Anket

toyota motorsiklet üretmeli mi?

Evet
Hayır

Gönderen Konu: Motosiklet tavsiye  (Okunma sayısı 21077 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
Ynt: Motosiklet tavsiye
« Yanıtla #40 : Mayıs 27, 2011, 19:27:00 »
Yavaş yavaş gidersin ışte osman abi :)

yavaşı olmazki yerinden kalkamaz bu :)

bence yamaha ybr 125 cc Lik kırmızı yada favorim olan mavi renkli al bayılıyorum o makinelere çok kıvrak sürüşü çok keyifli bir motor ehliyet kursuna yazıldım temmuzda sınava gırcem inşallah ehliyetimide aldıktan sonra Gelsin yollar :) Eğer hıza merakınız yoksa 125 lik bir makina işinizi fazlasıyla görür hemde fiyatları uygun 2000 - 4500 lira arası ;)

evet aklımda onlar var şeçenekler arasında ama ona itiraz geliyor evdekilerden nedense :)

Kinetic bir ara ne tutulmuştu yahu.

hala tutuluyor abi :)
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mayıs 27, 2011, 19:27:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mayıs 27, 2011, 22:55:00 »
Başlangıç için YBR 125 olabilir, biraz daha güçlü ve ağır bir makina isterseniz bütçeyi zorlayıp Kawasaki ER - 5 / Suzuki GS 500, sport bike ( racing ) tarzına merakınız varsa Yamaha R - 6 veya benzer motora sahip ama kullanım ve oturma pozisyonu daha rahat olan Fazer 600 alıp motosiklet hastalığına başlayabilirsiniz, ama bana sorarsanız paranızın tamamını motora ayırmayın, bir miktarına kaliteli bir kask, eldiven ve korumalı mont alarak daha güvenli ve donanımlı şekilde bu işe başlayın derim. İyi akşamlar.
İnsanın en büyük hatası sevmek değil, Sevmeye layık olmayan birinden sevilmeyi beklemektir !
[paul auster]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Mayıs 30, 2011, 21:05:41 »
Başlangıç için YBR 125 olabilir, biraz daha güçlü ve ağır bir makina isterseniz bütçeyi zorlayıp Kawasaki ER - 5 / Suzuki GS 500, sport bike ( racing ) tarzına merakınız varsa Yamaha R - 6 veya benzer motora sahip ama kullanım ve oturma pozisyonu daha rahat olan Fazer 600 alıp motosiklet hastalığına başlayabilirsiniz, ama bana sorarsanız paranızın tamamını motora ayırmayın, bir miktarına kaliteli bir kask, eldiven ve korumalı mont alarak daha güvenli ve donanımlı şekilde bu işe başlayın derim. İyi akşamlar.

şimdilik honda beat gibi bir model üzerinde duruyoruz sizce nasıl?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Bmw 318i /Suzuki Jimny 4x4
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mayıs 31, 2011, 00:45:06 »

şimdilik honda beat gibi bir model üzerinde duruyoruz sizce nasıl?

Osman bey abicim benden güzel bir öneri belki biraz da bilmişlik olacak ama vitesliye geçmeni şiddetle tavsiye ederim tadı ivmelenmesi bambaşka en azından bi 250cc likle başla en az 3 yıl yeter sana sonrasında zaten zehir kanına karıştımı sen onu büyütürsün tadı zevki bambaşka ... Yok bana illede scooter dersen de yine japondan devam et honda olur suzuki, yamaha olur japon olsun yeterki gerçi scooter konusunda pek hakimiyetim olmasa da motosiklet olayında japon candır canandır yahu :)
Her sürücü, arabasının kıçınada en az kendininki kadar sahip çıkmalıdır...
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=24775.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #44 : Mayıs 31, 2011, 17:23:09 »
Osman bey abicim benden güzel bir öneri belki biraz da bilmişlik olacak ama vitesliye geçmeni şiddetle tavsiye ederim tadı ivmelenmesi bambaşka en azından bi 250cc likle başla en az 3 yıl yeter sana sonrasında zaten zehir kanına karıştımı sen onu büyütürsün tadı zevki bambaşka ... Yok bana illede scooter dersen de yine japondan devam et honda olur suzuki, yamaha olur japon olsun yeterki gerçi scooter konusunda pek hakimiyetim olmasa da motosiklet olayında japon candır canandır yahu :)

berkcan kardeş haklısın dediklerinde 250 lik mz kullanıyordum bir aralar motorda yüksek hızları sevmiyorum ben eskide kaldı artık :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Mayıs 31, 2011, 17:27:41 »
berkcan kardeş haklısın dediklerinde 250 lik mz kullanıyordum bir aralar motorda yüksek hızları sevmiyorum ben eskide kaldı artık :)

Daha gençsin be Osman abiiii :)
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Mayıs 31, 2011, 17:44:22 »
Daha gençsin be Osman abiiii :)

sağolasın ercüüü :):)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 35 kere teşekkür etti
« Yanıtla #47 : Temmuz 16, 2011, 14:43:03 »
arkadaşlar sonunda aldım motoru motoran ninety marka bir motorsiklet honda today ın çakması gibi bir şey :) Bir sürü motor araştırdım ikinci el yamaha suzuki honda diğer markalarıda ama ikinci el maşallah uçuyor o yüzden kızdım sıfır motor aldım şimdilik memnunum... Bu motor kısa mesafeler için uzun yolculuklar için bir motor alacam ALLAH nasip ederse...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 84000
  • Model Yılı: '11
  • 1 kere teşekkür etti
  • 71 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Aralık 16, 2014, 22:44:46 »
 Arkadaşlar konuyu izninizle hortlatıyorum.

Sık sık çarşıda ki işlerim ve park sorunundan dolayı motor alma sevdasına kapıldım lakin kafam bir gidip bir geliyor. Şu an acele olmasa da kafamın estiği her an bir motosiklet alabilirim. Fakat ne almam gerek bu konuda sizlerinde fikrine ihtiyacım var.

Şunu da belirtmek isterim ki eğer motor alacak olursam bunu sadece ihtiyaç için değil aynı zamanda da zevk haline dönüştürmeyi düşünüyorum.
Şimdi öncelikle fiziki halimden bahsedeyim ona göre motor tercihi yapalım ama tabi ki motor konusunda önceliklerim var.

1,84 boy ve 125 kg'ya sahibim. Öncelikle bundan yola çıkalım. Motoru genelde şehir içi kullanacam fakat bazı zamanlar da yaylaya gidecem denize gidecem ve hatta memleketim Ceyhan'a da gidecem (85 km.) Tabi bu yolculuklar da nadirde olsa eşimde olacak. Bu seçeneklere göre en uygun motoru seçmem gerekiyor. Motora ayıracağım en limit bütçe 5 bin lira. 2. el tercihimdir.

Motor seçeneğine gelirsek vitesli motor düşünmüyorum. Kendime yakıştırdığım motorlar MAxi Scooter olarak tabir edilen ortalama 200 ve 300 cc. aralığında olan motorlar. Marka olarak Honda,Suzuki ve Yamaha'lara baktım ama maalesef modeli düşük olanlarına yetiyor bütçe. Ama ben bunları araştırırken birden SYM marka bir motor gördüm ve GTS250 Evo serisi bir modeline takıldım hem fiyat güzel hem de en yakışıklıları. Forum sitelerinden araştırmalarıma göre de çok sorunsuz uzun ömürlü bir motormuş. Uzun oldu ama aydanlatıcı bir şekilde yazmak istedim... :)

Şimdi sizlerin yorumunu bekliyorum büyük olur küçük olur vitesli hariç tüm motorları tavsiye edebilirsiniz değerlendirecem...
2004 Ford Mondeo 2.0i Ghia X, G. Gri OV.
2011 Toyota Yaris 1,4 D4D Manuel...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Aralık 16, 2014, 22:50:46 »
Aha benim konum :D benimde motorum var scooterim var honda tavsiye ederim sorunsuz bir motor kilonuzdan dolayi 250 cc alti almayin bunun yaninda sym scooterda onde gelen bir markadir  vitesli kullanmanin derdi cok farkli  scooter bisiklet gibidir
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Aralık 16, 2014, 23:06:14 »
Yamaha, Kymco Honda, bende sıfır Yamaha 125 ve 150 cc scooter bakmıştım çok hoşuma gitmişti fiyatı da çok uygundu fakat sanırım ehliyet gerekiyor motor ehliyetim de ne yazık ki yok hatta elektrikli bisikletler için bile ehliyet gerekeceği söylentisi var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Aralık 16, 2014, 23:11:58 »
Aha benim konum :D benimde motorum var scooterim var honda tavsiye ederim sorunsuz bir motor kilonuzdan dolayi 250 cc alti almayin bunun yaninda sym scooterda onde gelen bir markadir  vitesli kullanmanin derdi cok farkli  scooter bisiklet gibidir

Aynen bende o dertle uğraşmak istemiyorum. Şehir içinde vitessiz lazım bana. Asıl içimde olan motor Honda ama bütçeme göre istediğim motor yok.

Yamaha, Kymco Honda, bende sıfır Yamaha 125 ve 150 cc scooter bakmıştım çok hoşuma gitmişti fiyatı da çok uygundu fakat sanırım ehliyet gerekiyor motor ehliyetim de ne yazık ki yok hatta elektrikli bisikletler için bile ehliyet gerekeceği söylentisi var.

Bende geçen Honda'ya gittim şu PCX'lere baktım maşallah yakıyor ortalığı ama yanılmıyorsam 150'liğine 8,600 fiyat söyledi bence çook. Bu arada benim de ehliyetim yok onu da kısa süre içinde halledecem inşallah :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 48 kere teşekkür etti
  • 146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Aralık 16, 2014, 23:16:26 »
Yamaha sıfır 125 cc Scooter otomatik vites yazın baktığımda 4.700 tl'di  çok güzel ve epeyce de büyük bir Scoooter bende yazlıkta kullanmak için istiyordum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Aralık 16, 2014, 23:22:56 »
Aynen bende o dertle uğraşmak istemiyorum. Şehir içinde vitessiz lazım bana. Asıl içimde olan motor Honda ama bütçeme göre istediğim motor yok.

Bende geçen Honda'ya gittim şu PCX'lere baktım maşallah yakıyor ortalığı ama yanılmıyorsam 150'liğine 8,600 fiyat söyledi bence çook. Bu arada benim de ehliyetim yok onu da kısa süre içinde halledecem inşallah :)
bende vitello var 125 heron yerli üretim honda alıcaktım bütçem yetmedi vitesli alıcaksanız honda cbf 125 çok rahat motor diyorlar  sym çok iyidir ama biraz kalıplı motordur benim ehliyetim yok  :rofl: ona para veremem  bide  :lol: 3bin liraya aldım 700 peşin geri kalanı taksıt aylık250 lira ödüyorum şuan yatıyor 1.850km falan
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Aralık 16, 2014, 23:35:39 »
Yamaha sıfır 125 cc Scooter otomatik vites yazın baktığımda 4.700 tl'di  çok güzel ve epeyce de büyük bir Scoooter bende yazlıkta kullanmak için istiyordum.
O motor bana yetersiz gelir Zafer bey :)

bende vitello var 125 heron yerli üretim honda alıcaktım bütçem yetmedi vitesli alıcaksanız honda cbf 125 çok rahat motor diyorlar  sym çok iyidir ama biraz kalıplı motordur benim ehliyetim yok  :rofl: ona para veremem  bide  :lol: 3bin liraya aldım 700 peşin geri kalanı taksıt aylık250 lira ödüyorum şuan yatıyor 1.850km falan

Aslında ben de az takside girebilirim sıkıntı olmaz ama biraz daha detayları öğrenelim ondan sonra karar verim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 58000
  • 18 kere teşekkür etti
  • 73 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Aralık 16, 2014, 23:46:49 »
honda pcx 150

zamanında motorsiklet alım satımı yapmış biri olarak söyleyeyim, seni yeterince memnun eder
1996 1997 xli 1997 xei 1.6 gri
2007 corolla hb sol boncuk&Auris coupe d4d elegant buz bey.
2010 corolla d4d elegant manuel gri 2011 verso d4d
2014 Dizel Tekna Qashqai

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Aralık 17, 2014, 08:16:59 »
 Maxi Scooter tavsiye edecektim ama sen yazmışsın zaten, bence doğru yoldasın saydığın özellikleri düşününce Oğuz.
 Yeni motorların hemen hepsi yağ ve yakıt ayrı kullanılıyor, bu bir rahatlık. İkinci elde buna dikkat et. Büyük tekerli olursa yol hakimiyetin ve konforun daha iyi olur bence. Arkadaşımda 50Hplik bir Honda MScooter vardı, hem spor hem konfor bir arada idi ama onların fiyatlar baya yüksektir.
 Yazdığın markalara da katılıyorum, önce Honda'ya bakmak daha iyi olabilir. Bu arada yurt dışında küçük bir Piaggio'ya binerdim, bazen iki kişi olarak ve çekişi beni şaşırtmıştı, dik rampaları bile tırmanıyordu. Yani hacmin yanında teknolojisi de önemli.

Hepsinin yanında bir motosiklet parasını kıyafetlere vereceğini unutma, özellikle eşin de binecekse kaliteli ürünleri tercih etmelisin. İyi bir kask, eldiven ve mont hatırı sayılır rakamlardadır ve kesinlikle kaliteli ile kalitesiz ürünler arasında çok fark vardır.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2014, 08:18:37
+ Sitemizin iyi takip edilmediği de ortaya çıkıyor. Eski konularda (Otomobil Dünyasından Haberler'de olması lazım) Toyota Motosiklet görülebilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • SUBARU Forester SG
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 114000
  • Model Yılı: '07
  • 195 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Aralık 17, 2014, 08:21:06 »
osman bey "motorsiklet"diye başlamış yazısına herkeste öyle devam etmiş. motosiklet değil miydi abi o yaa :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Aralık 17, 2014, 08:30:21 »
honda pcx 150

zamanında motorsiklet alım satımı yapmış biri olarak söyleyeyim, seni yeterince memnun eder

Bütçemi aşıyor Aykut bey :)

Maxi Scooter tavsiye edecektim ama sen yazmışsın zaten, bence doğru yoldasın saydığın özellikleri düşününce Oğuz.
 Yeni motorların hemen hepsi yağ ve yakıt ayrı kullanılıyor, bu bir rahatlık. İkinci elde buna dikkat et. Büyük tekerli olursa yol hakimiyetin ve konforun daha iyi olur bence. Arkadaşımda 50Hplik bir Honda MScooter vardı, hem spor hem konfor bir arada idi ama onların fiyatlar baya yüksektir.
 Yazdığın markalara da katılıyorum, önce Honda'ya bakmak daha iyi olabilir. Bu arada yurt dışında küçük bir Piaggio'ya binerdim, bazen iki kişi olarak ve çekişi beni şaşırtmıştı, dik rampaları bile tırmanıyordu. Yani hacmin yanında teknolojisi de önemli.

Hepsinin yanında bir motorsiklet parasını kıyafetlere vereceğini unutma, özellikle eşin de binecekse kaliteli ürünleri tercih etmelisin. İyi bir kask, eldiven ve mont hatrı sayılır rakamlardadır ve kesinlikle kaliteli ile kalitesiz ürünler arasında çok fark vardır.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2014, 08:18:37
+ Sitemizin iyi takip edilmediği de ortaya çıkıyor. Eski konularda (Otomobil Dünyasından Haberler'de olması lazım) Toyota Motorsiklet görülebilir.

Evet Hakan abi senin dediğin gibi yağ ve yakıt ayrı birde en büyük artısı su soğutmalı olması. Kontak kapatmadan gidebilirsin gideceğin yere...
 Çeşit çeşit motorlar var benim de kullandığım motorların sayısı yani çeşidi bir elin beş parmağını geçmez. En keyifli kullandığım motor PCX'di ama ben daha büyük bir motor istiyorum. Birde dün araçta radyo dinlerken bir reklam duydum bajaj diye bir marka 1 lt. benzin ile 76 km. yol gidiyormuş yanlış hesaplamadıysam 6 krş. a tekabül ediyor süper bir şey ama nasıl bir motordur bilemem belki de Honda Today gibi küçücük birşey de olabilir :)

O kıyafetler hakkında çok haklısın Hakan abi ben de ufak bir araştırma yapmıştım ve çok pahalı olduğuna kanaat getirdim :) İlk başta en kalitelisinden kask ve eldiven alırım diye düşündüm ardından mont alırım diye düşünüyorum ama motoru aldıktan sonra elbet alırım onları tedbir şart.

Bu arada benim söylediğim motoru önerir misiniz SYM GTS250 ? Önce ki mesajım da +yanına EVO'yu eklemiştim ama baktım ki evo biraz pahalı o yüzden evo olmayan modeli düşünüyorum. Tek kusur evo daha yakışıklı +evo da enjeksiyon(i) var...

Mesaj Birleştirildi: Aralık 17, 2014, 08:31:09
osman bey "motorsiklet"diye başlamış yazısına herkeste öyle devam etmiş. motosiklet değil miydi abi o yaa :D

Osman bey bu konuyu bırakalı 2,5 yıl olmuş Enes bey görmez belki bizi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Aralık 17, 2014, 08:34:13 »
Kesinlikle Motosiklet doğru.