Gönderen Konu: Dörtnal Toyota Özel Servisi ile Mekanik Çözümler  (Okunma sayısı 44111 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
Ynt: Dörtnal Toyota Özel Servisi ile Mekanik Çözümler
« Yanıtla #200 : Mart 09, 2015, 22:24:32 »
Ismail bey sizin böyle bir aparata ihtiyacınız var.
Bu kit'te Ankarda @Fatih CAN (32606) arkadaşımızın uygun zamanda montaj için gelmeyi planlıyor.

[attach=1]
Abi, gaz telli araçlar için de bu aparat mı gerekli ?
1.6 VVT-i

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #200 : Mart 09, 2015, 22:24:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #201 : Mart 09, 2015, 22:31:56 »
Abi, gaz telli araçlar için de bu aparat mı gerekli ?

Aynısı değil sanırım ona AP500 gerekli idi.
Ama onda mekanik oldugundan gözümü korkutuyor. Allah muhafaza mekanik takılı kalır falan fişman cesaret edemem.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #202 : Mart 09, 2015, 23:05:44 »
Voltaj sinyali de beni korkutuyor Ahmet abi, Cancelation sinyali de calismazsa vay halimize :)

Sent from my Note 4 using Forum Fiend

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Vazgeçemeyeceğiniz bir ilişki; TOYOTA! -
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 140000
  • Model Yılı: '06
  • 836 kere teşekkür etti
  • 836 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #203 : Mart 09, 2015, 23:08:33 »
Aynısı değil sanırım ona AP500 gerekli idi.
Ama onda mekanik oldugundan gözümü korkutuyor. Allah muhafaza mekanik takılı kalır falan fişman cesaret edemem.
Abi, fabrika çıkışlı hız sabitleyici Efsaneleri gördükçe, ben daha da gözümü karartmaya başlıyorum.

Aracın KM'sinin %70'ini uzunyolda yaptığımız için hız sabitleyici olmaması büyük eziyet.

Araba otomatik olduğu için hızı sabit tutmak, manueldeki gibi kolay olmuyor.
1.6 VVT-i

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: '11
  • 69 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #204 : Ocak 07, 2016, 12:06:56 »
Merhaba Dörtnal Toyota;
2011 Corolla elegant 1.6 tüplü araç ile Eskişehirden Toyota ailesine katıldım, Aracımdaki tek sıkıntı aşağıdaki sorun:
-Çukurlarda ve stabilize yollarda, Direksiyonun altından gelen bir tıkırtı var, sanki iki sert plastik parça birbirine vuruyor gibi. Aldığım zaman servise bakıma götürdüğümde sordum. Servisteki forman şu şekilde tarif etti. "Direksiyon simiti ile direksiyon kutusu arasında bir mafsal var. Birçok parçanın birleşim yeri olan bir parça olduğunu söyledi, bir sıkıntısı yok, böyle gönül rahatlığıyla binebilirsin" dedi. Lakin ben sessiz bir arabaya binmek istiyorum.
-Ankaraya ara sıra geliyorum. Arkadaş ve akraba ziyareti için. Size uygun ve iş yoğunluğunun az olduğu bir zaman gelmeyi düşünüyorum. Malum Eskişehirden geleceğim. Haftanın hangi günleri tenha oluyorsa bildirirseniz, ona göre iznimi ve kendimi ayarlayacağım.
İyi çalışmalar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #205 : Ocak 09, 2016, 15:29:03 »
Merhaba Dörtnal Toyota;
2011 Corolla elegant 1.6 tüplü araç ile Eskişehirden Toyota ailesine katıldım, Aracımdaki tek sıkıntı aşağıdaki sorun:
-Çukurlarda ve stabilize yollarda, Direksiyonun altından gelen bir tıkırtı var, sanki iki sert plastik parça birbirine vuruyor gibi. Aldığım zaman servise bakıma götürdüğümde sordum. Servisteki forman şu şekilde tarif etti. "Direksiyon simiti ile direksiyon kutusu arasında bir mafsal var. Birçok parçanın birleşim yeri olan bir parça olduğunu söyledi, bir sıkıntısı yok, böyle gönül rahatlığıyla binebilirsin" dedi. Lakin ben sessiz bir arabaya binmek istiyorum.
-Ankaraya ara sıra geliyorum. Arkadaş ve akraba ziyareti için. Size uygun ve iş yoğunluğunun az olduğu bir zaman gelmeyi düşünüyorum. Malum Eskişehirden geleceğim. Haftanın hangi günleri tenha oluyorsa bildirirseniz, ona göre iznimi ve kendimi ayarlayacağım.
İyi çalışmalar...
Mehmet bey merhaba. Sıkıntımız ile ilgili olarak Sadık usta ile görüşme yapacaktım lakin dükkan şuan yoğun olduğu için fazla konuşamadık. Dönüş yaptığında size buradan gerekli bilgilendirmeyi yapacağım. Bilginize....
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 150000
  • Model Yılı: '09
  • 125 kere teşekkür etti
  • 106 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #206 : Ocak 09, 2016, 16:26:12 »
Merhaba Dörtnal Toyota;
İyi çalışmalar...
Telefondan ulaşırsanız hemen ilgileneceklerdir. Kemal usta oranın sahibi diyebiliyorum sağolsun çok ilgileniyor tüm çalışanlar. (0312) 278 5969
Corolla 1.4 D4D Elegant 2009 Siyah 127.000 km-158.000km
Auris 1.4 D4D Comfort Extra 2012 Beyaz 96.000 km
Hiçbir şeyi ben yaptım deme. Ele geçirdiğin tüm kaleler, kazandığın tüm başarılar Allah’ın bir lütfudur.(Kanuni Sultan Süleyman)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #207 : Ocak 10, 2016, 12:59:11 »
Mehmet bey tekrar merhaba. Sadık usta akşam 8 gibi dönüş sağladı. Siz Pazartesi 03122785969 nolu telefondan en geç saat 13'e kadar Sadık usta ile görüşün. Aradığınızda ruhsatınızda yanınızda bulunsun. Şase numaranızdan önce parça siparişi verilecek. Montaj ile ilgili olarak Sadık usta size parçanın tedariği doğrultusunda randevu verecektir. Unutmadan Sadık ustaya benim bilgi verdiğimi hatırlatın.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 10, 2016, 13:02:37
Kemal usta oranın sahibi diyebiliyorum
[/ quote]
Kemal usta Dörtnal servisin ortaklarından biri. Kendisi kaporta bölümünden (eski ve kaliteli kaporta ustasıdır) sorumludur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • 69 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #208 : Ocak 18, 2016, 19:36:02 »
Mehmet bey tekrar merhaba. Sadık usta akşam 8 gibi dönüş sağladı. Siz Pazartesi 03122785969 nolu telefondan en geç saat 13'e kadar Sadık usta ile görüşün. Aradığınızda ruhsatınızda yanınızda bulunsun. Şase numaranızdan önce parça siparişi verilecek. Montaj ile ilgili olarak Sadık usta size parçanın tedariği doğrultusunda randevu verecektir. Unutmadan Sadık ustaya benim bilgi verdiğimi hatırlatın.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 10, 2016, 13:02:37
Kemal usta oranın sahibi diyebiliyorum
[/ quote]
Kemal usta Dörtnal servisin ortaklarından biri. Kendisi kaporta bölümünden (eski ve kaliteli kaporta ustasıdır) sorumludur.

İlginiz için teşekkürler, şu havalar biraz düzeldiğinde ilk işim ankaraya gitmek olacak. Tabi gitmeden 2-3 gün önce Sadık ustayı arayacağım. Telefon için Yasir Beye de teşekkürler,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #209 : Ağustos 07, 2016, 21:29:02 »
İnşallah dörtnal 'eto bitmiş'  muhabbetine dönmez.
Adamlara zorla fren Hidroliği havası aldırmadım!
Çırak gerek yok abi dedi.
Hemen diğer uzun boylu zayıf ustaya gittim.
Gerek yok bunlarda dedi!
Yahu bana alternatif sunsana abi gerek yok değiştirmek istersen ona göre işçilik alırım desin canımı yesin.!
Bayağı sevdiğim servisti ama bu canımı sıktı. Bir kez daha şans verip bakıma gideceğim. Ustalar elinde çay çıraklar işin içinde devam ederse alternatif arayacağım malesef
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #210 : Ağustos 08, 2016, 10:40:16 »
Talat bey siz ne iş yaptırmaya gitmiştiniz?
Yazdıklarınızı birebir Sadık ustaya okudum. Hidrolik mi değiştirdiniz yoksa sistem hava yaptı düşüncesine kapılıp hava aldırmak mı istediniz ben de Sadık usta bilgi sahibi değiliz ama sizin Avensis model aracınızın fren sistemi hava yapmıyormuş. Bu nedenle size "bunların havasını almaya gerek yok" demişlerdir.
İsterseniz numaranızı bana özelden mesaj ayın Sadık ustaya ileteyim sizi arasın sorun sıkıntı her neyse çözüme kavuştursun Talat bey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #211 : Ağustos 08, 2016, 12:14:42 »
Talat bey siz ne iş yaptırmaya gitmiştiniz?
Yazdıklarınızı birebir Sadık ustaya okudum. Hidrolik mi değiştirdiniz yoksa sistem hava yaptı düşüncesine kapılıp hava aldırmak mı istediniz ben de Sadık usta bilgi sahibi değiliz ama sizin Avensis model aracınızın fren sistemi hava yapmıyormuş. Bu nedenle size "bunların havasını almaya gerek yok" demişlerdir.
İsterseniz numaranızı bana özelden mesaj ayın Sadık ustaya ileteyim sizi arasın sorun sıkıntı her neyse çözüme kavuştursun Talat bey
Ya 40 binde bir hidrolik değişimi yazılmış servis kitapçığında. Ben de fen sistemi bu şakaya gelmez dedim. Hidrolik değişecek dedim. Onlar da tamam deyip yağı hazneden çekip yenisini doldurdular daha işi yaparken özellikle dedim hani 4 tekerden hava alınıp borularda ki eski yağ akıtılacak diye biliyorum. Ama onlar gerek yok. Onu sadece fren hortumları değişirken yapılır. gerek yok dediler ben de uzatmadım. Ustaya iş öğretecek değilim lakin. Eski yağ şu an rekorların ve hidroliklerin içinde duruyor üstten yağı koyduk geçtik. Değişen bir şey olmadı yani
Bu arada fren sistemimde falan sorun yoktu sadece değişim olsun içim rahat olsun dedim.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '10
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #212 : Ağustos 08, 2016, 18:00:11 »
Ya 40 binde bir hidrolik değişimi yazılmış servis kitapçığında. Ben de fen sistemi bu şakaya gelmez dedim. Hidrolik değişecek dedim. Onlar da tamam deyip yağı hazneden çekip yenisini doldurdular daha işi yaparken özellikle dedim hani 4 tekerden hava alınıp borularda ki eski yağ akıtılacak diye biliyorum. Ama onlar gerek yok. Onu sadece fren hortumları değişirken yapılır. gerek yok dediler ben de uzatmadım. Ustaya iş öğretecek değilim lakin. Eski yağ şu an rekorların ve hidroliklerin içinde duruyor üstten yağı koyduk geçtik. Değişen bir şey olmadı yani
Bu arada fren sistemimde falan sorun yoktu sadece değişim olsun içim rahat olsun dedim.

Eski yağ baloncuk dedikleri bişey yapıyormuş Talat,buda frenlerde yumuşamaya sebep olabiliyormuş.Ben bugün değiştirttim,rekorlardan boşaltarak üstten

ekleyerek değiştirdiler(Çorum da).Bence yenilet hidroliği kardeşim.
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #213 : Ağustos 08, 2016, 19:19:07 »

Arka kaliperlerden bu işlemi ben kendim yaptım aracımda, çıkan yağın halini gören herkes gider değiştirtmeye :D
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #214 : Ağustos 09, 2016, 00:54:44 »
Eski yağ baloncuk dedikleri bişey yapıyormuş Talat,buda frenlerde yumuşamaya sebep olabiliyormuş.Ben bugün değiştirttim,rekorlardan boşaltarak üstten

ekleyerek değiştirdiler(Çorum da).Bence yenilet hidroliği kardeşim.
Abi ne yapayım kime güveneyim. Yetkili servise gitmek lazım bir ton para alırlar. Ankaranın en iyi özel servisi bana böyle derse ben hangi ustaya gidip yaptırayım bilmiyorum [emoji17]
Baloncuk işi korkutmadı değil [emoji26]
Arka kaliperlerden bu işlemi ben kendim yaptım aracımda, çıkan yağın halini gören herkes gider değiştirtmeye :D
Abi normalde kendim cesaretliyim ama iş fren olunca ayrıca abs sensörleri vs vs.  Yiyemeyeceğim muzu soymak istemedim. Kendiniz yapmanız ne güzel büyük nimet.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #215 : Ağustos 09, 2016, 10:22:39 »
Herkese selamlar...
Sadık usta, "Talat bey gelsin nasıl istiyorsa o şekilde gerekli değişimi yapalım" dedi.
Müsait olduğunuz zaman Dörtnal'dan randevu alıp Sadık usta gözetiminde gerekli değişimi yaptırabilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #216 : Eylül 06, 2016, 14:30:56 »
Merhabalar şöyle bir sorunla karşı karşı karşıyayım

Araç: 2008 d4d manuel yaris. (170.000 km)

-Araç hızlanmıyordu. Yani turbo devreye girmiyordu. Çok ağır hızlanma ve rampalarda bayılma sorunu vardı.Motor üflemesi var. turbo söküldü kontrol edildi ve sağlam olduğu için tekrar takıldı. 4 adet enjektör takıldı. sonuç aynı.

-Ustalar kompresör düşük olduğu için motor gücü oluşmuyor ve bu yüzden turbo devreye girmiyor dedi.

-Dün ilginç bir gelişme oldu. Bu konuda bir arkadaşıma bahsettim. senin sorunun motorun hava almaması dedi. Ve emme manifoldu ve turboya giden karter havalandırma hortumunu yerinden çıkararak turboya giden kısmı tıkadı motor üst kapağına başka bir hortum takarak aşağı saldı.

-Ardından test sürüşüne çıktık ki araba uçuyor. Normal değerlerine gelmiş. turbo devreye giriyo.

-Ancak bu şekilde sorun çözülmüyor. çünkü 1 saat içinde aşağı saldığımız hortumdan motordaki tüm yağ yollara aktı ve sarı yağ lambası yandı.

-Bunun üzerine karter havalandırma sistemini yerine geri taktık. ve her şey eskisine döndü.

-sorum şu: sizce sorun neden kaynaklanıyordur ? karter havalandırma hortumunu normal girmesi gereken yerden söküp boşa bırakmadan bu sorunu nasıl çözeriz ile ilgili bir fikriniz var mıdır acaba )

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 529 kere teşekkür etti
« Yanıtla #217 : Eylül 06, 2016, 16:24:45 »
Önder bey öncelikle geçmiş olsun.
Yazdıklarınızı Sadık ustaya noktası virgülüne okudum. Sağolsun çok yoğun olmasına rağmen Zaman ayırdı.

Sadık usta der ki;
Birebir kontrol etmeden birşey söylemek doğru olmasa da belirtmiş olduğunuz duruma göre motorunuzun Rektefiye olması gerekiyor. Ankara'daysanız Bayram'dan sonra aracınızı getirirseniz gerekli kontrolleri yapar teşhisi koyarız.

Şimdilik durum böyle Önder bey. Ankara'da ikamet ediyorsanız veya Ankara'ya yakınsanız uğramanızı tavsiye ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #218 : Eylül 06, 2016, 16:30:59 »
@Özcan Musaoğlu (4716)  abi @önder Bey (37210)  Balıkesir'de ikamet ediyormuş, sorunu hakkında da kendisine mail ile gerekli bilgiyi verdim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #219 : Eylül 06, 2016, 17:12:37 »

Tamamdır. Çok teşekkür ederim Özcan Bey. Burdaki ustalar da aynı görüşte. ancak benim endişem sorunun karterin hava almamasından kaynaklı olması ve rektefiye sonrası da sorunun devam etmesi.

Önder bey öncelikle geçmiş olsun.
Yazdıklarınızı Sadık ustaya noktası virgülüne okudum. Sağolsun çok yoğun olmasına rağmen Zaman ayırdı.

Sadık usta der ki;
Birebir kontrol etmeden birşey söylemek doğru olmasa da belirtmiş olduğunuz duruma göre motorunuzun Rektefiye olması gerekiyor. Ankara'daysanız Bayram'dan sonra aracınızı getirirseniz gerekli kontrolleri yapar teşhisi koyarız.

Şimdilik durum böyle Önder bey. Ankara'da ikamet ediyorsanız veya Ankara'ya yakınsanız uğramanızı tavsiye ederim