Gönderen Konu: 2005 COROLLA HB RÖLANTİ DÜZENSİZLİĞİ-YOĞUN TİTREME  (Okunma sayısı 12642 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • sevgiyle kalın.
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '05
  • 2 kere teşekkür etti
Merhaba Toyotacı arkadaşlarım.2005 model 1.6 terra hb, zavoli marka tüplü, 136.000 km'de corollaya sahibim.aracımda tüpteyken daha yoğun olmak üzere, benzinde de hissedilelen motor titremesi söz konusu. özellikle motor bir süre çalıştıktan sonra, sizi araçtan soğutacak seviyede, anormal biçimde titriyor.boğaz kelebeğinden olabileceğini öngörerek temizlettim ancak problem aynı biçimde devam ediyor. subaplarla ilgili olabileceğini öngören bir usta oldu ve subap sıkışmasından kaynaklı olduğunu ifade ederek 300-400 tl civarında bir masrafı olacağını söyledi. subapları açınca problemi daha net göreceğini eğer subap yenilenmesi gerekirse 2000 tl bir masraf olabileceğini de belirtti. yarın toyotronic mithat usta ya da götürüp göstermeyi düşünüyorum ancak bunun yanı sıra değerli bilgilerinizle bendenizi aydınlatabilirseniz çok memnun olurum. herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. saygılarımla.
sevgiyle kalın.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
Ynt: 2005 COROLLA HB RÖLANTİ DÜZENSİZLİĞİ-YOĞUN TİTREME
« Yanıtla #1 : Nisan 16, 2014, 09:55:07 »
Son zamanlarda parça fiyatlarını takip edemiyorum fakat subap değişimi için 2.000 TL fazla geldi doğrusu.

Mithat usta'ya götürüp fikir alın derim. En azından TOYOTA markasından anlayan birisi.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Nisan 16, 2014, 10:18:02 »
Maf sensörü temizliği yaptırın yalnız bizim e12 kasalarda maf sensörünün üzerinde hem ısı hem hava sensörü bulunuyor birçok kişi ve usta ısı sen sörünü temizliyor esas hava ölçen iç kısımda sensörün iç kısmına doğru yani yağsız temizleme spreyleri ile temizlenebilir elle müdahale iyi olmaz .Yüksek ihtimal bu parça kaynaklı titreme oluyor bilginiz olsun
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • sevgiyle kalın.
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Nisan 16, 2014, 10:43:14 »
katkılarınızdan dolayı teşekkür ederim. söylediğiniz işlemi yaptıracağım. toyotronic'e gittikten sonra tekrar bilgi paylaşımında bulunacağım. şimdilik hoşça kalın :)
sevgiyle kalın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Nisan 16, 2014, 11:32:26 »
Maf sensorunde bukadar aşırı tıtremez.Sizin ki muhtemelen lpg dolayı subapların yanmasi ve şeklinin bozulmasından dolayı.Arkadaşım ortalama 1100 tl civari hallediyorlar.Forumda ufuk sönmez arkadaşımız var.Temiz güvenilir bir esnaf.yedek parça getiriyorlar Bir yazısında japonyadan lpg ye daha dayanıklı subap getirdiklerini soylemistim.servıslerıde var.irtibata geçip gosterebılırsin.tem toyota
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • sevgiyle kalın.
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Nisan 17, 2014, 09:33:23 »
Dün itibariyle toyotronice gittim, bilgisayar sistemi yardımıyla 3. subapın neredeyse bitik olduğunu subaplardan kaçırma yaptığını söyledi mithat usta. subapların yenileneceğini ve rektefiye yapılacağını belirtti. 1200 TL tutacağını söyledi. arabayı bıraktım orada cuma ya da cumartesi günü teslim alacağım. umarım bu işlemler sonunda herhangi bir problem kalmaz, beklediğim gibi olmazsa çok canım sıkılacak :hoş:
sevgiyle kalın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '21
  • 40 kere teşekkür etti
  • 34 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Nisan 17, 2014, 13:41:18 »
geçmiş olsun fiyat gayet iyi. İnşallah başka sürpriz çıkmaz. Corolla da böyle olayların olması çok ilginç geliyor bana. Acaba biz mi abartıyoruz bu arabaları

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Nisan 17, 2014, 14:09:14 »
geçmiş olsun fiyat gayet iyi. İnşallah başka sürpriz çıkmaz. Corolla da böyle olayların olması çok ilginç geliyor bana. Acaba biz mi abartıyoruz bu arabaları
LPG ile bitiriyoruz arabaları hocam, başka birşey değil.

Benzin, araba için hediye gibi geliyor.

_________

Anıl Bey, sorununuzun çözülmesine, özellikle tecrübeli ellerde çözülmesine sevindim.
TOYOTA'dan anlamayan ustalardan uzak durmaya çalışıyorum.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 1.4
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 22000
  • Model Yılı: '12
  • 62 kere teşekkür etti
  • 286 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Nisan 17, 2014, 14:32:03 »
Geçmiş olsun, bizim vatandaşımızı lpg kullanmaya zorlayanlar kahrolsun, Eğer sigara içiyor iseniz, sigarayı bırakın, lpg den ömrünüz boyunca edeceğiniz karı fazlasıyla çıkarırsınız. Ki lpg den kimsede kar etmiyor zaten, kar ettirecek kilometreye gelene kadar kapak açtırıyor işte sistem.
1) 1993 Toyota Corolla 1.6 GL      (1999-2004) stock
2) 2000 Volvo S40 2.0T               (2004- ???) turbo upgrade + cut out + dp + yazılım + yakıt
3) 2005 Toyota Corolla 1.6 sol hb (2012-2012) stock
4) 2012 VW Scirocco 1.4 TSI        (2012- ?? ) stage 2 ecu sw(yazılım)+ s3 cooler + vw racing air filter +forge dumpvalve + forge wastegate + r8 bobin+ custom downpipe+aem v2 water/methanol injectio

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Nisan 17, 2014, 14:38:24 »
2006 Corolla tera sedan var benzinli çok şükür hiç sorunum yok .Lpg den kaynaklı çoooooook paralar harcadım daha önceki araçlarıma hesaba vurunca gördüm ki karından çok zararı var bende benzinli alıp benzinli biniyorum az biniyorum temiz sorunsuz biniyorum satarken de gerile gerile rahat rahat satıyorum. Şu an da aracım 8,2 litre gösteriyor .yani 0,40 kuruş yakıyor lpg li araçta 30 kuruş yakıyor ayarı yaktığı benzin ıvırı kıvırı hesapla karı falan kalmıyor
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Nisan 17, 2014, 15:48:46 »
Evet bendede aynı sıkıntı oldu aracım 155.000 deydi ozaman yaptırdım şimdi çok güzel maşallah, 4000 km oldu. performans arttı titreme bitti. Corolla'larda normal bu titreme diyenlerin saçmaladığını ozaman anlıyorsunuz.
1996 Corolla gli-2001 Peugeot 206-2005 Corolla terra- 2004  Chevrolet Lacetti

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • sevgiyle kalın.
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Nisan 18, 2014, 11:36:22 »
teşekkür ederim hocam, umarım başka arkadaşların böyle sıkıntıları olmaz. bu titremeden dolayı gördüğüm daha düşük profilli arabalara bile özenir oldum valla. görünce "vay be arabalara bak saat gibi çalışıyor" der hale geldim :olu:
Evet bendede aynı sıkıntı oldu aracım 155.000 deydi ozaman yaptırdım şimdi çok güzel maşallah, 4000 km oldu. performans arttı titreme bitti. Corolla'larda normal bu titreme diyenlerin saçmaladığını ozaman anlıyorsunuz.
geçmiş olsun hocam, umarım aynı kaderi ben de paylaşırım sizinle, arabama yeniden ısınmak istiyorum. bir de şu debriyajdan gıcırtı sesi gelmezse tam süper olacak :)
Geçmiş olsun, bizim vatandaşımızı lpg kullanmaya zorlayanlar kahrolsun, Eğer sigara içiyor iseniz, sigarayı bırakın, lpg den ömrünüz boyunca edeceğiniz karı fazlasıyla çıkarırsınız. Ki lpg den kimsede kar etmiyor zaten, kar ettirecek kilometreye gelene kadar kapak açtırıyor işte sistem.
doğru söze ne hacet hocam:)
sevgiyle kalın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • merhaba
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '18
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Nisan 18, 2014, 11:38:07 »
benim aracımda da var hafif titreme fakat lpg li  araçların rolentisini düşük tutuyorlar ayar yaparken bu sebepten yapıyor.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 18, 2014, 11:41:11
debriyajdaki gıcırtı kaputun altından mı geliyor yoksa içeriden mi her ikisinide yağlıyorlar ve çözülüyor. ben adapazarında bir usta buldum toyota servisi 1 senedir direksiyonumdaki tıkırtıya çözüm arıyordum 1 ay önce gittim usta sağolsun halletti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • sevgiyle kalın.
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Nisan 18, 2014, 11:42:28 »
LPG ile bitiriyoruz arabaları hocam, başka birşey değil.

Benzin, araba için hediye gibi geliyor.

_________

Anıl Bey, sorununuzun çözülmesine, özellikle tecrübeli ellerde çözülmesine sevindim.
TOYOTA'dan anlamayan ustalardan uzak durmaya çalışıyorum.

teşekkür ederim Yüksel Bey. Cümlemiz işten anlayan ustalarla karşılaşır umarım.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 18, 2014, 11:46:15
Murat hocam her iki taraftan da duyuluyor.Mithat usta bugün aradı, debriyaj setini değiştirsek iyi olur, yukarıdan kavrıyor ve sertleşmiş dedi, 600 TL ye değiştirecekmiş ama şimdilik kalsın dedim ben 1-2 ay sonra değiştirebilirim. Bu yağlama olayını çok iyi yaptıramadım sanırım, bi kaç kez yağlatmıştım ama her seferinde ses tekrar peydah oldu. Öneriniz için teşekkür ederim tekrar:)
sevgiyle kalın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Nisan 18, 2014, 12:15:53 »
Debriyaj pedalındaki gıcırtı bende de var bu ara arttı gıcık oluyorum bu ses bazen doğan şahin hissi verdiriyor .Birde bu direksiyondaki tık sesi bende de var mafsalı sıkıp düzeltiyorlarmış. Debriyajın neresi yağlanıyor hafta sonu kendim yağlayım şu tık sesi içinde bir gideceğim iyice sinir olmaya başladım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • sevgiyle kalın.
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Nisan 18, 2014, 12:40:47 »
Debriyaj pedalındaki gıcırtı bende de var bu ara arttı gıcık oluyorum bu ses bazen doğan şahin hissi verdiriyor .Birde bu direksiyondaki tık sesi bende de var mafsalı sıkıp düzeltiyorlarmış. Debriyajın neresi yağlanıyor hafta sonu kendim yağlayım şu tık sesi içinde bir gideceğim iyice sinir olmaya başladım
Yücel hocam aynı hisleri paylaşıyoruz. Neresi yağlanıyor tam olarak bilmiyorum ama 2 ihtimal var dedi usta.
1- debriyaj üst merkez
2- (teknik adını hatırlayamadım) Aracın gögüsü komple sökülüp bakılması gereken bir yer varmış.

250-300 lira bir masraf olabilir dedi usta. şimdilik kalsın dedim, masraflar arttı malum :o
sevgiyle kalın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 66 kere teşekkür etti
  • 254 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Nisan 18, 2014, 13:47:15 »
Debriyaj pedali icin sivi gres sart yoksa 2 gun sonra yine o gicik ses geliyor pedallarin ustundeki plastik kapagi sokup debriyaj pedalina elle basin ve lamba ile hareket eden kisimlara sivi gres puskurtun dikkat etmeniz gereken sivi gresi puskurturken sigorta ve kablolara gelmesin ben oyle yaptim 2 aydir ses yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • sevgiyle kalın.
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Nisan 18, 2014, 14:04:37 »
Debriyaj pedali icin sivi gres sart yoksa 2 gun sonra yine o gicik ses geliyor pedallarin ustundeki plastik kapagi sokup debriyaj pedalina elle basin ve lamba ile hareket eden kisimlara sivi gres puskurtun dikkat etmeniz gereken sivi gresi puskurturken sigorta ve kablolara gelmesin ben oyle yaptim 2 aydir ses yok.
Tolga hocam bahsettiğiniz sıvı gres için bir marka-model önerir misiniz?
sevgiyle kalın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • :)
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 44000
  • Model Yılı: '11
  • 22 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Nisan 18, 2014, 14:20:26 »
2006 Corolla tera sedan var benzinli çok şükür hiç sorunum yok .Lpg den kaynaklı çoooooook paralar harcadım daha önceki araçlarıma hesaba vurunca gördüm ki karından çok zararı var bende benzinli alıp benzinli biniyorum az biniyorum temiz sorunsuz biniyorum satarken de gerile gerile rahat rahat satıyorum. Şu an da aracım 8,2 litre gösteriyor .yani 0,40 kuruş yakıyor lpg li araçta 30 kuruş yakıyor ayarı yaktığı benzin ıvırı kıvırı hesapla karı falan kalmıyor

Çok önyargılı bir açıklama olmuş. Ben son 3 aracıma kendim lpg taktırarak bindim. Allaha şükür hiç bir sorun yaşamadan ayar istemeden motor sübabı yemeden bindim. Öncelikle taktırılacak kit ve iyi ustalık şart. Özellikle de lpg bakımı hep es geçiliyor yurdum insanı tarafından. Bakımları da düzgün yapılırsa 30 kuruş değil abartmıyorum benzinin neredeyse yarı fiyatına tüketim elde ediyorum şu an. (Net 20 kuruş, 50 tl gaz ile 250 km)... Saygılar...
------- E & S & K -------

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Nisan 18, 2014, 17:14:16 »
Pedalların üstündeki kapağı söküp hareketli parçaları yağlayalım bakalım sonuç ne olacak .Lpg konusunda valla şöyle deyim ben eski araçlarımda dilim çok yandı birtek fiesta aracım vardı 2004 6 ay bindim brc kit vardı aldığımda tadına doyamadım .Arkadaş 170 krş yakıyordu ve benzinde nasıl gidiyorsa lpg dede aynı gidiyordu hakikaten hiç sorun yaşamadım. Çok memnun kalmıştım. Bagaj sıkıntısından kaynaklı sattım yoksa pire gibiydi . Corolla içinde malum sibop yakma sıkıntısı söz konusu ondan dolayı tırsıyorum birde araçlara genelde 1 yıl veya 2 yıl kadar biniyorum toplam bu sürede yani 1 yılda maxsimum
yaptığım 8000 bin km yol lpg kendini amorti edemeden ben aracı satmış olacam anlayacağınız