Gönderen Konu: LPG'de Gaz Pedalına Dokunuşta Tekleme  (Okunma sayısı 20200 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 850
  • Model Yılı: '20
  • 4 kere teşekkür etti
  • 57 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG'de Gaz Pedalına Dokunuşta Tekleme
« Yanıtla #40 : Şubat 16, 2020, 10:08:11 »
Benim de 1100 devirde gaz pedalına basınca bir tekleme yapıyor. Bu sorun da Lpg taktirdiktan sonra başladı. Ben çok uzun zamandır da araştırıyorum. Bu forumda da bundan muzdarip olan bir çok brc kullanıcısı var. Kimse de cozum bulamadı. Eğer siz bulduysanız bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. Nerde bu usta. Nasıl iletişime geçebiliriz?
Rahmi bey Recep usta sizin sorunu çözmüştü diye hatırlıyorum. Yoksa yanlış mı hatırlıyorum.
Bu sorunla ilgili çok uzun süre uğraştım. Silindir kapağı bile açtırdım. Sonuçta brc daha doğrusu 2A nın yaşattığı bir sorun. Brc kitlerinde güç bobinlerden değil ohm diye bir yerden alınıyor. Bu da hızlanma anında bir gerilme veya tek seferlik teklemeye sebep oluyor. Benim bağlantı değişti ve ayarlar sıfırlandı. Çünkü bu kullanım sebebiyle yakıt haritası bozuluyor ve araç benzinde de tekleme eylimi gösteriyor. Benim sorunumu Allah razı olsun izmirde özsoy lpg recep usta  çözdü.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 16, 2020, 10:08:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '19
Ynt: LPG\'de Gaz Pedalına Dokunuşta Tekleme
« Yanıtla #41 : Şubat 16, 2020, 14:19:38 »
Benim araçta da brc comfort takılı, böyle birşey yok. Benzin ve lpg enjeksiyon süreleri aynı mı? Nozzle çapı doğru mu acaba. Manifold nasıl delindi bi foto atar mısınız?

Usta programdan ayarlarına baktı  ayarların benzinle aynı oldugunu söyledi banada gösterdi benzinle lpg aynı degeri gösteriyor nozzle çapını bilmiyorum,  manifold un 2-3 parmak gerisinden üstünden çapraz şekilde delinmiş , Lpg montajını diyarbakırda toyota servisinin takdırdıgı yerde yaptırdım.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 16, 2020, 14:43:01
Benim de 1100 devirde gaz pedalına basınca bir tekleme yapıyor. Bu sorun da Lpg taktirdiktan sonra başladı. Ben çok uzun zamandır da araştırıyorum. Bu forumda da bundan muzdarip olan bir çok brc kullanıcısı var. Kimse de cozum bulamadı. Eğer siz bulduysanız bizi de bilgilendirirseniz sevinirim. Nerde bu usta. Nasıl iletişime geçebiliriz?

Benzindede az bi tekleme yapıyor lpg de daha fazla hissediliyor. gaz kesip hemen verirsem sorun yok , gaz kesip 2-3 saniye sonra basarsam bariz bi silkeleme oluyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Şubat 17, 2020, 12:19:53 »
Rahmi bey Recep usta sizin sorunu çözmüştü diye hatırlıyorum. Yoksa yanlış mı hatırlıyorum.
Bu sorunla ilgili çok uzun süre uğraştım. Silindir kapağı bile açtırdım. Sonuçta brc daha doğrusu 2A nın yaşattığı bir sorun. Brc kitlerinde güç bobinlerden değil ohm diye bir yerden alınıyor. Bu da hızlanma anında bir gerilme veya tek seferlik teklemeye sebep oluyor. Benim bağlantı değişti ve ayarlar sıfırlandı. Çünkü bu kullanım sebebiyle yakıt haritası bozuluyor ve araç benzinde de tekleme eylimi gösteriyor. Benim sorunumu Allah razı olsun izmirde özsoy lpg recep usta  çözdü.

Yüksek devirlerdeki silkeleme problemi ve 5000 devirden sonra benzine geçiyordu. Recep usta bu problemi çözdü. Fakat Brc den kaynaklı olan 1100 devirdeki silkelen problemi çözülmüyor maalesef. Prins bu işi bir yazılım ile halletti. Fakat brc bu sorunun çözümüne yönelik herhangi bir çalışma yapmadı.
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Şubat 17, 2020, 13:14:12 »

Özenç Otogaz diye googlelarsanız iletişim bilgisine ulaşabilirsiniz. Derdinizi ona anlatın, yönlendireceği bayi aracılığıyla o uzaktan yardımla ayarla bakar.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Viofo, aydınlatma pk, koltuk ısıtma, ses yalıtım
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 3550
  • Model Yılı: '23
  • 28 kere teşekkür etti
  • 60 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Şubat 17, 2020, 13:24:36 »

"ohm" dediğimiz şey bir birimin adıdır, araçta öyle bir parça ya da elektik vs alınabilecek yer yok hocam.
Sen harika bir uçurtmasın, bende senin ipinim unutmayasın...
Corolla Flame X-Pack Mds 1.5 Benzin 2023-.....
Corolla Advance Manuel 1.6 Benzin&Lpg (Zavoli) 2018-2023 (105.000 km)
Corolla Hb Sol Manuel 1.6 Benizn&Lpg (Zavoli) 2016-2018 (45.000 km)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #45 : Şubat 17, 2020, 21:08:08 »
Özenç Otogaz diye googlelarsanız iletişim bilgisine ulaşabilirsiniz. Derdinizi ona anlatın, yönlendireceği bayi aracılığıyla o uzaktan yardımla ayarla bakar.
Dediğiniz Özenç otogaz ı aradım fakat , 1100 devirdeki meydana gelen silkeleme problemini bilmiyorlarmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Şubat 18, 2020, 00:22:19 »
Dediğiniz Özenç otogaz ı aradım fakat , 1100 devirdeki meydana gelen silkeleme problemini bilmiyorlarmış.

Sizin durum montaj kaynaklı olabilir o durumda. Enjektörlerin ve manifolda giren yerlerin fotolarını paylaşabilir misiniz?
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #47 : Şubat 18, 2020, 21:34:17 »
Sizin durum montaj kaynaklı olabilir o durumda. Enjektörlerin ve manifolda giren yerlerin fotolarını paylaşabilir misiniz?
[/quote
Yok hocam kontrol ettim. Olabilecek en iyi noktayı delmişler. Olay montaj ve ayar kaynaklı degil maalesef siZe anlatamıyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Haziran 27, 2020, 09:32:59 »
Arkadaslar merhaba. Yeni 2018 Model 1.6 Corolla Otomatik arac aldım. Aracta Landirenzo kit takılı. Gecenlerde ısıga yaklasırken araba stop etti. Çok sasırdım çünkü aynı aracın manueli babamda da var ve bugüne kadar stop ettiğine sahit olmadım. araca kit 10 bin km önce takılmıs. arac 24 binde. Neyse yola devam ettim sehirici kullaniyorum zaten. Gecen hafta uzun yola cıktım. Yokus yukarı cıkarken sabit gazda aracın ufak ufak teklemeler yaptigina sahit oldum. hemen araci benzine gecirdim ve arac normale dönüp canavar oldu. anladim ki lpg de sorun var. sonra yine lpg ye aldım ara ara dip gaz yaptım ve araba yüksek devire cıktıgında vites degistirken ya da degistirdikten sonra yük altındayken öksürmeler, vuruntular yapiyor. tekliyor resmen sanki kesiciye girmis gibi oluyor. neyse dün kit montajini yapan yere gittim. ki ben yeni aldim arabayi, ben taktirmis olsam hayatta orada taktirmazdim. ayar yapacagim dedi. arac durdugu yerde calisirken laptop elinde kafasina göre rakamlar felan girdi. bu sefer daha da kotu oldu. simdi araci benzine aliyorum, kalkis esnasinda gaz kesip devri dusuruyor sonra normale donuyor. arabayi daha da bozdu. benzin ayarlari ile de oynadi sanirsam. sifir sayilan araba bildiginiz mahfoldu ayardan. lutfen hatay, adana, osmaniye civarlarinda su isten anlayan adam gibi adam bir usta tavsiyesi verin. ben hatay dayım. uzak olmasa basip izmire istanbula ya da corum a gidecegim. bu 3 yerde de arastirdigim kadariyla unlu ustalar var. lanet olsun haram zehir zıkkım olsun bu sekil para kazananlara. allah bilir motajda ne hatalar yapildi. manifold yanlis mi delindi ne oldu. ayarlar deseniz orjinal toyota benzin ayarini da bozdu adam. lutfen bana yardimci olun

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Haziran 27, 2020, 21:08:12 »
Adana 'da ayaz LPG var. Ziya usta. Baya meşhur
Ama lovato yapıyor galiba o.
Sen yine de bir ara fikir verebilir.
2011 citroen c3 1.4 i attraction (2011-2014)
2014 nissan note 1.2 tekna (2014-2019)
2019 toyota corolla 1.6 vision mds (2019-...)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Haziran 27, 2020, 23:05:41 »
Adana 'da ayaz LPG var. Ziya usta. Baya meşhur
Ama lovato yapıyor galiba o.
Sen yine de bir ara fikir verebilir.
Bugün aradım kendisini. Landirenzo icin ekipmanım yok dedi. Baya da yapilana kizdi. Baska bir usta ile irtibata gectim. Yukaridakileri anlattim. Benzinli halini de bozdular dedim. Görüntülü arama yapti. Once bagajdan tüpün vanasını kapattırdı. Sonra arabayi calistir dedi ve araba baya calisti lpg ye gecti. Gaz cekemeyince yeniden benzine gecti. Tüple motor arasinda kalan borulardaki lpg yi tamamen tükettirdi. Sonra da lpg sisteminin sigortasinin yerini gösterdi ve cıkarttirdi sigortayi. Tamamen kapadi lpg sistemini. Böyle 10 km civari kullan, araba benzin degerlerini otomatik kendine getirecek dedi. Ben de dediğini yaptim. Araba tekledi felan benzindeyden. Sonra baktim suan tamamen düzeldi. Canavar gibi. Tabi lpg iptal. Bakalim artik usta bulmaya calisacagim. Allah iyi ustaya denk getirsin. İçinden gecmisler arabanin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 50000
  • 11 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Haziran 28, 2020, 17:03:33 »
Daha önce lpg de tekleme sorunu yaşamıştım, araç aniden yığılıp tekrar açılıyordu. Bilgisayara bağladılar hata yoktu ayar yaptılar yine düzelmedi daha sonra ne olur ne olmaz diye lpg ısı sensörünü değiştirdiler ve hiç bir sorunum kalmadı araç düzeldi. Bazen büyük gibi görünen sorunlar aslında küçük şeylerden olabiliyor.
Toyota Corolla 1.6 Vision 2019

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #52 : Temmuz 02, 2020, 22:27:48 »

lpg montajı bu şekilde 2 kere afr ayarı gaza anlık teklemelerdeki sorun çözülmedi. her afr ayarı yapan düzgün ayar yapmıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Temmuz 02, 2020, 23:06:39 »
Sorun çözüldü mü peki

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #54 : Temmuz 02, 2020, 23:17:37 »
şuanlık çözülmedi montajı yaptırdıgım yere götürmüştüm hazır kurulu ayarları yüklemişlerdi birazcık azalmıştı ama halen devam ediyor. Özençler bayisi telefonla görüşelim bakalım ayarlara dediler musait zamanda lpg ciye gidicem

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Temmuz 03, 2020, 00:48:16 »
Vallaha bende de landirenzo kit var. Suan tamamen kapalı. Aracı benzinde kullanıyorum. Tüpün sigortayı çıkardık. Ayar yapacam diye gittigim yer mahfetti arabayı. Benzinli halini de bozdular. Guya landirenzo bayisi resmi olarak. Başka usta telden tarif etti sistemi kapattırdı. Sen sür benzinli dedi araba kendi ayarını yapıp düzeltecek kendini dedi. Dediği gibi de oldu. Suan sağlam bir yer arıyorum. Siz nerdesiniz şehir olarak. Ayrıca brc platinum serisinin ayarları kendi otomatik yaptıgını duymustum. Sizde ne kit takılı. Brc comfort mu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Temmuz 03, 2020, 09:07:01 »
Lpg'yi nereden hangi markadan alıyorsunuz?
Ben uzun yıllardır yakıtı Shell den alıyordum 2 ay önce araç ani gazlamakarda ve 2 bin devir civarında tekkemeye başladı hiç bişey yokkken yaptı benzinde dahi yapıyordu,evden çıktım işe giderken yolda gaz bitti Shell uzakta olduğu için yol üzerindeki petrol ofisinden 30 TL'lik aldım 1 km sonra araçta teklemeden eser kalmadı daha sonra Adana'ya gittim yine sorun yok orada denemek için yine Shell girdim depoyu fullledim araç 600 mt sonra yine tekledi o depo bitip tekrar po dan alınca düzeldi şuanda çok şükür hiçbir sıkıntı yok yakıtı bitirip denemenizde fayda vardır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #57 : Temmuz 03, 2020, 09:54:06 »
Vallaha bende de landirenzo kit var. Suan tamamen kapalı. Aracı benzinde kullanıyorum. Tüpün sigortayı çıkardık. Ayar yapacam diye gittigim yer mahfetti arabayı. Benzinli halini de bozdular. Guya landirenzo bayisi resmi olarak. Başka usta telden tarif etti sistemi kapattırdı. Sen sür benzinli dedi araba kendi ayarını yapıp düzeltecek kendini dedi. Dediği gibi de oldu. Suan sağlam bir yer arıyorum. Siz nerdesiniz şehir olarak. Ayrıca brc platinum serisinin ayarları kendi otomatik yaptıgını duymustum. Sizde ne kit takılı. Brc comfort mu

aracımda brc platinyum kit mevcut , diyarbakırda montajı yaptırdım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Temmuz 03, 2020, 13:25:53 »
Brc platinium piyasanın en pahalı ve en iyi
Kitlerinden. Bidünya para verip böyle sıkıntı yaşamak
Çok kötü. İsterseniz montajı başka bir ustaya gösterin
Montaj sıkıntısı da olabilir. Nozul çapı gibi
2011 citroen c3 1.4 i attraction (2011-2014)
2014 nissan note 1.2 tekna (2014-2019)
2019 toyota corolla 1.6 vision mds (2019-...)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Temmuz 03, 2020, 13:31:05 »
Brc platinium piyasanın en pahalı ve en iyi
Kitlerinden. Bidünya para verip böyle sıkıntı yaşamak
Çok kötü. İsterseniz montajı başka bir ustaya gösterin
Montaj sıkıntısı da olabilir. Nozul çapı gibi
Brc de nozul çapı yoktur enjektörlerin renklerine göre nozul belirlenir, yukardaki araç için turuncu enjektör doğru seçenektir, sorun yüksek ihtimal ayar kaynaklıdır