Gönderen Konu: T27 Avensis Park Ampül ve Xenon tavsiyeleri.  (Okunma sayısı 29084 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 Avensis Park Ampül önerin lütfen.
« Yanıtla #80 : Temmuz 09, 2015, 23:32:12 »
Bu akşam üzeri xenonlarımı elektrikçide taktırdım sadece far kapaklarından kablo geçirmek için ortasını deldiler.Elektrikçi kendisininde sattığını en çok 8000 kelvin taktıklarını ve montaj dahil 450 tl.ye malolduğunu söyledi hatta niye 4200 kelvin aldın sarı yanacak dedi.Montajı yaptıktan sonra ilk yaktığımızda mavimsi yanınca bunlarda 8000 kelvin dedi biraz bekle renği değişecek dedim ve dediğim gibide oldu.Montaj çok kolay kesme biçme yok soketleri takıyorsunuz iş bitiyor. kendimde yapardım fakat ters bir şey yaparım ellemek istemedim.Arabayı park edince resim çekmek aklıma geldi. :argh:

Cavit Abi, yakışıklılığına yakışıklık katmışsın maşallah :)

Valla ben elhamdulillah geçtim bu xenonlarla muayeneden hatta ışıklar ayarsız dediler :) Yukarımı ne gösteriyormuş hafif kusur yazdılar, servise gittiğimde ya bunun lambaları ayarlatalım dedim yetkili servistekiler, abi orjinalleri bile ayarsız geçiyor TÜV den dediler ellemedik :)

Bakalım nasipse bu Eylülde LPGli arabaömla muayeneye girince nasıl olacak durum heryecan yaptım :)
THE END

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Temmuz 09, 2015, 23:32:12 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '13
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #81 : Temmuz 09, 2015, 23:46:22 »
Hocam bana da tuvturk ile ilgili geçersiniz diyenler oldu xenonla. Benim daha 2 sene var. Bakalım sizin sonucu bende çok merak ediyorum :)

Cavit Abi, yakışıklılığına yakışıklık katmışsın maşallah :)

Valla ben elhamdulillah geçtim bu xenonlarla muayeneden hatta ışıklar ayarsız dediler :) Yukarımı ne gösteriyormuş hafif kusur yazdılar, servise gittiğimde ya bunun lambaları ayarlatalım dedim yetkili servistekiler, abi orjinalleri bile ayarsız geçiyor TÜV den dediler ellemedik :)

Bakalım nasipse bu Eylülde LPGli arabaömla muayeneye girince nasıl olacak durum heryecan yaptım :)
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 29000
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #82 : Temmuz 10, 2015, 00:10:41 »
Cavit abi xenonlari nerden aldin.ne kadar tuttu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #83 : Temmuz 10, 2015, 00:10:41 »
İnşallah geçeriz kazasız belasız sıkıntısız,

Diyelim ki bu xenonlara laf ettiler o zaman ne yapacağız, sökülecek mi ne takıldıysa nereye gitmek  ne yapmak gerekiyor?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #84 : Temmuz 10, 2015, 00:36:49 »
İnşallah geçeriz kazasız belasız sıkıntısız,

Diyelim ki bu xenonlara laf ettiler o zaman ne yapacağız, sökülecek mi ne takıldıysa nereye gitmek  ne yapmak gerekiyor?

murat hocam 2014 tuvturk kurallarına göre muayeneden geçemiyoruz.otomatik far yüksekliği ayarı olmamasından dolayı.
gitmeden önce oto elektrikçisinde xenon ampulleri söküp yerine halogen takma işlemi en fazla 3-4 dk bisey sürüyor.
balastlar sökmenize gerek yok merak etmeyin.
T27 lerde hem far yıkama hemde mercek olduğu için gerçekten bu aracı Halogen ile kullanmak bilemiyorum ama baya tuhaf oluyor  :olmamış:

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 10, 2015, 00:38:29

Emre bey ,xenonlar Bursa Yalaz Otomotivden alındı. (Ben,Cavit bey ve Talat Bey)
Cavite beye özelden mesaj ile ulaşırsanız size yardımcı olacaktır.
Balastlar 2 yıl,xenon ampuller ise 1 yıl garantilidir.

Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #85 : Temmuz 10, 2015, 00:59:37 »
murat hocam 2014 tuvturk kurallarına göre muayeneden geçemiyoruz.otomatik far yüksekliği ayarı olmamasından dolayı.
gitmeden önce oto elektrikçisinde xenon ampulleri söküp yerine halogen takma işlemi en fazla 3-4 dk bisey sürüyor.
balastlar sökmenize gerek yok merak etmeyin.
T27 lerde hem far yıkama hemde mercek olduğu için gerçekten bu aracı Halogen ile kullanmak bilemiyorum ama baya tuhaf oluyor  :olmamış:

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 10, 2015, 00:38:29
Emre bey ,xenonlar Bursa Yalaz Otomotivden alındı. (Ben,Cavit bey ve Talat Bey)
Cavite beye özelden mesaj ile ulaşırsanız size yardımcı olacaktır.
Balastlar 2 yıl,xenon ampuller ise 1 yıl garantilidir.

muayene konusunda eğer merkezi bir yer değil de ilçe vb yerlere giderseniz rahat geçiyormuş haberiniz olsun otomatik far yüksekliği falan hak getire :) 
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #86 : Temmuz 10, 2015, 01:10:30 »

muayene konusunda eğer merkezi bir yer değil de ilçe vb yerlere giderseniz rahat geçiyormuş haberiniz olsun otomatik far yüksekliği falan hak getire :)

O konuda katılıyorum Büyükşehirde bile bakmıyorlar örn: Gaziantep
Geçmesi imkansız görünen bütün araçlar muayeneden geçiyordu , geçen arkadaşımın aracını götürdük arka koltuklarda kılıftan dolayı kemer gözükmüyordu , muayenede görevli adamla beraber çıkarttık kemerleri
Bursa / M.Kemalpaşada eski aracımızda gözünün önündeki kemerleri görmedi diye muayeneden bırakıyormuş babam müdahale etmiş :)

Götürenlerde önemli, bir muayeneye eşiniz götürsün hemen öne alıyorlar yardımcı oluyorlar hallediliyor
Bizde babam götürüyor onda da pek uğraşmıyorlar :D
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 30000
  • 26 kere teşekkür etti
  • 161 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #87 : Temmuz 10, 2015, 02:58:25 »
benim önceki corollamda 100 tl aldığım 8000 calvin xenon vardı 7 sene kullandım çokta memnundum ancak 2012de madde değişmiş ve 2013 yılında xenonlardan muayeneden geçemedim hemen evdekilerle sadece ampulleri değiştirip  tekrar muayeneden geçmiştim yapan çocuga sormuştum neden diye geçen sene değişti demişti
arabayı satarken xenonları almıştım olmazsa farlara zarar vermiyorsa bende  avensise h11 ampul alıp eski balastlarla değiştireyim ben xenondan çok memnundum
burada tavsiyem  otomatik far sistemini iptal etmenizdir bu ampullere yada balastlara zarar en önemli faktör akım değişikliği bundan dolayı araba çalıştıktan sonra farlar yakılmalı ve farlar söndürülüp araba stop edilmeli bu benim kişisel görüşüm
hatta bir ara  denemiştim ama  avensis 2011 1.8 far arkasını o kadar doldurmuşlarki farı değştirmek için neredeyse moturu sökmek gerekir el girmiyor
avensise takan arkadaşlar kaputun içinin resmini çekerse memnu olurum bakalım balastı nereye koymuş  far tasını nereden delmişler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #88 : Temmuz 10, 2015, 09:06:03 »

Bekir bey gerekli açıklamaları yapmış ben tekrar yazayım.Xenonları bekir beyin aracılığıyla bursa yalaz otodan aldım fiyat  375 tl kargo 18 tl (aras kargo ptt belki daha az tutabilir) taktırmayada 50 tl para verdim. yalaz oto tel.0224 2548422
Aynı ürün n 11 comdada var fiyatı 385 tl sürat kargo ile nakliye 5.90 tl bilgisayardan ürünü sepete atıp akıllı telefon ile n11 uygulamasını indiripte uygulamadan satın alırsanız nakliyeyle beraber 370 tl.ye geliyor 20 tl indirim yapıyor.Ben garanti olsun diye bekir bey tarafından denenmiş ve onaylanmış ürünü aldım.n11 linkini ekliyorum satıcı ile mesajlaştığımda ürünün türkiye dağıtıcısı beyaz otomative ait orjinal olduğunu bana bildirdi.

http://www.n11.com/philips-h11-4300k-xenon-far-kit-P53829059

Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 Avensis Park Ampül ve Xenon tavsiyeleri.
« Yanıtla #89 : Temmuz 10, 2015, 16:10:55 »
Hayırlı olsun Cavit abi Talat abi
Yakında da ben mi acaba :D

intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #90 : Temmuz 10, 2015, 16:19:06 »
benim xenon da geldi  balast la alman mali kkaliteli bir şeyebenziyor.  bbakalım taktığında göreceğiz insallah
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #91 : Temmuz 10, 2015, 18:38:06 »
İyi günlerde kullan talat. Ben taktırdım fakat daha gece deneme şansım olmadı yarın gece deneme sürüşü yaparım artık farkıda o zaman görürüz.

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #92 : Temmuz 10, 2015, 19:23:18 »
İyi günlerde kullan talat. Ben taktırdım fakat daha gece deneme şansım olmadı yarın gece deneme sürüşü yaparım artık farkıda o zaman görürüz.

teşekkürler abi ben daha haftaya ancak taktıririm sen deneme yapınca yorumları paylaşır mısın ışığın odaklanması vs hakkında..

hatta ben yapabilirsem araç kamerasıyla gece çekimi yapabilirim öncesi sonrası gibisinden:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #93 : Temmuz 10, 2015, 19:41:06 »

teşekkürler abi ben daha haftaya ancak taktıririm sen deneme yapınca yorumları paylaşır mısın ışığın odaklanması vs hakkında..

hatta ben yapabilirsem araç kamerasıyla gece çekimi yapabilirim öncesi sonrası gibisinden:)

Öncesi için söz verememde şimdiki haliyle araç kamerası görüntülerini paylaşabilirim  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #94 : Temmuz 10, 2015, 21:47:31 »
Bugün çektim  :) Arabanın siması değişti gerçekten. 2. Fotoğraf balastin montajlandığı yer. Boş yere vida atılıp sabitlendi.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #95 : Temmuz 10, 2015, 21:53:08 »
Bugün çektim  :) Arabanın siması değişti gerçekten. 2. Fotoğraf balastin montajlandığı yer. Boş yere vida atılıp sabitlendi.

vuuuu  çok şekil  görüntü  güzel hayırlı olsun hakkaten hos görünüyor.
hadi bakalım neredeyse  tüm t27ciler xenonlu oldu ben haric :asikadam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #96 : Temmuz 10, 2015, 22:10:26 »
vuuuu  çok şekil  görüntü  güzel hayırlı olsun hakkaten hos görünüyor.
hadi bakalım neredeyse  tüm t27ciler xenonlu oldu ben haric :asikadam:
Teşekkür ederim hocam. 1 senedir boşa beklemisim. Bu arabaya yakışıyor bu meret.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 10, 2015, 22:17:21
Bekir bey bugün cenmax servisin ustasiyla biraz sohbet ettik. Uzun far için H9 ampul bulamadigimdan bahsettim. O da 'bulamazsın zaten normal, ama istersen H11 ampul al fark etmez, uyum saglıyor, soket girişleri, voltajları aynı, en kötü biraz tıraşlar bağlarım, hiç sorun olmaz' dedi. Benim de aklıma yattı. Ne dersin bir ampul sipariş edip denemeyi düşünüyorum. Bu konuda bilirkişi sizsiniz  :D :saygi:
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #97 : Temmuz 10, 2015, 22:31:58 »
Bahadır hocam oto elektrikçisi belli etmiş hemen kendini.

Ya tıraşlayacaksa bu firmalar H11 far kutularının üzerine niye yazmıyor acaba "Üstten ve yandan biraz tıraşlayın olur size H9"  :argh: :argh:

Sen o adamın dediğini yaparsan muhtemelen 1-2 sene içine "Abiler uzun far soketinin dibinde erime başladı yardım lütfen" diye mesajlar yazacaksın.

senin bu dediğini daha önceden araştırmıştım.bu tip çevirim işlerinde far soketlerinin dibinde erimeler başlıyormuş.çektiği akım filan ayrıca aynı değil diye

biliyorum.çünkü H11 55w çekiyor H9 lar ise 65w çekiyor!sen güzel güzel kullan H9'larını takma kafaya bu kadar.esas enerjini şu park ampullerini, gündüz

ledine çevirme işinde kullan  :asikadam: :asikadam:

mesaj alındı herhalde  :tamam: :tamam:

ayrıca o balastların montajı ne biçim allah aşkına öyle?bu şekilde montajmı yapılır.balastın montajındaki prensip mümkün olduğunca gizlenmesidir yani dışardan bakan bir gözün kolay kolay görmemesi gerekir.bu ustanın yaptığı montajda, kabak gibi balast burdayım diye bağırıyor resmen.bide vidalamış yahu
3M yapışkanı denen bir şey var.
:argh: :argh:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #98 : Temmuz 10, 2015, 22:57:30 »
Bekir hocam ustanın yalancısıyım. Aslında bana da pek mantıklı gelmedi söyledikleri ya neyse, iyiki adamın aklına uyup sipariş vermedim h11 ampulleri :kötü:
Montajla ilgili olarak kutu içeriğinde ballastlarla birlikte bahsettigin 3m yapıştırıcı da geldi ama böyle vidayla montaj yaptı, bende ustanın işine karışılmaz deyip bir şey demedim. Müsait bir zamanda sizin ballastın yerinin fotografını çekebilir misin rica etsem? Bana da fikir olur. Iyi usta bulmak cidden zor iş.
 Ledlerle ilgili olarak aklımda bir fikir var. Acaba xenonlarda olduğu gibi canbus'lı bir led ampul var mı piyasada. Birde şunu merak ediyorum. Bu ledi takıpta çalışmadığını tasdik ettiniz mi siz? Belki kaliteli bir şey denense sorun çıkarmaz. Cree gibi örneğin.
 Bu arada makyajlı Aurisin donanım listesine baktim. Premium donanimda full led ön farlar gelmiş. Toyota çok geç kaldı bu işte. Elalem 2009 da başladı bu teknolojilere. Corolla'ya bakiyorsun hala sarı sarı ampullerle geziyor. Sene olmuş 2015.

Bahadır hocam oto elektrikçisi belli etmiş hemen kendini.

Ya tıraşlayacaksa bu firmalar H11 far kutularının üzerine niye yazmıyor acaba "Üstten ve yandan biraz tıraşlayın olur size H9"  :argh: :argh:

Sen o adamın dediğini yaparsan muhtemelen 1-2 sene içine "Abiler uzun far soketinin dibinde erime başladı yardım lütfen" diye mesajlar yazacaksın.

senin bu dediğini daha önceden araştırmıştım.bu tip çevirim işlerinde far soketlerinin dibinde erimeler başlıyormuş.çektiği akım filan ayrıca aynı değil diye

biliyorum.çünkü H11 55w çekiyor H9 lar ise 65w çekiyor!sen güzel güzel kullan H9'larını takma kafaya bu kadar.esas enerjini şu park ampullerini, gündüz

ledine çevirme işinde kullan  :asikadam: :asikadam:

mesaj alındı herhalde  :tamam: :tamam:

ayrıca o balastların montajı ne biçim allah aşkına öyle?bu şekilde montajmı yapılır.balastın montajındaki prensip mümkün olduğunca gizlenmesidir yani dışardan bakan bir gözün kolay kolay görmemesi gerekir.bu ustanın yaptığı montajda, kabak gibi balast burdayım diye bağırıyor resmen.bide vidalamış yahu
3M yapışkanı denen bir şey var.
:argh: :argh:
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #99 : Temmuz 10, 2015, 23:00:47 »
yarın motorun üstten ve yanlardan resimleri çekip eklerim belki sanada fikir olur tekrardan monte ettirirsin.böyle ortada durmaz onlar bahadır hocam :DUR:

Cree led konusunda denemek ne kelime,oto elektrikçi yüzünden sol farı elimize bile aldık desem yeterli olur herhalde  :argh:

Ya araya direnç koyup yapılcak bu iş.o zamandaki direncin kaç volt kaç amper olacağı konusu var.bildiğim kadarı ile bizdeki kaş ledler sorun çıkartıyor.

onlar olmasaydı çok daha kolay olacaktı bu iş...