Gönderen Konu: T27 Avensis Park Ampül ve Xenon tavsiyeleri.  (Okunma sayısı 29052 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 Avensis Park Ampül önerin lütfen.
« Yanıtla #20 : Temmuz 06, 2015, 23:23:51 »
Bugün bende bir BMW gördüm adam alışılmışın dışına çıkmış TURUNCU mu desem BAKIR rengimi desem bilemedim ama o DRL ve ANGEL daireler süper göründü gözüme  :tamam:

Bu arada arabada kullanılan ampuller kullanma kılavuzunda yazıyor diye hatırlıyorum  :tamam:
THE END

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Temmuz 06, 2015, 23:23:51 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '13
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 06, 2015, 23:46:39 »
Bugün bende bir BMW gördüm adam alışılmışın dışına çıkmış TURUNCU mu desem BAKIR rengimi desem bilemedim ama o DRL ve ANGEL daireler süper göründü gözüme  :tamam:

Bu arada arabada kullanılan ampuller kullanma kılavuzunda yazıyor diye hatırlıyorum  :tamam:
Hocam BMW bu işte zaten ayrı bir konumda. Aydinlatma konusunda en iyi marka bana göre. Ayrıca angel far işin içine girince harika okuyor :)
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Temmuz 07, 2015, 00:05:47 »
Madem konu aydınlatma ve T27 bende gireyim bu konuya  :rofl:

türkiyede olmayan ve bulunmayan bir halogen xenon ampul önereyim size ancak kargo ile parası nerdeyse led parasına denk geliyor.

hemde T20 ve 21w/5w tam bizim T27 Avensislerin gündüz park ampulu yerine al bunu tak işte...

http://www.ebay.com/itm/KONIK-T20-7443-W21-5W-Platinum-White-Halogen-Light-Bulb-F20-Mito-Fiat-Abarth-500-/111101407739?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item19de28f1fb&vxp=mtr

Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Temmuz 07, 2015, 00:23:55 »
Madem konu aydınlatma ve T27 bende gireyim bu konuya  :rofl:

türkiyede olmayan ve bulunmayan bir halogen xenon ampul önereyim size ancak kargo ile parası nerdeyse led parasına denk geliyor.

hemde T20 ve 21w/5w tam bizim T27 Avensislerin gündüz park ampulu yerine al bunu tak işte...

http://www.ebay.com/itm/KONIK-T20-7443-W21-5W-Platinum-White-Halogen-Light-Bulb-F20-Mito-Fiat-Abarth-500-/111101407739?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item19de28f1fb&vxp=mtr

Bekir bey bu konuda siz ve Cavit bey birinci sırada zaten forumda, hatta Google'a konu başlığını yazınca direk siz çıkıyorsunuz :) Size özelden mesaj da attım ben bu arada konuyla ilgili ama fark etmediniz zannımca. Sizin park ampulleri aslında gayet iş görür ama onlardan bulamadım hiçbir yerde. Eğer bulamazsam herhalde turunculara döneceğim. Bu arada bu 'konik' için ödenmesi gereken ulaşım bedeli nedir acaba tam anlayamadım, daha önce ebay alışverişi yapmadım.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #24 : Temmuz 07, 2015, 00:38:11 »
bahadır hocam şimdi mesajlarımada baktım ama göremedim sizden gelen bir mesaj.yoksa hepsini cevaplıyorum gelenlerin.

Konik markasının satışı Avusturyada olduğundan yaklaşık 18 dolar ve 16 dolarda kargo ücreti ile 35 doları buluyor.

Halogen ampul için bu kadar para verilirmi ayrı konu?

tabiki en güzeli led ama bunuda bir usta elin çözümlemesi gerekiyor.

çünkü diğer araçlarda olduğu gibi bizde sadece gündüz park ampulu yok,birde işin içinde kaş ledler var.işte burda devreler karışıyor ve farın içindeki bir devre

ünite işin içine giriyor.çünkü kontrolü burası sağlıyor.

benimkiler Mtec idi.ancak dediğiniz gibi piyasada az bulunuyor ancak orjinal japon malı.photon ile aralarında öyle ciddi bir aydınlatma farkı yok.

bana kalırsa turuncu ampul olayına çok girmeyin.zevk meselesi tabiki.

cavit beyin aldığı photonlardan alın takın bitirin konuyu böylece. :tamam:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Temmuz 07, 2015, 00:59:31 »
bahadır hocam şimdi mesajlarımada baktım ama göremedim sizden gelen bir mesaj.yoksa hepsini cevaplıyorum gelenlerin.

Konik markasının satışı Avusturyada olduğundan yaklaşık 18 dolar ve 16 dolarda kargo ücreti ile 35 doları buluyor.

Halogen ampul için bu kadar para verilirmi ayrı konu?

tabiki en güzeli led ama bunuda bir usta elin çözümlemesi gerekiyor.

çünkü diğer araçlarda olduğu gibi bizde sadece gündüz park ampulu yok,birde işin içinde kaş ledler var.işte burda devreler karışıyor ve farın içindeki bir devre

ünite işin içine giriyor.çünkü kontrolü burası sağlıyor.

benimkiler Mtec idi.ancak dediğiniz gibi piyasada az bulunuyor ancak orjinal japon malı.photon ile aralarında öyle ciddi bir aydınlatma farkı yok.

bana kalırsa turuncu ampul olayına çok girmeyin.zevk meselesi tabiki.

cavit beyin aldığı photonlardan alın takın bitirin konuyu böylece. :tamam:
Anlıyorum Bekir bey belki de ben beceremedim mesaj atmayı mobilden. Olabilir. LED işini ben de araştırdım ama sorduğum elektrikçiler pek umutlu konuşmadı. Çok uğraştırır dediler ve kapattım konuyu. Cavit beyin ampullerden aldım ama sanki o kadar parlak değil benimkiler. Acaba sahte ürün mü bilemedim, internet siparişi sonuçta. Bugün taktırdım xenonlarla birlikte.Xenon kit 4300k cenmax. Burada yetkili servisinde taktırdım, ampül ve ballastlar 2 yıl garantili.  Yarın sakin kafayla kapalı otoparkta bir daha bakıp fotoğraflarım fikir akmak için. Bekir bey uzun farlardan memnun musunuz? Ben daha önce osram night breaker ya da philips crystal vision tarzı ampul kullanmadım, alsam görüşüm artar mı gece yolculuklarında?
 Son olarak cam kapatma modülü işine girmek istiyorum. Ama bizim araçta daha önce deneyen görmedim. Siz hiç araştırdınız mı?

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 07, 2015, 01:02:56
Merak edenler için makyajlı Avensis aydınlatma ampul tipleri. İnternette kullanma kılavuzunu da varmış.  :tamam:

http://turkiye.toyota.com.tr/Kilavuz/Default.asp
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Temmuz 07, 2015, 01:09:28 »
aslında sizin ampullerde sorun yok bahadır hocam.
beyaz halojen o kadar ışık verebiliyor.daha fazlasını bekliyorsanız led işine gireceksiniz.
xenonlar hayırlı olsun bu arada.
benim uzun far ampullerim aracın kendi orjinal ampulleri.
uzunlar için philips cyristal vision önerebilirim.osramın performans ampullerinde malesef ömürleri uzun değil.
philipsler daha başarılı bu konuda.
ama benim uzunlarda bir derdim yok.aydınlatması benim için yeterli.

ancak alırsan kesinlikle H7 Philips Cyrstal Vision al derim.

http://www.hepsiburada.com/philips-h7-tip-crystal-vision-ampul-seti-011296-pm-otm011296

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Temmuz 07, 2015, 01:27:22 »
aslında sizin ampullerde sorun yok bahadır hocam.
beyaz halojen o kadar ışık verebiliyor.daha fazlasını bekliyorsanız led işine gireceksiniz.
xenonlar hayırlı olsun bu arada.
benim uzun far ampullerim aracın kendi orjinal ampulleri.
uzunlar için philips cyristal vision önerebilirim.osramın performans ampullerinde malesef ömürleri uzun değil.
philipsler daha başarılı bu konuda.
ama benim uzunlarda bir derdim yok.aydınlatması benim için yeterli.

ancak alırsan kesinlikle H7 Philips Cyrstal Vision al derim.

http://www.hepsiburada.com/philips-h7-tip-crystal-vision-ampul-seti-011296-pm-otm011296
Teşekkür ederim, genel olarak Cenmax ürünlerinden memnun kalmam sebebiyle bir de üzerine 2 yıl servis garantisi olunca böyle bir tercih yaptım, gerçi ballastın birisi arızalı çıktı :) geri gönderdik, geçici olarak çıkma balast taktılar, tek kafama takılan Can-bus sistemli olmayışı. Çok aradım Adana'da Phlips satan ve montaj garantisi veren elektrikçi ama bulamadım, içimde kaldı 'Philips' xenon :) 4300 k çok parlak gözükmüyor dışardan bakınca ama aracın içinden yaptığı aydınlatmayı çok beğendim, özellikle bugün zifiri karanlıkta kullandım, çok hoşuma gitti kelvin parlaklığı ve aydınlatması.
 Uzunlar için ben de Philips Crystal Vision düşündüm ama bizim uzunlar H9 tip, H7 taksak uyum sağlar mı acaba? Ya da h11 ? H9 Crytal Vision ampül bulamadım.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Temmuz 07, 2015, 01:38:30 »
T27 Avensislerdeki uzunlar H7 diye biliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Temmuz 07, 2015, 01:40:22 »
T27 Avensislerdeki uzunlar H7 diye biliyorum.
Kitapçık h9 diyor?
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Temmuz 07, 2015, 01:47:04 »
O zaman kitapçığa güvenmekten başka çare yok bahadır hocam.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Temmuz 07, 2015, 10:00:38 »
Tam bende onu diyecektim uzunlara farklı ampul imkansız avensiste, H9 kullanmışlar
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Temmuz 07, 2015, 10:58:50 »
 Evet malesef H9 Kaan kardeş. Hiçbir yerde H9 performans ampülü bulamıyorum. Bizim araçtan başka H9 ampul kullanan yok mudur nedir? Acaip sinir oldum bu duruma  >:(
 Gündüz ortamında farların görüntüsü görseldedir. Güneşli ortamda photon gündüz farları yok gibi. Orjinal sarılar daha net diyebilirim. Gölgede ve karanlıjtaeh işte.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 07, 2015, 11:05:26
Bu arada arkadaşlar kaputun altında ki plastik aksamları tutan plastik klipsler nasıl takılıyor. Bir tanesi denemek için ortasina bastırıp çekip çikardım ama geri takamadim :)
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Temmuz 07, 2015, 11:09:05 »
İncecik kaş ledler bile daha parlak görünmüş :)

O plastiklerin içindeki plastik çivimsi şeyi geri iktireceksiniz tabi dışını saran kısımları kırmadan sonrada yerine takınca hafif dibine kadar değil iktireceksiniz
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Temmuz 07, 2015, 11:49:16 »
Bahadır bey xenonlarınız hayırlı olsun.Gündüz farları ilk zamanlar banada az aydınlatıyor gibi gelmişti fakat gün geçtikçe aydınlatmaları bana daha güzel gelmeye başladı.Tabiki led kadar kuvvetli ışık vermesede başka alternatifleri uygulaması biraz zor olduğundan iyinin kötüsü oldu.Şu an için en iyisi bu şekilde ,ilerki zamanlarda bu işten anlayan meraklı arkadaşlar bir çalışma yapıpda led uyğulaması yaparlarsa bizlerde uyğularız.Metec ampül için bende cumartesi sanayiyi dolaştım fakat  bulamadım ellerinde bizim ampülün çin versiyonları var.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Temmuz 07, 2015, 11:53:15 »
İncecik kaş ledler bile daha parlak görünmüş :)

O plastiklerin içindeki plastik çivimsi şeyi geri iktireceksiniz tabi dışını saran kısımları kırmadan sonrada yerine takınca hafif dibine kadar değil iktireceksiniz
Teşekkür ederim. Son yazdıginızi anlamadim ama :)

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 07, 2015, 11:56:48
Bahadır bey xenonlarınız hayırlı olsun.Gündüz farları ilk zamanlar banada az aydınlatıyor gibi gelmişti fakat gün geçtikçe aydınlatmaları bana daha güzel gelmeye başladı.Tabiki led kadar kuvvetli ışık vermesede başka alternatifleri uygulaması biraz zor olduğundan iyinin kötüsü oldu.Şu an için en iyisi bu şekilde ,ilerki zamanlarda bu işten anlayan meraklı arkadaşlar bir çalışma yapıpda led uyğulaması yaparlarsa bizlerde uyğularız.Metec ampül için bende cumartesi sanayiyi dolaştım fakat  bulamadım ellerinde bizim ampülün çin versiyonları var.
Teşekkür ederim ağabey. Ne 'Mtec' miş, bir girmiş piyasaya bitince kimse tekrar sipariş etmemiş anlaşılan. Bu arabanın şanssızlığı Amerika'da satışı olmayışı. O yüzden fazla ekstra parça bulamıyoruz. Baksaniza koca ülkede H9 Philips Crystal Vision ampul bulamadım. 
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #36 : Temmuz 07, 2015, 12:14:27 »
Bahadır bey metec zenonlar size kaça mal oldu mahsuru yoksa paylaşabilirmisiniz.N 11 comda 385 tl.ye philips 4300 kelvin xenonlar var satıcıya mesaj attım orjinal olduğunu söylüyor tereddütte kaldım almakta.

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Temmuz 07, 2015, 14:00:37 »
Bahadır bey metec zenonlar size kaça mal oldu mahsuru yoksa paylaşabilirmisiniz.N 11 comda 385 tl.ye philips 4300 kelvin xenonlar var satıcıya mesaj attım orjinal olduğunu söylüyor tereddütte kaldım almakta.

cavit bey,kendi Philips Xenon farlarımı aldığım yerin bilgilerini yanlış hatırlamıyorsam size göndermiştim.bence burayı arayıp sorun derim.
Yalaz Otomativ-Bursa
N11 ve gittigidiyorda satılan Philips 4300K Canbus Xenonlarda orjinaldir merak etmeyin.
Onların çin malı veya çakma olanları ise Premium Marka olanlardır.philipsin kutusu ile birebir aynıdır.dikkatli olun.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 07, 2015, 14:03:45
Evet malesef H9 Kaan kardeş. Hiçbir yerde H9 performans ampülü bulamıyorum. Bizim araçtan başka H9 ampul kullanan yok mudur nedir? Acaip sinir oldum bu duruma  >:(
 Gündüz ortamında farların görüntüsü görseldedir. Güneşli ortamda photon gündüz farları yok gibi. Orjinal sarılar daha net diyebilirim. Gölgede ve karanlıjtaeh işte.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 07, 2015, 11:05:26
Bu arada arkadaşlar kaputun altında ki plastik aksamları tutan plastik klipsler nasıl takılıyor. Bir tanesi denemek için ortasina bastırıp çekip çikardım ama geri takamadim :)

Bahadır hocam H9 philips performans ampulu var sadece türkiye ithalatçısı Beyaz Otomativ philipsin bazı ürünlerinde bir haber olduğu için ithalatını yapmıyor.ayrıca H9 tipi ampul kullanan toyota dışında araç yok diye biliyorum ama ebay üzerinden rahatlıkla alabilirsiniz.
mesela bakın bu linkte Avrupa pazarında bulunabilen ama türkiyede hiç olmayan Philips Blue Vision serisi.hemde 4000k (aydınlatma olarak 4300k'dan da iyi yani kısacası.)
http://www.ebay.com.au/itm/PHILIPS-H9-12V-65W-BLUE-VISION-4000K-WHITE-HALOGEN-BULBS-FOR-VE-VF-HIGH-BEAM-/120722363817?pt=LH_DefaultDomain_15&hash=item1c1b9d15a9

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #38 : Temmuz 07, 2015, 14:03:57 »
Bekir bey verdiğiniz bilğiler bende kayıtlı bayramdan sonra yalaz otomotivi arayacağım benimki sadece ön araştırma. :)
N11 .com daki üründe beyaz otomotiv ürünüymüş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 506 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Temmuz 07, 2015, 14:12:32 »
Bekir bey verdiğiniz bilğiler bende kayıtlı bayramdan sonra yalaz otomotivi arayacağım benimki sadece ön araştırma. :)
N11 .com daki üründe beyaz otomotiv ürünüymüş.

direkt alın o zaman beklemeden.zaten adamlar Türkiye Distribitörü.
1 yıl ampullerin 2 yıl ise balastların garantisi var.

bu resimde Philips'in Blue Vision ile Diamond Vision arasındaki farkı belirgin olarak görebilirsiniz.

En başta Blue Vision T27 Avensisin üzerinde uzun far ampullerinin orjinal değerlerine sahip.yani 12 v ve 65watt güçte çalışıyor.
ayrıca beyaz efekt vermek için ampulun dış yüzeyi mavi tabaka ile kaplanmamış.yani yapaylık yok çünkü 4000k aslında en iyi aydınlatma eşiği denilebilir.
diğer diamond vision ise 12v fakat 55 watt.dış yüzeyi mavi kaplama ile kaplanıp beyaz efekt verilmesi sağlanmış.aydınlatma değeri 5000k.

Benim tercihim kesinlikle Blue Vision olurdu.