Gönderen Konu: arka stopta buhar  (Okunma sayısı 13085 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: arka stopta buhar
« Yanıtla #60 : Mart 24, 2019, 22:40:14 »
Benimde buhar yapma sorunu vardı garantinden değişti:)
Anıl bey garantiden değişim sonucu aynı sorun tekrarladı mi
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Mart 24, 2019, 22:40:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Mart 24, 2019, 23:29:18 »
Anıl bey garantiden değişim sonucu aynı sorun tekrarladı mi
Hayır tekrarlamadı abi.
Diğer stopta da aynı sıkıntı başladı önümüzdeki günlerde onu da degistirebilirim garantiden

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #62 : Mart 24, 2019, 23:58:33 »
Hayır tekrarlamadı abi.
Diğer stopta da aynı sıkıntı başladı önümüzdeki günlerde onu da degistirebilirim garantiden
Bende durum değiştirmeme rağmen aynı devam ediyor.gormemezlikten geliyorum artık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
    • atilla abinin araba ve toyota dostları
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 247500
  • Model Yılı: '98
  • 580 kere teşekkür etti
  • 954 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Mart 25, 2019, 09:42:28 »
Bende durum değiştirmeme rağmen aynı devam ediyor.gormemezlikten geliyorum artık
toyotanın arka stop camları iki kat ve yağmurda veya araba yıkatılırken bu iki kat cam arasına su girebiliyor güneş altında su buharlaşınca ve buharın tahliye olabileceği bir yol olmadığından buhar orada kalıyor. ben rav4 üm için almanyadan ikinci el orj. stop getirttim buhar oluştu günlerce kafa patlattım sonunda dışarıdan görülmeyen bir noktadan iç katmanda yani ampullerin tarafındaki camda 3 mm bir delik açtım araba güneşte durunca buhar yok oldu ve bir daha hiç olmadı. bir çok arabada stoplar tek kat camdır( tabiki plastik) onun için onlarda olmaz fakat toyota daima kaliteyi öne çıkardığından paraya acımaz reflektör etkisi güçlü olsun diye çift kat kullanıyor eh arada bir de bu sorun olabiliyor ne mutlu ki servis olayı çok güzel bir şekilde çözüyor, diğer markalarda ise garantiden bir şey değiştirmek deveye hendek atlattırmak gibi bir şey.
1998 TOYOTA RAV4 2.0 manuel ,http://www.toyotadostlari.com/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #64 : Mart 25, 2019, 15:24:07 »
toyotanın arka stop camları iki kat ve yağmurda veya araba yıkatılırken bu iki kat cam arasına su girebiliyor güneş altında su buharlaşınca ve buharın tahliye olabileceği bir yol olmadığından buhar orada kalıyor. ben rav4 üm için almanyadan ikinci el orj. stop getirttim buhar oluştu günlerce kafa patlattım sonunda dışarıdan görülmeyen bir noktadan iç katmanda yani ampullerin tarafındaki camda 3 mm bir delik açtım araba güneşte durunca buhar yok oldu ve bir daha hiç olmadı. bir çok arabada stoplar tek kat camdır( tabiki plastik) onun için onlarda olmaz fakat toyota daima kaliteyi öne çıkardığından paraya acımaz reflektör etkisi güçlü olsun diye çift kat kullanıyor eh arada bir de bu sorun olabiliyor ne mutlu ki servis olayı çok güzel bir şekilde çözüyor, diğer markalarda ise garantiden bir şey değiştirmek deveye hendek atlattırmak gibi bir şey.
[/quote
Atilla bey bende artık çok dert etmiyorum artık leke falan olmuyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 125000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #65 : Mart 25, 2019, 16:08:35 »
2014 Rav 4 te ön sağ far üst kısımda 7-8 mm kalınlığında 3-4cm parça kopmuş önceki aldığım sahibi şeffaf silikonla yapıştırmış,araba yıkatırken dış taraftaki ledlerin buhar yaptığını gördüm. Güneşte kuruyor. Acaba burayı nasıl tamir ettirebilirim far tamircileri yapar mı farda başka çatlak kırık yok.Önereceğimiz bir yer varmı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #66 : Mart 25, 2019, 18:56:42 »
2014 Rav 4 te ön sağ far üst kısımda 7-8 mm kalınlığında 3-4cm parça kopmuş önceki aldığım sahibi şeffaf silikonla yapıştırmış,araba yıkatırken dış taraftaki ledlerin buhar yaptığını gördüm. Güneşte kuruyor. Acaba burayı nasıl tamir ettirebilirim far tamircileri yapar mı farda başka çatlak kırık yok.Önereceğimiz bir yer varmı ?
döküm tipi şeffaf epoksi yi kırık parçalara aynı uhu kullanır gibi az miktarda sürerek parçayı yerine yerleştir 24 saat kurumasını bekle.dikkat edilecek husus cam kısım yere baksın o şekilde parçayı alttan yukarı doğru yerine yerleştirki epoksi farın içine akmasın vede parça farın içine kaçmasın. sonra farın yapışkanlı yerini su zımparasıyla çok hafif şekilde zımparalayıp yüzeyi düzgünleştirip pasta sürersen güzel olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '16
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #67 : Mart 30, 2019, 16:03:14 »

Hocam bu deliğinasıl açtınız matkap mı kullandınız yoksa ısıtarak mı deldiniz?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1998 TOYOTA RAV4 2.0
  • 580 kere teşekkür etti
« Yanıtla #68 : Mart 30, 2019, 19:17:49 »
Hocam bu deliğinasıl açtınız matkap mı kullandınız yoksa ısıtarak mı deldiniz?
matkapla 3 mm uçla camın sağından ve solundan deldimtabiki iç taraftan, dıştaki cama dokunmamak şartiyle çok dikkatlice olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 107000
  • Model Yılı: '16
  • 1 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #69 : Nisan 05, 2019, 12:25:43 »
Benimde olmuştu kocaelideyken. Kayaya gittim bana garanti uzmanının cevapları; "farlarımız hava alan yapıya sahip. Bende her gün işe geldiğimde sizinkinden fazla buharlaşma oluyor bu çok normal. Sıcakta gider "dedi.

Hiç içim sinmedi ama değişim yapmadılar. İnat gibi farlar bi daha buhar yapmadı. Heralde nemli yerlerde olan bir sorun diye tahmin ediyorum.
2016 makyajlı Corolla 1.33 life 2017 çıkışlı..
C.C.li =)
Prins Technomax 09/11/2019