Gönderen Konu: Detailing çalışmalarım .  (Okunma sayısı 28497 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
Ynt: Detailing çalışmalarım .
« Yanıtla #80 : Mayıs 28, 2016, 20:01:46 »
pek birşey değişeceğini sanmıyorum. nihayetinde kağıt türevi birşey

Abi şu araç kapladıkları folyoların kalitesini merak etmiyor değilim . Eğer bu yaptığımın ömrü kısa olursa onlardan temin edebilirsem birde onlarla deneyeceğim . Ama en sağlamı ne yaparsan yap boyamak kalıyor .

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Mayıs 28, 2016, 20:01:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '14
  • 5 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #81 : Mayıs 30, 2016, 06:17:52 »
Mahmut hocam hexis turevi folyolar var  aracin dis cephesinde garanti veriyolar iki yil kimyasallara dayanikli oluyor ama biraz pahali ve uygulamasi daha kolay yapiskanligi tutunmasi genlesmesi cok farkli normal bi urunun metresi 4 lira iken 80 tl ye folyolar var bi bakin derim. Birde plasti dip yapiyolar ic kisimlarada ama kalite cok onemli oyle plastiler var ki yzerine pasta cila bile atilabiliyo

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #82 : Mayıs 30, 2016, 13:02:19 »
Mahmut hocam hexis turevi folyolar var  aracin dis cephesinde garanti veriyolar iki yil kimyasallara dayanikli oluyor ama biraz pahali ve uygulamasi daha kolay yapiskanligi tutunmasi genlesmesi cok farkli normal bi urunun metresi 4 lira iken 80 tl ye folyolar var bi bakin derim. Birde plasti dip yapiyolar ic kisimlarada ama kalite cok onemli oyle plastiler var ki yzerine pasta cila bile atilabiliyo

Oğuz tavsiye için teşekkürler .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #83 : Mayıs 30, 2016, 13:18:17 »
Detailing detailing dediniz, haftasonu köye gittim, bir güzel yıkadım deterjanla, bulaşık deterjanı ile yıkadım üstünde yağ mağ varsa gitsin diye. Neyse ilk aldığım Autoglym SRP vardı, onu uyguladım üstüne de turtle wax ptfeli cila vardı onu yaptım parıl parıl parladı. Neyse iyi hoş bi güzel gölgeye çektim arabayı, akşam üstü pat pat ses geliyor arabadan, ilk başta duymamıştım. Kayınpeder Murat senin arabanın orada horozlar kavga ediyor dedi senin arabaya çarpıyor onun sesi dedi. Neyse pek oralı olmadım, amma kıymetli arabası var demesinler diye :) Sonra ses iyicene arttı, resmen kaportaya birşey çarpıyor. Ne göreyim Horoz kendini arabada görünce ayna misali kendiyle dövüşüyormuş.  :rofl: :rofl: :rofl: Hemen koşa koşa gidip kovaladım horozu, tırstım da baya gubarmış horoz tüm tüyleri dikmiş, dedim şimdi beni kovalamaya falan kalkar. Neyse ki kaçtı hemen arabaya baktım çok şükür ki pek zarar verememiş.

Sonradan aklıma Nasreddin hocanın fıkrası geldi, kafasına Ceviz düşünce, yerdeki kocaman kabağı görüp ya bu düşseydi misali, Allahtan ki horoz kavga etmiş, bir sürü Teke ve Koç ta vardı sağda solda otlayan :) Çok şükür onlar saldırmamış. Bu sabah köyden geldik, köydeki gerçek hayvanlardan pek zarar görmeden kurtardık bakalım şehirdeki 2 ayaklı hayvanlardan nasıl koruyacağız parlayan arabayı.  :argh: Allaha emanet artık...

Siz siz olun çok parlatmayın arabayı köy yerinde :foto:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #84 : Mayıs 30, 2016, 13:23:41 »
Detailing detailing dediniz, haftasonu köye gittim, bir güzel yıkadım deterjanla, bulaşık deterjanı ile yıkadım üstünde yağ mağ varsa gitsin diye. Neyse ilk aldığım Autoglym SRP vardı, onu uyguladım üstüne de turtle wax ptfeli cila vardı onu yaptım parıl parıl parladı. Neyse iyi hoş bi güzel gölgeye çektim arabayı, akşam üstü pat pat ses geliyor arabadan, ilk başta duymamıştım. Kayınpeder Murat senin arabanın orada horozlar kavga ediyor dedi senin arabaya çarpıyor onun sesi dedi. Neyse pek oralı olmadım, amma kıymetli arabası var demesinler diye :) Sonra ses iyicene arttı, resmen kaportaya birşey çarpıyor. Ne göreyim Horoz kendini arabada görünce ayna misali kendiyle dövüşüyormuş.  :rofl: :rofl: :rofl: Hemen koşa koşa gidip kovaladım horozu, tırstım da baya gubarmış horoz tüm tüyleri dikmiş, dedim şimdi beni kovalamaya falan kalkar. Neyse ki kaçtı hemen arabaya baktım çok şükür ki pek zarar verememiş.

Sonradan aklıma Nasreddin hocanın fıkrası geldi, kafasına Ceviz düşünce, yerdeki kocaman kabağı görüp ya bu düşseydi misali, Allahtan ki horoz kavga etmiş, bir sürü Teke ve Koç ta vardı sağda solda otlayan :) Çok şükür onlar saldırmamış. Bu sabah köyden geldik, köydeki gerçek hayvanlardan pek zarar görmeden kurtardık bakalım şehirdeki 2 ayaklı hayvanlardan nasıl koruyacağız parlayan arabayı.  :argh: Allaha emanet artık...

Siz siz olun çok parlatmayın arabayı köy yerinde :foto:

Abi ellerine sağlık . Köydeki horozdan zarar gelmezde şehirdeki 2 ayaklı anguslardan korkmak lazım .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #85 : Mayıs 30, 2016, 13:27:47 »
Abi ellerine sağlık . Köydeki horozdan zarar gelmezde şehirdeki 2 ayaklı anguslardan korkmak lazım .

Aynen Abim, Allah şerlerden muhafa etsin bizleri ne edelim sadece dua edebiliyoruz.

Bu arada Toyotanın Boyası mı garip benim arabanın boyasımı garip anlamadım, bir sürü taş çarpması sonucu ufak boya atmaları var, ve direk sanki saç görünüyor.  :argh: :argh: :argh: Eski arabam dandik dundikti ama hiç böyle taş çarpınca boyası kalkan saçı görünen yerleri yoktu. Çok garip geldi bana :wacko:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #86 : Mayıs 30, 2016, 13:30:12 »
Aynen Abim, Allah şerlerden muhafa etsin bizleri ne edelim sadece dua edebiliyoruz.

Bu arada Toyotanın Boyası mı garip benim arabanın boyasımı garip anlamadım, bir sürü taş çarpması sonucu ufak boya atmaları var, ve direk sanki saç görünüyor.  :argh: :argh: :argh: Eski arabam dandik dundikti ama hiç böyle taş çarpınca boyası kalkan saçı görünen yerleri yoktu. Çok garip geldi bana :wacko:

Amin abi .

Abi toyotaların daha doğrusu japon araçların boyası yumuşak oluyor aynı sıkıntı benim corolladada vardı . Ben paslanma olmazsın diye rötuş boyası damlatıyordum .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #87 : Mayıs 30, 2016, 13:37:43 »

Toyota Honda Fiat bir kaç marka daha vardı.  Cilası yumuşak cila sınıfında yani patlatmak ya da pasta ile çalışmak daha kolay.
Ha bunu faydalı mı zararlı mu bilemiyorum.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #88 : Mayıs 30, 2016, 13:39:04 »
Amin abi .

Abi toyotaların daha doğrusu japon araçların boyası yumuşak oluyor aynı sıkıntı benim corolladada vardı . Ben paslanma olmazsın diye rötuş boyası damlatıyordum .

Benim araba Siyah, pek göze batmıyor ama dediğin gibi siyah yağlı boya falan süreyim bende.

Valla japonu falan bilmemde bence boya işi çok sakat, boya hiç saça tutunmamış, üstteki tabaka atar falan tamamda altında antipas gibi birşeyde mi yok :nija: :wacko:  Mesela bu cilayı atarken kapıya yaptığımda bastırınca çıtır çıtır sesler geldi sanki az daha bastırsam boyası falan çatır çutur kırılıp dağılacak gibi geldi bana. Neyse senin konuyuda dağıttım abim kusura bakma.  :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 30, 2016, 13:41:13
Toyota Honda Fiat bir kaç marka daha vardı.  Cilası yumuşak cila sınıfında yani patlatmak ya da pasta ile çalışmak daha kolay.
Ha bunu faydalı mı zararlı mu bilemiyorum.

Talat yumuşak olsa bu kadar kırılgan olmaz bence sert bir boyası var ve hiç saç malzemeye tutunmamış.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #89 : Mayıs 30, 2016, 13:43:51 »
Benim araba Siyah, pek göze batmıyor ama dediğin gibi siyah yağlı boya falan süreyim bende.

Valla japonu falan bilmemde bence boya işi çok sakat, boya hiç saça tutunmamış, üstteki tabaka atar falan tamamda altında antipas gibi birşeyde mi yok :nija: :wacko:  Mesela bu cilayı atarken kapıya yaptığımda bastırınca çıtır çıtır sesler geldi sanki az daha bastırsam boyası falan çatır çutur kırılıp dağılacak gibi geldi bana. Neyse senin konuyuda dağıttım abim kusura bakma.  :tamam:

Abi konu dağılsın ne olacak . Abi boya altında astar var buna rağmen dediğin gibi sıkıntılar maalesef corolladada vardı . Ford ile audinin boyalarında herhangi bir atma olmadı toyotada özellikle kaputta çoktu .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #90 : Mayıs 30, 2016, 13:49:04 »
Abi konu dağılsın ne olacak . Abi boya altında astar var buna rağmen dediğin gibi sıkıntılar maalesef corolladada vardı . Ford ile audinin boyalarında herhangi bir atma olmadı toyotada özellikle kaputta çoktu .

Astar durmuyor ama değil mi boya ile birlikte kopup gidiyor.? Benimkinde ben hiç astar görmedim direk saç görünüyor gibi geldi bana. Saçma çok saçma, Babamda 91 Model Mercedes var maşallah hiç böyle taş çarpmasından atan bir yeri yok. Eski aracım Kia Pride tı, incecik saç kaportası vardı, inan üstüne 7. kattan şarap şişesi düştü yada attılar artık Allah bilir, sadece göçük oluştu. Buna düşse kesin boyası çatlar gider. Tampona zaten bir şey demiyorum, plastik sonuçta çatlak olması normal, gerçi ona da baktım bazı yerlerde noktasal sanki çocuk resimlerindeki güneş gibi olan yerleri var :)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #91 : Mayıs 30, 2016, 13:53:55 »
Astar durmuyor ama değil mi boya ile birlikte kopup gidiyor.? Benimkinde ben hiç astar görmedim direk saç görünüyor gibi geldi bana. Saçma çok saçma, Babamda 91 Model Mercedes var maşallah hiç böyle taş çarpmasından atan bir yeri yok. Eski aracım Kia Pride tı, incecik saç kaportası vardı, inan üstüne 7. kattan şarap şişesi düştü yada attılar artık Allah bilir, sadece göçük oluştu. Buna düşse kesin boyası çatlar gider. Tampona zaten bir şey demiyorum, plastik sonuçta çatlak olması normal, gerçi ona da baktım bazı yerlerde noktasal sanki çocuk resimlerindeki güneş gibi olan yerleri var :)

Abi taş çarpan yerde direk sac gözüküyordu bende paslanmasın diye rötuş boyası sürüyordum . Maalesef toyota da durum bu . Yumuşak boya polisajda işi kolaylaştırıyor fakat darbelere pek dayanıklı değil gibi . Audi daha 8000 km de daha hiç taş çarpması görmedim ford 22000 civarında onda da hiç görmedim fordu birde bahçeye gidip gelmede kullanıyoruz .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #92 : Mayıs 30, 2016, 14:25:26 »

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 30, 2016, 13:41:13
Talat yumuşak olsa bu kadar kırılgan olmaz bence sert bir boyası var ve hiç saç malzemeye tutunmamış.
Abi o ses bende de var kapıya yüklenince çatırtı geliyor esneme az gibi.
Bunun nedeni Bekir abinin de dediği sacın titanyum alaşımlı olmasından kaynaklanıyor olabilir. Normalde esner saç ama bizimki Bastırınca sanki kırıyor gibi çatırdıyor.

Boya kalitesi olarak uzun dönem araçlara bakmak lazım abi. Boyada kalkma ya da güneş yanığı oluyorsa atıyorum farklı marka ve aynı model araçlar karşılaştırılarak az çok tahmin edilebilir.
Tabi kullanım yeri kapalı garaj vs önemli
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #93 : Mayıs 30, 2016, 14:59:13 »
Boya konusunda amatör bir kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim.

Toyotanın boyası kesinlikle ince olduğunu düşünmüyorum.Önceki aracım sıfır km olarak aldığım Kia Cerato'nun boyasını görseydiniz o zaman ne derdiniz çok merak ediyorum!

Otoparkta başka bir aracın kapısı biraz hızlı değsin anında o bölgede çizik oluşuyordu.Aracın sağ arka kapısını bu çiziklerden bıktığım için boyattığımı bilirim ben.

Ağaç dalı veya dikenli bir bitki değer köy yollarında yine çizik oluşurdu.(Kore araçlarının hyundai ve kia'da var bu sorun malesef)

Toyota'da kesinlikle bu şekilde değil.Hem sacı hemde boyası gerçekten bana göre iyi.

En kesin bilgi @Ahmet Güve (8047) verir gibime geliyor.

@Talat Serkes (28471) Murat beyin bahsettiği şey farklı bir konu.Benim zamanında söylediğim şey ise bizim Kaportaların çok hafif olduğu ve bunuda hem ağırlık azaltımı,dayanıklılığı yukarı çekmek hemde yaya güvenliği anlamında yapıldığı idi.

Hatta o zaman Yeni Kasa E serilerinin motor kaputunu showroom aracında incelediğimi ve aynı olayın onlarda da olduğunu yazmıştım.

Şöyle bir fark var.Yeni makyajlanan avensiste bu durum YOK.Motor Kaputunun ağırlığı kesinlikle artmış bunu tek elimle kaldırmakta zorlandığım için anlamıştım.
Kapattığınız zamanda çok daha tok ve ağır kapanıyor.Muhtemelen bir şeyleri değiştirmiş olabilirler.
ve Euroncap testlerinde hem çocuk güvenliği hemde araç içi sürücü-yolcu puanlarında D segmentinde Opel İnsignia ile BİRİNCİLİĞİ paylaşarak göstermiş zaten!(2016 Test Sonuçlarında)
Rakipleri:Audi A4.BMW 3,Mercedes C,Skoda Superb,Peugeot 508,Opel İnsignia,Mazda 6,Renault Talisman,Ford Mondeo)
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #94 : Mayıs 30, 2016, 17:25:42 »
Boya konusunda amatör bir kullanıcı olarak şunu söyleyebilirim.

Toyotanın boyası kesinlikle ince olduğunu düşünmüyorum.Önceki aracım sıfır km olarak aldığım Kia Cerato'nun boyasını görseydiniz o zaman ne derdiniz çok merak ediyorum!

Otoparkta başka bir aracın kapısı biraz hızlı değsin anında o bölgede çizik oluşuyordu.Aracın sağ arka kapısını bu çiziklerden bıktığım için boyattığımı bilirim ben.

Ağaç dalı veya dikenli bir bitki değer köy yollarında yine çizik oluşurdu.(Kore araçlarının hyundai ve kia'da var bu sorun malesef)

Toyota'da kesinlikle bu şekilde değil.Hem sacı hemde boyası gerçekten bana göre iyi.

En kesin bilgi @Ahmet Güve (8047) verir gibime geliyor.

@Talat Serkes (28471) Murat beyin bahsettiği şey farklı bir konu.Benim zamanında söylediğim şey ise bizim Kaportaların çok hafif olduğu ve bunuda hem ağırlık azaltımı,dayanıklılığı yukarı çekmek hemde yaya güvenliği anlamında yapıldığı idi.

Hatta o zaman Yeni Kasa E serilerinin motor kaputunu showroom aracında incelediğimi ve aynı olayın onlarda da olduğunu yazmıştım.

Şöyle bir fark var.Yeni makyajlanan avensiste bu durum YOK.Motor Kaputunun ağırlığı kesinlikle artmış bunu tek elimle kaldırmakta zorlandığım için anlamıştım.
Kapattığınız zamanda çok daha tok ve ağır kapanıyor.Muhtemelen bir şeyleri değiştirmiş olabilirler.
ve Euroncap testlerinde hem çocuk güvenliği hemde araç içi sürücü-yolcu puanlarında D segmentinde Opel İnsignia ile BİRİNCİLİĞİ paylaşarak göstermiş zaten!(2016 Test Sonuçlarında)
Rakipleri:Audi A4.BMW 3,Mercedes C,Skoda Superb,Peugeot 508,Opel İnsignia,Mazda 6,Renault Talisman,Ford Mondeo)
Bence çatırtı gelmesi titanyum sert bir malzeme onu etkisi olabilir. Kendi aracına da binmeden Şöför kapısı ortasına el ayan ile bastır çatırtıyı dinle [emoji51]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #95 : Mayıs 30, 2016, 17:28:05 »
Tek rakibim Mahmut :islik:

Bu temizlenmiş hali. Parlatmaya geçmedim henüz
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 1000
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #96 : Mayıs 30, 2016, 17:44:07 »

Mahmut, araçta aldığımdan beri bu şekilde güneşte ve sokak lambası altında belli olabilen, kılcal çizikler var, Sonax BSD uygulamasına uyguladım da, altı da bu şekilde.  :rofl: , (gerçi BSD yi de kaptırdım da boyacıya). Burada bir arkadaşın Carwax Detailing merkezi var, bunları tamamen gideririz dedi, sence durum nasıl? Hasta kurtulur mu.  :lol:
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #97 : Mayıs 30, 2016, 17:56:10 »
Tek rakibim Mahmut :islik:

Bu temizlenmiş hali. Parlatmaya geçmedim henüz

Abi ellerine sağlık .Kazasız belasız güzel günlerde kullanın .

Abi sana rakip olabildiysem ne mutlu bana parlamamış hali bile yakıyor . :)

Mahmut, araçta aldığımdan beri bu şekilde güneşte ve sokak lambası altında belli olabilen, kılcal çizikler var, Sonax BSD uygulamasına uyguladım da, altı da bu şekilde.  :rofl: , (gerçi BSD yi de kaptırdım da boyacıya). Burada bir arkadaşın Carwax Detailing merkezi var, bunları tamamen gideririz dedi, sence durum nasıl? Hasta kurtulur mu.  :lol:

Abi emin ellerde bunların hepsi gider . Abi tavsiyem arabayı vereceğin yerin daha önceki işlerini incelemen mümkün ise spot test görmek istediğini söyleyip bu testlere göre karar vermen .En önemlisi abi aracını 3-4 saatte bitirecek olana teslim etmemen iyi bir yıkama bile yarım saat sürerken bir uygulama asla 3-4 saate bitmez . 

Bu arada abi senin spot testte baya başarılı . Yalnız iyi bir detaycı elindeki ürünü paylaşsa da hepsini asla kaptırmaz . :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 1000
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #98 : Mayıs 30, 2016, 18:02:06 »
Abi ellerine sağlık .Kazasız belasız güzel günlerde kullanın .

Abi sana rakip olabildiysem ne mutlu bana parlamamış hali bile yakıyor . :)

Abi emin ellerde bunların hepsi gider . Abi tavsiyem arabayı vereceğin yerin daha önceki işlerini incelemen mümkün ise spot test görmek istediğini söyleyip bu testlere göre karar vermen .En önemlisi abi aracını 3-4 saatte bitirecek olana teslim etmemen iyi bir yıkama bile yarım saat sürerken bir uygulama asla 3-4 saate bitmez . 

Bu arada abi senin spot testte baya başarılı . Yalnız iyi bir detaycı elindeki ürünü paylaşsa da hepsini asla kaptırmaz . :)
Mahmutcum, Fethiye'de Carwax adlı bir firma, sabahtan akşama kadar araba kalacak dedi, önce kil yapıcam dedi, ve sorduğum bir takım soruları başarıyla geçti  :lol: . Kullandığı ürünleri sorunca Carwax bir marka bunun kendi ürünleri dedi, kafama takılan bu, uygulaması iyi, hatta uygulamadan sonra ki yıkamayı da ben yapıcam ücretsiz olarak dedi ve fiyat olarak da iyi sayılabilecek bir rakam verdi, kafam takıldı.
Sonax BSD'yi hiç sorma, sevdiğim bir boyacı abime jantı boyatmıştım, Bsd yi gördü golf de denedik çok iyiymiş dedi ve kaptı, bende hatrını kıramadım.  :)
2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #99 : Mayıs 30, 2016, 19:26:38 »
Mahmutcum, Fethiye'de Carwax adlı bir firma, sabahtan akşama kadar araba kalacak dedi, önce kil yapıcam dedi, ve sorduğum bir takım soruları başarıyla geçti  :lol: . Kullandığı ürünleri sorunca Carwax bir marka bunun kendi ürünleri dedi, kafama takılan bu, uygulaması iyi, hatta uygulamadan sonra ki yıkamayı da ben yapıcam ücretsiz olarak dedi ve fiyat olarak da iyi sayılabilecek bir rakam verdi, kafam takıldı.
Sonax BSD'yi hiç sorma, sevdiğim bir boyacı abime jantı boyatmıştım, Bsd yi gördü golf de denedik çok iyiymiş dedi ve kaptı, bende hatrını kıramadım.  :)

Abi carwax yeni duydum bir yorum yapamam . Eğer iyi bir ürünse ve dedikleri gibi yapacaklarsa tercih edilebilir. Benimde kafama takılan carwax ürünleri oldu denemeden birşey demek yanlış olur . Eğer verdikleri fiyat çok uygunsa denenebilir .