Gönderen Konu: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...  (Okunma sayısı 275069 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '12
  • 49 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...
« Yanıtla #40 : Haziran 16, 2014, 14:44:32 »
Bu gün Ankara Toyota ALJ'ye gitmiştim. Yetkili arkadaşa Avensis niye yok diye sorduğumda 2015 'in 3.ayında yeni kasaların çıkacağını söyleyerek bundan sonra bayilere avensis gelmeyeceğini söyledi.Bilgilerinize..

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Haziran 16, 2014, 14:44:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Haziran 16, 2014, 15:05:40 »
Bu gün Ankara Toyota ALJ'ye gitmiştim. Yetkili arkadaşa Avensis niye yok diye sorduğumda 2015 'in 3.ayında yeni kasaların çıkacağını söyleyerek bundan sonra bayilere avensis gelmeyeceğini söyledi.Bilgilerinize..

hoppalaaaa doğrumu bu bilgi acaba?

daha bugün Toyota Müşteri Hizmetlerini aradığımda yakın bir zamanda yeni kasa çalışması olmadığını söylediler bana.

internettede takip ediyorum ama hiç bi yerde yokki yeni avensis  >:( >:(
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
« Yanıtla #42 : Haziran 16, 2014, 15:12:11 »
2012'de alırken çok araştırmıştım.2015'in çeyreğinde yeni kasa çıkacak demişlerdi. Doğru söylemişler istiyorsanız Ankara ALJ ile bir görüşün çünkü arkadaşım damadına bakıyor ALJ ısrarla araba yok diyor.Diğer bayii TOYAN'ı bilemiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Haziran 16, 2014, 15:12:50 »
Bekir Bey, hayırlı olsun aracınız. Kazasız, belasız binmeniz dileğiyle...

2 yıldır Avensis kullanıyorum, arabamı tanıdım diyebilirim rahatlıkla. Geçenlerde de 100 km'ye yakın Passat kullandım ve bildiğim yollardaydı. Avensis'le girdiğim virajlara Passat ile girerken aynı güveni alamadım. En az Avensis kadar stabil çıkıyor olabilir virajdan ama güven vermiyor. Ayrıca Avensis'in Passat'tan üstün yanları o kadar çok konuşuldu ki bu forumda, bilmeyeni dövüyorlar. Bunlardan biri de yol tutuşudur. Beşik gibi olan Passat'a, Avensis'ten daha sert süspansiyonları var diyerek, yine önceki yorumlarınızı da hesaba katarsak, amacınızı sorgulatıyorsunuz okuyanlara.

Aynı hata kapılar için de var Ali Bey. Yağmurlu havalarda(dik açıyla yağan) alcantara deri ıslanıyor. Hızlıca inip binmek gerekiyor. Aslında bu da Japonların kullanıcılarını pratikleştirmek ve formda tutmak için yapılmış bir şey.  :D
daha önceki golf corolla kiyaslamasindan bir örnek verdim daha başka konulardada  wv nin süspansiyonlari sertir yorumu kaç kez geçti hiç bir amacimda yok burda kimse şunu al dendi diye araba almiyor gidip passat beşik gibiyse corollaya nasil bir terim koymak lazim düşünmek lazim  daha önceki yorumumdada  dedim avensis görünüş ve donanim olarak çok hoşuma giden bir araç
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 75 kere teşekkür etti
  • 161 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Haziran 16, 2014, 15:19:53 »
daha önceki golf corolla kiyaslamasindan bir örnek verdim daha başka konulardada  wv nin süspansiyonlari sertir yorumu kaç kez geçti hiç bir amacimda yok burda kimse şunu al dendi diye araba almiyor gidip passat beşik gibiyse corollaya nasil bir terim koymak lazim düşünmek lazim  daha önceki yorumumdada  dedim avensis görünüş ve donanim olarak çok hoşuma giden bir araç

Burada kıyasımız Avensis. VW araçları hatta Alman araçları her dönem Japonlardan konforlu olmuştur, bunu sert süspansiyon ile elde etmediler. Sert yumuşak tartışmasına girmeyeceğim. 2 yıl 20.000 km Avensis tecrübem ve fikir edinmeye yetecek kadar Passat sürüşlerim oldu. Kısaca yanlış biliyorsunuz. Herkesin hemfikir olduğu şeyde daha fazla yorum yapmayacağım. Teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
« Yanıtla #45 : Haziran 16, 2014, 15:23:33 »
Bekir bey,biraz önce Ankara toyan ile görüştüm.Ellerinde avensis var ama kasa değişimi konusunda bir şey demediler.Ama emin olun 2015'te kasa değişecek bunu iki yıl önce bana söylediler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Haziran 16, 2014, 15:28:13 »
Burada kıyasımız Avensis. VW araçları hatta Alman araçları her dönem Japonlardan konforlu olmuştur, bunu sert süspansiyon ile elde etmediler. Sert yumuşak tartışmasına girmeyeceğim. 2 yıl 20.000 km Avensis tecrübem ve fikir edinmeye yetecek kadar Passat sürüşlerim oldu. Kısaca yanlış biliyorsunuz. Herkesin hemfikir olduğu şeyde daha fazla yorum yapmayacağım. Teşekkürler.
herkesin hemfikir oldugu diyorsunuz daha önceki konularda yazilanlari söyledim ben süspansiyon için  kimseninde neyi yanliş bilip dogruyu bildigini sorgulamak size düsmuyor sonucta yoruma açik konular bunlar herkesin konfor anlayisi farklidir tartisilcak bisey yok zaten forum ortaminda herkes bildigini soyler 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Haziran 16, 2014, 15:40:23 »
Bekir bey,biraz önce Ankara toyan ile görüştüm.Ellerinde avensis var ama kasa değişimi konusunda bir şey demediler.Ama emin olun 2015'te kasa değişecek bunu iki yıl önce bana söylediler.

Az önce bende İstanbul Toyota Gedizler Dolapdereyi aradım.

Avensisin ufak bi makyaj yediğini 2014 avensislerin yakında ellerine ulaşacağını söyledi.

Toyota Merkezden mail gelmiş dün kendilerine.

Ancak makyaj,donanım ve motor anlamında hiç bir bilgi ellerinde yok araç gelir gelmez sizi arayacağım diye bilgilerimi aldılar.

Saolsun bayan bence temmuza kadar bekleyin en azından temmuz mtv'sinden kurtulursunuz dedi.

Bursada tek bir bayide 2014 avensis diye satılan araç var onda da jantlar güzel bir tasarım yapılmş gerçekten ancak başka hiç bir değişiklik yoktu

ve bu aracı 2014 dediler bana dedim telefonda konuştuğum bayana.

bize gelmeden kendilerine nasıl gitmiş araç diye şaşırdı hatta.

Temmuza kadar bekleyin diye çok ısrar etti görevli ama şaşırdım bende şimdi ne yapacağımı...

2015'te kasanın değişmesi inanın çok önemli değil benim için çünkü değiştiğinde ne olacağını az çok tahmin ediyorum diğer toyota modellerindeki

o iğrenç ve kalitesiz plastik aksamdan yapacaklar ön konsolu,teybin yerleşimi herşey ona benzeyecek.

ancak ben bu halini çok beğeniyorum sade ve ağır bi havası var.sadece göstergeler biraz daha modern olsaydı diyorum içimden ama gülü seven

dikenine katlanır misali olacak biraz  :D :D
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
    • FlickR -FotoShare
  • Kan Grubu: 0+
  • 148 kere teşekkür etti
  • 105 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Haziran 16, 2014, 15:48:31 »

...o iğrenç ve kalitesiz plastik aksamdan yapacaklar ön konsolu,teybin yerleşimi herşey ona benzeyecek...

Bekir Bey sanırım sadece bir ben varım Toyota'nın yeni ön konsolunu beğenen. İnanın şuana kadar gördüğüm en iyi Toyota konsol tasarımı gibi geliyor bana = ) Corolla'nın ki yani .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
« Yanıtla #49 : Haziran 16, 2014, 15:53:00 »
Bakın ben size şunu belirteyim ben alalı 1,5 yıldan fazla oldu ve sıfır aldım.Gerçekten mükemmel ve  yıllarca sorunsuz binilebilecek bir araba kasa olsun değişsin.Zaten yeni kasa gelince çok pahalı olur, öyle takıntılarınız yoksa hiç düşünmeden alın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Haziran 16, 2014, 15:53:15 »
Az önce bende İstanbul Toyota Gedizler Dolapdereyi aradım.

Avensisin ufak bi makyaj yediğini 2014 avensislerin yakında ellerine ulaşacağını söyledi.

Toyota Merkezden mail gelmiş dün kendilerine.

Ancak makyaj,donanım ve motor anlamında hiç bir bilgi ellerinde yok araç gelir gelmez sizi arayacağım diye bilgilerimi aldılar.

Saolsun bayan bence temmuza kadar bekleyin en azından temmuz mtv'sinden kurtulursunuz dedi.

Bursada tek bir bayide 2014 avensis diye satılan araç var onda da jantlar güzel bir tasarım yapılmş gerçekten ancak başka hiç bir değişiklik yoktu

ve bu aracı 2014 dediler bana dedim telefonda konuştuğum bayana.

bize gelmeden kendilerine nasıl gitmiş araç diye şaşırdı hatta.

Temmuza kadar bekleyin diye çok ısrar etti görevli ama şaşırdım bende şimdi ne yapacağımı...

2015'te kasanın değişmesi inanın çok önemli değil benim için çünkü değiştiğinde ne olacağını az çok tahmin ediyorum diğer toyota modellerindeki

o iğrenç ve kalitesiz plastik aksamdan yapacaklar ön konsolu,teybin yerleşimi herşey ona benzeyecek.

ancak ben bu halini çok beğeniyorum sade ve ağır bi havası var.sadece göstergeler biraz daha modern olsaydı diyorum içimden ama gülü seven

dikenine katlanır misali olacak biraz  :D :D
bence bekleyin yeni kasa çiksin hoşunuza giderse az daha verip yeni kasa alirsiniz gitmezse ikinciel önceki kasayi alirsiniz yada bayilerde kaliyor indirimli veriyorlar bi önceki kasayi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: '13
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Haziran 16, 2014, 16:48:33 »
Bekir Bey sanırım sadece bir ben varım Toyota'nın yeni ön konsolunu beğenen. İnanın şuana kadar gördüğüm en iyi Toyota konsol tasarımı gibi geliyor bana = ) Corolla'nın ki yani .
Hemen salça oluyorum :) Tabi ön konsol göreceli,  zevk meselesi beğenmek ya da begenmemek ama bir tek siz varsınız gibi gözüküyor evet :) Çünkü bende beğenmiyorum.  Avensisin ön konsolu örneğin Corollaya göre çok daha güzel eski olmasina rağmen
 O ne öyle dümdüz ön konsol mu kaldı.  Yalnız avensisininde bana göre büyük bir eksiği var o da ön konsolda bir saat olmayışı.  D sınıfı araçlarda olur genelde. Hatta eşim arka koltuktan kızıp duruyor bir tek sen mi göreceksin saati bizim  için niye saat yok diye.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Haziran 16, 2014, 16:58:30 »
ben ilk mesajda demiştim kasa değişecek diye.ama kendimi inandıramamışım demek ki.toyota avensisle öyle bir devrim yapacak ki piyasa allak bullak olacak.1,6 dizel motor için açıklama yapan kişi Toyota çalışanı bilgisi yeterince olan bir kişi.ufak makyaj yapmazlar bence,en fazla jant değişir o kadar.onada makyaj denmez.benim kanaatim beklemeniz.tabi sizin tercihiniz ,yeni kasa alıp 5 yıl güncelliğini koruması varken yakında değişecek kasayı almak mantıksız.corollaya bakacak olursak önceki kasanın makyajlısını alanlar pişman.ki bunu haziran sonunda alanlar dahi pişman.bizi bilgilendirmediler bilmiyoruz dediler.bursada çavdarlı toyota ile görüştüyseniz bilginin doğruluk payı yüksektir.
bu arada avensisin kasa güncellemesi ile ilgili bilgi için ingiliz forumlarını takip etmenizi tavsiye ederim.avensis onların corollası gibi.
bu arada yeni corollanın tasarımı bence kat kat daha iyi :) bende beğenenlerdenim :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Haziran 16, 2014, 17:03:26 »
Corolla ya 1.6 dizel koysunlae jettayi alt eder

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Haziran 16, 2014, 17:07:13 »
zaten toyota 1.6 dizeli getirsin satışları patlar bir de sağlam bir otomatik şanzıman da olursa yanında corolla auris avensis ve verso segmentlerinde liderliğe oynarlar satış rakamı açısından
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #55 : Haziran 16, 2014, 17:10:13 »
Corolla ya 1.6 dizel koysunlae jettayi alt eder
1 6 dizel ve sağlıklı bir otm. Şanzımanla (mmt gibi değil) passatla jafa kafaya gider. Tabi fiyat avantajını korumak şartıyla.  Jetta neki  :olmamış:
Düzeltme : Corolla demişsiniz,  ben avensis diye okudum bir an. Pardon.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Haziran 16, 2014, 17:18:04 »
1 6 dizel ve sağlıklı bir otm. Şanzımanla (mmt gibi değil) passatla jafa kafaya gider. Tabi fiyat avantajını korumak şartıyla.  Jetta neki  :olmamış:
Düzeltme : Corolla demişsiniz,  ben avensis diye okudum bir an. Pardon.
avensis kaldirmaz 1.6 dizeli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #57 : Haziran 16, 2014, 17:26:26 »
nabza göre şerbet verilir.1,6 dizelde düzenlemeler yapılır gerektiği gibi.çokta güzel olur.passatta 1.4 tsi var :)  :tamam:
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Haziran 16, 2014, 18:06:23 »
avensis kaldirmaz 1.6 dizeli
Neden kaldırmasın? Piyasada 1.6 d sınıfı araçtan geçilmiyor. . Peynir ekmek gibi satiliyor.Ha dersenki keyifli olmaz orasi doğru bence 1.6 nın kendisi eziyet.  En az 2.0 olmasi lazım, ama Turkiye işte. .
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Haziran 16, 2014, 18:25:18 »
Neden kaldırmasın? Piyasada 1.6 d sınıfı araçtan geçilmiyor. . Peynir ekmek gibi satiliyor.Ha dersenki keyifli olmaz orasi doğru bence 1.6 nın kendisi eziyet.  En az 2.0 olmasi lazım, ama Turkiye işte. .
aynen öyle 1.6 benzinli bile zorluyo avensis i d sinifi 1.6 dizeli satiyor her marka ama ne kadar keyifli  olur 1.6 dizel passat bile keyif vermiyor bu tür araçlar d sinifi 2.0 dizel olmasi veya 1.8 dizel daha mantikli corolla 1.6 dizel  jettayla kapişir  bunu demek istedim