Gönderen Konu: Dörtnal Toyota Özel Servisi ile Mekanik Çözümler  (Okunma sayısı 44088 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 200000
  • Model Yılı: '98
Ynt: Dörtnal Toyota Özel Servisi ile Mekanik Çözümler
« Yanıtla #180 : Temmuz 11, 2014, 14:58:19 »
selam bende 98 avensis var 2.0 sol extra direksiyon sert ve direksiyon pompasından yağ geliyor. pompayımı değiştireyim yoksa keçe değişimi olacak ayrıca fiyat olarak ne kadardır.şimdiden teşekkur ederim.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #180 : Temmuz 11, 2014, 14:58:19 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 280000
  • Model Yılı: '94
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #181 : Temmuz 24, 2014, 22:09:59 »
merhabalar

benim 94 model corona marka aracım var yaklaşık bir hafta önce aracımı çalıştırdıktan birkaç saniye sonra stop etti ve tekrar çalışmadı elektrikçi getirip baktırdık bujilere elektrik gitmediğini söylediler. sanayiye götürdüm ve bujilerde yağlanma olduğunu söylediler bujiler, buji kabloları değiştirildi hatta distribütör kapağı ve distribütör içinde bulunan bobin ve tevzi makarasıda değişti ancak aracım hala çalışmıyor ustaların söylediğine göre bujilere elektrik gitmiyormuş 400 tl ye yakın parça parası harcadım ve hala sorunun nerede olduğu tespit edilemiyor bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen :(

not: ankara dışında bir ilçede oturduğum için bazı sıkıntılardan dolayı aracı servise getiremedim lütfen bana bi yol önerin şimdiden çok teşekkür ederim...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 29 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #182 : Temmuz 24, 2014, 22:33:22 »

merhabalar

benim 94 model corona marka aracım var yaklaşık bir hafta önce aracımı çalıştırdıktan birkaç saniye sonra stop etti ve tekrar çalışmadı elektrikçi getirip baktırdık bujilere elektrik gitmediğini söylediler. sanayiye götürdüm ve bujilerde yağlanma olduğunu söylediler bujiler, buji kabloları değiştirildi hatta distribütör kapağı ve distribütör içinde bulunan bobin ve tevzi makarasıda değişti ancak aracım hala çalışmıyor ustaların söylediğine göre bujilere elektrik gitmiyormuş 400 tl ye yakın parça parası harcadım ve hala sorunun nerede olduğu tespit edilemiyor bana yardımcı olabilirmisiniz lütfen :(

not: ankara dışında bir ilçede oturduğum için bazı sıkıntılardan dolayı aracı servise getiremedim lütfen bana bi yol önerin şimdiden çok teşekkür ederim...

Merhaba;

Distrübütöre elektrik geliyor mu bakmak lazım. Eğer elektrik geliyorsa distrübütörün değişmesi gerektiği kanaatindeyim.

Saygılar.
www.yenidortnal.com.tr
www.dortnalyedekparca.com
Yeni Dörtnal Özel Toyota Servisi
Tel: 0 312 278 59 69

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 600000
  • Model Yılı: '04
  • 161 kere teşekkür etti
  • 130 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #183 : Temmuz 24, 2014, 23:55:14 »
merhabalar
aracım 2004 corolla son günlerde araçta seyir halindeyken silkeleme var lpgde gayet düzgün yalnız benzinde eskiden rampa aşağı inerken 1.viteste yaparken şuan hiç farketmiyor rampa yukarı olsun düz yolda giderken olsun sanki birşey aracı tutup bırakıyor yani bir anda kendiliğinden hızı düşüyor sonra rahatlayıp tekrar bırakıyor :D umarım açıklayabilmişimdir tıkalı birşeyler varmış gibi oluyor saygılar
2004 corolla sol

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Rav 4
  • Model Yılı: '04
  • 4 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #184 : Ağustos 18, 2014, 05:39:42 »
selam dörtnal

araç 2005 RAV4 otomatik

160 bin bakım için gelicem bu hafta veya gelecek hafta ama gelmeden önce sorularım var.

motor soğutma suyu
tüm filtre seti (polen  dahil)
fren hidroliği değişimi
direksiyon hidroliği
motor yağ
otomatik şanzıman yağ değişimi
ön , arka diferansiyel yağ değişimi
4teker balata kontrol
gerekirse subab boşlukları , fren pedal boşlukları
gaz kelebeği temizliği

komple bir 160bin bakımı için fiyat teklifinde bulunabilir misiniz?
özellikle şanzıman ve ön arka diferansiyel yağlarının garanti değişşmesini istiyorum.
malzeme olarak orijinal toyota yağ olursa fiyat çok değişiyor mu?

teşekkürler cevap gelmezse telefondan mı sorayım?

PM olarak mesaj atabilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 223500
  • Model Yılı: '94
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #185 : Eylül 01, 2014, 16:07:33 »
94 model corona apex aracımda 120 km ve üstü hızda frene basınca direksiyonum titriyordu. Diskleri tornalattırdım fakat şimdi aynı titreme 40 km üstü hızlarda oluyor. Sebebi neler olabilir. Birde polen filtresi aldım ve kendim değiştirdim fakat parçacı 2 adet filtre verdi ben gaz pedalının yanında bir filtre yeri buldum diğer filtre başka modellerdemi kullanılıyor yoksa ben ikinci filtrenin yerinimi bulamadım. İstanbulda olduğum için servisinizede gelip aracı gösteremiyorum. Şimdiden tüm dörtnal çalışanlarına ve forum arkadaşlarıma teşekkürler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #186 : Eylül 01, 2014, 16:08:38 »
94 model corona apex aracımda 120 km ve üstü hızda frene basınca direksiyonum titriyordu. Diskleri tornalattırdım fakat şimdi aynı titreme 40 km üstü hızlarda oluyor. Sebebi neler olabilir İStanbulda olduğum için servisinizede gelip aracı gösteremiyorum. Şimdiden tüm dörtnal çalışanlarına ve forum arkadaşlarıma teşekkürler.

İstanbuldaysanız Tem Maslak oto Ufuk Sönmez'e de gidebilirsiniz.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '08
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #187 : Aralık 29, 2014, 11:18:08 »
Merhabalar,

Aracım 2008 corolla manuel 1,4 elegant

Alalı 1 hafta oldu benim sıkıntım ön takımlardan ses geliyor tıkırlıklı hafif bozuk yolda yavaşça geçerken takır tukur sesler geliyor sankı yerine oturmayan bişiler var kasislerden geçerken ses yok düz yolda otobanda gayet normal bir müddet kullandım rot balansçıya götürdum rot balans ayarıda yapıldı usta tesk etmek için yola çıktı ama pek anlamadı gibi bişi yok gayet normal iyi dedi ama bana kalırsa bi sorun var o gelen ses normal değil ne yapmam gerek yardımlarınızı bekliyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #188 : Aralık 29, 2014, 17:01:21 »
Merhabalar,

Aracım 2008 corolla manuel 1,4 elegant

Alalı 1 hafta oldu benim sıkıntım ön takımlardan ses geliyor tıkırlıklı hafif bozuk yolda yavaşça geçerken takır tukur sesler geliyor sankı yerine oturmayan bişiler var kasislerden geçerken ses yok düz yolda otobanda gayet normal bir müddet kullandım rot balansçıya götürdum rot balans ayarıda yapıldı usta tesk etmek için yola çıktı ama pek anlamadı gibi bişi yok gayet normal iyi dedi ama bana kalırsa bi sorun var o gelen ses normal değil ne yapmam gerek yardımlarınızı bekliyorum.
Kaliper pimlerinizi kontrol ettirin.
Aracınızın kronik kaliper pimi problemi var.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '08
  • 51 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #189 : Mart 09, 2015, 09:06:40 »
iyi günler, formdan arkadaşları benbi  size yönlendirdiler sağolsunlar.
2008 model corolla benzinli/lpg li aracımda p0420 arıza kodu olarak ışık yanmaktadır.lpg ayarlarını türkiye distribütörü ankara damla servisinde yaptırdım ayarlarımın son derece mukemmel oldugunu söylediler ama arıza ışıgı gene yandı. katalitik konvektörü ekzozcuya söktürdüm kamera ile baktım erime ve kırılma yoktu ama egzozcu değişmesi gerek dedi beni tahmin etmedi..oksijen sensöründen şüpelenme durumum var...,
bu konu hakkında bende ankara'da gidebileceğim bir usta sordum ve  formda arkadaşlarda size yönledirdiler beni..
kendim tokat'ta ikamet etmekteyim..
eğer sorunuma yuardımcı olabilecekseniz ankara' ya gelmeyi düşünüyorum..
not: daha önce benzinde denedim ve 900 km kadar yol yaptım ışık yanmadı ama lpg de 80-100 km gidince yanıyor.
Özgürlük olmayan bir ülkede ölüm ve çöküntü vardır. Her ilerlemenin ve her kurtuluşun anası özgürlüktür.M.K. ATATÜRK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 125 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #190 : Mart 09, 2015, 09:49:30 »
ben izmir de oturuyorum. izmirde yetkili servisler dışında sizin gibi işini hakkını vererek tam yapana maalesef rastlamadım. olanakları belli küçük esnaflar arkadaşlarımız. ancak servis işi tam mekanik donanım yetkili ehil eller ve müşteri memnuniyeti bekler.
bu açılımınızdan dolayı tebrik ederim bu tür ortak paylaşımlara ihtiyacımız var. sizi gıyabınızda forumumuzda yaklaşımlarınızı, iletişimlerinizi hep olumlu olarak okuduk.
benim arabam 2009 çıkışlı 2010 model d4d mmt elegance Corolla. makyajsız. size 2 sorum olacak.
- yağ eksiltme sorunlarında geldiğimiz noktada yarım blok değişimi, turbo vakkum pompası inter cooler değişimleri ile ile sorun çözüldü gözüküyor yine eksiltme var ancak şu anda 1300 km var servise girmesine yağ seviyesi yağ çubuğunun yarısının biraz üstünde uygunmudur çok ta göreceli oldu ama daha önceki durumlara göre bence iyi. ne dersiniz?
benim asıl sorum bu arabama cc taktırtmak istiyorum. forumda bizlere çok yardımcı olan ufuk hocam modele bakarak herşey tamam direksiyona hat çekilmesi lazım demişti. tesadüf ankara ya sınav için gelme durumum var. bu arada bunu halledebilirmiyiz? montajı ne kadar sürer? bana sonradan sorun çıkartırmı? (orijinal auris te zaman zaman devreden çıktığına dair bir şeyler okumuştum.) bana kol dahil kaça mal olur? konuyu inceleyebilirmisiniz? şase no: jtnbc56e70j011602
- arabam şu an 88.550 km de. bakıma girecek. şimdiye kadar yağı 5w30 mobil1 tam sentetik koydum bu arada 76.000 de motor değişimi oldu ondan sonrada bu yağ tipine devam ettim. devam edeyim mi yoksa şimdilerde gerek performans gerekse maliyet açısından daha uygun olan castrol magnet 5w40 tam sentetik mi öneririsiniz? servisler bidonlarda 5w30 tam sentetik koyuyorlar.
başarılar dilerim. sağlıcakla kalın.
2010 MMT Dizel Corolla Elegance

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #191 : Mart 09, 2015, 10:11:37 »
1,4 Dizele kol ile CC olacagını Ufuk mu söyledi?
Takipteyim.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #192 : Mart 09, 2015, 10:53:23 »
iyi günler, formdan arkadaşları benbi  size yönlendirdiler sağolsunlar.
2008 model corolla benzinli/lpg li aracımda p0420 arıza kodu olarak ışık yanmaktadır.lpg ayarlarını türkiye distribütörü ankara damla servisinde yaptırdım ayarlarımın son derece mukemmel oldugunu söylediler ama arıza ışıgı gene yandı. katalitik konvektörü ekzozcuya söktürdüm kamera ile baktım erime ve kırılma yoktu ama egzozcu değişmesi gerek dedi beni tahmin etmedi..oksijen sensöründen şüpelenme durumum var...,
bu konu hakkında bende ankara'da gidebileceğim bir usta sordum ve  formda arkadaşlarda size yönledirdiler beni..
kendim tokat'ta ikamet etmekteyim..
eğer sorunuma yuardımcı olabilecekseniz ankara' ya gelmeyi düşünüyorum..
not: daha önce benzinde denedim ve 900 km kadar yol yaptım ışık yanmadı ama lpg de 80-100 km gidince yanıyor.
] @özgür şahin (27691)  bey merhaba.
Sadık usta ile yaptığım görüşmede sizi hafta içi Ankara'ya beklediğini belirtti.

P0420 kodu konvektör arızası koduymuş.Bilgisayar ile yapılacak kontrolde konvektörün değerleri izlenecek ve tıkanmışsa yenisi veya ikinci el çıkma bir katalitik konvektör kullae belirtti.Bilginize...
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #193 : Mart 09, 2015, 11:26:20 »
1,4 Dizele kol ile CC olacagını Ufuk mu söyledi?
Takipteyim.

Ben hatırlamıyorum, İsmail bey ile yazışmalarımızı da gözden geçirdim ancak konular arasında hiç CC geçmemiş. Sanırım yaşlanıyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 125 kere teşekkür etti
« Yanıtla #194 : Mart 09, 2015, 20:26:09 »
Ben hatırlamıyorum, İsmail bey ile yazışmalarımızı da gözden geçirdim ancak konular arasında hiç CC geçmemiş. Sanırım yaşlanıyorum :)
Ne güzel centilmence yazışmalar. çok teşekkür ederim. hata bende. ismi ben yanlış yazdım.
ben bu konuyu bir süre önce ahmet güve hocaya sormuştum o da bana direksiyona çekilecek ek bir kablolama ile bizim modellere kendisinin cc kol montajını yaptığını hatta ufuk beyin tem de taktığını ifade etmişti. ben sakarya taraflarına gittiğimde kendisinden ricada bulunarak halletmeyi planlarken bu arada ankara da sınav çıkınca nasılsa ankara ya gideceğim orada da olabilirmi diye yazdım. konu tamamen bu idi. ama konu ile olan yazışmalarınız süperdi. asıl yaşlanan benim arkadaşlar. ama hala direniyorum. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
« Yanıtla #195 : Mart 09, 2015, 20:35:08 »
Ismail bey,
Aracınıza sadece kol ile cruise takılması imkansız.
Benim aracımdaki gibi ancak AP900 gibi modül takılması lazım.
AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 125 kere teşekkür etti
« Yanıtla #196 : Mart 09, 2015, 21:44:13 »
Ismail bey,
Aracınıza sadece kol ile cruise takılması imkansız.
Benim aracımdaki gibi ancak AP900 gibi modül takılması lazım.
teşekkür ederim geri dönüşünüz için. ama herhalde fazla lüks olacak şu etapta artık böyle idare edeceğiz. iyiki varsınız sağolun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #197 : Mart 09, 2015, 22:16:20 »
Alıntı yapılan: Mehmet İsmail CARAN (9486)
Ne güzel centilmence yazışmalar. çok teşekkür ederim. hata bende. ismi ben yanlış yazdım.

asıl yaşlanan benim arkadaşlar. ama hala direniyorum. :)
[/quote]

Estagfirullah, ben olabildigince bu CC olayindan uzak kalmaya calisiyorum da size fikir verebilecegimi dusunmedigim icin oyle yazdim.

Yas ile alakasi oldugunu sanmiyorum,  herkesin kafasi karisabilir.Keske butun yaslilar sizin gibi olsa :)

[color=#1c8ca8][b]Sent from my Note 4 using Forum Fiend[/b][/color]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
« Yanıtla #198 : Mart 09, 2015, 22:23:06 »
Ismail bey sizin böyle bir aparata ihtiyacınız var.
Bu kit'te Ankardan @Fatih CAN (32606) arkadaşımızın uygun zamanda montaj için gelmeyi planlıyor.

[attach=1]
AP900 Cruise control

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 125 kere teşekkür etti
« Yanıtla #199 : Mart 09, 2015, 22:24:22 »
Ismail bey sizin böyle bir aparata ihtiyacınız var.
Bu kit'te Ankarda @Fatih CAN (32606) arkadaşımızın uygun zamanda montaj için gelmeyi planlıyor.

[attach=1]
süpersiniz