Gönderen Konu: 2005 corolla hb nasıldır kullanan arkadaşların yorumlarını bekliyorum  (Okunma sayısı 18011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '11
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 770 kere teşekkür edildi
Hocam Bizim kasaların yüzde 70 inde o çerçeve açılıyor.Yapacak en güzel şey o parçayı değiştirmek.İstanbuldan çıkmacılarda 80 tl falan.Bir gün gidin bakın aracın üzerinde temiz  havalandırma kanallarının kanatları kırık falan olmasın değiştirin.Serviste 220 tl.Ben 2 tane kanatı kırılmıstı garantiden değiştiler.Çift taraflı bant ile olacak iş değil.
2011 d4d Corolla

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
şu açıklıktan bahsediyorsunuz sizde değil mi? onun alt kısmın değişmesiyle ne alakası var anlayamadım :S

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Model Yılı: '10
  • Kilometre: 135000
  • Kan Grubu: A+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi

Bu açıklığı kapatmak için aman ha bu parçayı değiştirmeye kalkmayın beyler.
 Çok basit bir çözümü var, servislere bu konuyla ilgili uygulanacak işlemleri anlatan dökümanlar gönderildi.
 Teyp sökülüyor, üstteki iki tırnağın ağzı biraz yukarı bükülüyor ve teyp geri takıldığında hiç bir sorun kalmıyor. Herhangi bir parça değişimine vs. gerek yok yani...
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0-
  Bu açıklığı kapatmak için aman ha bu parçayı değiştirmeye kalkmayın beyler.
 Çok basit bir çözümü var, servislere bu konuyla ilgili uygulanacak işlemleri anlatan dökümanlar gönderildi.
 Teyp sökülüyor, üstteki iki tırnağın ağzı biraz yukarı bükülüyor ve teyp geri takıldığında hiç bir sorun kalmıyor. Herhangi bir parça değişimine vs. gerek yok yani...
kaç paraya hallediyolar bunu? yakında 50000 bakımına gideceğim o sırada servisin ikramı olacaksa yaptırırım :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
kaç paraya hallediyolar bunu? yakında 50000 bakımına gideceğim o sırada servisin ikramı olacaksa yaptırırım :)
Çok para alacaklarını sanmıyorum, ama teyp sökme takma alırlarsa da 40-50 TL alırlar, bence yaptırmadan önce bir fiyat alın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
Evet ondan bahsediyorum o açıklık  için teypin etrafındaki  çerçeveyi değişiyorlardı.Yeni gelmiş o dediğin döküman herhalde ergün eskiden yoktu.Bana parça değişecek dediler.Ama garantiden değişmişlerdi.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2 kere teşekkür etti
Evet ondan bahsediyorum o açıklık  için teypin etrafındaki  çerçeveyi değişiyorlardı.Yeni gelmiş o dediğin döküman herhalde ergün eskiden yoktu.Bana parça değişecek dediler.Ama garantiden değişmişlerdi.
Bu söylediğim olay en azından bir 3-4 senelik mevzu Tuncay Hocam...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
2006  yazında benim çerçeveyi değiştiler ergün hocam 220 tl parça fiyatıda.o açıklıkla ilgili  parça değişimi söylediler..Ama sıfır parçada da aynı sorun hatta tırdan inen araçta bile aynı açıklık var yapacak bişey yok dediler.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Kiþisel Sitem
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
Bende yaklaşık 20 gün önce 2004 model HB aldım. Aracın yol tutuşu pek iyi değil demişsiniz ama bence yeterli düzeyde.
Eğer yol tutuşu adına sert bir süspansiyon yapısına sahip olsaydı bu durum konforu çok fazla etkilerdi.
Aracın konforu ve süspansiyon sertliği gayet güzel. Bozuk yollarda ve kasislerden geçerken araç ses yapmıyor. Bunuda süspansiyonun yumuşak olmasına bağlıyorum. Ses yaptığını düşünen arkadaşlar Sanırım birazda aldığınız  ikinci el aracın temizliği ve daha önceki kullanımı ile alakalı bir durum. Yol sesine gelince Japon arabalarının çoğu biraz yol sesini içeri alır. Yumuşak hamurlu lastik kullanımının bu duruma pozitif yönde etkisi olacaktır. Yakıt konusunda LPG taktırdım ve 1.6 benzinli bir araç için ekonomi konusunda şu anda çok memnunum. Bu araç ile ilk uzun yol denememi yapmayı düşünüyorum. Asıl o zaman belli olacaktır. Kesin birşey söyleme şansım olur. LPG ilede performanstan oldukça memnunum. Benzine göre hiçbirşey farketmedi diyebilirim. Klima açıkken bile.Genel olarak şunu diyebilirim ki Hemen ısındım aracıma.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
Hocam nekadarra aldınız sol mu terra donanımı mı?
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Kiþisel Sitem
Terra donanımlı. 21.000 TL aldım.
Orjinal
90.000 km

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '90
  • Kilometre: 172998
  • 4 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
arkadaşlar 2005 / 2006 hb corolla almayı düşünüyorum yorumlarınızı bekliyorum
söze kısa cevap vererek başlamak istiyorum.kolay koly araba beğenmeyen peder 2003 modelini beğendi .kendi mercedesini bırakıp her sabah benimle geliyor işe
1990 Mercedes 300 sel

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
Terra donanımlı. 21.000 TL aldım.
Orjinal
90.000 km
Mete benim arabaya 18 veriyodun allahtan kork  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ben sedan avensis için değiştirmeyi düşünüyorum ozaman ne isteyeceğime karar veririm.
Fırat bey aracın temizliğine göre demişsinizde benim aracımda 68 binde orjinal 2004 sol.6 senedir bende.Bu kasaların bazı kronik sorunları var.Yani düz asfaltta otobanda  hiç ses yok aam mıcırlı parke yolarda ses geliyor ne yalan söyleyelim.Ancak emsali ford veya fiata bin arac ortadan 2 ye ayrılaackm ısta gibime geliyor.Bizimkiside biraz psikopatlık.Gelen ses te plastik sesi  oda normal diyebiliriz sıfır araçtan bile geliyor.Yazın sıcaklık farkı klimayı acıncada genlesiyor plastikler yazın daha fazla oluyor arac taki ses
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • Kiþisel Sitem
Stabilize yollarda gelen sesler için ekstra izolasyon yapılabilir. Ama oda baya uğraştırıcı ve masraflı bir iş.
Fiat araçlarını çok kullandığım için Toyota beni bu konuda pek rahatsız etmiyor.
Tuncay bey sizin araç için demedim ama bazı araçlar gerçekten çok hor kullanıldığı için her yerinden ses gelebiliyor. O yüzden dedim.
Aracımda gerçekten rahatsız edici bir ses yok. Birkaç ufak iyileştirme ve izolasyon uygulanırsa canavar gibi olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
Yok fırat bey yanlış anlamayın dediğinizde son derece haklısınız.Aracını hor kullanana birinin elinden çıkmış arabayla hastası olan titiz bir insanın elinden çıkmış araba aynı olması mümkün depil.Fırat bey corolla hb ilk aracımdı benim.uzun süredir de kulladıgımö için artık klasik sorunlarını biliyorum.Mesela arka pandizor cozuk yollar da çok tıköırtı yapıyor bende altına sünger koydm yada arka bagajdaki plaka lambalarının takıldıgı 2 tane kutucuk var onlarda ses yapar.Onalrın etrafını cift taraflı bantla cevirip oturtacan yerine.Ben çok pimpirikliyim servis elemanlarıda bilirler zaten.Bir parçada sıkıntı olsa onu yaptırmadan kafam rahat olmaz.Sonucta içinde canımız tasıyor..Araçla ilgili ses gelen yer varsa sorun ezberledim hepsini yerini
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Benimde kullanmakta olduğum araç olan Corolla Hb alırken Hb olmasından kaynaklı ön yargılarım vardı. Fakat bir yıllık tecrübeme dayanarak bu ön yargıların yersiz olduğunu anladım. Benim gördüğüm en büyük eksiklik yüksek devirlerde yani 120 km/h ti geçince içeriye biraz ses alması onun dışında yol tutuşu, virajlarda kavramaması, performansı, servis masrafları ve yakıtı konusunda söyleyebileceğim herhangi bir olumsuz eleştiri bulunmamaktadır. Zaten yakıt fiyatlarını malüm benzin 4 TL yi buldu lpg de 2.35 ler seviyesinde oluğuna göre bence söyleyecek pek fazla şey yok. Herkese tavsiye ederim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Hayat hoş, gerisi boşşşş
Kesinlikle sorunsuz süper bir araç ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Çıkarım Senle Her Yola:)
Yakıtı uzun yolda 23 kuruş civarı ama her araba gibi şehir içinde yakıyor. Ben tüpe gerek duymadım şehir dışı zaten az birşey farkediyor. 120 den sonra biraz uğultu başlıyor. zaman zaman keşke 6 vites olsaydı düyorum. onun haricinde biraz seslidir hafif titreyerek çalışır rölantide şehir içi yakar ve virajlarda savurma yapabilir ama ben yine aynı arabayı alırım. sınıfında en iyi 0-100 km hızlanmaya sahiptir. 9,2 olacaktı sanırım.2 viteste 85-90 rahat görürsün. iyi hızlanıyor. malzeme kalitesi oldukça iyi. 2011 modellerde bile bu kaliteyi bulamıyorum. çoğu HB arabaya göre bagaj oldukça büyük. iç hacmide sedanı aratmaz zaten totalde 20 cm daha küçük. ithal araba, kaliteli işçilik süper motor, az bakım maliyeti. daha ne olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
şehir içi: 30 kuruş (95 oktan 4 tl) , gaz ile 20 kuruş (gaz 2.3 tl)...gaza fazla basmam,kalkışlarım normaldir.

şehir dışı : gaz ile 15 kuruş,benzin denemedim.. sabit hız 100-110 km/saat arası...

sıralı landi rezzo,bosch injeksiyon...(bunlar oldukça önemli,piyasanın en iyi markaları,sonuç yukarıdaki gibi oluyor)

denemelerimi yaptım benim sonuçlarım bunlar.Oldukça ekonomik,dizele gerek kalmıyor,sadece, 5 yılda bir enjektörleri yenilersiniz,1500 tl masraf çıkartır, ama kendini çoktan amorti etmiştir zaten eğer senede 10.000 km kullanıyorsanız.
2002 corolla 1.4 VVT-I HB

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
2005 corolla hb 2.5 yıldır kullanıyorum.
mekanik aksamı iyidir.
çok konforlu değil ama spor görüntüsü yüzünden arabamı hala seviyorum.
tavsiye ederim.
2005 corolla hb terra

Etiketler: