Gönderen Konu: arka stopta buhar  (Okunma sayısı 13083 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 35
  • Model Yılı: '15
  • 4 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: arka stopta buhar
« Yanıtla #40 : Ocak 10, 2016, 17:26:11 »
Gösterge derken kilometre saati mi ?
Aynen bu perşembe Ankara alj ye gideceğim belirtecem.
-KARABÜK ÜNİVERSİTELİ TRABZONSPORLULAR-
-CEVAP YAZARKEN ALINTI YAPINIZ-

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ocak 10, 2016, 17:26:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ocak 11, 2016, 08:19:27 »
İlk defa duyuyorum çok garip geldi bana buhar yapması. Sonucu belirtirsen sevinirim .
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • COROLLA
  • Kilometre: 2200
  • Model Yılı: '14
  • 15 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ocak 28, 2016, 12:05:29 »
ürün japonyadan gelmiyor ürünler farba türk yapımı yani çok fazla özen gösterildiğini düşünmüyorum plastik aksam ve kalitesinde
Bildiğim her konuyu paylaşmaya hazırım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Ocak 29, 2016, 09:10:12 »
ürün japonyadan gelmiyor ürünler farba türk yapımı yani çok fazla özen gösterildiğini düşünmüyorum plastik aksam ve kalitesinde
toyota farbanın uretımde kı kalıtesını gıdıp gormese ınan onlara yan sanayı olarak ıs vermez. bu kadar da kotu bılmeyelım memleketımızı sonucta kul yapısı ne malum kullanıcı hatası olmadıgı. su forumda bır cok  uye corolla kullanıyor kullanan hangısınde duydun bu tarz bır sıkıntı ?
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Ocak 29, 2016, 09:20:17 »
Lpg,tankından yapabilirmi koltuğun arkasında BEnimki stepnede değil

LPG tankından dolayıda yapar, içindeki gaz azaldıkça tank soğur ve dışında rutubet oluşur, bu rutubet bagaj içinde soğuk olan bölgelerde tekrardan yoğuşur. Arka farlarda soğuk olduğu için içinde rutubet oluşması normaldir.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Ocak 29, 2016, 09:31:14 »
LPG tankından dolayıda yapar, içindeki gaz azaldıkça tank soğur ve dışında rutubet oluşur, bu rutubet bagaj içinde soğuk olan bölgelerde tekrardan yoğuşur. Arka farlarda soğuk olduğu için içinde rutubet oluşması normaldir.
Konuyu açan kişi olarak sorunum soğuk ve ani ısı degisimlerimde aynen devam ediyor ben bu durumu artik lpg tankına bağlıyorum sizinde,dedğiniz gibi çünkü stop garantimden birkere değişti.lpg tankı koltugun arkasında
Tanki izole etmeyi düşünüyorm bakalım fark olurmu
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 32000
  • 59 kere teşekkür etti
  • 50 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Ocak 29, 2016, 10:00:09 »
Benim Toyota'yi secmemdeki nedenlerden biri de bu farlar. Ne alaka diyeceksiniz ama bundan 5 sene önce çalıştığım yerde telefonlara bakan arkadaş Bursadaki bir far üretim fabrikasında çalışmış. Bir gün sohbet ederken en sağlam kimin işini yapıyorsunuz diye sordum. Sonuçta 7-8 markayla çalışıyorlardı, Alman markalar da dahil. Kesinlikle en gıcık müşteri Toyota fabrikası dedi. Küçücük bir kil çizik dahi olsa hemen geri gönderir ve işlemi yapan bulunurdu dedi. O yüzden bilip bilmeden konuşmalim ve Türk malını yermeyi bırakalım artik.
Türk, Tanrı'nın yeryüzündeki kılıcıdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ocak 29, 2016, 15:27:20 »
Lpg nin bir baska etkisi cikiyor o zaman. Yine de isin icinde conta olabilir eger baska model araclarda bu olusmuyorsa.
 Yukarida uretum mantigi cok guzel aciklanmis, cok iyi uretim yapabilen yerli ureticiler var. Fark, -ebilmek ekinde. Kimden, ne istenirse o uretilir. Yalniz endustriyel kultur de cok onemlidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ocak 30, 2016, 19:38:13 »
Valla Emrullah bey lpg tanki olan bütün corolla larin buhar olmasi lazim.Bizde avensis var ondada lpg tankı stepne değil araba dışarda soguklarda karda kisda buharlanma yok.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Ocak 30, 2016, 20:18:48 »
Garantiden degismesine rağmen sorun hala,devam ediyor beyaz kısım larin yapıştırma kalitesi ve birlesim yerlerinden olabilr ama sormadan edemiyorm garantiden değişti neden benim aracımda bu durum sadece söz konusu bu da çok garip bir olay

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ocak 31, 2016, 07:11:55 »
Başka bi sıkıntı vardır. Sizin göremediğiniz yada farkında olmadan yaptığınız farklı bi şey vardır
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Ocak 31, 2016, 07:42:09 »
Başka bi sıkıntı vardır. Sizin göremediğiniz yada farkında olmadan yaptığınız farklı bi şey vardır
Araştırmalara devam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 107000
« Yanıtla #52 : Şubat 19, 2019, 13:56:14 »
sadece sızın aracınızda yok benım aracımda aynı durumda ama ne garıptırkı servıse gıttıgım zaman bana ucretlı degısecegını ve 2000 lıra ıstedıklerını duyunca sok oldum yaptırmadım suanda garantım bıtmıs durumda hıcbıseyı karsılamaz ama bu durumun pesını bırakmıycam yakın bı sure sonra aracı yag bakımına goturdugum zaman soyleyeceğim benım on farlarımıda degıstırmedıler toyota ıyıce sıktı artık buna bı dur demek lazım ya da toyota sahıplerı olarak bır bulusma ayarlayıp handacıların yaptıgı gıbı yapmamız lazım bu duruma bı dur deme vaktı geldıde gecıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Şubat 19, 2019, 18:05:21 »
Bu sorun benim Mazda'da da var. Lpg tankından olabileceğini düşününce de mantıklı geldi. Bagaj tabanlığı altına yalıtım malzemesi konularak bir çözüme ulaşılabilir belki.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Şubat 19, 2019, 18:51:51 »
Bu şekilde alıştım artık yağmurlu havada stoplar a bakmıyorum.ama yinede oluyor su değil bildiğiniz buhar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Şubat 19, 2019, 21:47:17 »
Sorun LPG tankına bağlanmış ama şöyle bir durumda var ne kadar doğrudur bilmiyorum geçenlerde LPG filtresini değiştirmek için gittiğimde hasbelkader bir wv bora geldi bağajda devamlı tüp kokusu olduğunu defalarca kaçak kontrolü yapıldığını birşey çıkmadığını aynı zamanda LPG tankının aşırı terlediğini (bende o anda terlemeyi gördüm ) bu terlemeden dolayı stepne havuzuna su dolduğunu bir türlü kesrmediğini söyledi bende gazı nereden aldığını sordum petrol ofisinden dedi (kaçak kontrolü yapıldı birşey yok)Usta'nın yorumu LPG tankı iki sebebten terler ya kaçak vardır yada alınan LPG kalitesizdir.
Bu konuya @MEHMET ÖZENÇ (12871) bey nasıl bir cevap verir acaba konu uzmanı kendileri.
@özkan Sakarya (35425) bey sizin araçta bağaj havuzu mevcutmu veya normal halının üzerine ayriyeten birşeyler serilmişmi?
Daha önce dizel focus aracımda başıma gelen bir olayı aktarayım birgün temizlik yapmak ve stepneyi kontrol etmek için bağajı açıp döşemeyi kaldırdığımda stepne havuzunun ağzına yakın su dolu olduğunu ve lastiğin artı avadanlık'ların pas içinde olduğunu görünce şok oldum temizliği yapıp iyice havalandırıp kapandıktan sonra yine iki gün sonra aynı manzarayla karşılaştım arsştırmalarım sonucunda bağaj havalandırma difizörlerimin önünün kapalı olduğunu gördüm eski sahibi bağaja ek suni deriden örtü sermişti o örtü difizörlerin önünü kapatıyor ve düzenli havalandırma olmadığı için terleme yapıyordu,o ötüyü kaldırınca sıkıntı ortadan kalktı şuandaki toyotada hayatta terleme olmaz LPG tankı herzaman kurudur.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Şubat 19, 2019, 22:30:22 »
Sorun LPG tankına bağlanmış ama şöyle bir durumda var ne kadar doğrudur bilmiyorum geçenlerde LPG filtresini değiştirmek için gittiğimde hasbelkader bir wv bora geldi bağajda devamlı tüp kokusu olduğunu defalarca kaçak kontrolü yapıldığını birşey çıkmadığını aynı zamanda LPG tankının aşırı terlediğini (bende o anda terlemeyi gördüm ) bu terlemeden dolayı stepne havuzuna su dolduğunu bir türlü kesrmediğini söyledi bende gazı nereden aldığını sordum petrol ofisinden dedi (kaçak kontrolü yapıldı birşey yok)Usta'nın yorumu LPG tankı iki sebebten terler ya kaçak vardır yada alınan LPG kalitesizdir.
Bu konuya @MEHMET ÖZENÇ (12871) bey nasıl bir cevap verir acaba konu uzmanı kendileri.
@özkan Sakarya (35425) bey sizin araçta bağaj havuzu mevcutmu veya normal halının üzerine ayriyeten birşeyler serilmişmi?
Daha önce dizel focus aracımda başıma gelen bir olayı aktarayım birgün temizlik yapmak ve stepneyi kontrol etmek için bağajı açıp döşemeyi kaldırdığımda stepne havuzunun ağzına yakın su dolu olduğunu ve lastiğin artı avadanlık'ların pas içinde olduğunu görünce şok oldum temizliği yapıp iyice havalandırıp kapandıktan sonra yine iki gün sonra aynı manzarayla karşılaştım arsştırmalarım sonucunda bağaj havalandırma difizörlerimin önünün kapalı olduğunu gördüm eski sahibi bağaja ek suni deriden örtü sermişti o örtü difizörlerin önünü kapatıyor ve düzenli havalandırma olmadığı için terleme yapıyordu,o ötüyü kaldırınca sıkıntı ortadan kalktı şuandaki toyotada hayatta terleme olmaz LPG tankı herzaman kurudur.
Ümit bey soğuk havalarda benimde LPG tankı nda terleme olabiliyor bağa j havuz u kullanmıyorum onun yerine naylon Bir örtü var ama oda halifleks boyunda komple bagajı boşaltıp da denemisligim wardi gerçi bişey farketmed

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Şubat 19, 2019, 23:26:55 »

Kaçak ve lpg kalitesizliği aşırı alakasız şeyler. Bu ustaların herşeyi lpg kalitesizliğine bağlamalarına hayranım.  :rofl:
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: ---
  • 3 kere teşekkür etti
  • 200 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Mart 14, 2019, 18:23:51 »
Arkadaşlar merhaba ;

Metallerde terleme, havada bulunan nem oranı ile doğru orantılıdır ve nem miktarı bölgeler arasında farklılık gösterebilir. Nem oranı yükseldikçe terleme miktarı artar.
Havada gaz halinde bulunan su molekülleri daha düşük sıcaklıklarda bulunan metal ile temas ettiğinde terleme meydana geliyor. LPG ortam sıcaklığındadır yani hava örneğin -5 derece ise depodaki gazın ısısı da -5 derecedir. Soğuk havalarda kaloriferi açıp ortam ısınca yani bagaj alanı da ısınınca bu sıcak hava soğuk tank ile temas edince nemlenme meydana gelebilir. LPG işine ilk başladığımızda eski karburatörlü araç sahipleri tankı battaniye ile sarınca gülerdim , çünkü LPG'yi  çok soğuk bir gaz zannederdim oysa dediğim gibi lpg ortam sıcaklığındadır . Yani yaşlı amcaların lpg tankını battaniye ile sarmaları aslında doğru bir hareket imiş. Tabi zamanında bunu bilmiyorduk , lpg hava ile temas edince dondurucu bir etki eder aslında bu kadar soğuk bir gaz değildir.
Özetle arkadaşlar ; gaz kalitesi ya da gaz kaçağı ile ilgili bir nedeni yok.
Herkese iyi forumlar...
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Mart 14, 2019, 18:26:05 »
Benimde buhar yapma sorunu vardı garantinden değişti:)