Gönderen Konu: T27 2011 model 1.6 avensis debriyaj seti değişimi hakkında  (Okunma sayısı 11414 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1360 kere teşekkür etti
  • 884 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 2011 model 1.6 avensis debriyaj seti değişimi hakkında
« Yanıtla #40 : Aralık 02, 2019, 00:05:18 »
Toyota da debriyaj yukarıda kavrıyor gayet normal.
Kalkışlarda titreme vs yapmıyorsa sorun yoktur.Zaten 64k da aracın debriyajına pek bir şey olmaz diye düşünüyorum.( daha öncesinde araç acemi kullanıcı tarafından kullanılmadı ise )
Sadece V-POWER - Anti LPG

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Aralık 02, 2019, 00:05:18 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Aralık 02, 2019, 04:33:59 »
Arkadaşlar son durum nedir. Güncel 2013 Avensis 1.6 baskı balata set değişim fiyatı nedir. Aracım 64 binde öncesinde baskı balata değişti mi bilmiyorum. Ama çok Yukarda kavrıyor.

Tüm mesajları okudum baskı bakatanın bittiğini nasıl anlarız var mı bir yöntemi?
Baskı balatanın bittiğini yeterli tecrübeniz yoksa anlamanız mümkün değil en basit anlamın yolu devir saatiyle hız kadranı eşit hareket etmiyorsa yani araç bağırıyor ama gitmiyorsa balata bitmiş demektir üst msj'da ümit beyşn dediği gibi 64 binde Toyota balatasına kolay kolay bişey olmaz (eğer çok acemi biri kullanmadıysa) kalkışta ki titremeyle alakalı olarak ön motor kulağına baktırınız.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Aralık 18, 2019, 18:46:30 »
Arkadaş 2010 avensisimin baskı balatası zayıf gorunuyo biliyorsunuz genelde aisin mark öneriyi ustalar diğer markaları mesela Luk Mapa bosh   gb markaları taktırıp tecrübe adinen arkadaşlar larin tecrübelerini paylaşmalarni rica ediyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Aralık 19, 2019, 00:57:05 »
Aisın dışındaki markalar aracınız ve sizin için hayal kırıklığından öteye gitmez @Ufuk Sönmez (16363) hocamız daha iyi tavsiyede bulunacaktır tavsiyesine uymanızı öneririm çünkü piyasada o kadar vicdansız türediki aracınıza uyumlu olarak ea101 balatası bile verebilirler set halinde değişim yapmanız gerekmektedir orjinal ürünler fiyat olarak biraz pahalı olabilir ama tek seferde yapılan işçilik ve orjinal ekipmanlar herzaman en kârlısıdır,benim marka tavsiyem ilk sırada daikın sonrasında aisın olur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.