Anket

toyota motorsiklet üretmeli mi?

Evet
Hayır

Gönderen Konu: Motosiklet tavsiye  (Okunma sayısı 20988 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
Motosiklet tavsiye
« : Eylül 12, 2006, 17:47:31 »
 Arkadaşlar biraz kulüp ile ilgili olmayan bir konuya değineceğim ama... Ben bir motorsiklet almak istiyorum.Beni hem şehir içinde gezdirsin hem de ormanlarda gezeyim istiyorum(Bartın da yaşıyorum,muazzam bir tabiat var;ama kros yapmayacağım.).Onun için de bütçeme uygun olan Çin mallarından Zealsun ZS6 düşünüyorum.Bilgisi olan,kullanan varsa yardımlarını bekliyorum.Teşekkürler.

Toyota Club Türkiye

Motosiklet tavsiye
« : Eylül 12, 2006, 17:47:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.gencts.com
Ynt: Motosiklet tavsiye
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2006, 00:28:20 »
valla ne diyim motor bence tehlike insanın altından hava gecmesi lazım ama zevk iste keske anlasamda yardımcı olsam kolay gesin
Parola 61
Türk'lüğünden şeref duyan Sevdamın özü Özgürce dolaştığım sokaklarda aldığım her soluğun verdiği rahatlıktan iba

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Site Başçavuşu
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2006, 01:46:43 »
Valla motora bayağı karşıyım...
Ama ufak şehirlerde çok da sorun değil.
Konuyla ilgili pek bir bilgim yok.
Sadece bu tarz araçlarla ilgili konuları doğru yerde açılması için yazıyorum.
Bu tarz arabayla, motorsikletle vs. ilgili konuları lütfen 'Mekanik' bölümündeki 'Sohbet' konusunda açalım.
Buradaki 'Muhabbet' bölümü sadece 'Geyik' kelimesinin tüm anlamlarını taşıması, üyelerin kaynaşması için açılmış bir bölümdür...
Burada ciddi değil,geyik olalım.
Ciddi olacağımız yer 'Mekanik' bölümü...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
    • Toyota Club Türkiye
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '13
  • 34 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2006, 09:54:01 »
Çin mallarından motorsiklet alırken çok dikkatli olun. Hatta bence almayın. Bir arkadaşım bir çin markası aldı, belki 2 aya yaklaştı ama hala motorsikletle 5 km yol yapamadı  Her çıktığında bir arıza, bir dert. Şu anda motorsiklet yine serviste, vites mili değişecekmiş. Servis dedikleri de dandik bir yer ve oraya usta diye konulan 2 kazmadan ibaret.

Model konusunda yardımcı olamayacağım, benim de motorla fazla aram yok ama dağ bayır girdi mi işin içine cross tarzı olanlardan tercih etmelisiniz. Tercihinizi dikkatli yapın yalnız, çin malları baş ağrıtabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 13, 2006, 12:56:54 »
Tayvan malından şaşma

Hem ucuz hemde kalitelidir.Bende atv var tayvan malı E-Ton marka.Hiç sorun çıkarmaması bir yana çoğu arabanın çalışmadığı şartlarda nerdeyse 1 ay yatmış olmasına rağmen tek marşta çalıştı.

Scooter alacaksan Kymco al.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • cibili cibili şak şak şak...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 102110
  • Model Yılı: '00
  • 41 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 13, 2006, 18:19:11 »
Bende çin malı "Hisun Omi fanatic" scuter var yaklasık 10 aydır kullanıyorum ve gayet memnunum ancak altı alçak olduğu için bozuk yollarda sorun yasarsın.(Bu arada scuter in parçaların %90 ı kore)
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE_____ ATAM
İŞİNE BAK__________________BABAM
OĞLUM BAĞA BAK BAĞA______ DEDEM

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • www.eymirim.com
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 13, 2006, 20:07:26 »
Yamaha ybr 125  yada Honda cbr 125 deerim ben çin malı almayın bencede
2005 Corolla Terra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 13, 2006, 20:29:12 »
Arkadaşlar yorumlarınız için teşekkürler.Günal bey ve Ramiz bey yazımın başında bütçeme uygun olduğunu belirtmiştim.Ramiz kardeş o markalar beni fiyat olarak aşıyor ama 2. el YBR 125 bulursam(Tabii 2000 YTL yi geçmeyecek) alabilirim.Sıfırları benim için çok pahalı.Yorumlarınız Çin malları ve bahse konu motor tipi için olursa benim için daha aydınlatıcı olur;lütfen.Bu arada,scuter veya cross tipi düşünmüyorum.

Alıntı yapılan: Dağhan Baştuğ
Valla motora bayağı karşıyım...
Ama ufak şehirlerde çok da sorun değil.
Konuyla ilgili pek bir bilgim yok.
Sadece bu tarz araçlarla ilgili konuları doğru yerde açılması için yazıyorum.
Bu tarz arabayla, motorsikletle vs. ilgili konuları lütfen 'Mekanik' bölümündeki 'Sohbet' konusunda açalım.
Buradaki 'Muhabbet' bölümü sadece 'Geyik' kelimesinin tüm anlamlarını taşıması, üyelerin kaynaşması için açılmış bir bölümdür...
Burada ciddi değil,geyik olalım.
Ciddi olacağımız yer 'Mekanik' bölümü...
[/quote]
  Uyarın için teşekkürler,bundan sonra dikkate alacağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 1 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Eylül 14, 2006, 09:19:39 »
Kesinlikle YBR 125 derim

Ama Kymcoyada bakabilirsin.

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Eylül 14, 2006, 13:10:58 »
http://www.bisan.com.tr/lifan/senator.htm

sucuter istersen buyur derım alalı 1 yıl oldu hıç bi sorun yok.

fiyat kredi kartına 10 ay taksıtle 3 mılyar.peşine 2.750 felan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Eylül 14, 2006, 20:31:45 »
arkadaşım senin istediğin şartlara en uygun motor Yamaha BWS hiç sorun yaşamassın çok aşırı sağlam bi motordur hiç bişey olmuyo.yapısı çok dayanıklı ve arazi şartlarına göre üretilmiş bi motordur ve scooter cinsidir.Şehir içi kullanımı çok rahattır.
''Toyota için kalite yalnızca bir vaat değil, bir yaşam biçimidir.''

(Gizli Üye)

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Eylül 15, 2006, 11:24:01 »
ibrahim abi almaktan vaz geçti herhal.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 15, 2006, 20:43:33 »
Yok canım kardeşim,vazgeçmedim.Sadece yorumları izliyorum.Ama yorumlar dağılıyor.Bütçemi söyledim,motorun marka ve modelini söyledim ama farklı şeyler konuşuldu.Şimdilik takipteyim.Selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB-
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '09
  • 111 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Eylül 18, 2006, 18:37:21 »
ibrahim abi motorlar hakkından bişey bilmem ama bartın ın dağlarında kırlarında gezeceksen aman dikkat et. allah muhafaza başına bişey gelirse kimse bulamaz seni.allah inşallah kaza bela vermez. bizim arkadaşlar ulusa yayla şenliklerine gittiler, gece ormana gezmeye çıkmışlar ayı taşlamış bunları. çok güldüm valla. aslında komik değil ama ayının bunları taşlaması komik.taşlamayıp direk saldırsaydı ....
aman dikkat et. birde bartından motor filan alma dışarıda daha ucuza bulabilirsin. bilirsin bartın çok pahallı biryerdir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Eylül 18, 2006, 21:31:12 »
Alıntı yapılan: Emrah Akgül
ibrahim abi motorlar hakkından bişey bilmem ama bartın ın dağlarında kırlarında gezeceksen aman dikkat et. allah muhafaza başına bişey gelirse kimse bulamaz seni.allah inşallah kaza bela vermez. bizim arkadaşlar ulusa yayla şenliklerine gittiler, gece ormana gezmeye çıkmışlar ayı taşlamış bunları. çok güldüm valla. aslında komik değil ama ayının bunları taşlaması komik.taşlamayıp direk saldırsaydı ....
aman dikkat et. birde bartından motor filan alma dışarıda daha ucuza bulabilirsin. bilirsin bartın çok pahallı biryerdir.
[/quote]
     Emrah cım sağol.Ben İzmitliyim ama 1991 senesinden beri Bartın'dayım.Beni buraya bağlayan tabiatı ve güzel dostlukları oldu.91 yılından beri ormana çıkarım(Özellikle Gezen,Büyükdüz ve Tekir üçgeninde) ve şükür hiç bir tehlike ile karşılaşmadım.Fiyatlara gelince;internet ten araştırıyorum,fiyatlar aynı.Bir motorda sen al seneye orman gezilerimize katıl.Göreceksin ki motor ile orman gezisi çok farklı.Selamlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 111 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Eylül 19, 2006, 18:20:59 »
sağol abi davetin için. benim kalıp biraz büyük olduğu için motor kasılır.beni kasmayacak motorda çok pahallı olur. ben toyotaya binince bile araba zorlanıyo.  biz daha çok araba ile bir yere kadar gidip gerisini yürüyerek devam ediyoruz.bağzı yerlere motor girmesi imkansız oluyor. geçtiğimiz pazar tarla ağzında hem balık tutmaya gittik hemde biraz yürüyüş yaptık ormanın içinde. çok zevkli oluyor. güzel de manzara fotoğrafları çektim ama telefon çekimi olduğu için çok da kaliteli değil. arkadaşlarla kanyona gitmeyi planlıyorduk bu yaz daha önceki senelerde national geographic ekibi kaybolmuş kanyonda. bizde tırstık ulukaya şelalesine kadar gittik. çok güzel yerlerdi.iş bulup para kazanmaya başlayınca daha kapsamlı geziler yapacaz. şimdilik biriktirmeyle bukadar oluyo.    

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Eylül 19, 2006, 20:56:04 »
Arkadaşlar,motorsikletimi aldım fakat bendeki şanssızlığa bakınki havalar bozdu.Ne aldığımı merak ederseniz söyleyeyim:Zealsun ZS 125-6 motor bayağı rahat süspansiyonlara sahip.Çin motoru olmasına rağmen iyi bir makinaya benziyor.Eski 2 zamanlılara göre biraz ağır devirli gibi ama daha rodajı açılmadı(Sanırım rodajı açmaya fırsat bulamayacağım;malum havalar bozdu).

Şimdi de deri çanta(Cepli,kapaklı ve arka koltuğa askılı) lazım.Bu motorsiklete uyan yakışıklı bir modelini bulmak lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 111 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Eylül 19, 2006, 23:36:35 »
hayırlı olsun ibrahim abi. Allah inşallah kazasız belasız kullanmak nasip eder. ehliyet işini neyapacaksın? motorsiklet ehliyetin var mı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Eylül 20, 2006, 22:07:45 »
Alıntı yapılan: Emrah Akgül
hayırlı olsun ibrahim abi. Allah inşallah kazasız belasız kullanmak nasip eder. ehliyet işini neyapacaksın? motorsiklet ehliyetin var mı?
[/quote]
    Eyvallah Emrah sağol.Ehliyetim maalesef yok.Artık polis durdurunca ehliyetli bir arkadaşımı çağıracağım ve en kısa zamanda ehliyet alacağım(Onca cezayı yedikten sonra ehliyet parasını düşünmeden)    

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #19 : Ekim 01, 2006, 22:45:10 »
Umarım gerekli korumaları da almışsınızdır İbrahim Bey.