Gönderen Konu: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!  (Okunma sayısı 130351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Ynt: Otomobil Tavsiyesi İsteyenler Buraya!
« Yanıtla #20 : Mayıs 06, 2016, 15:38:40 »

abi aslında kayın pederim için bakıyorum bu araca, kendi aracından memnun ancak kliması yok, şimdilik satmaya niyeti yok ben biraz işgüzarlık yaptım yazdım fiyatı satılırsa satılsın diye :) Ama avensisin lpgye uyumsuzluk konusu can sıkıcı keşke uyumlu olsa.

Kayın pederin aracıda bu

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-sahibinden-hastasina-nadide-bir-arac-1.7-td-dizel-hb-vectra-297819149/detay/
Tahmin etmiştim  :) A kasa Vectra bu en tutulan kasalardan. Avensis lpg uyumsuzluğu gerçekten kötü oda enjektör yapısından kaynaklı tek nokta takanlarda varda oda ciddi masraf açıyormuş.Bu kasa Van tarafında çok

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2017 Hyundai i30
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '17
  • 46 kere teşekkür etti
  • 139 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 06, 2016, 16:22:09 »
Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir konu var. 2002 öncesi avensislere lpg uygulaması yapılabiliyor mu? Ve bu 98-00 modellerini tavsiye eder misiniz? 20 binliraya temiz lpgli avensis bulabilir miyiz?

20bin civarında bir araba almak istersek ne tavsiye edersiniz(bagaj hacmi büyük olması tercih sebebi ancak Station Wagon ve ticarı doblo tarzı araç düşünülmüyor.)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-2001-yeni-kasa-avensis-297522917/detay
nadir de olsa 1.8 motor avensis denk gelebilir
ilanları takip etmenizde fayda var.
1.8ler lpg uyumlu
1- [97 Volvo 850 168 HP] 2- [98 Volvo S70 168 HP] 3- [01 Nissan Maxima 3.0 V6 222 HP]
4- [00 Toyota Corolla 1.3 90 PS] 5- [01 Toyota Avensis 2.0 D4 150 PS] 6- [11 Toyota Avensis 2.0 Premium MDS / Lovato OBD]
7- [17 Hyundai i30 1.6D DCT 136 HP]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mayıs 08, 2016, 23:14:46 »
Herkese selamlar
Arkadaşlar Citroen C4 Picasso hakkında bilgi sahibi olan var mıdır?
Verso'lara baktım Picasso'ya göre bomboş olan araçlara epey bir para istiyorlar. C4 Picasso'nun dizel ve otomatik seçeneği de var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-yenisi-alindi-eskisi-satilik-298497151/detay?favorite=true
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mayıs 08, 2016, 23:24:12 »
Herkese selamlar
Verso'lara baktım Picasso'ya göre bomboş olan araçlara epey bir para istiyorlar. C4 Picasso'nun dizel ve otomatik seçeneği de var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-citroen-yenisi-alindi-eskisi-satilik-298497151/detay?favorite=true
Abi eğer tanıdığın Citroen ustası varsa ona danışarak  alıp kullanılabilirsin. Benim hiçbir markaya karşı ön yarğım yok mesela. Sırf ambleme para veren arkadaşlar var. İhtiyacına göre alıp kullanabilirsin.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mayıs 09, 2016, 00:13:32 »
Herkese selamlar

Düşuk kilometreli ve temiz olanını bulmak zor. Bir de robotize şanzımanlı olduğundan vites değiştirirken sarsıntı yapabilir. Onun dışında oldukça iyi bir araç diye biliyorum, içeriden cam fanus gibi. [emoji4]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Mayıs 09, 2016, 00:30:23 »
Abi eğer tanıdığın Citroen ustası varsa ona danışarak  alıp kullanılabilirsin. Benim hiçbir markaya karşı ön yarğım yok mesela. Sırf ambleme para veren arkadaşlar var. İhtiyacına göre alıp kullanabilirsin

Düşuk kilometreli ve temiz olanını bulmak zor. Bir de robotize şanzımanlı olduğundan vites değiştirirken sarsıntı yapabilir. Onun dışında oldukça iyi bir araç diye biliyorum, içeriden cam fanus gibi. [emoji4] 

Teşekkür ederim arakadaşar. Picasso'lar gördüğüm kadarıyla son derece ferah arabalar. Tek kötü yanı kullanıcıları çok km yol yapmışlar hep.
Yarın Avcılar Citroen Avcar ile bir görüşeyim ne diyecekler acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #26 : Mayıs 09, 2016, 13:40:49 »
arkadaşlar hepinize merhaba,daha evvelden yaris ve auris hakkında türlü sorular sormuştum auris almak nasip oldu =) 1.6 active multidrivee s cvt aldık.ilk toyotam ve ilk otomatik deneyimim olucak,size nelere dikkat etmem ve nasıl kullanmam gerektiğini sorucam.bikaç kez deneme sürüşü yaptım ama kullanan arkdaslardan deneyimlerini paylaşmalarını istiyorum.saygılar,hayırlı günler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Mayıs 09, 2016, 15:32:04 »
2010 Doblo 1,6 Premio vardı. Galericiden şase motor no istedim. Araba daha 2 bin km'deyken ciddi bir kaza yapmış.Direksiyon kutusuna kadar altta ne varsa değişmiş. Birde 2014 yılında kaza yapmış. Karşı tarafa ödeme yapılmış lakin Doblo hakkında net bir bilgi yok. Sonuç olarak vazgeçtim. 21 Mayıs'ta kardeşimin düğünü var ve ben daha adam gibi araba bulamadım :( >:(

Seat Exeo, Opel Astra sedan bakıyorum.  Picasso'nun sahibine mesaj atmıştım sağolsun cevaplamış. Ön tamponunu değiştirmiş 1.500 TL, ön camını değiştirmiş 1.200 TL ve sağ ön plastik çamurluğu değişip ön kapının da bir kısmı lokal olarak boyanmış. Motor, şanzıman, baskı balata, akisler, periyodik bakımı gibi 10 bin TL tutan bir bakım yaptırmış. Biraz korktum galiba? Ben de bilemedim doğrusu ne yapacağımı :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Mayıs 09, 2016, 15:51:44 »
2010 Doblo 1,6 Premio vardı. Galericiden şase motor no istedim. Araba daha 2 bin km'deyken ciddi bir kaza yapmış.Direksiyon kutusuna kadar altta ne varsa değişmiş. Birde 2014 yılında kaza yapmış. Karşı tarafa ödeme yapılmış lakin Doblo hakkında net bir bilgi yok. Sonuç olarak vazgeçtim. 21 Mayıs'ta kardeşimin düğünü var ve ben daha adam gibi araba bulamadım :( >:(

Seat Exeo, Opel Astra sedan bakıyorum.  Picasso'nun sahibine mesaj atmıştım sağolsun cevaplamış. Ön tamponunu değiştirmiş 1.500 TL, ön camını değiştirmiş 1.200 TL ve sağ ön plastik çamurluğu değişip ön kapının da bir kısmı lokal olarak boyanmış. Motor, şanzıman, baskı balata, akisler, periyodik bakımı gibi 10 bin TL tutan bir bakım yaptırmış. Biraz korktum galiba? Ben de bilemedim doğrusu ne yapacağımı :(
Abi adam binecem diye bakım yaptırmış.  Hele bu bakım yetkilide yapılmışsa tadından yenmez. Yapılacak bütün masrafları yaptırmış. İlana baktım zaten kazanın resmi mevcut basit bir sürtme. Motoru sağlamsa değerlendirmekte fayda var.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Mayıs 10, 2016, 07:03:24 »
Öncelikle herkese Merhaba, eminimki pekçoğunuz bu aşamalardan geçmişsinizdir şuanda da corolla ile keyifle geziyorsunuzdur umarım...

Volvo c30 1.6 d aracımı satarak toyota corolla almayı düşünüyorum, düşük km li, 2014 advance lpg (duruma göre benzinli) 1.6 otomatik tercihim,  7-8 sene kullanmak gibi bir niyetim de var..
Aile için konforlu geniş ve sorunsuz ekonomik bir araç olmalı, bu amaçla forumda
Genel olarak yakıt, kronik sorunlar, aracın piyasası gibi hususlara araştırıp kullanıcı yorumlarını rica ederim..

1- sizce bu aracın en önemli sorunu nedir? Kronikleşmiş genel kabul görmüş bir sıkıntısı varmıdır?
2-2014-2015 20000km e kadar otomatik advance donanımlı araç piyasası nedir?
3-bagaj hacmi sizce yeterli mi?440 lt
4-civic vs corolla dendiğinde ilk aklınıza gelen ayrıcı özellikleri neler?
5-yılda 15000 km için lpg ile gezmeye değermi?1.6 otomatik Benzin ve lpg tüketimleri nedir?
6- yol tutuşu, yol sesi, rüzgar sesi, trim sesleri nasıldır?
7- yeniden alsanız corolla tercih edermiydiniz?
8- volvodan sonra nasıl bir tercih olur.
9- donanım olarak advance de bluetotth mevcut değil bir aparat takılıyormu?
10- 10bin km bakımları nekadara yapılıyor? Yetkili servis bakım ücretleri uygunmudur?
11- sıfır km tercih etsek güzel indirimler oluyormu siteye göre, yoksa uğraşmaya değmezmi?
Diğer seçeeneklerde,
Megane sporttourer 1.5dci gtline otomatik
Skoda octavia optimal 1.6tdi dsg
Honda civic elegance 1.6 otomatik
Gibi araçlar ön plana çıkıyor rakipleri

Hep dizel ve alman bazlı araçlar kullandım benzinli japon dünyasına uzağım değerli yorumlarınızla yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler
Toyota Corolla 1.6 Advance Multidrive S (2016)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Mayıs 10, 2016, 08:28:37 »
Volvodan inip Toyotaya bindikten sonra tahminimce tek söyleyebileceğiniz Volvo Arabaymış olur. Duyacağınız sözler Toyota diyince tek elle tutulur yanı motoru sorunsuz lafı. Başkada bir espirisi yok. Direksiyona geçtiğiniz de Asla bir volvo hissiyatı vermez. Benzinlisi 1.6 134 bg olsada bumu 134 bg diyebilirsiniz. Yol sesi trim sesi cabası. Ama Allah var dış kasası güzel ben beğeniyorum ama icine girip kullanınca bi ağırlığı yok gibi. 1.6 Corolla yerine 1.6 Avensis alırsanız belki motor olarak tatmin etmez ama konfor ve donanım olarak volvo yu aratmayacağını düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mayıs 10, 2016, 08:51:38 »
ben 2004 123. ooo km deki astrayı satıp 2011 model 23.000 km de ki corollayı alınca şok olmuştum. ilk dönemlerde sanki camlar açık sanıyordum, o kadar çok lastik sesi alıyor. Yalıtım kötü , direksiyon mafsalı ses yapıyor. trim sesi fazla. bunlar kronik sorunlar. Ancak harbiden sorunsuz araba yaklaşık 2 senedir en ufak sorun yaşamadım. yakıtı orta seviyelerde. Volvodan sonra corolla hayal kırıklığı olabilir, avensis tercih edebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 25 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mayıs 10, 2016, 08:57:45 »
Arabayı gömmüşsünüz resmen. O kadar da değil. :rofl:

Bence alın güzel araba. 2005 haziran sonrası modelini alın. Davlumbazı olanlardan.
2015 COROLLA ADVANCE MDS + BRC SEQUENT 32 LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Mayıs 10, 2016, 09:15:46 »
Arabayı gömmüşsünüz resmen. O kadar da değil. :rofl:

Bence alın güzel araba. 2005 haziran sonrası modelini alın. Davlumbazı olanlardan.

Oğuzhan arabayı gömmüyoruz da, genelde bir önceki araçlarımızla kıyasladığımızdan, volvodan sonra arkadaşın  memnun kalmayacağını düşündüğümüz  için avensis e yönlendiriyoruz diyelim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yorgun Yillarim
  • 137 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mayıs 10, 2016, 09:27:32 »
Şahsen Bencede Corolla yerine Avensis düşünmelisiniz. Piyasası ile ilgili her hangi bir sıkıntısı olmayan araçlar. DOnanım ve konfor olarak da volvodan sonra avensis olabilir. Corolla hayal kırıklığı yaratabilir.
Zaman Sadece "SEVGİYE" yenik düşer,
Geri kalan her şeyse "ZAMANA"...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Mayıs 10, 2016, 09:34:53 »
Erdem bey,
Yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla biraz fazla detaycısınız. İkinci el araç alacaksanız bu kadar detay arasında mutlaka canınız sıkılır. Ancak çok çok şanslı iseniz istediğiniz temizlikte kullanılmış bir araç bulabilirsiniz. Nihayetinde sizden önceki sahibi sizin gösterdiğiniz hassasiyeti göstermemiş olabilir.
Bu arada yorum yapan arkadaşlarım da Oğuzhan beyin dediği gibi Toyota'yı gömmüş resmen. Bence bu gün ülkemizde alınabilecek fiyat-performans anlamında en uygun aile aracı Toyota Corolla ve Avensis. Ben 5 yıldır Corolla kullanıyorum. Görebildiğim tek sıkıntı yol sesini alıyor olması. Yol sesini de kaliteli bir lastik kullandığınızda epeyce kesebiliyorsunuz. Forumda küçük bir araştırma yaparsanız yalıtım yaptıranların da olduğunu göreceksiniz. Bagaj hacmi kesinlikle yeterli. Yakıta gelince yine sizin kullanımınıza kalıyor. Benim aracım 2011 Corolla Comfort A/T. Ben alır almaz CC taktırdım çok büyük kullanım rahatlığı yaşıyorum. Hele de uzun yolda. Yakıta gelince şehir içinde (Ankara) kış lastiği ile 8,9-9 lt/100 km. Şehirlerarasında ise 6,4-6,6 lt/100km. Bence oldukça uygun. Bluetooth konusunu da taktığım multimedia cihazı ile halloldu. Hem navigasyon hem radyo/tv hem bluetooth olarak kullanıyorum. Aracımı değiştirmek istesem yine Toyota alırım ki bundan önce bir çok araç kullandım.
Gelelim bakım konusuna, Toyota arıza fakiri bir araç. Beş yıldır kullandığım aracımı düzenli bakımları hariç hemen hemen hiç servise veya onarıma götürmedim. Profilinizi tam yazmamışsınız ama Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlerde çok başarılı özel servisler de var ki gayet uygun ödemeler çıkıyor.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Mayıs 10, 2016, 09:56:37 »
Öncelikle herkese Merhaba, eminimki pekçoğunuz bu aşamalardan geçmişsinizdir şuanda da corolla ile keyifle geziyorsunuzdur umarım...

Volvo c30 1.6 d aracımı satarak toyota corolla almayı düşünüyorum, düşük km li, 2014 advance lpg (duruma göre benzinli) 1.6 otomatik tercihim,  7-8 sene kullanmak gibi bir niyetim de var..
Aile için konforlu geniş ve sorunsuz ekonomik bir araç olmalı, bu amaçla forumda
Genel olarak yakıt, kronik sorunlar, aracın piyasası gibi hususlara araştırıp kullanıcı yorumlarını rica ederim..

1- sizce bu aracın en önemli sorunu nedir? Kronikleşmiş genel kabul görmüş bir sıkıntısı varmıdır?
5-yılda 15000 km için lpg ile gezmeye değermi?1.6 otomatik Benzin ve lpg tüketimleri nedir?
10- 10bin km bakımları nekadara yapılıyor? Yetkili servis bakım ücretleri uygunmudur?
11- sıfır km tercih etsek güzel indirimler oluyormu siteye göre, yoksa uğraşmaya değmezmi?
Diğer seçeeneklerde,

Hep dizel ve alman bazlı araçlar kullandım benzinli japon dünyasına uzağım değerli yorumlarınızla yardımcı olursanız memnun olurum. Teşekkürler

2) aracın piyasası iyidir. otomatiği son derece konforlu ve sıkıntısız.
3) çocuğum olmadığından bilemiyorum, ama bana 400 lt bagaj fazlasıyla yetiyor, dolduramıyorum. Çocuk olunca çocuk arabası vs derken illaki sıkıntı yaşanabilir. Ama çekirdek aile iseniz sol arka koltuğu da bagaj niyetine kullanabilirsiniz.
4) hondanın sert süspansiyonu ve konforsuz sürüşü
5) lpg kişinin kendi vereceği bir karar. ben lpg siz benzinli araç kullandığımı düşünemiyorum. daha az yakmak varken niye benzinle daha fazla cebimden çıksın ki?
6) yol tutuş bir volvo değildir bana göre. yol sesi rüzgar sesi trim sesi konularında da sizi son derece memnuniyetsiz kılacağı kesin.
7) trim sesi olan corolla yerine, daha kaliteli iç mekana sahip mazda 3 seçtim. :)
8) bence son derece kötü bir tercih olur.
9) bluetooth için auxdan bağlanan  "aux handsfree car kit" var. elinizin altına bir orta konsolda bir yere koyarsınız, telefonunuzla bluetooth ile bağlanırsınız, müzik de dinlersiniz, konuşma da yaparsınız. kitin üstündeki tuşlardan çağrı yanıtlama bitirme, müzik değiştirme yapabilirsiniz.
11) sıfır almayı hiç düşünmedim düşünmem de, tercih meselesidir.

Skoda octavia bence öne çıkıyor bu tercihler arasında. Fakat tavsiyem D sınıfına geçmek olurdu. İllaki japon sorunsuzluğu istiyorum derseniz Mazda 6, Avensis, Accord alırsınız davlumbazlara yalıtım yaparsınız, gönül rahatlığıyla binersiniz.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Mayıs 10, 2016, 10:06:00 »
Diğer seçeeneklerde,

1)kronik bir sıkıntısı var mı bilmiyorum ama formda direksiyondan ses geldiğine dair epey şikayetçi olan var. Benim başıma gelmedi henüz.
2)60-65.000 arası diye tahmin ediyorum.
3)Bagaj gayet yeterli bence ama cam ile birlikte açılsa bagajın hakkını vermiş olurdu.
4)Civic yere çok yakın ve iç hacim olarak dar ayrıca ön konsol resmen kucağında.
5)10.000 km ve üzeri LPG takılabilir bence
6)Yol tutuşu son derece iyi, yol ve rüzgar sesi 120 km üzeri içeri geliyor ama beni rahatsız etmedi pek, yol sesi biraz da lastikle alakalı
7)Kesinlikle
8)Volvo s60 kullanmış biri olarak bence yerinde bir karar olur.
9)bilgim yok ama kesin altyapısı vardır.
10)350-500 arası bir rakam çıkacaktır değişenlere göre
11)kampanyası bittimi bilmiyorum ama en son 6000₺ gibi bir rakam indiriyorlardı.

diğer seçeneklerde kendi yorumumu ekleyim.
Megane fransız corolla ile kesinlikle kıyaslanamaz benim gözümde.
Skoda DSG hala sıkıntıların devam ettiği bir şanzıman
Honda kesinlikle corollaya rakip tercih meselesi bende çok gittim geldim aralarında hondanın şansımanı da iyi bir de sanruf da var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 11000
  • Model Yılı: '20
  • 316 kere teşekkür etti
  • 118 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Mayıs 10, 2016, 10:22:20 »
Erdem bey merhaba,
Sorularınızdan oldukça titiz birisi olduğunuz kanaatindeyim.Forumda E160 Corolla ve lpg konuları oldukça detaylı işlenmiş,biraz incelerseniz,sorularınızın büyük bir kısmına cevap bulabilirsiniz.
Ben de Corolla Advance kullanıcısı olarak size tavsiyem,aracı kesinlikle test etmeden karar vermeyin.Ben sıfır araç aldığımdan kafamda soru işareti yok ve aracımdan oldukça memnunum.
Trim seslerini yol sesini tkırtıları vs,ön plana çıkartırsanız D sınıfı bir araç tavsiye ederim.
Selamlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Mayıs 10, 2016, 10:55:43 »
Değerli yorumlar için teşekkürler,
 Aracım 2008 model volvo c30 spor bir araç o yüzden çok konforlu ve sessiz sayılmaz ancak sürüş keyfi açısından arayacağıma eminim..

bazı sıkıntılardan bahsedilmiş premium sınıfta olmadığı sürece bu sıkıntılar pekçok markanın c sınıfında mevcut maalesef..
örneğin, octavia da ciddi bir rüzgar sesi mevcut ve 120den sonra aracın arkası kayıyor, esp topluyor. DSG? uzun seneler hizmet edermi?
Buarada E sınıfı mercedesler bile kütüphane sayılmaz,

Corolla ile kısa bir test sürüşü yaptım özellikle çukur ve tırtıklı yollardan geçtim, beklediğimden iyi geldi.. honda civicten daha iyi geldi..Ufak tıkırtılar ve sesler çok sorun değil..

Tüm bunlarıda düşününce şanzımann ve motor sorunsuzluğu ile Corolla'yı ön saflara taşıdım, eksikleri mutlaka vardır, sadece bunların derecesi ve kabul edilebilir düzeyi önemli olmalı.. C sınıfındaki çoğu aracı inceledim, eledim dizel düşünmememin en büyük sebebi ciddi bakım ihtiyacı oluyor, dpf derdi vs uğraşmak istemiyorum.. avensis baktım ancak otomatik bulamadım, belki accord düşünülebilir, D sınıfı bakım masrafı ve daha eski olacağından sıkıntısı çok olabilir, bilemiyorum biraz araştırayım :)

Toyota Corolla 1.6 Advance Multidrive S (2016)