Gönderen Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!  (Okunma sayısı 130347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
Ynt: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!
« Yanıtla #40 : Mayıs 10, 2016, 11:09:11 »
Abi adam binecem diye bakım yaptırmış.  Hele bu bakım yetkilide yapılmışsa tadından yenmez. Yapılacak bütün masrafları yaptırmış. İlana baktım zaten kazanın resmi mevcut basit bir sürtme. Motoru sağlamsa değerlendirmekte fayda var.
Bu mesajı yazdığın saatlerde adamı aradım. Meşgule attı beni. Sonra mesaj attım araba için aradığımı. Mesaj geldiğinde çok üzüldüm çünkü arabayı saat iki gibi satmış :( Bulduğum en tertemiz arabaydı. Serviste danışman 2010 modelini kıllanıyormuş. Mis gibi araba, ekspertize sok temizse araba hiç kaçırma dedi ama kaçırdım arabayı. Bunda da vardır bir hayır diyerek önümüzde ki arabalara bakıyoruz artık
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mayıs 10, 2016, 11:22:54 »
Yeri değil belki ama dizel arabaların benzinlilere göre sürekli bakım amasraflarından dem vuruluyor. Benzin li motor ile dizwl motor basit mantık fazla parçası dpf ve turbo. Senelerce dizel araba kullandım çevremde de kullananlar var benzinli araca göre serviste şu nedenle fazla para aldılar diyenini duymadım. Sorunsuz bir motora sahip bir arabada bakımdan bakıma filitreleri değiştirip yolunuza devam edersiniz. Dizel diye fazladan para almazlar. Benim mantığım eğer dizel ile benzinli araba arasında ucuk fiyat farkı yoksa dizelğni aşılırım. Lpg ye göre kafam rahat olur. Şuan zaten kaliteli lpg kiti ve ruhsata işletilmesi servislerde 2500 - 3000 tl arası. Dışarda montajı daha ucuz ama bir arızada servise gittiğinizde kim sıkıntı çıkarmazlar desede bu araba lpg li sorun lpg kitinden kaynaklı diyerek kapıyı gösterebilirler. Ayrıca son zamanlarda avm girişlerindede artık arabanın altına ayna ile bakmaya başladılar bu sorunda cabası.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Mayıs 10, 2016, 11:28:03 »
Bu mesajı yazdığın saatlerde adamı aradım. Meşgule attı beni. Sonra mesaj attım araba için aradığımı. Mesaj geldiğinde çok üzüldüm çünkü arabayı saat iki gibi satmış :( Bulduğum en tertemiz arabaydı. Serviste danışman 2010 modelini kıllanıyormuş. Mis gibi araba, ekspertize sok temizse araba hiç kaçırma dedi ama kaçırdım arabayı. Bunda da vardır bir hayır diyerek önümüzde ki arabalara bakıyoruz artık
Abi neden bu gençlere kimse kulak vermiyor. Kaçar mı tabi kaçmaz. Adam ilk sahibi binecem diye tüm masrafı yapmış. Kim olsa kaçırmaz dı. Çoğu araç sahibi arabasının 2 -3 sahibi  yağ değişi mi harici ne değiştiğinden haberi yok. Soruyorsun 5 yıl olmuş triger değiştimi dünyadan haberi yok.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mayıs 10, 2016, 11:54:22 »
Değerli yorumlar için teşekkürler,
 Aracım 2008 model volvo c30 spor bir araç o yüzden çok konforlu ve sessiz sayılmaz ancak sürüş keyfi açısından arayacağıma eminim..

bazı sıkıntılardan bahsedilmiş premium sınıfta olmadığı sürece bu sıkıntılar pekçok markanın c sınıfında mevcut maalesef..
örneğin, octavia da ciddi bir rüzgar sesi mevcut ve 120den sonra aracın arkası kayıyor, esp topluyor. DSG? uzun seneler hizmet edermi?
Buarada E sınıfı mercedesler bile kütüphane sayılmaz,

Corolla ile kısa bir test sürüşü yaptım özellikle çukur ve tırtıklı yollardan geçtim, beklediğimden iyi geldi.. honda civicten daha iyi geldi..Ufak tıkırtılar ve sesler çok sorun değil..

Tüm bunlarıda düşününce şanzımann ve motor sorunsuzluğu ile Corolla'yı ön saflara taşıdım, eksikleri mutlaka vardır, sadece bunların derecesi ve kabul edilebilir düzeyi önemli olmalı.. C sınıfındaki çoğu aracı inceledim, eledim dizel düşünmememin en büyük sebebi ciddi bakım ihtiyacı oluyor, dpf derdi vs uğraşmak istemiyorum.. avensis baktım ancak otomatik bulamadım, belki accord düşünülebilir, D sınıfı bakım masrafı ve daha eski olacağından sıkıntısı çok olabilir, bilemiyorum biraz araştırayım :)

Avensis 1.8-2.0 2009 sonrası modellerde cvt şanzımanlı otomatik vites bulabilirsiniz.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mayıs 10, 2016, 14:33:28 »
Teşekkür ederim arakadaşar. Picasso'lar gördüğüm kadarıyla son derece ferah arabalar. Tek kötü yanı kullanıcıları çok km yol yapmışlar hep.
Yarın Avcılar Citroen Avcar ile bir görüşeyim ne diyecekler acaba?
Arkadasta var, bir kac senedir kullaniyor, bir problem duymadim. Cocuklar icin cok rahat bir arac. Arkadan in koltuga bile rahat geciliyor. On cam cok ferah. Hgs' yi ise kesinlikle noktali yere yapistirmak gerekli. Soyledigimde, baskalari aklini celmis, cok problem yasamisti. Sonra noktali bolgeye takinca duzeldi.

Bu arada arac buyuk baya park vs icin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #45 : Mayıs 10, 2016, 15:26:50 »
arkadaşlar hepinize merhaba,daha evvelden yaris ve auris hakkında türlü sorular sormuştum auris almak nasip oldu =) 1.6 active multidrivee s cvt aldık.ilk toyotam ve ilk otomatik deneyimim olucak,size nelere dikkat etmem ve nasıl kullanmam gerektiğini sorucam.bikaç kez deneme sürüşü yaptım ama kullanan arkdaslardan deneyimlerini paylaşmalarını istiyorum.saygılar,hayırlı günler.

yardımcı olabilecek auris kullanıcısı arkadas varmıdır acaba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110524
  • Model Yılı: '06
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Mayıs 10, 2016, 15:30:51 »
dizel bir araç alacak olsanız maksimum kaç km de olmasına dikkat ederdiniz. ( marka ayrımı yapmadan - toyota hariç :)   )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Mayıs 10, 2016, 15:40:36 »
Nasip bu işler
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Mayıs 10, 2016, 15:40:45 »
dizel bir araç alacak olsanız maksimum kaç km de olmasına dikkat ederdiniz. ( marka ayrımı yapmadan - toyota hariç :)   )
Ben takıntılıyım max. 1 yaşını geçmemiş yada garantisi devam ediyor olacak. Km olarakta max  2. Bakımı yapılmış olsa kafidir. ( 35000 km)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 216 kere teşekkür etti
  • 270 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Mayıs 10, 2016, 16:36:43 »

Marka ayırımı yaparım özellikle belirteyim. İmkanım olursa; 150.000 km aşmamış ve ağır bakımları yapılmış olması tercihimdir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Mayıs 10, 2016, 16:54:47 »

Bakımlı olsun, bilinçli kullanılmış olsun isterse 1 milyon km olsun. [emoji4]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Mayıs 10, 2016, 17:13:23 »
Abi neden bu gençlere kimse kulak vermiyor. Kaçar mı tabi kaçmaz. Adam ilk sahibi binecem diye tüm masrafı yapmış. Kim olsa kaçırmaz dı. Çoğu araç sahibi arabasının 2 -3 sahibi  yağ değişi mi harici ne değiştiğinden haberi yok. Soruyorsun 5 yıl olmuş triger değiştimi dünyadan haberi yok
O gencin dediğine uydum da iş işten geçmiş. Bir de 2007 modele kız vermiyorlar. Pardon kredi vermiyorlar. Bir tane 2008 var 170 binde. Değişen parça var mı dediğim de akü ve maf sensörü gibi bir parçadan bahsetti. İşte aradığım araba bu!!! 170 bin ona çok fazlayken sitede ki en düşük km'de ki araçlardan biri. 38,5 yazmış ben de 35'e kadar limitimin olduğunu söyledim. Site üzerinden telefonumu mesaj aracağımı olursa eğer benimle irtibata geçmesini rica ettim. Kısmet bakalım :)

Cocuklar icin cok rahat bir arac.
Bu arada arac buyuk baya park vs icin.
Abi zaten bende Can Ensar ve annesini düşündüğüm için Picasso'ya karar verdim. Verso ve C-Max hem fiyat hem de donanım/kullanışlılık anlamında beni tatmin etmedi. Ford fazla yakıyor bildiğiniz gibi. Bana sağlamlık konfor ve az yakıt tüketmesi lazım. Onların hepsi de Picasso'da birleşiyor.
Kısmet bakalım artık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #52 : Mayıs 10, 2016, 17:39:25 »
O gencin dediğine uydum da iş işten geçmiş. Bir de 2007 modele kız vermiyorlar. Pardon kredi vermiyorlar. Bir tane 2008 var 170 binde. Değişen parça var mı dediğim de akü ve maf sensörü gibi bir parçadan bahsetti. İşte aradığım araba bu!!! 170 bin ona çok fazlayken sitede ki en düşük km'de ki araçlardan biri. 38,5 yazmış ben de 35'e kadar limitimin olduğunu söyledim. Site üzerinden telefonumu mesaj aracağımı olursa eğer benimle irtibata geçmesini rica ettim. Kısmet bakalım :)
Abi zaten bende Can Ensar ve annesini düşündüğüm için Picasso'ya karar verdim. Verso ve C-Max hem fiyat hem de donanım/kullanışlılık anlamında beni tatmin etmedi. Ford fazla yakıyor bildiğiniz gibi. Bana sağlamlık konfor ve az yakıt tüketmesi lazım. Onların hepsi de Picasso'da birleşiyor.
Kısmet bakalım artık
Abii aracın 2008 olduğundan eminmisin. Söylediğin kriterde araba çıkmıyor. Söylediğin fiyata var ama oda 2014 model 1.2 benzinli 71000 km rede.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3226 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Mayıs 10, 2016, 17:47:26 »

yardımcı olabilecek auris kullanıcısı arkadas varmıdır acaba.
Siz de tecrubelerinizi paylasabilirsiniz.

Fatih, once kimin kullandigina bakmak iyi olur. Bakimli, temiz kullanilmis arac her zaman iyidir, yas ve km den bagimsiz olarak. Iyi kullanilmamis, bakimsiz arac az km ya da yasta da olsa soru isareti. Aracin eskidigi icin cikaracagi masraf ve onu bertaraf etmesi, hor kullanilandan cok daha makuldur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Mayıs 10, 2016, 20:15:29 »
Abii aracın 2008 olduğundan eminmisin. Söylediğin kriterde araba çıkmıyor. Söylediğin fiyata var ama oda 2014 model 1.2 benzinli 71000 km rede.

Araç bu Mehmet

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-c4-picasso-170.000-km-cam-tavan-7-koltuk-297213805/detay

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Mayıs 10, 2016, 20:30:12 »
Araç bu Mehmet

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-sahibinden-c4-picasso-170.000-km-cam-tavan-7-koltuk-297213805/detay

Abi araç muhtemel subaydan. Arabanın resiminin çekildiği yer 4. Levent Harb Akademisinin dibindeki migros. Bence arayıp arabaya bakmaya gidip araç başında 35 verirsen bu iş olur gibi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Mayıs 10, 2016, 22:05:47 »
Abi araç muhtemel subaydan. Arabanın resiminin çekildiği yer 4. Levent Harb Akademisinin dibindeki migros. Bence arayıp arabaya bakmaya gidip araç başında 35 verirsen bu iş olur gibi.
Evet aracın sahibi asker. Ast mı subay mı net bilmiyorum. Dediğin gibi araç başında razı olabilir. Kaçırdığım Picasso ve bu 35 bin civarı olanlar içinde diyebilirim ki en temizleri. Az önce Web sitelerini incelediğimde TEB Cetelem 2008 model için sadece 12 ay taksit yapıyormuş :( >:( >:(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Mayıs 11, 2016, 00:53:04 »
e160'ı detaylı incelemessemde değer gibi düşünüyorum c sınıfı ve beklenti çok olmamalı bu arada advence donanımda bluetooth bağlantısı mevcut diye biliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Mayıs 11, 2016, 06:42:01 »
Avensis 1.8-2.0 2009 sonrası modellerde cvt şanzımanlı otomatik vites bulabilirsiniz.

Mutlu bey seçenek çok az çıkıyor, sebebi

2011 executive accordlar mevcut
Toyota Corolla 1.6 Advance Multidrive S (2016)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Mayıs 11, 2016, 13:57:22 »
Mutlu bey seçenek çok az çıkıyor, sebebi

2011 executive accordlar mevcut

Avensis altında yarı otomatik-otomatik seçerek 2009 yılından sonra derseniz az çıkmaz seçenek. milletimiz bilmediğinden yarı otomatik otomatik kafasına göre işaretliyor.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.