Gönderen Konu: Cam Filmi Konusu  (Okunma sayısı 187018 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Resim gençliğimden (42 yaşımdayken)
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • 15 kere teşekkür etti
  • 84 kere teşekkür edildi
Ynt: Cam Filmi Konusu
« Yanıtla #140 : Haziran 12, 2013, 16:48:38 »
En koyusundan M3, arabanın içi acayip egzotik, ama polis göz açtırmıyor

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #140 : Haziran 12, 2013, 16:48:38 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 8 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #141 : Haziran 12, 2013, 16:50:10 »
arabayı satmayı düşünüyormusun Kemal abi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '97
  • 21 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #142 : Haziran 22, 2013, 20:20:13 »
arkadaşlar cam filmi çektirrmeyi düşünüyorum kapısı açık olan araç benim.
hangi renk önerirsiniz aklımda 2 renk var biri açık siyah diğeri de diğer fotoğraftaki aracın filmlerinden
sizce hangisi daha çok yakışır
CESARETLE ATILAN İLK ADIMLAR BÜYÜK BAŞARILARIN MÜJDECİSİDİR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '97
  • 21 kere teşekkür etti
  • 19 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #143 : Haziran 26, 2013, 16:59:09 »
Film için polis durdurduğunda olayı izah ettimde şimdiye kadar ceza kesen olmadı.

peki polis size demiyor mu "arka ve yan camlarla gözlerinin ne alakası var" diye?  :wacko:
yanlış anlamayın merak ettiğim için sordum.
CESARETLE ATILAN İLK ADIMLAR BÜYÜK BAŞARILARIN MÜJDECİSİDİR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • 3 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #144 : Haziran 26, 2013, 17:05:13 »
arkadaşlar cam filmi çektirrmeyi düşünüyorum kapısı açık olan araç benim.
hangi renk önerirsiniz aklımda 2 renk var biri açık siyah diğeri de diğer fotoğraftaki aracın filmlerinden
sizce hangisi daha çok yakışır
kemal beyin filimleri güzel görünüyor onlardan taktırın isterseniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #145 : Haziran 28, 2013, 10:37:26 »
peki polis size demiyor mu "arka ve yan camlarla gözlerinin ne alakası var" diye?  :wacko:
yanlış anlamayın merak ettiğim için sordum.

Arka camlar için sorun yok zaten. Yönetmeliğe göre ön camlarda film kullanamazsınız. Aksi halde cam perdesi de kullanılamaz

Bu arada birazda şaka takılırsak cevap şöyle. Ben arabayı ön tarafa oturarak kullanıyorum  :D :D :D
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1.4
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '12
  • 62 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #146 : Haziran 28, 2013, 13:30:44 »
Bizde maalesef hastalık bu film işi , siyah camlı araçlar çok daha fazla ilgi çekiyor, bende yoldayken acaba ne saklıyorlar diye, en içlerine özellikle bakıyorum.  Onun dışında modifiye camiasında araca yapılacak ilk hamle olarak anılır hep, hatta gündelik kullanımsa jant+film, gezmelik kullanımsa jant+yay+bir klişedir. Modifiye adı altında yapanları yine anlayabiliyorum ama öbür maksatla olan çok trajikomik geliyor bana. Bir kadın zaten toplum içinde dolaşmaktan rahatsız olacağı bir şey giymez, otomobilde bir ulaşım aracıdır, yaşam yeri değil. Bana saçma geliyor anlattığım gibi ya , herkesin kendi tercihi, firmalar bile siyah camı sadece arka camlara uyguluyor,
1) 1993 Toyota Corolla 1.6 GL      (1999-2004) stock
2) 2000 Volvo S40 2.0T               (2004- ???) turbo upgrade + cut out + dp + yazılım + yakıt
3) 2005 Toyota Corolla 1.6 sol hb (2012-2012) stock
4) 2012 VW Scirocco 1.4 TSI        (2012- ?? ) stage 2 ecu sw(yazılım)+ s3 cooler + vw racing air filter +forge dumpvalve + forge wastegate + r8 bobin+ custom downpipe+aem v2 water/methanol injectio

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #147 : Temmuz 20, 2013, 05:24:56 »
Güneşin sıcağından korunmak için de kullanılabiliyor cam filmi. Birçok insan bu sebeple kullanıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Her Zaman Her Yerde..
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: '08
  • 49 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #148 : Temmuz 20, 2013, 08:53:28 »
 8-) cam filmini arka ve yanlara taktırdığımızda polis bizi durduğunda ne kadar ceza yeriz?
yasal olarak böyle bi ceza var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 94000
  • Model Yılı: '08
  • 46 kere teşekkür etti
  • 44 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #149 : Temmuz 20, 2013, 10:30:11 »
8-) cam filmini arka ve yanlara taktırdığımızda polis bizi durduğunda ne kadar ceza yeriz?
yasal olarak böyle bir ceza var mı?
166 lira cezası var diye biliyorum.
Her şey suretin suretinin sureti...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • cibili cibili şak şak şak...
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 102110
  • Model Yılı: '00
  • 41 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #150 : Eylül 09, 2013, 00:24:19 »
Bugün Zonguldak'ta şehir içinde polis peşimden seksenbir seksenbiiir diyerek beni durdurdu önce sislerin yanıyor dedi sonra kemerin takılı değil dedi sonra yandaki diğer polis yaz cam filminden dedi ve 166 tl geçirdiler sağolsunlar. Ne kadar dil döksekte caymadılar neymiş komserleri görmüş şikayet etmiş beni :) birde giderken helallik istiyor kusura bakma diyor !!!
Cam filminden ceza kaldı mı hala yavf :( ?
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE_____ ATAM
İŞİNE BAK__________________BABAM
OĞLUM BAĞA BAK BAĞA______ DEDEM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • !!! YERDEN GİDEN TOYOTACI !!!
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 163000
  • Model Yılı: '98
  • 31 kere teşekkür etti
  • 82 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #151 : Eylül 09, 2013, 00:51:23 »
Bugün Zonguldak'ta şehir içinde polis peşimden seksenbir seksenbiiir diyerek beni durdurdu önce sislerin yanıyor dedi sonra kemerin takılı değil dedi sonra yandaki diğer polis yaz cam filminden dedi ve 166 tl geçirdiler sağolsunlar. Ne kadar dil döksekte caymadılar neymiş komserleri görmüş şikayet etmiş beni :) birde giderken helallik istiyor kusura bakma diyor !!!

Geçmiş olsunnnn :kanka:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Allah kazadan beladan cümlemizi korusun.
    • Kişisel Bloğum
  • Araç: Auris
  • 8 kere teşekkür etti
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #152 : Eylül 09, 2013, 02:59:27 »

Ferdi bey acikcasi filimlerden degilde sislerden ceza yazmislardir diye dusundum acikcasi yazinizi okurken.

Esasinda cam filminin ne surusu ne de trafigi tehlikeye atan bir durumu var. Memlekette her potansiyel suclu oldugundan boyle bir caydiricilik soz konusu bana gore. Sislere gelecek, ben sislerden ceza yazilmasi taraftariyim. Gunduz neyse de, geceleri cok asiri derecede goz aliyor. Karsidaki insanin sürüşünu ve trafigi tehlikeye sokuyor.

Ayrica eskiden olsa anlardim herkeste sis yok artistlik oluyor da simdi herkeste olan birseyin anlami kalmiyor ki. Eski bir kamyon atasozu der ki: Havan kime guzelim ;)
Auris 1.4 D-4D Comfort Plus
Peugeot 206+ 1.4 Sportium - Satıldı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Her dil, gönlün perdesidir.
  • Kilometre: 77777
  • Model Yılı: '09
  • 12 kere teşekkür etti
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #153 : Eylül 09, 2013, 09:19:15 »
arka yan camlar ve arka cam filmli olanlara artık ceza yazılmıyor ön iki camda görülürse 166tl cik ceza makbuzunuzu elinize veriyorlar.
.....TOYOTA COROLLA 2009 1,6 ELEGANT VE SİYAH.....
İyi şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kişiselleştirmeyelim :)
  • Kilometre: 150
  • Model Yılı: '21
  • 119 kere teşekkür etti
  • 205 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #154 : Eylül 09, 2013, 10:01:33 »
Geçmiş olsun Ferdi :(
Bir gün dünyaya ait büyük bir derdin olursa Rabbine dönüp, "Benim büyük bir derdim var" deme, derdine dönüp "benim büyük bir Rabbim var" de.
"Ey Toprak ! Rabbim Ben'den Razı Olmadan Bana Sarılma.." "Sövene dilsiz, vurana elsiz olmak gerek"
“Bir kişi Allah'tan başka kimseye ihtiyacı olmadığına inanırsa, Allah'da O'nu, başkasına muhtaç etmez!"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #155 : Eylül 09, 2013, 10:40:03 »
  Çok geçmiş olsun Ferdi, çok koyumuydu ön camların filmi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 41 kere teşekkür etti
« Yanıtla #156 : Eylül 09, 2013, 18:59:12 »

Geçmiş olsunnnn :kanka:

Eyvallah tasunum

Ferdi bey acikcasi filimlerden degilde sislerden ceza yazmislardir diye dusundum acikcasi yazinizi okurken.

Esasinda cam filminin ne surusu ne de trafigi tehlikeye atan bir durumu var. Memlekette her potansiyel suclu oldugundan boyle bir caydiricilik soz konusu bana gore. Sislere gelecek, ben sislerden ceza yazilmasi taraftariyim. Gunduz neyse de, geceleri cok asiri derecede goz aliyor. Karsidaki insanin sürüşünu ve trafigi tehlikeye sokuyor.

Ayrica eskiden olsa anlardim herkeste sis yok artistlik oluyor da simdi herkeste olan birseyin anlami kalmiyor ki. Eski bir kamyon atasozu der ki: Havan kime guzelim ;)

Erdem bey, sis farlarım normal ampül ve üzerinde iki kat (sarı+siyah) fim var ve gece de olsa gündüz de olsa kimseye zarar verecek seviyede değil. Ayrıca olay gündüz oluyor. Gece yaksam bile bir elim sürekli sislerin düğmesinde durur ve karşıdan gelen varsa direk kapatırım.
Led olunca gündüz farı oluyor, ampül olunca sis yakmak yasak oluyor !!!

arka yan camlar ve arka cam filmli olanlara artık ceza yazılmıyor ön iki camda görülürse 166tl cik ceza makbuzunuzu elinize veriyorlar.

Önü arkası yok Nebi bey, filmin her türlüsüne ceza yazar yeterki canı istesin arkadaşların :)

Geçmiş olsun Ferdi :(

Sağolasın Ali abi :)

Çok geçmiş olsun Ferdi, çok koyumuydu ön camların filmi?

Sağolasın Hakan abi :) Filmler 1 numara ve 5-6 senelikti, filimlik hali zaten yoktu solmuş rengi açmıştı.
Onların bana ceza yazmaktı amacı, sis farın açık diye durdurdu sonra emniyet kemerin takılı değil dedi (şehir içinde) yaz cam filminden diye olay devam etti :)

Cezasında parasında değilimde tam 1,5 gündür bunun peşinde uğrasıyorum. Bütün hafta tatilim zehir oldu  >:( En çok koyanıda o filmin artıklarını temizlemek ve yerinden çıkan camla uğraşmak beni çileden çıkardı. Benden aldıkları küfür ve bedduadan yatacak yerleri yok kimse alınıp darılmasın !!!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • 41 kere teşekkür etti
« Yanıtla #157 : Eylül 09, 2013, 19:10:08 »
Vatana millete hayırlı olsun, artık Ferdi'nin arabasında film yok !!!
 Bütün polislere duyrulur bir dahada olmayacak gönlünüz rahat olsun, içiniz rahat uyuyabilirsiniz!....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kendi Halinde Bir Mecnunum :)
  • Kilometre: 135500
  • Model Yılı: '05
  • 234 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #158 : Eylül 09, 2013, 19:41:37 »
Vatana millete hayırlı olsun, artık Ferdi'nin arabasında film yok !!!
 Bütün polislere duyrulur bir dahada olmayacak gönlünüz rahat olsun, içiniz rahat uyuyabilirsiniz!....

:( adınıza gerçekten üzüldüm. ayrıca geçen gün bir haber okudum ne kadar doğru bilmiyorum ama filmden ceza yazılan birisi mahkemeyi kazanmış emsal teşkil edecek diyordu. benimde aklımda var ama sırf bu şekilde bir muhabbete maruz kalmak istemediğimden 40 defa düşünüyorum karar veriyorum sonra bir daha vazgeçiyorum :(
Ya ALLAH' a Baş Eğer Hiç Kimseye Eğmezsin; Ya da Herkese Baş Eğer Hiçbir şeye Değmezsin...

Ex '12 Corolla D-4D (0-31.000)
'05 Laguna 1.6 16V (133.700-...)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kendi Halinde Bir Mecnunum :)
  • Kilometre: 135500
  • Model Yılı: '05
  • 234 kere teşekkür etti
  • 174 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #159 : Eylül 09, 2013, 19:48:00 »
Cam Filmi Cezası ve Güncel Bir Mahkeme Kararı

Karar geçen ay alınmış ve Mahkeme Yakın zamanda güzel tespitlerde bulunmuş. Benzer kararlar geçmişte de mevcut ama bunun güncel olması ve detaylı bir karar alınması önemli .
Her ne kadar yazıda emsal teşkil edecek yazsa da arkadaşlar buraya dikkat edelim. Bu tür kararlar kişileri yani Mahkemede taraf olanları bağlar. Sizler mahkemeye gitmediğiniz müddetce bu karardan yararlanamazsınız. Bu kararın herkesi bağlaması için yasa değişikliği yapılıp genele yayılması şart bu yüzden bu karara fazla da güvenmemek lazım ( İhtiyar)

Mahkemeden sürücülere iyi haber! Otomobilinin camına film taktırdığı için ceza kesilen sürücü itiraz etti. Mahkeme, filmlerin "Sürüşü engellemediği" için cezayı iptal etti. Karar emsal teşkil edecek.

Denizli'de oto alım-satım işi yapan ve aracının camlarına film taktırdığı gerekçesiyle daha önce 2 kez trafik cezası kesilen Süleyman Aydın'a (26), son olarak 2 Aralık 2012'de yine Karayolları Trafik Kanunu'nun 30/1-b maddesine göre 154 lira para cezası kesildi. Cezayı ödeyip filmleri söken Aydın, internetten yaptığı araştırmada camlara film taktırmanın cezası olmadığını öğrenince avukatı Tamer İm aracılığıyla Denizli 6. Sulh Ceza Mahkemesi'ne başvurdu. 7 ay süren dava sonunda mahkeme heyeti "İlgili maddeye göre ceza için araçta görüşü engelleyecek veya bir kaza anında içindekiler için tehlike olabilecek süs, aksesuvar eşya ve çıkıntıların bulunması gerektiğini, ceza kesen polislerin aracın içine girip filmli camların sürücünün görüşünü engelleyip engellemediğini kontrol etmediğini ve filmlerin sürücünün görüşünü engellediği yönünde bir tespitin yapılmadığı" gerekçesiyle cezayı iptal etti. Aracın sahibi Aydın, "Trafik ekipleri kanunu farklı yorumluyor. 600 lira masraf yaptım ama mahkemede benim haklılığım tescillendi" dedi. Avukat Tamer İm de kararın bu tür davalara örnek teşkil edeceğini belirtti.

www.jettaturkiye.com dan alıntıdır.
Ya ALLAH' a Baş Eğer Hiç Kimseye Eğmezsin; Ya da Herkese Baş Eğer Hiçbir şeye Değmezsin...

Ex '12 Corolla D-4D (0-31.000)
'05 Laguna 1.6 16V (133.700-...)