Gönderen Konu: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...  (Okunma sayısı 274958 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 335000
  • Model Yılı: '06
  • 64 kere teşekkür etti
  • 75 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Avensis Alıyorum Kısmetse...
« Yanıtla #20 : Haziran 15, 2014, 22:15:25 »
Hayırlı olsun. Kazasız belasız yolculuklar dilerim. Yeni toyotacı olmuş biriyim ama Toyota iyidir.
2006 2.0 Dizel D-4D Avensis Elegant

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Haziran 15, 2014, 22:15:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Haziran 15, 2014, 22:22:35 »
Altta yazmıştım en koyu ve fanatik avensisçi adı bende saklı kalsın diye yazmış :)
Ali hocam teşekkürler paylaşım ve bilgiler için.
Yalova'dan selamlar

hocam fanatiklik demeyelim 8-)
ben sözümü destekleyerek konuşuyorum  :) hani fanboyluğum yok bmw mi toyota mı deyince atlayıp toyota al sorunsuz diyenlerden değilim zaten eksik yönlerini de yazıyorum ki herkes görsün :)

selamlar saygılar
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Haziran 15, 2014, 22:24:17 »
Ben de sizin gibi uzun süre araştırma sonucunda bu aracı aldım. İnanın pişman olmazsınız. Ben cok memnunum, tek sevmediğim tarafı ali beyin dediği gibi süspansiyonlar  sert. Ama bunun karşılığında sizin 120 ile girdiğiniz viraja o 4 araç artı passat 90 la bile giremez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Haziran 15, 2014, 22:31:16 »
Ben de sizin gibi uzun süre araştırma sonucunda bu aracı aldım. İnanın pişman olmazsınız. Ben cok memnunum, tek sevmediğim tarafı ali beyin dediği gibi süspansiyonlar  sert. Ama bunun karşılığında sizin 120 ile girdiğiniz viraja o 4 araç artı passat 90 la bile giremez.
passatla denediniz mi ayni viraji ?
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '13
  • 20 kere teşekkür etti
  • 121 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 15, 2014, 22:31:36 »
Yok motoru zayıf değil, şoförü zayıf. Ben de geçen sene ilk aldığımda (2003 Corolladan sonra) öyle dedim. Bu ne biçim araba gitmiyor, yokuşta çekmiyor vb. vb.

Nereden bilirdim problemin bende olduğunu. İlk bir iki hafta cebelleştikten sonra huyunu suyunu öğrendim. Baktım ki araba çekiyormuş, hem de bu cüsseden hiç ummadığım kadar. Meğerse sorun onda değil bendeymiş :)

Araca ilk oturanlara birşey demiyorum, ama birkaç ay bu aracı kullanıp çekmiyor diyenler sorunu kendilerinde aramalı.

Çekmiyor vb. diyenler bir kenara, görüşlerine saygı duyarım da, avensis yerine dacia al diyen arkadaşa selamlar, saygılar :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Haziran 15, 2014, 22:34:43 »
Yok motoru zayıf değil, şoförü zayıf. Ben de geçen sene ilk aldığımda (2003 Corolladan sonra) öyle dedim. Bu ne biçim araba gitmiyor, yokuşta çekmiyor vb. vb.

Nereden bilirdim problemin bende olduğunu. İlk bir iki hafta cebelleştikten sonra huyunu suyunu öğrendim. Baktım ki araba çekiyormuş, hem de bu cüsseden hiç ummadığım kadar. Meğerse sorun onda değil bendeymiş :)

Araca ilk oturanlara birşey demiyorum, ama birkaç ay bu aracı kullanıp çekmiyor diyenler sorunu kendilerinde aramalı.

Çekmiyor vb. diyenler bir kenara, görüşlerine saygı duyarım da, avensis yerine dacia al diyen arkadaşa selamlar, saygılar :)
aynen araca alişmadan ögrenmeden arabada sorun ariyorlar bende  ilk öyle diyodum gitmiyor etmiyor arkadaşim kullandi araba roket gibi firliyor 3.vitese kadar pati atiyor  sonradan ögrendim arabanin huyunu :D ayaginizi korkak aliştirmayin verin gazi yükseltin devri

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Haziran 15, 2014, 22:36:18 »
passatla denediniz mi ayni viraji ?

Hemde defalarca

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Haziran 15, 2014, 22:37:45 »
Hemde defalarca
passatin süspansiyonlari daha sertir zaten burda konfor konuşulunca  wv nin sertliginden bahsedilir 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Haziran 15, 2014, 22:40:37 »
Ben bu konuda özellikle passata karşı iddialıyım bol virajlı ve yokuslu yollarda 1.4 tsi ile yarisalim farkı görün. Üstelik ondan da az benzin tukettiririm.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 15, 2014, 22:43:55
Passatin süspansiyonları sertse avensiste hiç yok demektir. Önceki aracim passatti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • o bir avensis...
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Haziran 16, 2014, 00:31:10 »
bende alalı yaklaşık 1.5 sene oluyor sizin gibi d sınıfı konusunda baya araştırma yaptım ve 1.6 dizel passat otomatik siparişi verdim kime sorarsan passat diyor öyle bir algı var türkiyede...sonra gittim avensisle test sürüşü yaptım passat siparişini iptal edip avensis aldım.motoru 1.6 atmosferik olduğundan devirli kullanmanız lazım yoksa hantal izlenimini verir size passat 122 beygir turbo besleme 0-100km hızlanması avensis ile aynı...iç dizaynı koltukları (deri+alcantara döşeme) harika frenlemesi virajlara girişi çok iyi...ön konsolda ve yan kapıdaki gümüş rengi kaplamalara dikkat hemen çiziliyor...birde ışıklandırması turuncu değilde başka renk olsaymış çok iyi olurdu. Navigasyon yok sonradan taktırmak isterseniz 1500 tl ödemek zorunda kalırsınız ve birde ek düğme koyuyorlar çirkin duruyor...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Haziran 16, 2014, 00:45:56 »
abi sen zaten olayı çözmüşün avensisi tercih etme sebeplerin çok mantıklı ve de doğru :alkis: far olayına gelirsek bir tanıdığım cumhuriyet savcısı elegant extra aracına premium farı ve sunroofu ekletip öyle almıştı ona torpil geçmiş olabilirler belki de ama bunu yaptı yani  :D sizde bayiye gidince bu konuyu konuşun ve bence sunroof da alın
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Haziran 16, 2014, 00:47:47 »
Sunroof olmazsa olmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Haziran 16, 2014, 00:48:59 »
2009 temmuz gıbı kasa degıstı.Ortlama 5 yıl da degısıyorlar.2014 eylul gıbı olmada 2015 de garantı degısırler.2016 ya kalmaz.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • just do it
  • Araç: Camry
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 225000
  • Model Yılı: '06
  • 351 kere teşekkür etti
  • 565 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Haziran 16, 2014, 05:36:59 »
Türkiye koşullarıda sınıfında en iyi araçladan biri.Avensisi uzun süre kullanmadım ancak çevremde o kadar çok avensis var ki.Dikkat ettim avensis kullanacıları corolla yada auris kullanıcıları kadar araba değiştirmiyor.HAyırlı olsun
Akıl ile sabrı birleştir ve zekan ile konuş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '12
  • 49 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Haziran 16, 2014, 09:10:11 »
Ben yaklaşık 1,5 yıldır kullanıyorum.Yakıtıyla, performasıyla çok iyi bir araba ve çok memnunum geçen ay depoyu doldurduğumda bilgisayar ekranı yakıtı 100/8,3 gösteriyordu.(Ankara şehir içi) Şu aralar 7,8 ler de arabayı çok kasmazsanız çok az yakıyor.Yakıt çok derseniz LPG'ye de dönebilirsiniz hiç bir sıkıntı çıkarmıyor  diyorlar.Ama be yakıtından memnunum ve taktırmayı da düşünmüyorum.Alırken çok araştırmıştım.Passat'ın TSI 122 beygirlik aracınıda çok düşünmüştüm.Deneme sürüşünüde yapmıştım.Bana göre  avensisin yol tutuşu passatan daha iyi.Ama kabul etmek gerekirki ülkemizde bir wolkswagen hayranlığı var, kısaca  alıp satıyım derseniz passat yıllarca sorunsuz bineyim derseniz Avensis. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Haziran 16, 2014, 09:22:46 »
abi sen zaten olayı çözmüşün avensisi tercih etme sebeplerin çok mantıklı ve de doğru :alkis: far olayına gelirsek bir tanıdığım cumhuriyet savcısı elegant extra aracına premium farı ve sunroofu ekletip öyle almıştı ona torpil geçmiş olabilirler belki de ama bunu yaptı yani  :D sizde bayiye gidince bu konuyu konuşun ve bence sunroof da alın

ledli ön far olayını belki dediğiniz gibi servisle konuşarak halledebilirim ancak sunroof diye bir opsiyon yokki avensislerde.

yani sonradan tavanı kestirerek açtırmanız gerek asla böyle birşeyede girmem.

zaten sunroof gibi bir zorunluluğumda yok.çünkü ilerleyen yıllarda sunroof sorun demektir...

Mesaj Birleştirildi: Haziran 16, 2014, 09:29:22
avensisin 1.6 dizel motor uygylamasının ne zaman yapılabileceği ile ilgili toyota müşteri hizmetlerine yazmıştım geçen gün gelen cevap aşağıdadır.

Sayın Bekir Uğur Yavuzcan,

Bu yıl için ülkemizde Toyota  Avensis modelinin 1.6 dizel versiyonunun satışı planlanmamaktadır.

Satışa sunulan araçlarımızın versiyonları, pazardaki donanım ve aksesuar talepleri göz önüne alınarak belirlenmektedir. Bu noktada, Türkiye Distribütörü olarak, gelecekteki çalışmalarımıza referans olabilecek görüşlerinizi bize ilettiğiniz için teşekkür eder, ilgili birimler ile ivedilikle paylaşacağımızı bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Toyota İletişim Merkezi​

Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #36 : Haziran 16, 2014, 11:08:06 »
bu arada araçta küçük bir mühendislik hatası var

bagajı açtığınızda kenarlarından su damlıyor içeri  :argh: :argh:

Mesaj Birleştirildi: Haziran 16, 2014, 11:09:28
Türkiye koşullarıda sınıfında en iyi araçladan biri.Avensisi uzun süre kullanmadım ancak çevremde o kadar çok avensis var ki.Dikkat ettim avensis kullanacıları corolla yada auris kullanıcıları kadar araba değiştirmiyor.HAyırlı olsun

avensisten sonra adamın değiştirmesi için ya camry almalı ya da bmw mercedes ee para yetmeyince adam değiştirmiyor  :rofl:
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dr. Driver
  • 63 kere teşekkür etti
  • 384 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Haziran 16, 2014, 12:12:42 »
ledli ön far olayını belki dediğiniz gibi servisle konuşarak halledebilirim ancak sunroof diye bir opsiyon yokki avensislerde.

yani sonradan tavanı kestirerek açtırmanız gerek asla böyle birşeyede girmem.

zaten sunroof gibi bir zorunluluğumda yok.çünkü ilerleyen yıllarda sunroof sorun demektir...

Mesaj Birleştirildi: Haziran 16, 2014, 09:29:22
avensisin 1.6 dizel motor uygylamasının ne zaman yapılabileceği ile ilgili toyota müşteri hizmetlerine yazmıştım geçen gün gelen cevap aşağıdadır.

Sayın Bekir Uğur Yavuzcan,

Bu yıl için ülkemizde Toyota  Avensis modelinin 1.6 dizel versiyonunun satışı planlanmamaktadır.

Satışa sunulan araçlarımızın versiyonları, pazardaki donanım ve aksesuar talepleri göz önüne alınarak belirlenmektedir. Bu noktada, Türkiye Distribütörü olarak, gelecekteki çalışmalarımıza referans olabilecek görüşlerinizi bize ilettiğiniz için teşekkür eder, ilgili birimler ile ivedilikle paylaşacağımızı bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

Toyota İletişim Merkezi​

ben de öyle sanıyordum ama değilmiş demekki tavanı kestirip de açtırma gibi bir durum da yok arabanın korumaları üstündeyken gördüm sordum hatta premium sandım ilk başta yok hayır elegant extra dedi ilk opsiyon olarak işaretledik öyle istettik arabayı dedi  :saygi: çok samimi olduğumuz  birisi olduğu için bu kadar emin konuşuyorum
R1 35 
╚╬╬╬     Yolumuza Auris olmadan devam ediyoruz :(
  24 6   
Bu sene de şampiyon görelim sizi!! Beşiktaşk En Büyük Aşk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 75 kere teşekkür etti
  • 161 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #38 : Haziran 16, 2014, 14:12:53 »
Bekir Bey, hayırlı olsun aracınız. Kazasız, belasız binmeniz dileğiyle...

passatin süspansiyonlari daha sertir zaten burda konfor konuşulunca  wv nin sertliginden bahsedilir

2 yıldır Avensis kullanıyorum, arabamı tanıdım diyebilirim rahatlıkla. Geçenlerde de 100 km'ye yakın Passat kullandım ve bildiğim yollardaydı. Avensis'le girdiğim virajlara Passat ile girerken aynı güveni alamadım. En az Avensis kadar stabil çıkıyor olabilir virajdan ama güven vermiyor. Ayrıca Avensis'in Passat'tan üstün yanları o kadar çok konuşuldu ki bu forumda, bilmeyeni dövüyorlar. Bunlardan biri de yol tutuşudur. Beşik gibi olan Passat'a, Avensis'ten daha sert süspansiyonları var diyerek, yine önceki yorumlarınızı da hesaba katarsak, amacınızı sorgulatıyorsunuz okuyanlara.

bu arada araçta küçük bir mühendislik hatası var

bagajı açtığınızda kenarlarından su damlıyor içeri  :argh: :argh:

Aynı hata kapılar için de var Ali Bey. Yağmurlu havalarda(dik açıyla yağan) alcantara deri ıslanıyor. Hızlıca inip binmek gerekiyor. Aslında bu da Japonların kullanıcılarını pratikleştirmek ve formda tutmak için yapılmış bir şey.  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #39 : Haziran 16, 2014, 14:22:11 »
Bekir Bey, hayırlı olsun aracınız. Kazasız, belasız binmeniz dileğiyle...

2 yıldır Avensis kullanıyorum, arabamı tanıdım diyebilirim rahatlıkla. Geçenlerde de 100 km'ye yakın Passat kullandım ve bildiğim yollardaydı. Avensis'le girdiğim virajlara Passat ile girerken aynı güveni alamadım. En az Avensis kadar stabil çıkıyor olabilir virajdan ama güven vermiyor. Ayrıca Avensis'in Passat'tan üstün yanları o kadar çok konuşuldu ki bu forumda, bilmeyeni dövüyorlar. Bunlardan biri de yol tutuşudur. Beşik gibi olan Passat'a, Avensis'ten daha sert süspansiyonları var diyerek, yine önceki yorumlarınızı da hesaba katarsak, amacınızı sorgulatıyorsunuz okuyanlara.

Aynı hata kapılar için de var Ali Bey. Yağmurlu havalarda(dik açıyla yağan) alcantara deri ıslanıyor. Hızlıca inip binmek gerekiyor. Aslında bu da Japonların kullanıcılarını pratikleştirmek ve formda tutmak için yapılmış bir şey.  :D

Züğürt tesellisi diyelim artık :rofl: