Gönderen Konu: T27 2011 model 1.6 avensis debriyaj seti değişimi hakkında  (Okunma sayısı 11490 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
arkadaşlar herkese merhaba,
2011 model avensis sahibiyim,aracımın debriyaj setinin değişmesi gerekiyor,aisin marka taktırmayı düşünüyorum,ancak bazı forumlarda aisin Kt 100 serisinin bir kısmında sıkıntı olduğu söyleniyor, ben istanbuldayım burada aksarayda parçacılarda fiyat için aradığımda KT 100 kullanıldığını söyledi. hangi serisi bilmiyorum.aisisnin kendi sitesinde CKT -670 R oldugu yazıyor,şimdi neye göre almak lazım,bu en son yazdığım zaten hiçbiryerde yok, yetkili servis bosh marka taktığını söylüyor,kutudan ne çıkar bilinmez tabi, sizin bir tavsiyeniz varmı,ne almalıyım nerden almalıyım ,yardımcı olursanız memnun olurum.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 2011 model 1.6 avensis debriyaj seti değişimi hakkında
« Yanıtla #1 : Ocak 15, 2016, 17:17:19 »
Forumdan ufuk sönmez ile irtibat kurun nette tem oto diye aratın. Forumumuzn tedarikcisidir kendisi
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #2 : Ocak 15, 2016, 17:25:18 »
teşekkür ederim kendisine konuyu ilettim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2016, 18:42:51 »
Talatın söylediği gibi bu konuda ufuk sönmeze güvenebilirsiniz.Servis işindede size yardımcı olacaktır. ;)
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 38000
  • 22 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 23, 2017, 14:43:55 »
Arkadaşlar merhaba konu çoktandır ivdelenmemiş. Yakın zamanda debriyaj değiştiren arkadaşlar varsa malzeme+işçilik ücreti, hangi marka kullanılmış, bulunabilirlik ve son olarak da memnuniyet konularında açıklama yapabilir mi? Teşekkürler
Avensis T27 Elegant Ekstra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #5 : Mayıs 23, 2017, 15:15:35 »
hazır konu uyanmışken bana da lazım olabilir :)
Hayal Gücü Bilgiden Önemlidir !

Albert Einstein

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 65000
  • 3 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 24, 2017, 10:36:59 »
Sanırım t27 kullanan herkeste ufaktan debriyaj problemi var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 75000
  • 550 kere teşekkür etti
  • 137 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 24, 2017, 23:58:57 »
Sanırım t27 kullanan herkeste ufaktan debriyaj problemi var.
problem değil de KM'ler kemale erdi bundan mütevellit : )
2005 Corolla 1,6 sol ---- 2011 Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Mayıs 29, 2017, 14:59:12 »
Arkadaşlar herkesin fikir sahibi olması için değişim yapanlar konu üzerinden marka bilgisi ve memnuniyeti paylaşabilir mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 550 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mayıs 29, 2017, 19:33:06 »
ben değişim yapmadım ama fizibilite yaptım gittiğim bütün ustalar AİSİN marka takarız diyorlar 1-2 japon yedek parçacı ya gittim 350 tl ye debriyaj seti satıyorlar aracın şanzıman numarasına göre rulman hidrolikte çıkabiliyor 150-200 tl arası da o değişiyor bende çok kararsızım değiştirsem memnun kalır mıyım ? serviste gidim dedim gözü kapatıp gittim 2300-2500 arası fiyat verdiler öyle hasbelkader kullanıyorum bakalım umarım yolda bırakmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Mayıs 30, 2017, 09:03:58 »
Ben de bu hafta sonu bir araştırma yapacağım geçen hafta sonu başladım ama ruhsatım yanımda yoktu parça için sanayideki kendi ustam işçilik 300 TL ye hallederiz dedi. Hafta sonu marka ve fiyatla ilgili bilgileri yazarım. Yedek parça aldığım yer  uzun yıllardır alışveriş yaptığım bir esnaf.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 30, 2017, 09:31:03 »
Ben de bu hafta sonu bir araştırma yapacağım geçen hafta sonu başladım ama ruhsatım yanımda yoktu parça için sanayideki kendi ustam işçilik 300 TL ye hallederiz dedi. Hafta sonu marka ve fiyatla ilgili bilgileri yazarım. Yedek parça aldığım yer  uzun yıllardır alışveriş yaptığım bir esnaf.
Bayram bey profilinizdeki araç ilgili ise 38.000.km.de böyle bir masrafı çıkartmak bana garip geldi,sürüş sitilinizi sorgulayın derim.selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 30, 2017, 09:41:11 »
Aisin marka İsrail üretimi bir seride yanlış hatırlamıyor isem bir hata vardı hata şu debriyaj değişimi sonrası vites geçişleri daha rahat olması gerekirken . Daha dişli veya zor geçer hale geliyor .Baskı yayları ile alakalı bir sorun vardı diye biliyorum . Ae101 kasada başıma geldi 2 kez söktürdüm ama aracı sattıktan sonra öğrendim sıkıntıyı . Gene japon malı Daikin marka baskı balata var  hatta aisinden o dönem daha pahalıydı orijinalinden aisin marka çıkıyor diye ısrarla onu taktık . Valeo marka çıkıyor bazı Toyota lar da ondada ısınınca kaçırma silkeleme gibi sorunlar oluyor diye biliyorum ama hangi serisinde bu durum var tam emin değilim Ufuk Sönmez bey bu işin piri o net bilgi verecektir . 
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Mayıs 30, 2017, 09:48:23 »
Muhittin Bey Merhaba Aracı Ankara'dan 20.000 km de aldım. İstanbul trafiğinde kullanıyoruz araç akıllı motor olduğundan ilk kalkışta gaz düz motorlardaki gibi pedala bastığınızda güçlü bir şekilde tekerlere gitmiyor araçta 1,5 ton rampa ve dur kalklarda debriyajı çok kullanıyoruz araç şu anda 39.000 km oldu ve bir müddet daha gider ama yaz geliyor ve İstanbul dışına çıkılabilir bu arada arıza vermemesi için değiştirmek istiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 550 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Mayıs 30, 2017, 13:57:46 »

edindiğiniz bilgileri burada paylaşırsanız çok seviniriz  :)

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 30, 2017, 14:00:29
Muhittin Bey Merhaba Aracı Ankara'dan 20.000 km de aldım. İstanbul trafiğinde kullanıyoruz araç akıllı motor olduğundan ilk kalkışta gaz düz motorlardaki gibi pedala bastığınızda güçlü bir şekilde tekerlere gitmiyor araçta 1,5 ton rampa ve dur kalklarda debriyajı çok kullanıyoruz araç şu anda 39.000 km oldu ve bir müddet daha gider ama yaz geliyor ve İstanbul dışına çıkılabilir bu arada arıza vermemesi için değiştirmek istiyorum.

size tavsiyem yokuşlarda el freni ile kalkın (kendisi zaten otomatik bırakıyor) ,yokuş eğer çok dikse bu eyleme ek anti patinajı da kapatırsanız daha rahat bir kalkış gerçekleştirirsiniz

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 30, 2017, 14:02:22
Aisin marka İsrail üretimi bir seride yanlış hatırlamıyor isem bir hata vardı hata şu debriyaj değişimi sonrası vites geçişleri daha rahat olması gerekirken . Daha dişli veya zor geçer hale geliyor .Baskı yayları ile alakalı bir sorun vardı diye biliyorum . Ae101 kasada başıma geldi 2 kez söktürdüm ama aracı sattıktan sonra öğrendim sıkıntıyı . Gene japon malı Daikin marka baskı balata var  hatta aisinden o dönem daha pahalıydı orijinalinden aisin marka çıkıyor diye ısrarla onu taktık . Valeo marka çıkıyor bazı Toyota lar da ondada ısınınca kaçırma silkeleme gibi sorunlar oluyor diye biliyorum ama hangi serisinde bu durum var tam emin değilim Ufuk Sönmez bey bu işin piri o net bilgi verecektir .

benim bildiğim de bizim araçlar(t27) valeo var ama servis dışında piyasa da bulmak imkansız (en azından ben bulamadım) bizim araçta silkeleme yapıyor : )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Mayıs 30, 2017, 19:41:31 »
Bencede bu debriyajı erken götüren debriyaj pedalının aşırı yüksek olması sanki.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 550 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Mayıs 30, 2017, 20:34:22 »
Bencede bu debriyajı erken götüren debriyaj pedalının aşırı yüksek olması sanki.
Selamlar

bu bizim araçlarda kronik bir durum mu ? ufak bir kaza sonucu clio kullanıyorum bir süredir pedaldan ayağı kaldırır kaldırmaz hemen fırlıyor alışmışım bizim avensise 1.2 clioyuyu zaptedemiyorum:d ..ben bizim araçta ki durumu km'den kaynaklı sanıyordum km'si düşük avensislerde mi yukarıda kavrıyor ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mayıs 30, 2017, 21:59:03 »
Maalesef T27 de debriyaj yüksekte kavrıyor ve ayar yapılmıyor bana servisten denilen Debriyaj balatanız bittikçe daha aşağılarda kavrayacak  denildi ne kadar doğru bilgidir bilemiyorum.
Ayrıca bir servis teknisyeni pedal ayarı ile daha aşağıda kavrayacağını  söylemesine karşın benim araca bakan teknisyen arkadaşım bunun olabileceğini ama hiç sağlıklı bir şey olmadığından bahsetti.
Konu ile bilgisi olan arkadaşlar var ve bilgi paylaşımı yaparlarsa çok sevinirim.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 44000
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mayıs 31, 2017, 02:37:05 »
Aynen  öyle benim aracım daha 45 binde bendede yukarıda kavuruyor fakat hiç bir sıkıntım yok maşallah çok iyi debriyajım yukarıda kavuruyor sadece oda orijinali öyle zaten aracın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 22 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Mayıs 31, 2017, 08:38:59 »
Araçta debriyaj kendini otomatik ayarlıyor mu bilmiyorum ama, aşağıda kavraması için yapılan debriyaj ayarı pek iyi bir sonuç vermiyor aksine daha kötü oluyor, yaptırdım ve aşağıda kavrıyor ancak kavrama yerine kadar debriyaj hissiz boşta gibi ve daha kötü bir kullanım oluyor. Yukarıda kavramasının bence bir kötü sonucu da debriyajın ne zaman biteceğini bilememiz. Genelde söylenilen (doğru olup olmadığı tartışılabilir) geri vitese takılmadan geçiyorsa debriyaj iyi ama arada sırada takılıyorsa baktırılması gerekiyor.