Gönderen Konu: Toyota Auris mi Opel Astra mı?  (Okunma sayısı 27629 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
  • 59 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
Toyota Auris mi Opel Astra mı?
« : Ağustos 03, 2014, 01:53:21 »
Arkadaşlar öncelikle bir Toyota sahibi olarak başımdan geçenllerden kısaca bahsetmek istiyorum. Annem ilk araba alacağını söylediği günden beri kafama Opel takıldı ve bayisine 2 kez gittik ve fiyat aldık,hatta 2.de alacaktık ama biraz daha bekledik. Daha sonra annem abimle Toyota bayisine de bakalım derken Toyotanın boş modelini aldılar. Ben sonra Toyota'nın gerçekten kaliteli olduğunu anladım fakat aklımda şu gibi sorular hala devam etmekte ;
1. Opeldeki yol tutuşu ve asfaltın üstündeki akıcılık Toyota'da olacak mı?
2. Arabanın bütün viteslerinde gaza basınca olan akıcılık olacak mı?
3. 1.33 Toyota Auris ve 1.33 Opel Astra,hangisini tercih ederdiniz fiyatlar yaklaşık aynı olsa ve neden?

Not: Araba daha 1000 km'ye ulaşmadı bile, benim düşüncem ve temennim biraz daha açıldıktan sonra o akıcılığı yakalayabilmek...
Oysa zaman, cazibe gibi. Asla senin sandığın kadarına sahip değilsindir.
                                                                                 Khaled Hosseini

Toyota Club Türkiye

Toyota Auris mi Opel Astra mı?
« : Ağustos 03, 2014, 01:53:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '02
  • 463 kere teşekkür etti
  • 674 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Auris mi Opel Astra mı?
« Yanıtla #1 : Ağustos 03, 2014, 02:09:52 »
Gene bir opel toyota konusu takipetmeden olmaz.hadi bakalim neler olcak :)
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 59 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 03, 2014, 02:11:46 »
Kırbacı hazırlayan arkadaşlar yavaşça vurursa sevinirim. :D Ben sadece arabadan fazla anlamayan fakat dışardan 2 arabayı kontrol etmiş ve cevabını arayan biriyim...  :o
                                                                                 Khaled Hosseini

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Ağustos 03, 2014, 02:17:37 »
Toyota opel karsilastirmasinin hic sakin geçtiğini görmedim sanirim daha yanlış hatırlamıyorsam.  :D her iki aracinda kendine göre ustunlukleri zayifliklari var sahsi görüşüm. Ama yeni auris derim ben.bence gidiside fenadegil yeterli gayet bence.
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 59 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 03, 2014, 02:21:00 »
Bana gayet yeterli ve gayet üstün bir araç olarak geliyor Toyota ama daha bugün Opel'e bindim,ne bileyim fazla devirli kullanıyor ondan mı bilmiyorum ama arabanın içinde 90+ kilolardan 5 kişiydik,450-500 kilo fazladan ve araba bana mısın demeden gidiyordu, aynısını Toyotada denemedim ama tek yolculuk ederken bazen ikinci viteste çok uyuz oluyor araba,seyir halindeyken birinci vitese de almak istemiyorum. Acaba diyorum motoru felan kendine gelir de daha sonra bu sorunlar çözülür mü mesela...
                                                                                 Khaled Hosseini

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2014, 02:23:20 »
Yol tutuş performans üzerine 1.33 ü konuşmaya değer mi???. Astranın 1.33ünü sizden duyuyorum.bu forum çok tartışma çıkartmaz.hangi astra j kasa mı h kasa mı olayı açmanız lazım...
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 59 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 03, 2014, 02:25:18 »
Vallahi kasa farkı ne yaratıyor ve hangi kasa bilmiyorum ama aslında ben Toyotanın performansının kullandıkça artıp artmayacağını öğrenmek istiyorum yada sadece kullanışa bağlı mı?
                                                                                 Khaled Hosseini

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Ağustos 03, 2014, 02:27:26 »
Benim sahsi dusuncem iki genc motorun karşılaştırılması yanlış. Motorlari yaslaninca karsilastiralim ve ozaman duruma bakalim derim ben.eskisi kadar araba incelemiyorum fakat nekadar 1.33 olsalarda farkli motorlar farkli yapım.ama basmasini bilirsen gitmicek araba yoktur yani.toyota genelde diger firmalara gore daha cok tasarruf düşüncesiyle hareketeder onuda unutmamak lazım.astranin 1.33 unude hic bilmiyorum açıkçası
2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 59 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 03, 2014, 02:30:24 »
Astra 1.3 de olabilir ben el alışkanlığıyla yazdım. Tasarruf olarak evet Toyota ama hani insan bazen basmak istiyor, yolda akmak istiyor felan. Yalan olmasın çok basıp da arabayı denemedim,sadece bir kez ...'i gördük o da arkadaşım bastığında. Ama hızımı azalttığımda ve seyir halindeyken 2. viteste çok mıymıy oluyor araba o huyundan nefret ediyorum mesela.

Düzenleme: Trafik kuralları.
                                                                                 Khaled Hosseini

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 205 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Ağustos 03, 2014, 02:31:09 »
Vallahi kasa farkı ne yaratıyor ve hangi kasa bilmiyorum ama aslında ben Toyotanın performansının kullandıkça artıp artmayacağını öğrenmek istiyorum yada sadece kullanışa bağlı mı?
Opel de motor seçeneği ve beygir farkı değişiyor toyota gibi değil onları bilmeden yorum yapmak iki markaya sallamaktan öteye geçmez...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 59 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 03, 2014, 02:34:05 »
Opel de motor seçeneği ve beygir farkı değişiyor toyota gibi değil onları bilmeden yorum yapmak iki markaya sallamaktan öteye geçmez...
Haklısınız. Tam modeli bilmeden açtığım kirli bir başlık oldu ama dediğim gibi sadece Toyotayı daha çok merak ettiğim için açtım bu başlığı.
                                                                                 Khaled Hosseini

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 205 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ağustos 03, 2014, 02:35:50 »
Haklısınız. Tam modeli bilmeden açtığım kirli bir başlık oldu ama dediğim gibi sadece Toyotayı daha çok merak ettiğim için açtım bu başlığı.
1.33 diye bir motor yok opel de :-)))) :nija: sen baktığınız arabayı araştırda öyle tartışalımmm:-) avare avare tartışmayalım:-))))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • T SPORT....
  • 463 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ağustos 03, 2014, 02:36:39 »
http://www.opel.com.tr/opel-serisi/satis-alani/arabalar/astra-hatchback-new/modeller/mevcut-modeller.html
forumda yüksek hizlari km belirtmeden yaziyoruz genelde solemedi deme ;) yuksek hız yazman yada trafige kapaliysa bunu belirtip km belirtmen daha iyi olur ;) astranin hangi motoru evet bilmek lazım ama genede auris derim yani.bidahaki bulusmaya gel sen muhakkak ben bi aliyle tanistiriyim seni  :D aurisciler sohbetedin.bizim dahimiz olur kendisi :)

2002 corolla sol vvt-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 03, 2014, 03:38:13 »
1.33 Auris'i herkez bilir de ona göre yorum yapar forumda. Ancak 1.3 veya 1.33 lt benzinli Opel Astra zaten yok büyük ihtimal dizel 1.3'tur o Astra. Eğer benim tahmin ettigim gibi ise İki motoru birbiri ile kıyaslamak çok saçma olur. Siz bence Astra'nın sedanmi hackbackmi dizelmi benzinlimi ne kadar motor hacmine sahip bunları paylasip sonra yorumları beklemelisiniz. Şunu da ekliyim 1.33 Auris in aşırı performslı olmasını beklemeyin 12-13sn'de 100km hıza çıkarsınız düz yolda yapistirirsaniz 200km hıza çıkarsınız keskin virajlarda önden kopabilir temkinli girmek gerek eğer araç yeni Auris ise bütün güvenlik donanımları mevcut bilginiz olsun. Birde uzun ömürde Astra Auris'in eline su dökemez servis bakımlarını yaptırın arkanıza bakmayın.
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ağustos 03, 2014, 03:41:20 »
2 farklı astra H kasa 1.3 cdti a bindim. Memnun edici bir kalitesi var bence ama Toyota gibi sorunsuz mu bilmiyorum . Aurise binme fırsatım olmadı.Kapılar tok kapanıyor ve yol sesi duymadım hiç. Aurisin de  pek bir farkı yoktur diye tahmin ediyorum. Hangi kasa auris ve astradan bahsediyorsunuz . 1.3 CDTI tork olarak gayet yeterli hissettim çekişi güzel.Sport butonu da mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ağustos 03, 2014, 09:36:27 »
1.3 dızel ıle 1.33aurıs benzınlı karsılastırmak cok adaletlı olmaz
Fıyat olarak 1.6 benzınlı ecotech motor astra ıle 1.33 benzınlı aurıs fıyatı yakın.Ben kesınlıkle opel astra derdım o zaman....1.33 ıle 1,6 vergılerı aynı.
Suan verso kullanıyorum.10 yıldırda toyota kullanıyorum...Astra fıyat olarak aurısten ıyı.Sahsen gorunus ve dıger konulardada bır gomlek ustun
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ağustos 03, 2014, 10:53:42 »
fiyatlar yakın denildiğine göre astra 1.6 lt 115 hp olan ile auris 1.33 lt karşılaştırmak gerekiyor sanırım.

1. madde için cevap vereyim "hayır".

ben hiç düşünmeye gerek kalmadan astra derim. neden ?

> yol tutuş, konfor, sürüş dinamiği, yalıtım olarak öndedir.
> donanım olarak hız sabitleyicisi mevcut. esp artık standart hâle geldiği için auris'e koymuşlardır diye düşünüyorum.
> auris 1.33 lt'nin arka camları en son bıraktığımda manueldi. o kadar para verip arka camı manuel bir araç almazdım (değişmediyse).
> işçilik kesinlikle astra'da daha özenli. toyota'nın yeni auris ve corolla'da özellikle iç mekânda parçaları oradan buradan toplayıp birleştirmişler gibi duruyor. elitlik ile hiçbir alâkası yok (bu biraz kişisel görüş, beğenip alanlara saygı duyarım).
> astra'nın verdiği güveni auris veremez. hangi motor hangi üretim yılı olursa olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '20
  • 243 kere teşekkür etti
  • 668 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ağustos 03, 2014, 11:11:00 »
akıcılıktan kasıt ne ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ağustos 03, 2014, 11:33:00 »
1.3 dızel ıle 1.33aurıs benzınlı karsılastırmak cok adaletlı olmaz
Fıyat olarak 1.6 benzınlı ecotech motor astra ıle 1.33 benzınlı aurıs fıyatı yakın.Ben kesınlıkle opel astra derdım o zaman....1.33 ıle 1,6 vergılerı aynı.
Suan verso kullanıyorum.10 yıldırda toyota kullanıyorum...Astra fıyat olarak aurısten ıyı.Sahsen gorunus ve dıger konulardada bır gomlek ustun

+1  Para varsa alman araba candır.  8-) He Aurisin de direksiyon yapısı daha güzel o ayrı .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 205 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ağustos 03, 2014, 11:39:30 »
+1  Para varsa alman araba candır.  8-) He Aurisin de direksiyon yapısı daha güzel o ayrı .
49 milyara astra sedan 1.6 110bygr opelw göre orta donanım toyotaya göre ortadan çok üstün donanıma sahip opelin arabaları. Auristen de ucuz... 49 milyar . Gelde opel alma sıfır alınacaksa opele bir bakmalı