Gönderen Konu: Toyota Auris mi Opel Astra mı?  (Okunma sayısı 27657 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Auris mi Opel Astra mı?
« Yanıtla #40 : Ağustos 04, 2014, 16:20:00 »
Toyotanın en büyük özelliği satmaktaki kolaylığı ve piyasası .Aracınıza güzelce binin, keyfini çıkarın :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Ağustos 04, 2014, 16:20:00 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • 59 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Ağustos 04, 2014, 16:22:30 »
Toyotanın en büyük özelliği satmaktaki kolaylığı ve piyasası .Aracınıza güzelce binin, keyfini çıkarın :)
Dediğinizi yapmak için benzini düşünmemek lazım.  :rofl: Dün çünkü ekrana baktım 8.5 idi 100 km'deki benzin litre değeri,birazcık bastım 8.7 oldu. Hep bende oluyor, abimde bu değer düşüyor. :D
Oysa zaman, cazibe gibi. Asla senin sandığın kadarına sahip değilsindir.
                                                                                 Khaled Hosseini

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Ağustos 04, 2014, 16:43:53 »
servis işi çoğu markada birbirine benziyor. tamamına yakını (tanış değilseniz) cebinizdeki paraya gözünü dikiyor. toyota'da da kötü hizmet veren servisler var, opel'de de. ayrıca toyota'nın yetkili servis perdiyodik bakım maliyetleri de eskisi gibi ucuz değil. yine de yetkili servisleri değerlendirirken ödenen mebladan ziyade verilen hizmet ve tüketiciye verilen değerler daha önemli diye düşünüyorum. neden ?

basitçe bir hesap yaparsak orta sınıf otomobiller için herhangi bir "x" markası ile toyota aracınızın yaklaşık 10 yıllık süreçte periyodik bakım masrafları düşünüldüğünde yıllık ortalama (ortalama diyorum çünkü her aracın değişen değişmeyen parçaları ve farklı bakım aralıkları var) 200 tl civarı fark olsun. 10 yıllık sürede bu size 2.000 tl olarak fark yaratıyor. günümüzde elle tutulur bir araç zaten ortalama 60 bin tl civarında etikete sahip.

burada anlatmak istediğim durum şu; sadece servis ücretleri yüzünden gönülden istediğiniz bir aracı almaktan vazgeçmeyin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 59 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Ağustos 05, 2014, 01:59:31 »
burada anlatmak istediğim durum şu; sadece servis ücretleri yüzünden gönülden istediğiniz bir aracı almaktan vazgeçmeyin.
Seçimi ben yapacak olsam sadece bunun için seçim yapmazdım tabiki de ama fiyat farkı için böyle bir seçim yaptık. Ama servis işini düşününce de yine bazen bazı araçlar büyük sorunlar çıkarabiliyor ve müthiş paralar ödenebiliyor. Tabiki bu şans ile alakalı ama yine de göz önünde bulundurulabilecek bir faktör bence.
                                                                                 Khaled Hosseini

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Ağustos 05, 2014, 02:03:23 »
Opel nerede üretiyor bu aracı. Gerçi nerede üretilirse üretilsin GM'in aracı, hayır gelmez.

Toyota'nın da Japon üretimi olmalı, yoksa onun da suyunu çıkarıyorlar.
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Ağustos 05, 2014, 02:23:36 »
Opel nerede üretiyor bu aracı. Gerçi nerede üretilirse üretilsin GM'in aracı, hayır gelmez.

Toyota'nın da Japon üretimi olmalı, yoksa onun da suyunu çıkarıyorlar.
Wikipedia'ya göre ASTRA Almanya, Belçika, Britanya, Brezilya, Güney Afrika, Polonya ve Ukrayna'da üretmekteymiş.

______
İki hafta kadar önce ustama gittiğimde 2012 model 1.6 ECOTEC CHEVROLET CRUZE duruyordu liftte.
"Hayırdır, ameliyat mı var ?" diyene kadar öğrendim ki araba 40.000 KM'de devirdaimi dağıtmış.
20.000 KM'de yine bu tarz bir sorun çıkartmış fakat şu an hatırlayamıyorum.

Aracın suyunu koyduk, fan açmasını bekledik ve  her şey sorunsuz olarak gerçekleşti.
İşlemler bitince ustam "Gel, test sürüşüne çıkalım da arabanın kıymetini anla" dedi ve geçtik araca. Ne gidişi gidiş, ne adam gibi süspansiyon var. Yürüyüş yolunda botla yürümek gibi bir şey hissettim o araca binince.
Kesinlikle ASTRA gibi ağır bir platforma sahip bir araç.

Oturuş pozisyonu da oldukça rahatsız etti. Zira benim gibi arabanın koltuğunun insanı sarmalamasını isteyen ve yayılarak araç kullananlar için çok rahatsızdı.

Ustam arabayı biraz yokladıktan sonra "Trigerinin ne halt yiyeceği belli olmaz, yüklenmeyelim fazla" dedi ve kaldım öyle. Ustaların bu araçlara güvenmemesi bariz belli oluyor.

Kendi aracıma geçtim, ustamın dediği gibi arabamın kıymetini anladım. O CHEVROLET ile kendi aracımdaki gibi şehir içinde pratik ve seri kısacası yılan gibi bir sürüş sağlamak mümkün değil.

Ha olay OPEL'de de böyle midir yoksa CHEVROLET'in kalitesizliği midir bilinmez ama bir tarafta tıpkı TOYOTA'da da olduğu gibi GM'den de ultra düzeyde memnun olanlar varken diğer tarafta lanet edenler de mevcut.

Fakat o OPEL'de daha doğrusu ALMANLAR'da kendini özel hissettiren ve arabaya bindiğini farkettiren detaylar var ya, onlar insanı cezbediyor işte... Zaten biz JAPONCULAR'ın da şikayet ettiği şeyler bunlar değil mi ? 
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Ağustos 05, 2014, 02:53:20 »
yüksel abi bu bahsettiğin olaylar son serilerini bilmiyorum binmedim veya kullanmadım tüm opellerde var hantal bir araba sesli çalışma chevrolet kadar kalitesiz değil ama bir japon kadar da kaliteli ve güzel değil.
benim araçtan beklentim şudur. dış görüntü güzel olacak konforlu olacak ve de masraf yapmayacak tabiki donanım önemli ama benim toyotayı eleştirdiğim bikaç donanım var sadece diğerlerinde çok çok üstün. opsiyonda bile sunroof yok. ayna kapatma cam kaldırma yok.bir de şuanda life versiyon aurislerde ve yarisin en donanımlısı hariç tüm serilerinde arka camların otomatik olmamasıdır. başka da toyotaya eleştiri yapabileceğimiz eksik donanımvs yoktur.tüm versiyonlarında 8 hava yastığını yokuş kalkış desteğini dijital klimayı abs ebd vs gibi güvenlik donanımlarını sunan en düşük seriden itibaren bluetooth telefon özelliği sunan başka bir marka yok. bir konuda vosvosun üstünlüğü var o da tüm versiyonlarında alimünyum alaşımlı jant sunmaları. dizel konusunda performans vermeyen araçları var ama performans sunmuyorken ekonomi sunuyor. yani mantığa hitap ediyor biraz. nitekim bunu yeni corollanın satışlarında gördük.
birçok kişi toyotayı gelişmelerden geri kalıyor diye eleştiriyor ama adamlar yaş tahtaya basmıyor. vosvos dsg yaptı kaç senedir araçlarında satıyor anca birkaç yıldır adam akıllı hale getirdiler fsi motor yaptılar o da keza felaketti. tsi lerin ilk çıkanları da pek iç açıcı değildi. toyotada böyle bişey yok biraz geriden geliyorlar ama bu şekilde piyasaya araç sürüp de adeta tüketiciyi kazıklamıyorlar.
bir örnek de forddan gelsin. her 40 bin km de değişmesi zorunlu olan bir parça varmış adını net bilmiyorum bana söyleyen focus sahibi abim de adını tam söylemedi. baskı balata gibi bir değişim sistemi var artık maliyeti siz düşünün
son olarak her aracın artıları vardır ama mantık ortaya konduğunda forever toyota :asikadam:
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 59 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Ağustos 05, 2014, 05:12:18 »
Yüksel bey ve Yalçın bey gerçekten çok iyi açıklamışsınız durumu sizler de. Araçtan ne beklediğimiz önemli olan şeydir aslında, Toyota da bunların çoğunu karşıladığı için kullanan kitlenin büyük bir bölümü memnun. Ama benim de eleştiri olarak katıldığım Auris'in life modelinde arka camların manuel olması. Ben bunu satıcıya sorduğumda şöyle bir açıklama getirdi : ''Bunu araç standartları bilmem nesinde(tam söylediği şekilde hatırlamıyorum) sürekli konuşuyorlar,belki de onun için çıkartmış olabilirler dedi. Mesela kaza anında tüm elektrik sistemi kilitleniyor arabadaki,arabadan çıkmak istediğinizde arka camları manuel olarak açıp çıkabilirsiniz demişti.'' Ben de : ''Öyle bir kaza olsa zaten camları kırıp çıkarım.'' demiştim ki haklıyım herhalde bu konuda...
                                                                                 Khaled Hosseini

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Ağustos 05, 2014, 10:25:58 »
Yüksel bey ve Yalçın bey gerçekten çok iyi açıklamışsınız durumu sizler de. Araçtan ne beklediğimiz önemli olan şeydir aslında, Toyota da bunların çoğunu karşıladığı için kullanan kitlenin büyük bir bölümü memnun. Ama benim de eleştiri olarak katıldığım Auris'in life modelinde arka camların manuel olması. Ben bunu satıcıya sorduğumda şöyle bir açıklama getirdi : ''Bunu araç standartları bilmem nesinde(tam söylediği şekilde hatırlamıyorum) sürekli konuşuyorlar,belki de onun için çıkartmış olabilirler dedi. Mesela kaza anında tüm elektrik sistemi kilitleniyor arabadaki,arabadan çıkmak istediğinizde arka camları manuel olarak açıp çıkabilirsiniz demişti.'' Ben de : ''Öyle bir kaza olsa zaten camları kırıp çıkarım.'' demiştim ki haklıyım herhalde bu konuda...

o satıcıların araçları güzel göstermek adına ürettikleri palavralardan 3 bölüm komedi dizisi çıkar zaten.

bu arada astra'lar polonya'da üretiliyor genellikle, ülkemize gelenler o şekilde. hatchback olanlardan farklı ülkeler olabilir ama sedan versiyon polonya'dır.

chevrolet ile opel'i türkiye'de yan yana koyup karşılaştırmak çok yanlış, amblem chevrolet olsa da araç daewoo'nun devamı.

son olarak kaliteli malzeme ile sağlam malzemeyi birbirinden ayıralım derim. konuda opel-toyota genel karşılaştırması değil auris-astra karşılaştırması yapılması gerekir. toyota'nın müşterilerini çok düşündüğünü yaş tahtaya basmadığını kim söylüyorsa fanatiktir, açsın d-4d başlıklarını tekrar bir okusun. o kadar insanın canı yandı, ayıptır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #49 : Ağustos 05, 2014, 10:52:09 »
Ufak bir temizlik yaptım. Tekrarlanmamasını umut ederim.

Sadece marka olarak karşılaştırma yapmak yerine  karşılaştıracak araçların teknik verilerinin ve mümkünse resimlerinin de paylaşılması ile üzerinde konuşmak çok daha verimli olur.
1,3 cdtı opel astra kullandım ancak yorum yapabilecek kadar auris kullanmadım bu yüzden sadece opel e ilişkin kısa bir yorumum olacak
Opel i Tekirdağ İzmit arası kullandım. Otobanda araç çok güzel gidiyordu. Kabin için ses kabul edilebilir düzeyde idi. Rampalarda kullanıma da bağlı olarak rahattı. Yakıt tüketimi güzeldi ama ben 1,3 çorsa cdtı dan çok daha fazla tat almıştım. İlginç ama çorsa astradan daha çok haz verdi. Auris ise dediğim gibi yorum yapacak kullanmadım.
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Ağustos 05, 2014, 10:55:38 »
Daewoo bile araba kalır chevroletin yanında. .. opelin 2.el piyasasını iyi incelemek gerekir. Yerler altında olanbir markanın piyasası çok iyi. Astra j kasa auristen piyasasıda çok iyi. Alan kar ediyor sıfır fiyatından 2 milyar üste bile satıyorlar. J kasayla karşılaştıralacaksa 1.6 110bygrle katşılaştırırsınız belki ya perfotmans aurisle aynıdır yada auris biraz iyidir. Ama turbolu 1.4Tve 1.6T ve 1.3cdi performans anlamında aurise toz yutturur..
Gözden kaçırdığımız bir şey var 2007 den sonra ki kasalarda toyotanın sorunsuzluk tabiri artlk toyotayla eşleşmiyor. Servisteki yağ kaçağından dolayı motor bloklarını değiştirmeler mmt şamzuman fiyaskosu ve dizellerdeki motor yetersizliği 1.6 dizeli ısrarla sunmamaları 2007den sonraki avensiste sorunlar donanım zayıflığı vb
 artık kalite+sorunsuzluk=toyota etmiyor .opelde bizim firmamız değil. Ama opelin astra h kasa , j kasa insignia (vectra kronik hastaydı) 2007den sonraki kasalar opeli kronik olmaktan kurtardı ve toparladı öyle ahım şahım sıkıntılar göstermiyor. Sonuçta sıfır alsam opel alırım paramın hakkını verir.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Ağustos 05, 2014, 11:15:16 »
üstte bir abimiz toyotanın yaş tahtaya basmayan bir sistemi var dememe cevap yazmış ben de ufakça bir cevap vereyim. d4d motorlar yanılmıyorsam 2005 den beri piyasada e12 lerde ve ilk çıkan e14 lerde herhangi bir problem var mıydı. ne zaman e14 makyajlandı onlarla gelen motorlarda seri olarak hatalı üretimden kaynaklı hatadan dolayı yağ yakma vs gibi şeyler ortaya çıktı. herhangi bir konu falan açmama gerek yok toyota hakkındaki ne kadar negatif şey varsa biliyorum. ama diğer markaların da negatif yönlerini biliyorum. o şekilde oranlayarak baktığımda mantık toyota auris diyor, zevk opel astra :) saygılar
R1 35 
  24 6   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 103000
  • Model Yılı: '08
  • 17 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Ağustos 05, 2014, 11:25:11 »
Arkadaşlar öncelikle bir Toyota sahibi olarak başımdan geçenllerden kısaca bahsetmek istiyorum. Annem ilk araba alacağını söylediği günden beri kafama Opel takıldı ve bayisine 2 kez gittik ve fiyat aldık,hatta 2.de alacaktık ama biraz daha bekledik. Daha sonra annem abimle Toyota bayisine de bakalım derken Toyotanın boş modelini aldılar. Ben sonra Toyota'nın gerçekten kaliteli olduğunu anladım fakat aklımda şu gibi sorular hala devam etmekte ;
1. Opeldeki yol tutuşu ve asfaltın üstündeki akıcılık Toyota'da olacak mı?
2. Arabanın bütün viteslerinde gaza basınca olan akıcılık olacak mı?
3. 1.33 Toyota Auris ve 1.33 Opel Astra,hangisini tercih ederdiniz fiyatlar yaklaşık aynı olsa ve neden?

Not: Araba daha 1000 km'ye ulaşmadı bile, benim düşüncem ve temennim biraz daha açıldıktan sonra o akıcılığı yakalayabilmek...
Öncelikle merak ettiğiniz konu yol tutuş ise yeni toyota auris gerçekten güzel bir süspansiyona sahip. Arka taraf corollada olmayan çift salıncak sistemi var. Buda viraj kabilliyeti açısından daha rijit.

Opel astra ise eğer alınırken flexride şasi ile alınırsa ancak bu güzelliğe geliyor. O da biraz tuzlu oluyor tabii ki.
Toyota Corolla  1.4 d-4d Elegant /2008
Mondial 150 MR Vulture / 2014

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '13
  • 65 kere teşekkür etti
  • 126 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Ağustos 05, 2014, 11:27:41 »
Uzun vadeli kullanımda Toyota'dan daha az servis ihtiyacı olan bir araç bilmiyorum. 6 yıl Opel Corsa, 5 yıl Renault Clio ve 4 yıldır Toyota kullanıyorum. Hepsini de ya 1 yaşında, ya sıfır kullandım.
Hiçbirisi TOYOTA sorunsuzluğunda olmadı, Toyota'nın eksileri var mıdır? Elbette spesifik olarak eksileri vardır. Ama bir iki (mmt-1.4 d-4-d) kronik sorun dışında Toyota uzun vadede hiçbir zaman kullanıcısını üzmüyor.
Bu yüzden de dünyanın en büyüğü,ardından gelen marka 4 ayrı marka ile peşinden geliyor. Ben şöyle diyorum, çok uzun süre kullanma niyetindeyseniz aracınızı,  (5-6 yıl ver üzerinde) , bazı negatif yorumaları gözardı edip , TOYOTA tercih edin. Ama 4-5 yıl içerisinde yenisiyle arabayı değiştirecek bir bütçeniz varsa , konfor ve kalite hissine çok önem veriyorsanız Alman araçlarını tercih edin. Tabiki ilk sırada vw, sonra seat, skoda ve bence Opel bunlardan sonra gelir.
Toyota üretim ve tasarım mantığı nedeniyle 'kolay imal edilir, kolay onarılır' stratejide parçalarla üretim yapar. Sadeleştirme, basitleştirme , sorunsuzlaştırma gibi kavramları oturmuştur. Bu yüzden uzun vadede sanayiye girseniz de, aracınızı sorunsuz uzun yıllar kullanırsınız. Fakat Alman teknolojisi ve anlayışı daha farklıdır. Almanlar detaya ve mühendisliğe çok önem verir, detay karmaşıklaştıkça kalitesi artar düşüncesindedirler. Bu yüzden de uzun vadede bakımı zor, sorun çıkartıldığında basit işçilikle düzeltilmesi güç araçlar üretirler. Bu yüzden de uzun vadede Alman teknolojisi Japon'a göre çok baş ağrıtır, bütçeyi daha çok zorlar. Sonuç olarak kişinin ne beklediğine , ne istediğine göre ayrı dünyaları olan iki ayrı araç söz konusu. Kim satın alacaksa, ne istediğini iyi düşünerek almalı.
Yasin'in söylediği gibi TOYOTA yaş tahtaya basmaz. Bir detay yeterince sorunsuz hale gelmedikçe araca eklemez. Mesela bahsettiğiniz, 'çift salıncak' sistemini kaç yıldır test etti, detayları sorunsuzlaştırıp öyle ekledi araca. Onu da çok gönüllü ekmeledi, piyasadan çok talep geldiği için çift salıncağa geçildi. Yolsa çift salıncaklı sistem demek uzun vadede daha çok detay ve sorun demektir, maliyet demektir,  Toyota anlayışına uymuyor çok fazla.
born to ride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Ağustos 05, 2014, 11:55:54 »
Uzun vadeli kullanımda Toyota'dan daha az servis ihtiyacı olan bir araç bilmiyorum. 6 yıl Opel Corsa, 5 yıl Renault Clio ve 4 yıldır Toyota kullanıyorum. Hepsini de ya 1 yaşında, ya sıfır kullandım.
Hiçbirisi TOYOTA sorunsuzluğunda olmadı, Toyota'nın eksileri var mıdır? Elbette spesifik olarak eksileri vardır. Ama bir iki (mmt-1.4 d-4-d) kronik sorun dışında Toyota uzun vadede hiçbir zaman kullanıcısını üzmüyor.
Bu yüzden de dünyanın en büyüğü,ardından gelen marka 4 ayrı marka ile peşinden geliyor. Ben şöyle diyorum, çok uzun süre kullanma niyetindeyseniz aracınızı,  (5-6 yıl ver üzerinde) , bazı negatif yorumaları gözardı edip , TOYOTA tercih edin. Ama 4-5 yıl içerisinde yenisiyle arabayı değiştirecek bir bütçeniz varsa , konfor ve kalite hissine çok önem veriyorsanız Alman araçlarını tercih edin. Tabiki ilk sırada vw, sonra seat, skoda ve bence Opel bunlardan sonra gelir.
Toyota üretim ve tasarım mantığı nedeniyle 'kolay imal edilir, kolay onarılır' stratejide parçalarla üretim yapar. Sadeleştirme, basitleştirme , sorunsuzlaştırma gibi kavramları oturmuştur. Bu yüzden uzun vadede sanayiye girseniz de, aracınızı sorunsuz uzun yıllar kullanırsınız. Fakat Alman teknolojisi ve anlayışı daha farklıdır. Almanlar detaya ve mühendisliğe çok önem verir, detay karmaşıklaştıkça kalitesi artar düşüncesindedirler. Bu yüzden de uzun vadede bakımı zor, sorun çıkartıldığında basit işçilikle düzeltilmesi güç araçlar üretirler. Bu yüzden de uzun vadede Alman teknolojisi Japon'a göre çok baş ağrıtır, bütçeyi daha çok zorlar. Sonuç olarak kişinin ne beklediğine , ne istediğine göre ayrı dünyaları olan iki ayrı araç söz konusu. Kim satın alacaksa, ne istediğini iyi düşünerek almalı.
Yasin'in söylediği gibi TOYOTA yaş tahtaya basmaz. Bir detay yeterince sorunsuz hale gelmedikçe araca eklemez. Mesela bahsettiğiniz, 'çift salıncak' sistemini kaç yıldır test etti, detayları sorunsuzlaştırıp öyle ekledi araca. Onu da çok gönüllü ekmeledi, piyasadan çok talep geldiği için çift salıncağa geçildi. Yolsa çift salıncaklı sistem demek uzun vadede daha çok detay ve sorun demektir, maliyet demektir,  Toyota anlayışına uymuyor çok fazla.
+1  ;)
R1 35 
  24 6   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Ağustos 05, 2014, 13:35:34 »
o satıcıların araçları güzel göstermek adına ürettikleri palavralardan 3 bölüm komedi dizisi çıkar zaten.

bu arada astra'lar polonya'da üretiliyor genellikle, ülkemize gelenler o şekilde. hatchback olanlardan farklı ülkeler olabilir ama sedan versiyon polonya'dır.

chevrolet ile opel'i türkiye'de yan yana koyup karşılaştırmak çok yanlış, amblem chevrolet olsa da araç daewoo'nun devamı.

son olarak kaliteli malzeme ile sağlam malzemeyi birbirinden ayıralım derim. konuda opel-toyota genel karşılaştırması değil auris-astra karşılaştırması yapılması gerekir
. toyota'nın müşterilerini çok düşündüğünü yaş tahtaya basmadığını kim söylüyorsa fanatiktir, açsın d-4d başlıklarını tekrar bir okusun. o kadar insanın canı yandı, ayıptır.

Bende chevroletin (kalos,aveo vb) kore malı olduğunu duyduydum cruze da öyle midir bilmiyorum.Öyle ise opel ile karşılaştırmak yanlış olur.
Son olarak güzel bir konu olmuş gerçekten herkes güzel bir şekilde kendi fikirlerini savunuyor.Karşılaştırma konuları artmalı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #56 : Ağustos 05, 2014, 13:39:29 »
Bu sıralar astra benimde hoşuma gidiyor fakat güncel kasa auris şuana kadar auris serisilerine baktigimda tam olmuş dedigim bir kasa  zor bir secım bence alcak olsam ikisini kiyaslar oyle alirdim her yonden tabi buna fiyat ve donanimlarda dahil iyice dusunurdum opel astranin modifiyeli resimlerini gordukce aklim çeliniyor :rofl:  toyotada uzun vadede sorun çikarmiycak bir markadir d4dler yag yakma gibi sıkıntılardan bahsetmiş e12 kullanlar bir yazsin hepsi aracin ne kronik sorunu var veya ne gibi sıkıntı cikarmiş bugune kadar  toyota sorunsuz araba uretiyor arada sıkıntı çikaran yeni modeller tabi olcak bunu butun modellere baglamak yanliş bence
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Ağustos 05, 2014, 13:42:20 »
Bende chevroletin (kalos,aveo vb) kore malı olduğunu duyduydum cruze da öyle midir bilmiyorum.Öyle ise opel ile karşılaştırmak yanlış olur.
Son olarak güzel bir konu olmuş gerçekten herkes güzel bir şekilde kendi fikirlerini savunuyor.Karşılaştırma konuları artmalı :)

Chevrolet, General Motors bünyesinde Amerikan firmasıdır, Kore'li Daewoo'yu satın almasından sonra Kore'de üretiliyor diye biliyorum, Ancak GM'nin Çin'de dahil olmak üzere dünyanın pekçok ülkesinde fabrikası bulunuyor.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #58 : Ağustos 05, 2014, 13:55:24 »
cruze a araba demeye bin sahit ister arabadan anliyan cruze un yanindan gecmez bir araba bu kadar gitmez bu kadar yakar 1.6 otomatik vites kullandim baya bir test ettik arkadaşin amcasinindi  arabada beyin denen bişey yok ne zaman vites kucultup buyutcegini bilmiyor bagiriyo duruyo araba yakitini zaten soylemiyorum ama bizim e12 ile kalksak cruze un hiç şansi yok geçen günde şanzıman sıkıntı çıkardı p den d ye geçmiyormuş 3 bin tl civari masraf yaptilar satma derdinler bir an önce
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Ağustos 05, 2014, 14:03:18 »
cruze a araba demeye bin sahit ister arabadan anliyan cruze un yanindan gecmez bir araba bu kadar gitmez bu kadar yakar 1.6 otomatik vites kullandim baya bir test ettik arkadaşin amcasinindi  arabada beyin denen bişey yok ne zaman vites kucultup buyutcegini bilmiyor bagiriyo duruyo araba yakitini zaten soylemiyorum ama bizim e12 ile kalksak cruze un hiç şansi yok geçen günde şanzıman sıkıntı çıkardı p den d ye geçmiyormuş 3 bin tl civari masraf yaptilar satma derdinler bir an önce

Benzinli Cruze'un varsa lpg istasyonunda olacak yanında. :D
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.