yol sesını ıcerı cok alıyor :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: A+
bende aracımı alalı 3-4 ay falan oldu. su ana kadar hiç bir problem yaşamadım. valla bu araçlardan bulmak gerçekten zor ben çok aradım. eskişehirde de hb corolla bulabilirmisin bilmiyorum? (bu arada bende esk liyim) alan kişiler kolay kolay satmaz. iç hacim olarakta hb ler içinde en genişlerden biridir.

Hocam 1 hafta once eskişehirden 2006 HB Terra aldım..
yani nasıl desem; olsa aynı araçtan bi daha alırım .. o kadar ;)
carpe diem..
vallahi :)

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
2005 otomatik var,hep yetkili servis bakımlı,yakıt tüketimi biraz fazlaca,km'de 0,27-0,28 TL gibi :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
2006 hb kullanıyorumAracı 0 almıştım.Çok memnunum.Şu ana kadar hiç masraf çıkarmadı..Sadece ingiliz üretimi hb lerde radyonun üstündeki göğüs açılabiliyor, serviste yaptrmıştım,birde debriyaj da tıkırdama oluyor yayla alakalı.Onuda serviste hallettirmiştim.Bakımlar dışındada bir daha da uğramadım.Üstündeki stock br390 lastikler berbattır.Hemen kurtulmak lazım.Adam gibi lastikle yol tutuş ve yol sesi bayağı düzeliyor.Güzel araba daha en az 3 yıl kullanırım,tavsiye ederim.
'06 D4d Toyota Corolla H/B

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
Ben 2 ay önce aldım. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Corolla Hb bakmaya başladım.
İnternette sahibinden.com da buldum.
Lafı fazla uzatmayayım.
3 000 km yaptım. Bir çok yönden beklentimin üstünde. Çok memnunum diyebilirim.
Otomatik vites olduğu için benzin masrafını LPG taktırarak daha ekonomik hale getirdim. Şuan a kadarda hiçbir sorun yaşamadım. Km de 0.16 TL yakıyor.
Tavsiye ederim. Allah gönlüne göre verir inşallah.
2. el araba aramak gönlüne göre bulmak çok sabır işi. Karşına çıkan araç sahibinden tutda, para sorunlarına kadar...
2005 Toyota Corolla 1.6 Sol HB A/T

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
..Sadece ingiliz üretimi hb lerde radyonun üstündeki göğüs açılabiliyor, serviste yaptrmıştım,

serviste nasıl bie müdahale yaptılar,ne kadar tuttu,aynı sorun bende de var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Birgün Herkes Toyotacı Olacak
  • Kan Grubu: A+
Ben 2005 HB sol kullandım sıfır almıştım 3 yıl kullandım çok memnundum sorunsuz keyfli bir araçatır bagajı Auris lerin bağajından daha geniştir arkadaşım sorunsuz bir aile arabası  eğer performans istiyorsan arabayla hiç oynama derim yerine subaru wrx veya STİ al derim bunun dışında performans tanımam yeterki alıken sağlam araba bul al dökük araba olmasın Bol şanslar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **

Garanti kapsamında yaptırdım herhangi bir ücret ödemedim.
'06 D4d Toyota Corolla H/B

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 770 kere teşekkür edildi
Servise bu sesi sorduğumda tırdan inen arabaların bazılarında bile çerçeve ile teypin arasının açık oldugunu bu kasalarda bu ses sorununun olduğunu teypin etrafındaki havalandırma çerçevesinin tamamen kalitesizliğinden.Bende o kapakların yönlendirme kanallarının 2 tanesi kırıktı serviste garantiden değişti.Yeni parça takıldı gene ses var.Eger teyp ile o çerçeve arasında çok açıklık yoksa alışacaksınız.Serviste o havalandırma çerçevesini fiyatı 220 tl işçilik hariç.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
bu kötü görüntü benim de canımı sıkıyor çift taraflı yapıştırıcıyla tuttursak bir işe yarar mı acaba?

Etiketler: