Gönderen Konu: Detailing çalışmalarım .  (Okunma sayısı 28379 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 899 kere teşekkür edildi
Ynt: Detailing çalışmalarım .
« Yanıtla #40 : Mayıs 14, 2016, 09:38:29 »
Kardeşim geçen hafta Antalya'da ki servislerden birine 150 bin bakımı için bıraktı. Ağır bakımıyla birlikte birde Corolla'yı komple temizletmek istemiş. Arabayı bugün İstanbul'da gördüğümde şok oldum. Aracın tavanı, tavanda ki tutamaklar, bej renk emniyet(arabanın dışı füme içi bej) Kemer'leri ve yuvaları pislik içinde. Motor kabinine baktığımda ben yine şok. 5 litre sıvı yağ dökmüşler sanki. Devamını sonra yazarım hanım geldi eve gideceğiz

Abi sıfır arabayı badana fırçası ile yıkayıp müşteriye teslim eden zihniyet bunuda yapar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mayıs 14, 2016, 09:38:29 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #41 : Mayıs 19, 2016, 11:19:03 »
Arkadaşlar ekipmanlarımın arasına rupes mark2 lhr15 ide kattım. Bugün audi üzerinde ufak bir deneme yaptım ve sonuçtan çok memnun kaldım.
Ped olarak rupesin sarı pedini aşındırıcı olarak rupesin keramik gloss isminde finish ürününü kullandım. Tek aşamada hareler gitti.

Aşağıda öncesi ve sonrasına ait resimler mevcut.

iPhone cihazımdan tapatalk ile gönderildi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mayıs 19, 2016, 11:24:36 »
Mahmut eline emeğine sağlık abim, arabanın tepesinde kocaman çatlak yapıp paylaşmışsın  :P

Mahmut senden birşey rica etsem, bu kullandığın malzemeleri nereden aldın,kaça aldın bir de bu malzemelerin fotolarını çeksen bizim ağzımıza öyle versen  ::) böyle isim yazıp bizi google da dolaştırtma. :foto: ayrıca bu hareleri makine mi yoksa ellemi hallettin?

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 19, 2016, 11:34:39
Aha  bak gördün mü cahilce soru sormuşum o dediğin rupes mark2 makineymiş  :lol:

Şimdi soru değişti peki bu hareleri başka makinen geçirmedi mi de bunu başarılı buldun?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mayıs 19, 2016, 11:50:58 »
Şimdi soru değişti peki bu hareleri başka makinen geçirmedi mi de bunu başarılı buldun?
başka makina ve pedlerler de hallolur abi de rupes bu alemin mercedes'i. biz toyota'ya mahmut audi'ye hesabı  :D sonuçta herkes işini görüyor :tamam:
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #44 : Mayıs 19, 2016, 12:12:51 »
Mahmut eline emeğine sağlık abim, arabanın tepesinde kocaman çatlak yapıp paylaşmışsın  :P

Mahmut senden birşey rica etsem, bu kullandığın malzemeleri nereden aldın,kaça aldın bir de bu malzemelerin fotolarını çeksen bizim ağzımıza öyle versen  ::) böyle isim yazıp bizi google da dolaştırtma. :foto: ayrıca bu hareleri makine mi yoksa ellemi hallettin?

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 19, 2016, 11:34:39
Aha  bak gördün mü cahilce soru sormuşum o dediğin rupes mark2 makineymiş  :lol:

Abi teşekkürler . Abi arabanın tepesindeki çatlak değil tavan biraz dökülmüş söz bir gün ona da el atacağım . :)

Abi rica ne demek sen emret . Abi rupesi çözmüşsün zaten diğer kullandığım ped ve aşındırıcı da makinenin içinde geldi yine rupes marka . Malzemeleri alabileceğin yerler erdem boya , detailing dükkanı , yamaçlar detailing, boyasii gibi firmalar . Ben normalde detailing dükkanı ve erdem boyadan alışveriş yaparım fakat onlarda bu makine olmadığından makineyi yamaçlar detailingten aldım ve bu firmadan da memnun kaldım .

Uygulama konusunda abi böyle sonucu ben bir tek rupes ile aldım bende birde dewaltın polisajı var o rotary bir makine ve ne yaptırsam ben bu şekilde sonuç alamadım  azda olsa hologram bırakıyor . Fakat şunu da belirtim dewaltta kullandığım pedler befar pedler idi ve hiç hoşuma gitmedi bu hologram sorunu büyük ihtimal pedlerden çünkü rotary ile de bu kadar olmasa da güzel sonuçlar alanlar var . Fakat ben bu işi en iyi şekilde yapmayı istediğim için rupes aldım .Ben bu işi yapmaya başladığımda benim için en önemli unsur müşterinin memnuniyeti olacak bunun için abi rupes almaya karar verdim . Hatta rupesin 2 farklı modeli daha var onları da yerimi açtıktan sonra ekipmanlarımın arasını eklemeyi düşünüyorum .

Fiyat konusunda abi biraz çekiniyorum yazmaya çünkü rupes biraz pahalı makine ben deluxe paket aldım 2125 tl ye geldi .

Resimleri de abi birazdan telefonla çeker atarım .

Abi tekrardan teşekkürler .Yardımcı olabileceğim bir şey varsa memnun olurum. Bundan sonra sizi google da dolaştırmamaya daha özen göstereceğim . :)

başka makina ve pedlerler de hallolur abi de rupes bu alemin mercedes'i. biz toyota'ya mahmut audi'ye hesabı  :D sonuçta herkes işini görüyor :tamam:

Abi toyotalar içinde dewalt var . :D

Şaka bir yana abi dediğin gibi rupes amatör kullanımlar için gereksiz pahalı . Fakat ben bu işte amatör kalmayı düşünmüyorum . Müşteriye her zaman olabilecek en kaliteli hizmeti olabilecek en uygun fiyata sunmayı planlıyorum .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #45 : Mayıs 19, 2016, 12:15:26 »
Allah herkese gönlüne göre hayırlı olanı versin abim, zaten ısırılmış elmayıda hare göstereceğim ayağına gözümüze gözümüze sokmuş  :islik:
Bide yetmemiş iphone dan gönderdim demiş  :rofl:
Ben onu bunu anlamam hep kendine çalışıyor, o tepesindeki yeri boyamadan Mahmuta teşekkür etmeyecem azcık evine çalışsın  :P

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 19, 2016, 12:20:39
Abi teşekkürler . Abi arabanın tepesindeki çatlak değil tavan biraz dökülmüş söz bir gün ona da el atacağım . :)

Abi rica ne demek sen emret .

Bak lafı soktum hemen mesajı almışsın, ben derken sen yazmışsın  :tamam: akıllı adamın hali başka maşallah  :saygi:

Reca ederim emir ne demek  :asikadam: Sağolasın paylaşımların için, Allah hayırlı işler versin her daim  :alkis:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Detailing çalışmalarım .
« Yanıtla #46 : Mayıs 19, 2016, 12:31:11 »
Allah herkese gönlüne göre hayırlı olanı versin abim, zaten ısırılmış elmayıda hare göstereceğim ayağına gözümüze gözümüze sokmuş  :islik:
Bide yetmemiş iphone dan gönderdim demiş  :rofl:
Ben onu bunu anlamam hep kendine çalışıyor, o tepesindeki yeri boyamadan Mahmuta teşekkür etmeyecem azcık evine çalışsın  :P

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 19, 2016, 15:20:39
Bak lafı soktum hemen mesajı almışsın, ben derken sen yazmışsın  :tamam: akıllı adamın hali başka maşallah  :saygi:

Reca ederim emir ne demek  :asikadam: Sağolasın paylaşımların için, Allah hayırlı işler versin her daim  :alkis:
Amin abi

Abi ısırılmış değil çürük çıktı bu. Android almadığıma çok pişmanım.

Tekrardan teşekkürler abi. Makine ve kullandığım ürünlerin resmide aşağıda. Karton kutudakiler makinenin pedleri.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Mayıs 19, 2016, 12:55:16 »

Vay Bee. Arabayı sirkeyle silen. İç kısmını  6ayda bir temizleyen murat abi de detailing kıvılcımları gördüm ya. Anlaşılan avensis modifikasyon işlemleri bitti sıra detailing de MAŞALLAH [emoji23]

Bu arada mahmut kardeş cahiliyetimi mazur  gör.
Bu hare giderme işi = boyayı koruyan verniğin inceltilmesi işlemi değil mi?
Eğer öyleyse hare giderildikten sonra   belirli aralıklarla nano koruma vs ürünler kullanmamız gerekmez mi yoksa vernik güneşten atacak ve 10 yaşındaki Fiat ya da Renault arabaları gibi üst kısmı kel kalacak diye düşünüyorum.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Mayıs 19, 2016, 13:02:41 »
Helal olsun cam gibi olmus  :)
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #49 : Mayıs 19, 2016, 13:04:09 »
Vay Bee. Arabayı sirkeyle silen. İç kısmını  6ayda bir temizleyen murat abi de detailing kıvılcımları gördüm ya. Anlaşılan avensis modifikasyon işlemleri bitti sıra detailing de MAŞALLAH
:rofl: :rofl: tesis vardı da bizmi yapmadık  :asikadam: hem bi kere ben arabayı alır almaz kendi çapımda ilk bu detailing işini yaptım. Autoglym srp aldım ve yaptım. Gerçi birde üstüne bir wax atmak lazımmış ama o kısmı yapmamıştım. Köye gidersem ilk zamanda hemen yapacağım,srp duruyor onu yapıp üstüne turtle wax ptfe li cila yapacağım nasipse. Hare falan giderir demiştim ama gidermedi o srp, zaten elle de bir yere kadar olabiliyor. 2 şey beni soğuttu aslında bir araba yolda parlak parlak duracak ve ite puşta çizmek için kara tahta olacak,ikincisi bu yağmur yağdıktan sonra elalemin arabası kurudu gitti benimkisi boncuk boncuk kaldı ve ne kadar toz toprak varsa boncuklara yapıştı sonrada kuruyunca leş gibi benek benek oldu. :rofl:  :rofl:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
Detailing çalışmalarım .
« Yanıtla #50 : Mayıs 19, 2016, 13:13:01 »
Vay Bee. Arabayı sirkeyle silen. İç kısmını  6ayda bir temizleyen murat abi de detailing kıvılcımları gördüm ya. Anlaşılan avensis modifikasyon işlemleri bitti sıra detailing de MAŞALLAH [emoji23]

Bu arada mahmut kardeş cahiliyetimi mazur  gör.
Bu hare giderme işi = boyayı koruyan verniğin inceltilmesi işlemi değil mi?
Eğer öyleyse hare giderildikten sonra   belirli aralıklarla nano koruma vs ürünler kullanmamız gerekmez mi yoksa vernik güneşten atacak ve 10 yaşındaki Fiat ya da Renault arabaları gibi üst kısmı kel kalacak diye düşünüyorum.
Abi estağfurullah.
Hare  giderici çok hafif aşındırıcıdır.  Hare giderici kullandıktan sonra boya koruma kullanılmalı. Fakat boya koruma kullanılmaması boyanın kel kalacağı anlamına gelmez. Tabi burada boyadan ne kadar aldığınızda önemli 80 mikronun altındaki boyaya aşındırıcı kullanmamak gerekir.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 19, 2016, 13:52:30
Helal olsun cam gibi olmus  :)

Teşekkürler abi .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '14
  • 5 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Mayıs 19, 2016, 15:01:12 »
Mahmut hocam ben c2v3 ten snra boya koruma adina uzerine yapmam gereken bisey var mi bu yeterlimi yoksa birde bu c2 gunesin yakici etkisinden de koruyomu ayriyetten urun mu lazim üstad
Saygilarr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Mayıs 19, 2016, 15:08:14 »
C2v3 den sonra arada sirada 2 3 yikamada bir bsd atabilirsiniz.Ama sampuan cok önemli.kötü hir sampuanla c2v3 2 ay bile zor dayanir

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #53 : Mayıs 19, 2016, 15:19:46 »
Mahmut hocam ben c2v3 ten snra boya koruma adina uzerine yapmam gereken bisey var mi bu yeterlimi yoksa birde bu c2 gunesin yakici etkisinden de koruyomu ayriyetten urun mu lazim üstad
Saygilarr
Oğuz bey c2v3 sonrası koruma amaçlı birşey yapmanıza gerek yok sadece parlaklığı ve su iticiliği korumak isterseniz Tuncay abinin dediği gibi arada sonax bsd uygulamanız yeterli. C2v3 güneşin uv ışınlarından aracı korur diye biliyorum.

Ürün her zaman lazım. :) O kadar ürün var elimde c2v3 yok. Birdahaki siparişte mutlaka sepete eklicem.

Saygılar benden.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Mayıs 20, 2016, 01:27:26 »
hocam bsd var duruyo zaten yapcam onuda ne bıleyım boya koruma dıyorum bente boyayı neyden koruyorum onu bılemedım ben c2v3 le:D acaba güneş yanığı falan oluyo ya araçlar ondan mı koruyorum ? bide hocam c2v3 boya koruma konusunda amatörsem eğer iyi bi ürün ama bunnu katman olarak mesela arabanın uzerınde daha kalın bi tabaka oluşturucak bi boya koruma var mı yani bana c2v3 yerıne bunu ypsan daha ıyı korursun dıyebıleceğiniz birşey

cevaplar ıcın saolun hocam

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 20, 2016, 01:29:40
bu arada hocam ben dalinle yıkıyorum aracımı hep bana bi şampuan önerin boya korumamla uyumlu korucak sıze zahmet kalite bişey olsun:)

mahmut hocamdan şikayetciyim ben ya modaratöre şikayet edicem her seferınde:)

bitanesin mahmut hocam...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
« Yanıtla #55 : Mayıs 20, 2016, 12:14:43 »
hocam bsd var duruyo zaten yapcam onuda ne bıleyım boya koruma dıyorum bente boyayı neyden koruyorum onu bılemedım ben c2v3 le:D acaba güneş yanığı falan oluyo ya araçlar ondan mı koruyorum ? bide hocam c2v3 boya koruma konusunda amatörsem eğer iyi bi ürün ama bunnu katman olarak mesela arabanın uzerınde daha kalın bi tabaka oluşturucak bi boya koruma var mı yani bana c2v3 yerıne bunu ypsan daha ıyı korursun dıyebıleceğiniz birşey

cevaplar ıcın saolun hocam

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 20, 2016, 01:29:40
bu arada hocam ben dalinle yıkıyorum aracımı hep bana bi şampuan önerin boya korumamla uyumlu korucak sıze zahmet kalite bişey olsun:)

mahmut hocamdan şikayetciyim ben ya modaratöre şikayet edicem her seferınde:)

bitanesin mahmut hocam...

Oğuz bey öncelikle teşekkürler.

Boya koruma boyayı güneşin uv ışınları , asit yağmurları , kuş pisliği gibi etmenlerden korur. Tabi siz kuş pislediğinde nasıl olsa boya koruma var deyip pisliği temizlemez iseniz boyanız yine yanabilir koruma bu gibi durumlarda size zaman kazandırır.  Atıyorum kuş pisliği boyanızı 1 günde yakacaksa boya koruma olduğunda bu süre 3 güne çıkıyor. Bu süre boya korumanın ve uygulama yapanın işçilik kalitesine göre değişir. Seramik kaplamalar bunlarla kalmayıp boyayı harelenmeye ve çizik oluşumuna karşı daha dirençli yapar.

Şampuan olarak ben sonaxın turuncu şampuanını kullanıyorum ve tavsiye ederim. Son siparişimle birde sonax kırmızı aldım ama daha denemedim kırmızının boya korumaya daha az zarar verdiği söyleniyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Mayıs 20, 2016, 15:13:35 »
Anladım hocam.
Hocam arac sampuanlarıda asındırıyo o zaman boya korumayı zamanla onu anladım okuduklarımdan mecburen temızledıkce bır mıktar asındırıyo. Hocam koruma konusunda c2v3 ten daha ıyı korur dedgnız ve benım uygulaya bılecegım urun varmıdır onerebılecegınız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 65000
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Mayıs 20, 2016, 15:18:40 »
Anladım hocam.
Hocam arac sampuanlarıda asındırıyo o zaman boya korumayı zamanla onu anladım okuduklarımdan mecburen temızledıkce bır mıktar asındırıyo. Hocam koruma konusunda c2v3 ten daha ıyı korur dedgnız ve benım uygulaya bılecegım urun varmıdır onerebılecegınız?

Soft 99 Fusso Coat.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Mayıs 20, 2016, 15:34:57 »
Yunus bey odamı aynı sekılde uygulanıyo

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 20, 2016, 15:35:28

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 65000
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Mayıs 20, 2016, 16:41:27 »

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 20, 2016, 15:35:28

Bahsettiğim wax katı wax'tır.

Araca sürülüp kuruması beklenir.Kuruyunca silinir.
VW Golf 1.6 TDI & DSG