Gönderen Konu: T27 Avensis Park Ampül ve Xenon tavsiyeleri.  (Okunma sayısı 29108 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 Avensis Park Ampül önerin lütfen.
« Yanıtla #60 : Temmuz 09, 2015, 10:46:39 »
Talat hem sana hemde Cavit beye hayırlı olsun tekrardan.

Daha öncede yazmıştım ama yine yazayım.

Fabrika çıkışı Halojen far merceği ile fabrika çıkışı Xenon merceği aynı şeydir.aralarındaki farkı profosyonel ölçüm aletleri ile ancak Lümen bazında ortaya çıkar buda ayrıca çok çok ufak bir farktır.

Ancak Fabrika çıkışı Bixenon merceği ile Fabrika Çıkışı Halojen Merceği tamamen farklıdır.
Çünkü bixenon içindeki perde ve diafram açılma hızları farklıdır.bundan dolayı merceğin arka yüzündeki yapıda daha değişiktir.
Yani kısa fardaki mercek halojen yada kısa fardaki xenonlu mercekte aynıdır.tek görevi vardır oda kısa far aydınlatmasıdır.

hiç bir şey olmayacak Talat merak etme.Sen esas farkı taktıktan sonra göreceksin.

bu konuların hepsi geceucusu.com sitesindeki profosyonel otomobil elektronikçisi (elektrik değil) üyeler tarafından zaten açıklanmıştı daha önceden.

hah işte durum böyleyse süper hocam.  zaten foto göndermiştiniz  neredeyse halojenden 2 kat daha geniş açı ve aydınlık sağlanmış.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Temmuz 09, 2015, 10:46:39 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Temmuz 09, 2015, 11:17:32 »
Benim xenonlar buğün eve gelmiş akşama fırsatım olursa taktırmayı düşünüyorum. ;) :D
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Temmuz 09, 2015, 11:23:28 »
Tüm T27 camiasına hayırlara vesile olması dileklerimle  :alkis: :alkis:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #63 : Temmuz 09, 2015, 11:25:52 »
Tüm T27 camiasına hayırlara vesile olması dileklerimle  :alkis: :alkis:

Teşekkürler bekir bey xenonlarınız takıldığında far ayarı yaptırmaya gerek kalmışmıydı bence gerek olmamamsı lazım.  :-\ :wacko:

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Temmuz 09, 2015, 11:29:35 »
Tam bende bu fotoları aradım telefonda bulamadım

Bu fotoda kenar kısımları dalgalı duruyor
Sol duvar kısmına dikkat ederseniz belli oluyor
Xenon merceğinde hepsi homojen dağılıyor ışıkta
Demek istediğim bu

Yalnız bütün forum T27 ler xenona geçiyor bakalım hayırlısı :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #65 : Temmuz 09, 2015, 11:43:47 »
Teşekkürler bekir bey xenonlarınız takıldığında far ayarı yaptırmaya gerek kalmışmıydı bence gerek olmamamsı lazım.  :-\ :wacko:

Hayır cavit bey.hiç bir ayar yaptırmadım.benim için yine rahat etmedi ertesi gün bi baktırayım dedim far ayarları gayet iyi çıkmıştı.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 09, 2015, 11:46:46
Tam bende bu fotoları aradım telefonda bulamadım

Bu fotoda kenar kısımları dalgalı duruyor
Sol duvar kısmına dikkat ederseniz belli oluyor
Xenon merceğinde hepsi homojen dağılıyor ışıkta
Demek istediğim bu

Yalnız bütün forum T27 ler xenona geçiyor bakalım hayırlısı :)

Kaan diğer resimlerde göremedim ben bu sol tarafta bahsettiğin eğimli alanı.sakın ola aracın konumu veya otopark duvarındaki eğrilikten öyle çıkmış olmasın  :islik:

dediğin gibi olsa tüm resimlerde böyle çıkması gerekmezmi?
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #66 : Temmuz 09, 2015, 12:37:57 »
Benim xenonlar buğün eve gelmiş akşama fırsatım olursa taktırmayı düşünüyorum. ;) :D

abi servis takar mi ki ben elektrikçlere güvenmiyorum aaçıkçası bilgin var mi

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 09, 2015, 12:38:02

***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #67 : Temmuz 09, 2015, 12:57:16 »

Serviste takar niye takmasınki atla deve değil zaten.Ben elektrikçiye taktırmayı düşünüyorum işlem basit soketleri değiştirecek ve balastları uygunyere monte edip ampülleri takacak bu kadar. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #68 : Temmuz 09, 2015, 13:02:59 »
Ben far ayarı yaptırdim. Daha iyi oldu diyebilirim. Herhangi bir on düzencidr 10 tl ye yapılır.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 09, 2015, 13:04:58

Eğer abartı fatura çıkarmazlarsa serviste yaptırın ama hiç sanmiyorum öyle olacağını. Çok basit montajı fazla paea vermeyin servise.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #69 : Temmuz 09, 2015, 19:26:25 »
Bu akşam üzeri xenonlarımı elektrikçide taktırdım sadece far kapaklarından kablo geçirmek için ortasını deldiler.Elektrikçi kendisininde sattığını en çok 8000 kelvin taktıklarını ve montaj dahil 450 tl.ye malolduğunu söyledi hatta niye 4200 kelvin aldın sarı yanacak dedi.Montajı yaptıktan sonra ilk yaktığımızda mavimsi yanınca bunlarda 8000 kelvin dedi biraz bekle renği değişecek dedim ve dediğim gibide oldu.Montaj çok kolay kesme biçme yok soketleri takıyorsunuz iş bitiyor. kendimde yapardım fakat ters bir şey yaparım ellemek istemedim.Arabayı park edince resim çekmek aklıma geldi. :argh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #70 : Temmuz 09, 2015, 20:09:59 »
Bu akşam üzeri xenonlarımı elektrikçide taktırdım sadece far kapaklarından kablo geçirmek için ortasını deldiler.Elektrikçi kendisininde sattığını en çok 8000 kelvin taktıklarını ve montaj dahil 450 tl.ye malolduğunu söyledi hatta niye 4200 kelvin aldın sarı yanacak dedi.Montajı yaptıktan sonra ilk yaktığımızda mavimsi yanınca bunlarda 8000 kelvin dedi biraz bekle renği değişecek dedim ve dediğim gibide oldu.Montaj çok kolay kesme biçme yok soketleri takıyorsunuz iş bitiyor. kendimde yapardım fakat ters bir şey yaparım ellemek istemedim.Arabayı park edince resim çekmek aklıma geldi. :argh:
Aynı seyleri benim usta da söylemişti. Sonra' ya görüş acısindan en iyisi hangisi' diye sorunca '4300 abi' dedi. 6000 k nın üstü Apacilikten başka bir şey değil. Önümüzü göremedikten sonra ne anlamı var xenon taktırmanın. Bmw,Mercrdes gibi premium markalara bakın farlarında 4200 kelvin ampul var.
 Bir de Cavit bey kaç lira ödediniz montaj için?

Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #71 : Temmuz 09, 2015, 20:17:14 »
Cavit bey hayirli olsun tekrardan gule gule kullanin.
Ilk 10-15 sn hafif mavi yanar sonra bembeyaz kristal beyazi gibi gercek degerine doner.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #72 : Temmuz 09, 2015, 21:28:32 »
Teşekkür ederim bekir bey elektrikçide zaten rengi normale dönünce evet 4300 kelvinmiş dedi.
Bahadır bey elli lira verdim montaja bana biraz fazla geldi fakat ustalığı çok güzel yapınca sesim çıkmadı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #73 : Temmuz 09, 2015, 21:30:58 »
Teşekkür ederim bekir bey elektrikçide zaten rengi normale dönünce evet 4300 kelvinmiş dedi.
Bahadır bey elli lira verdim montaja bana biraz fazla geldi fakat ustalığı çok güzel yapınca sesim çıkmadı.
Usta iyiyse fiyat normal Cavit bey.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #74 : Temmuz 09, 2015, 21:41:04 »
Bu arada üzerinden çıkan orjinal h11 ampüllerim alman malı philipsti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 29000
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #75 : Temmuz 09, 2015, 21:49:19 »
dışarda xenon far taktırısak muayenede geçmiyor dimi ?muayeneye ggiderken söktürmemiz mi gerekiyor arkadaşlar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #76 : Temmuz 09, 2015, 22:02:51 »
Evet otomatik far ayarı olmadığından muayeneden geçmiyor değiştirip gitmek gerekiyor.Gerçi birazda istasyona bağlı far yıkamayı görüp belki geçirebilirlerde.Söküp değiştirmesi beş dakika sürer.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 14 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #77 : Temmuz 09, 2015, 22:59:52 »
Parkların turuncuları etrafını yakıp karartıyor. Çok güzel görünüyordu fakat kararttığı için ben söktüm orjinallerini taktım. Beyaz led olarakta bulamadım ışığı yüksek olan, varmı led kullanan? Varsa foto koyabilirse sevinirim.Sarı ampul kesinlikle denemeyin farın içini karartıyor erken davranıp sökmezseniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #78 : Temmuz 09, 2015, 23:13:14 »
Abdullah bey aslında parktaki ampulun turuncu yada sarı olması ile pek alakası yok.
Çünkü bunlar halogen ampul olduğu için çok fazla ısınıyor ve etrafında ciddi ısı oluşturuyor.
ancak etrafı turuncu boya ile kaplı olan halogen evet bir miktar daha ısıyı etrafına daha fazla verir.
bu nedenle tek çözüm hem daha az enerji ile çalışan hemde çok daha az ısınan LED'lerdir.
ancak benim bilgimi aşan bir konu.bu nedenle daha iyi elektrik-elektronik bilen birilerinin işe dahil olup araya direnç koyup yada koymadan başka bir şekilde
bu meseleyi çözmeyi beklemesinden başka bir çözüm yok.

Hala pes etmedim bu gündüz ledleri konusunda.
Çünkü youtubeda arka sinyalleri led yaptıktan sonra videosunu yüklediğim sayfada bin kişiye yakın ziyaret olmuş ve yorum yapan bir arkadaşta yeni kasa honda civic sahibi olup bütün ampulleri aracında lede çevirmiş.kendisine bu konuyu danıştım ve T27 Avensisi incelemem lazım diyip bir kaç güne geri dönüş yapıcağını belirtti.Sonuçta aynı duy tipini kullanan bir araç.Onlarda oluyorda bizimkinde neden olmuyor yada bizmi birşeyler yanlış yapıyoruz bakalım kısa bir süre içinde belli olur gibime geliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 14 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #79 : Temmuz 09, 2015, 23:26:03 »
Abdullah bey aslında parktaki ampulun turuncu yada sarı olması ile pek alakası yok.
Çünkü bunlar halogen ampul olduğu için çok fazla ısınıyor ve etrafında ciddi ısı oluşturuyor.
ancak etrafı turuncu boya ile kaplı olan halogen evet bir miktar daha ısıyı etrafına daha fazla verir.
bu nedenle tek çözüm hem daha az enerji ile çalışan hemde çok daha az ısınan LED'lerdir.
ancak benim bilgimi aşan bir konu.bu nedenle daha iyi elektrik-elektronik bilen birilerinin işe dahil olup araya direnç koyup yada koymadan başka bir şekilde
bu meseleyi çözmeyi beklemesinden başka bir çözüm yok.

Hala pes etmedim bu gündüz ledleri konusunda.
Çünkü youtubeda arka sinyalleri led yaptıktan sonra videosunu yüklediğim sayfada bin kişiye yakın ziyaret olmuş ve yorum yapan bir arkadaşta yeni kasa honda civic sahibi olup bütün ampulleri aracında lede çevirmiş.kendisine bu konuyu danıştım ve T27 Avensisi incelemem lazım diyip bir kaç güne geri dönüş yapıcağını belirtti.Sonuçta aynı duy tipini kullanan bir araç.Onlarda oluyorda bizimkinde neden olmuyor yada bizmi birşeyler yanlış yapıyoruz bakalım kısa bir süre içinde belli olur gibime geliyor.
Ben led aldım taktım yalaz otomativ bursadan gönderdiler oraya bile gittim ben :) Fakat led lerde ışık çok kötüydü yani yüksek değildi ışığı.  Bencede ledin fazla ışık  vereni bulursa ısı yapmayacağından sağlıklı olacaktır.