Gönderen Konu: Cam Filmi Konusu  (Okunma sayısı 187001 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • cibili cibili şak şak şak...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 102110
  • Model Yılı: '00
  • 41 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: Cam Filmi Konusu
« Yanıtla #160 : Eylül 10, 2013, 00:50:55 »

:( adınıza gerçekten üzüldüm. ayrıca geçen gün bir haber okudum ne kadar doğru bilmiyorum ama filmden ceza yazılan birisi mahkemeyi kazanmış emsal teşkil edecek diyordu. benimde aklımda var ama sırf bu şekilde bir muhabbete maruz kalmak istemediğimden 40 defa düşünüyorum karar veriyorum sonra bir daha vazgeçiyorum :(

Hiç bulaşmayın Onur bey, cezası parası bişey değilde rezilliği ve günümün ziyanlığı mahvetti beni.
Bundan sonra film yok orjinal renkli cam alacağım bunların eline koz vermeyeceğim...
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE_____ ATAM
İŞİNE BAK__________________BABAM
OĞLUM BAĞA BAK BAĞA______ DEDEM

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #160 : Eylül 10, 2013, 00:50:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #161 : Eylül 10, 2013, 09:00:56 »
Cam Filmi Cezası ve Güncel Bir Mahkeme Kararı

Karar geçen ay alınmış ve Mahkeme Yakın zamanda güzel tespitlerde bulunmuş. Benzer kararlar geçmişte de mevcut ama bunun güncel olması ve detaylı bir karar alınması önemli .
Her ne kadar yazıda emsal teşkil edecek yazsa da arkadaşlar buraya dikkat edelim. Bu tür kararlar kişileri yani Mahkemede taraf olanları bağlar. Sizler mahkemeye gitmediğiniz müddetce bu karardan yararlanamazsınız. Bu kararın herkesi bağlaması için yasa değişikliği yapılıp genele yayılması şart bu yüzden bu karara fazla da güvenmemek lazım ( İhtiyar)

Mahkemeden sürücülere iyi haber! Otomobilinin camına film taktırdığı için ceza kesilen sürücü itiraz etti. Mahkeme, filmlerin "Sürüşü engellemediği" için cezayı iptal etti. Karar emsal teşkil edecek.

Denizli'de oto alım-satım işi yapan ve aracının camlarına film taktırdığı gerekçesiyle daha önce 2 kez trafik cezası kesilen Süleyman Aydın'a (26), son olarak 2 Aralık 2012'de yine Karayolları Trafik Kanunu'nun 30/1-b maddesine göre 154 lira para cezası kesildi. Cezayı ödeyip filmleri söken Aydın, internetten yaptığı araştırmada camlara film taktırmanın cezası olmadığını öğrenince avukatı Tamer İm aracılığıyla Denizli 6. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. 7 ay süren dava sonunda mahkeme heyeti "İlgili maddeye göre ceza için araçta görüşü engelleyecek veya bir kaza anında içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuar eşya ve çıkıntıların bulunmaması gerektiğini, ceza kesen polislerin aracın içine girip filmli camların sürücünün görüşünü engelleyip engellemediğini kontrol etmediğini ve filmlerin sürücünün görüşünü engellediği yönünde bir tespitin yapılmadığı" gerekçesiyle cezayı iptal etti. Aracın sahibi Aydın, "Trafik ekipleri kanunu farklı yorumluyor. 600 lira masraf yaptım ama mahkemede benim haklılığım tescillendi" dedi. Avukat Tamer İm de kararın bu tür davalara örnek teşkil edeceğini belirtti.

www.jettaturkiye.com dan alıntıdır.
Sanırım aksesuar ve çıkıntıdan sonra gelen kelimede bir imla hatası var, yanlış anlaşılmalara neden olabilir. ''Değiştir'' sekmesinden yazınızı değiştirebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Her Zaman Her Yerde..
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: '08
  • 49 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #162 : Eylül 10, 2013, 14:38:18 »
bundan üç gün önce gidip en incesinden filim çektirdim camlara ve aracımla dolaşırken polis çevirsin diye dua ettim.
çevirdi de sonuçta rutin kontrol denetleme işlemi yapıldı ve yoluma devam ettim.eger koyu çektirseydim kolay kolay polislerden
kurtulamazdım çünki benden sonra durdulan 2 araç sahibinede 166 tl ceza  :kötü: yazıldı,bilginiz olsun.  8-)
hem koyu çektirmek ilgi çekmekten öte gitmiyor artık  8-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 45 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #163 : Eylül 10, 2013, 14:49:59 »
Peki en incesinden dediğiniz filmin derecesi nedir?

Bu incelik güneş probleminin çözülmesini sağladı mı?

Bir de eğer mümkünse resim paylaşabilir misiniz.

Bende aracıma düşünüyorum da.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #164 : Eylül 10, 2013, 16:45:00 »
bundan üç gün önce gidip en incesinden filim çektirdim camlara ve aracımla dolaşırken polis çevirsin diye dua ettim.
çevirdi de sonuçta rutin kontrol denetleme işlemi yapıldı ve yoluma devam ettim.eger koyu çektirseydim kolay kolay polislerden
kurtulamazdım çünki benden sonra durdulan 2 araç sahibinede 166 tl ceza  :kötü: yazıldı,bilginiz olsun.  8-)
hem koyu çektirmek ilgi çekmekten öte gitmiyor artık  8-)

+1

Aracımda en açık filmi 3 senedir kullanıyorum . Bir çok çevirmeden geçtim ve bir çoğunda durduruldum ama camlardaki filmler hiç problem olmadı .

Peki en incesinden dediğiniz filmin derecesi nedir?

Bu incelik güneş probleminin çözülmesini sağladı mı?

Bir de eğer mümkünse resim paylaşabilir misiniz.

Bende aracıma düşünüyorum da.

Derece olarak bilmiyorum çektireceğiniz yere en açığı diye belirtirseniz çeker . Güneş konusunda Adana gibi bir yerde ben çok memnunum .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • cibili cibili şak şak şak...
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 102110
  • Model Yılı: '00
  • 41 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #165 : Eylül 10, 2013, 17:18:23 »
Bu aracın ilk sahibiyim, alındığı günden beri filmi kullandım birçok kez polisle tartışma yaşadım olay anında filmleri sökerek cezadan ve trafikten menden kurtuldum. Ama bu  son olay çok farklıydı, Zonguldak gazipaşa caddesinde 50 metre arayla 3 tane ekip yol kesiyor gelene geçene ceza yağdırıyorlardı. Son çevirmede de peşimden bağırdılar seksen biiiirrr seksenbiiiir diye terörist yakalamışlar gibi !!! . Durdum gelen polis sislerin yanıyor yasak dedi evrakları aldı. sonra ekip otosunu bagajında 15 dakika ceza kitabında gündüz sis farı yakma cezası aradılar bulanadılar! o arada emniyet kemerin takılı değil demeye başladı (şehir içinde 15 km hızda) bende siz aranıyorsunuz istersen bağla arabayı diyince yaz cam filminden diyerek olaylar devam etti  >:(

Kısacası açık koyu, ön arka farketmez arkadaşlar keseceği varsa kesiyor  :kötü:
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE_____ ATAM
İŞİNE BAK__________________BABAM
OĞLUM BAĞA BAK BAĞA______ DEDEM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: B-
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '11
  • 110 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #166 : Eylül 10, 2013, 17:27:27 »
Bu aracın ilk sahibiyim, alındığı günden beri filmi kullandım birçok kez polisle tartışma yaşadım olay anında filmleri sökerek cezadan ve trafikten menden kurtuldum. Ama bu  son olay çok farklıydı, Zonguldak gazipaşa caddesinde 50 metre arayla 3 tane ekip yol kesiyor gelene geçene ceza yağdırıyorlardı. Son çevirmede de peşimden bağırdılar seksen biiiirrr seksenbiiiir diye terörist yakalamışlar gibi !!! . Durdum gelen polis sislerin yanıyor yasak dedi evrakları aldı. sonra ekip otosunu bagajında 15 dakika ceza kitabında gündüz sis farı yakma cezası aradılar bulanadılar! o arada emniyet kemerin takılı değil demeye başladı (şehir içinde 15 km hızda) bende siz aranıyorsunuz istersen bağla arabayı diyince yaz cam filminden diyerek olaylar devam etti  >:(

Kısacası açık koyu, ön arka farketmez arkadaşlar keseceği varsa kesiyor  :kötü:

Ferdi hocam sana memleketimizin en şeref yoksunu polislerinden birisi denk gelmiş. O adam bi şekilde cezayı kesecekmiş cam filminden kesmiş.
Paran varsa Japon, yoksa alman. :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kendi Halinde Bir Mecnunum :)
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 135500
  • Model Yılı: '05
  • 234 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #167 : Eylül 10, 2013, 20:18:54 »
Sanırım aksesuar ve çıkıntıdan sonra gelen kelimede bir imla hatası var, yanlış anlaşılmalara neden olabilir. ''Değiştir'' sekmesinden yazınızı değiştirebilirsiniz.

Hakan bey uyarınıza binaen tekrar tekrar okudum şayet yanlış anlamadıysam polisin tespiti amacıyla ilk cümle olumsuzluk belirtiyor. yine de yanlışlık varsa hemen düzelteyim.

ayrıca uyarınız ve dikkatiniz için teşekkür ederim.
Ya ALLAH' a Baş Eğer Hiç Kimseye Eğmezsin; Ya da Herkese Baş Eğer Hiçbir şeye Değmezsin...

Ex '12 Corolla D-4D (0-31.000)
'05 Laguna 1.6 16V (133.700-...)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 234 kere teşekkür etti
« Yanıtla #168 : Eylül 10, 2013, 20:20:31 »
Hiç bulaşmayın Onur bey, cezası parası bişey değilde rezilliği ve günümün ziyanlığı mahvetti beni.
Bundan sonra film yok orjinal renkli cam alacağım bunların eline koz vermeyeceğim...

inanın gerçekten çok üzüldüm. keşke sonuç böyle olmasaydı.

şayet renkli cam alırsanız zahmet olmazsa fotoğraf ve görüşlerinizi ayrıca maddi değerini paylaşırsanız çok memnun olurum.
Ya ALLAH' a Baş Eğer Hiç Kimseye Eğmezsin; Ya da Herkese Baş Eğer Hiçbir şeye Değmezsin...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • AE101-96
  • Kan Grubu: 0+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #169 : Eylül 12, 2013, 13:57:12 »
Cam filmi yasak 77,00 tl ceza yemiştim.Benim anlamadığım bu filimler satılıyor vergisi alınıyor ama araçlara uygulandığında ceza kesiyorlarbu nasıl bir iş anlamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Wolverine
  • Model Yılı: '07
  • 13 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #170 : Eylül 12, 2013, 14:13:03 »
sigara da her yerde satılıyor vergisi alınıyor ama bir çok yerde içilmesini yasaklıyorlar. son zamanda çıkan kanuna göre kendi arabanda bile içmeyeceksin. belki de bu filmlerrin başka yerlerde de kullanılma durumu vardır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #171 : Eylül 12, 2013, 14:36:42 »
Hakan bey uyarınıza binaen tekrar tekrar okudum şayet yanlış anlamadıysam polisin tespiti amacıyla ilk cümle olumsuzluk belirtiyor. yine de yanlışlık varsa hemen düzelteyim.

ayrıca uyarınız ve dikkatiniz için teşekkür ederim.

"İlgili maddeye göre ceza için araçta görüşü engelleyecek veya bir kaza anında içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuar eşya ve çıkıntıların bulunmaması gerektiğini,...

Öncelikle ince yaklaşımınız için teşekkür ederim Onur bey.
Yazıda, eklemeyi mor renkte yapmıştım zaten, bu yüzden dikkatinizden kaçmış olabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • Araç: Avensis
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #172 : Eylül 12, 2013, 15:33:10 »
Şimdi bazı durumları netlestirmemiz lazım bence.  Siyah cam filmlerini takmak sürüşü olumsuz etkilediği için mi yoksa ruhsata islenmedigi için mi yasak ? Eğer sürüş açısından tehlikeliyse bakanlarin valilerin kaymakamlarin müdürlerin hatta ve hatta birçok Polis otosunun camları zifiri siyahtır.  Eğer trafikte tehlike yaratacaksa bu araçlar diğer vatandaslarin araçları için tehlike arzetmez mi ?

Bu saydığım unvanlarin araclarinin on ve arka camları siyahtır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 234 kere teşekkür etti
« Yanıtla #173 : Eylül 12, 2013, 20:33:37 »
"İlgili maddeye göre ceza için araçta görüşü engelleyecek veya bir kaza anında içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuar eşya ve çıkıntıların bulunmaması gerektiğini,...

Öncelikle ince yaklaşımınız için teşekkür ederim Onur bey.
Yazıda, eklemeyi mor renkte yapmıştım zaten, bu yüzden dikkatinizden kaçmış olabilir.

rica ederim Hakan bey asıl ben teşekkür ederim size :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 135000
  • 44 kere teşekkür etti
  • 145 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #174 : Eylül 16, 2013, 14:21:06 »
Cam filmi cezasını geri aldı ve temsili karar çıktı.

DENİZLİ’de otomobilinin camına film kaplatan Süleyman Aydın, trafik polislerinin kendisine üç kez ceza yazması üzerine dava açarak sonuncusunu iptal ettirdi.
Oto alım satım işi yapan Süleyman Aydın, 2 Aralık 2012’de Çamlık Caddesi’nde 20 ALY 12 plakalı otomobiliyle giderken trafik polislerinin yaptığı kontrolde, aracının camında film olduğu için 154 lira para cezası kesildi. Aydın, 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 30/1-b maddesi kapsamında kesilen cezası, 15 günlük sürede yüzde 25 indirimle 115 lira olarak ödedi, aracının camlarındaki filmleri de söktü.

AÇIK RENK FİLM GÖRÜŞÜ ENGELLEMİYOR

Daha önce de otomobilinin camında film olduğu için iki kez para cezası ödeyen Aydın, üçüncü ceza üzerine araştırma yaptı. Araç kullanımına engel olmayan açık renk filmlerin ceza kapsamı dışında olduğunu öğrendiğini kaydeden Aydın, "Arabamın camına güneş ışınlarından koruması ve olası kazalarda yaşanan cam patlamalarında cam kırıklarından korunmak için açık renkte film kaplatmıştım. Araç kullanırken görüşüme engel olmayan bu filmin cezasının da olmadığını internetten yaptığım araştırmalarda öğrendim. Ancak açık renk filme ceza kesildi ve filmleri bir hafta içinde sökmezsem otomobilin trafikten men edileceği söylendi. Ben de hakkımı aramak için dava açtım" dedi.

HUKUK ZAFERİ

Avukat Tamer İm’in takip ettiği dava Denizli 6’ncı Sulh Ceza Mahkemesi’nde 7 ay sürdü. Mahkeme, Aydın’ı haklı bularak Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen trafik cezasını iptal etti, ödenen cezanın geri verilmesine karar verdi. Mahkemenin iptal gerekçesinde, "Anılan madde kapsamında ceza uygulaması yapılabilmesi için araçta görüşü engelleyecek veya bir kaza anında içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuar eşya ve çıkıntıların bulunması gerekmektedir. Para cezası uygulayan tanığın, araç içerisine girerek filmli camların sürücünün görüşünü engelleyip engellemediğini kontrol etmediği, itiraz edenin aracının camına takılı filmlerin sürücünün görüşünü engellediği yönünde bir tespitin yapılmadığının anlaşıldığı, itiraz eden hakkında verilen idari para cezasının bu nedenle usul ve yasaya aykırı olduğu anlaşılmıştır. Uygulanan 154 lira para cezasının kaldırılmasına, ödenen cezanın geri verilmesine karar verilmiştir" denildi.

600 TL MASRAF YAPTI

Mahkeme kararı ile haklılığının kanıtlandığını bildiren Süleyman Aydın, "Mahkemede haklılığımı tescilledi. 600 lira masraf yaptım, inat ettim, ısrarla mahkeme sonucunu bekledim. Sonunda adalet yerini buldu. Mahkeme kesilen cezayı iptal etti, ödediğim 115 lira cezanın geri verilmesine karar verdi. Harcadığım para hiç önemli değil. Haklılığım ortaya çıktı" diye konuştu.

"YANLIŞ YORUMLANIYOR"

Mahkemenin verdiği kararın örnek oluşturacağını belirten Avukat Tamer İm, "Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü’nün uygulaması maalesef yürürlükteki yasaya uymuyor. İlgili yasa sürücünün araç kullanımını ve görüşünü engelleyecek çıkıntı veya benzeri eklentileri kapsıyor. Yasada, "Dışarıdan görüşü engelleyecek filmlerin araca yapıştırılması yasaktır’ demiyor. Mahkeme filmlerin görüşü engellemediğine karar verdi. Araçlarında film olan kişilerin bu filmleri, görüşlerini engellemediği sürece sökmeleri gerekmez. Ceza kesilenler mahkeme yoluyla ödedikleri paralarını da geri alabilirler. Cezaları da iptal edilir" dedi.

Kaynak: Milyonlarca araç sahibine iyi haber - Ekonomi - Star Gazete http://haber.stargazete.com/ekonomi/milyonlarca-arac-sahibine-iyi-haber/haber-789815#ixzz2f3O3EXim

http://haber.stargazete.com/ekonomi/milyonlarca-arac-sahibine-iyi-haber/haber-789815
2007 Toyota Corolla 1.6 Comfort

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #175 : Eylül 16, 2013, 23:29:16 »
Aracın içine girip kontrol etmek isteyen polisten polise fark olabilir. Aynı film bir polis için engel teşkil etmezken diğer bir polis  için engel teşkil edebilir.  Bunun standardını kim belirleyecek ?

Bunun için örnek bir kağıt parçası ve üzerinde bir yazı olmalı.  Dışardan camın yüzeyine birebir temas ettirilip yazının veya isaretin okunması veya görülmesi istenebilir.  Belki böyle bir uygulama ve standart getirilebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyotalı Günler
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #176 : Eylül 17, 2013, 02:38:24 »
Bu Cam Filminden Ben 2 Defa 245 Lira Ceza Yedim Söktürmedim Söktürmemde En Son Kazada Aracımı Pert Ettim Ve Kırılan Camlar Ön Cam Yan Camlar Beni Tamamen Koruması Cam Filminden Dir Diye Düşünüyorum Yoksa Direk Patlasa Hepsi Bana Gelebilirdi Yani Alıcağım Yeni Aracımada Yapıcam Onlarda Ceza Yazmaya Devam Etsinler..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • !!! YERDEN GİDEN TOYOTACI !!!
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 163000
  • Model Yılı: '98
  • 31 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #177 : Eylül 17, 2013, 15:16:49 »
Hakan abim 3 mesaj üstüne bak   :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
« Yanıtla #178 : Eylül 17, 2013, 16:01:25 »
Hakan abim 3 mesaj üstüne bak   :islik:
Daha iyi vurgulamışım işte. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 164 kere teşekkür etti
  • 115 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #179 : Kasım 25, 2013, 10:58:00 »
http://gundem.milliyet.com.tr/cama-siyah-film-cekene-kotu-haber/gundem/detay/1797477/default.htm

Cama siyah film çekene kötü haber
Sakarya’da arabasının camlarına film çektirdiği için trafik cezası kesilen vatandaş, konuyu yargıya taşıdı.

0
Yerel mahkemeden lehine karar çıkartıp cezayı iptal ettirdi. Ancak bu kez Emniyet, davayı Yargıtay’a götürüp emsal niteliğinde bir karar çıkarttı: “Araç içindekileri tehlikeye sokacak şekilde camlara film çekilmesi ceza gerektirir.”

Tartışma, trafik polislerinin, Ahmet Ç.’ye 30 Haziran 2012’de kestiği 154 liralık ‘film’ cezasıyla başladı. Arabasında bulunan filmlerin sürüş esnasında görüşünü engellemediğini savunan Ahmet Ç., Sakarya 4. Sulh Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulunarak cezanın iptalini istedi. Dosyayı inceleyen mahkeme, 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu’nun 30/1-b maddesinde görüşü engelleyecek veya kaza halinde araç içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuar veya çıkıntıların yasak olduğunun belirtildiğini ifade etti. Bu nedenle trafik cezasına konu olan cam filminin kaza halinde araç içindekilere zarar vermeyeceğini  vurgulayarak cezayı iptal etti.

Emniyet Müdürlüğü, kesinleşen kararda hukuka aykırılık bulunduğu gerekçesiyle kanun yararına bozma talep ederek Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Başsavcılık, konuyu Adalet Bakanlığı’na iletti. Bakanlıkta, kararı Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirdi. Dava dosyasının verildiği Yargıtay 7. Ceza Dairesi, kaza halinde veya dışında görüşü engelleyecek, araç içinde bulunanları tehlike altına sokacak, kanun ile hukuka aykırı olduğu kabul edilmiş, taşıt camının renk seviyesinin renkli film tabakası ile örtülmesi eyleminde kabahatliye uygulanan idari yaptırımın yerinde olduğuna karar vererek mahkemenin kararını aleyhte tesir etmemek üzere bozdu. Yargıtay’ın bozma kararı, yerel mahkemenin Ahmet Ç. hakkında verdiği kararı değiştirmezken, aynı araca bundan sonra trafik cezası kesilebilecek.