Gönderen Konu: LPG Tavsiyeleri, Önerileri  (Okunma sayısı 182616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« Yanıtla #440 : Şubat 15, 2020, 17:04:17 »
teşekkür ederim o zaman bin km kullandıktan sonra ustayla yol ayarına çıkmak farz oldu
Hüsnü Bey'in dediği gibi hangi marka olursa olsun afr yol ayarı şarttır, obd2 özelliği olan kitler bunu bir nebze tolere edebilir ama yinede yol ayarı yapılmak zorunda,
Geri vitese taktıpınızdaki stop sorunu lovatonun en kronik sorunu çünkü kit yazılımında valfmatik desteği var malesef yazılım benzin/gaz geçişinde araç yazılımı ile çakışıyor formda bu konudan şikayetçi olanlar var bazen de silkeleme yaptırır ama merak etmeyin tamamen kitten kaynaklanıyor.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #440 : Şubat 15, 2020, 17:04:17 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #441 : Şubat 15, 2020, 23:51:56 »
En uygun diye bir şey yok.

İyi montaj ve iyi yol ayarı yapılmış lpg kitleri arasındaki farkı son kullanıcı farkedemez.
Nasıl uygun diye bir şey yok ?
Bizim araçlar valvematik motor, değişken sübab teknolojisine sahip, Prins silverline modeli bu araçlara en uygun kittir. Hangi ustaya sorarsanız sorun. Ayni cevabı alırsınız.siz ne kadar ayar yaparsanız yapın uygun bir kit olmadıkça o ayarlar boşa gidecek.
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #442 : Şubat 16, 2020, 00:25:03 »
Bizim araçlar valvematik motor, değişken sübab teknolojisine sahip, Prins silverline modeli bu araçlara en uygun kittir. Hangi ustaya sorarsanız sorun. Ayni cevabı alırsınız.siz ne kadar ayar yaparsanız yapın uygun bir kit olmadıkça o ayarlar boşa gidecek.

Siz öyle sanın, her usta kendi kitini över tabiki de. :) Değişken supap zamanlama bir tek Toyota'da vardı sanki... :)
Brc, Atiker hepsinde o ayar var, merak etmeyin.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • Model Yılı: '18
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #443 : Şubat 16, 2020, 00:29:54 »
Düzgün montajlı ve yolda ince ayar yapılmış bir obd li kit yolda ayar yapılmamış prinse taş çıkartır, bizzat deneyimimle sabittir, arkadaşımda silverline var yolda ayar yapılmamış, aracın LTFT'si 10 yani %10 fakirde çalışıyor aracı, bende atiker grand var ince ince tüm ayarları kendim yaptım, 1 yıldır kullanyorum 11000 km oldu LTFT değerim -2,3 ile 1.6 arasında, zerre kadar oynama yok değişmedi, sizce hangi araç daha sağlıklı çalışıyor?

Mesaj Birleştirildi: Şubat 16, 2020, 00:31:21
değişken subap zaman ayarıda var ayrıca atikerde,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
  • Araç: 4runner
  • Model Yılı: '99
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #444 : Şubat 16, 2020, 00:42:17 »
İki şey tavsiye edebilirim, birincisi kaliteli bit Lpg kiti, diğeri iyi ustalık.Farklı araçlarımda 250.000km den fazla Brc, brc gfi ve Lovato markalarını kullandım, hepsi de iyidir.
Lovato Easy Fast i 10yil 107000km kullandık tabi ki o zamanlar Obd yoktu, ariza lambası 8sene boyunca yanmadı, yandığında iyi olan bir usta ayarını düzeltip söndürüyor ve sorunsuz biniyorsun. Bobin arızası sonrası lamba yandı ayarlar bozuldu ve Ankara da İvedik'te Google maps ten çıkmayan ama asıl Damla otogazin kurucusu, ihsan Usta ayarını düzeltti geçti. İhsan Usta 20kusur yıldır deneyim sahibi, dükkanı şaşmaz daki kardeşinin ki gibi görkemli değil ama ustaları da sabit. Bence lazım olanda onun gibi ehil kişiler.
https://*****/*****

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #445 : Şubat 16, 2020, 07:47:28 »
Siz öyle sanın, her usta kendi kitini över tabiki de. :) Değişken supap zamanlama bir tek Toyota'da vardı sanki... :)
Brc, Atiker hepsinde o ayar var, merak etmeyin.
Ben diğerlerinde bu ayar yok demedim ki. Dediğim konu en uygun en stabil ve verimli çalışan kitin Prins silverline olduğu. Bunu hem yurt içi hem de yurt dışı sitelerden araştırabilirsiniz. Ben nacizane fikrimi belirttim burada bir şeyleri ispatlama hevesim de yok. Prins bayisi de değilim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #446 : Şubat 16, 2020, 19:05:42 »
Ben diğerlerinde bu ayar yok demedim ki. Dediğim konu en uygun en stabil ve verimli çalışan kitin Prins silverline olduğu. Bunu hem yurt içi hem de yurt dışı sitelerden araştırabilirsiniz. Ben nacizane fikrimi belirttim burada bir şeyleri ispatlama hevesim de yok. Prins bayisi de değilim :)

Prins Silverline kullandım eski aracımda, ondan önceki aracımda da Atiker atikfast obd vardı. Şimdiki corollamda da brc comfort var. İyi montaj ve ayarla hiçbir fark hissetmiyorum. Olmaz da. Farklı bayiden benzin alıp performans farkı hissedebilmek gibi birşey olur bu, imkansız.
Doğru hava yakıt karışımı ile çalışan lpg kitlerinin birbirinden farkını son kullanıcı hissedemez. Verim farkı olmaz. Stabil çalışmıyorsa ya montajda ya ayarda sıkıntı vardır.

Prinsin farkı kaliteli kit kullanması. Kullandıkları ekipmanların ömürleri çok uzun. Kaliteli parça üst devirlerde ön plana çıkıyor. Ama ekonomi için taktırılan lpg ile yüksek devir çevirmek bana mantıksız geliyor.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #447 : Şubat 16, 2020, 19:19:04 »
kit tercihinden once montaj yapacaginiz yerleri cok iyi belirleyin, internet platformunda ove ove bitiremedigi lpg ustasindan sonra sikintilar yasayip pisman olan insanlari bile cok gorduk oyle degil mi @Mutlu Tekir (30216)  abi ?

Gidersiniz prins tecnomax taktirirsiniz ama sorunlarin ardi kesilmez
veya atiker grand taktirirsiniz 500.000 km arkaniza bakmazsiniz.

sahsen burada kit tercihinde bulunmaktan ziyade en iyi yeri arastirin zaten en iyisini buldugunuzda ustanin o ne marka takacagini bilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '18
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #448 : Şubat 16, 2020, 20:33:01 »
Kit dediğiniz şey manifolda gaz pıskırtan bir sistem, gözünüzde çok büyütmeyin, işçilik ve ayar daha önemli, aslında parça ömrü açısından fark olabilir, bakalım atikerin parça ömrü nekadar, her bozulan parçasını buraya yazarım fikir vermesi için
2018 corolla 1.6 life atiker gold

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 17 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #449 : Şubat 17, 2020, 02:30:33 »
Hüsnü Bey'in dediği gibi hangi marka olursa olsun afr yol ayarı şarttır, obd2 özelliği olan kitler bunu bir nebze tolere edebilir ama yinede yol ayarı yapılmak zorunda,
Geri vitese taktıpınızdaki stop sorunu lovatonun en kronik sorunu çünkü kit yazılımında valfmatik desteği var malesef yazılım benzin/gaz geçişinde araç yazılımı ile çakışıyor formda bu konudan şikayetçi olanlar var bazen de silkeleme yaptırır ama merak etmeyin tamamen kitten kaynaklanıyor.
bu geri vitese takinca stop etme sorununun cozumu nedir ? arac benzinden gaza gecerken geri vitesteyse stop edebiliyor devir fazla dusuyor stop ediyor ama d konumunda bu yasanmiyor sadece bir kere basima geldi ama bir sorun oldugu belli
2011 şampiyonu TRABZONSPOR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '19
  • 36 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #450 : Şubat 17, 2020, 15:35:32 »
Merhaba, 2019 Cololla MDS aracıma LPG taktırmaya karar verdim, araç yaklaşık 3500 km'lerde.

2 sorum olacak;

1) BRC Platinum ile Prins Silverline arasında kaldım, sizce hangisi?

-  Okuduğum yorumlardan Lovato'nun kronik bir takım sorunları varmış, hangi kit yerine hangi ustayı bulmamız daha uygun olurmuş. Bu bağlamda;
2) İstanbul Anadolu yakasında Kartal bölgesinde bulunduğum için (bakım ve sorun çıkması halinde yakın olmasını tercih ettiğim için) tavsiye edebileceğiniz usta var mıdır? Candanın reklamını çok gördüm ama ümraniyede olduğu için bakım vs. için git-gel yapmak istemiyorum açıkçası. Kartal oto sanayi veya yakınlarda tavsiye edebileceğiniz usta var mıdır?

Teşekkürler :) :) :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #451 : Şubat 17, 2020, 17:29:47 »
Merhaba, 2019 Cololla MDS aracıma LPG taktırmaya karar verdim, araç yaklaşık 3500 km'lerde.

2 sorum olacak;

-  Okuduğum yorumlardan Lovato'nun kronik bir takım sorunları varmış, hangi kit yerine hangi ustayı bulmamız daha uygun olurmuş. Bu bağlamda;
2) İstanbul Anadolu yakasında Kartal bölgesinde bulunduğum için (bakım ve sorun çıkması halinde yakın olmasını tercih ettiğim için) tavsiye edebileceğiniz usta var mıdır? Candanın reklamını çok gördüm ama ümraniyede olduğu için bakım vs. için git-gel yapmak istemiyorum açıkçası. Kartal oto sanayi veya yakınlarda tavsiye edebileceğiniz usta var mıdır?

eger gidebilirseniz corluda furkan otogaz var faik abi kesinlikle kendisini tavsiye ederim beni soylerseniz size yardimci olacaktir

İllere göre önerilen montaj yerlerini aşağıdan bulabilirsiniz. Öneriler geldikçe güncellenecektir.
Tamamen deneyim odaklı tavsiyelerdir. Adresi ve iletişim bilgilerini Google'dan araştırarak bulabilirsiniz.

Yaşayacağınız olumsuz deneyimlerden forumumuz sorumlu tutulamaz. Listeye eklenmesini ya da olumsuz deneyim yaşadığınız yerleri konu devamına yazarak bildirebilirsiniz.

1) Öncelikle kötü bir işçilikle en kaliteli LPG kitiyle bile mutsuz olabilirken, iyi bir işçilikle en kötü kitlerden bile şaheser çıkarılabilir.
2) İyi işçilik yanında "Yol Ayarı" da çok önemlidir.
3) Sürekli değişen şartlar (irtifa, sıcaklık, mevsim geçişleri, vs) altında OBD'li LPG kitlerinin ayarı kendi düzeltmesi çok büyük avantaj sağladığından OBD'li LPG kiti önerilir. Yine de düzgün yol ayarı yapılmış OBD'li olmayan LPG kitleri de sorunsuz olmaktadır.
4) Piyasada OBD'li olarak Atiker ve Lovato'nun ürünleri satılmaktadır. Diğer kitler OBD'li değildir, OBD bağlantısı ayar yapılırken aracın yakıt verilerini görmek amacıyla yapılmaktadır.
5) Yol ayarı yapan usta tanımıyorsanız eğer tavsiyem BRC taktırmanızdır. BRC'nın otomatik ayarı, diğer markalar arasındaki en iyi ve en doğru sonuca ulaştıran yazılımdır.

MARMARA BÖLGESİ

İstanbul

- Candan Mühendislik
Youtube videolarından da görebileceğiniz üzere güzel bir montaj yanında güzel bir yol ayarı sunmaktadırlar. Candan mühendislikte montaj için gelen araçlar normaline göre çok yoğun olduğu için ve montajların diğer servislere göre %50 daha hızlı yapılmasından dolayı hata payı yükseliyor bunu da göz onun de bulundurmanızı tavsiye ederim

- Üçel Otogaz
İnternette ünlü olsalar da, araçlara montaj sonrası yol ayarı yapmıyorlar. Ayrıca yakın arkadaşımın aracına gereğinden küçük nozzle takarak ayar tutmama problemlerine sebep olmuşlardır. Sonrasında arkadaşım Lovato EXR kitinin montaj dökümanını bularak 1 boy büyük nozzle takılması gerektiğini öğreniyor ve Ankara'da Damla Otogaz'da nozzleları bir büyük boyla değiştirmek suretiyle ayarını tutturabildik. Tavsiye edilmez.

Tekirdağ/Çorlu

- Furkan  Otogaz Çorlu
Tekirdağ ilinde neredeyse parmak ile gösterilecek LPG montaj&bakım servislerinden biridir. Montajının kalitesi olarak ve araçlara doğru ürün doğru montaj prensibini her zaman benimsemiş LPG montaj servisidir ayriyetten Toyota Club Tekirdağ grubunun menmuniyetinden dolayı Toyota Club Tekirdağ Grubuna 20 aracin uzerinde montaj yapmıştır.

FURKAN OTO-LPG
0282 673 53 03

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #452 : Şubat 17, 2020, 21:02:11 »

2 sorum olacak;

Kesinlikle Prins silverline.
İstanbulda iseniz Candan Muhendislik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #453 : Şubat 18, 2020, 00:23:04 »
Kesinlikle Prins silverline.
İstanbulda iseniz Candan Muhendislik

Bu arada Candan'ı öneriyorsunuz da, Candan youtube videolarında özellikle Corolla için BRC öneriyor. :)

Platinum ile Silverline arasında kalsam bence de üstüne 300-400 daha koyup silverline taktırmak daha mantıklı.  Ben hala o kadar fazla para verilmesine gerek olmadığını düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #454 : Şubat 18, 2020, 03:56:37 »

2 sorum olacak;

Bakım konusunda illaki lpg'ciye bağımlı olmak istemiyorsanız kesinlikle Atiker grubu tavsiye ederim elm cihazı ile ayarları kendiniz kontrol edebilirsiniz filtre bakımını yine kendiniz yapabilirsiniz ve filtresi çok ucuzdur netten alabilirsiniz,heleki bide obd2 özelliği olursa ilk montaj sonrası iyi bir yol ayarı yapılmak kaydıyla birdaha kolay kolay bozulmaz ve ayar istemez.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '19
  • 36 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #455 : Şubat 18, 2020, 12:14:57 »
Değerli görüşleriniz için teşekkür ederim, Kartalda Otosanayide Maviay Otogaz var, şayet AFR ayarı yapıyorlarsa orayı düşünebilirim, yapmıyorlarsa en yakın Candan Mühendislik gibi duruyor. 300-400 fazla verip prins taktırmayı düşünüyorum. Bu arada Candan'ın videosunun altına yorum yaparak sormuştum BRC Platinium tavsiye etmişlerdi, eğer Candan'da karar kılırsam onların da tavsiyesine bakıp karar verebilirim.

Tekrar teşekkürler. :alkis: :saygi:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #456 : Şubat 18, 2020, 21:31:50 »
Bu arada Candan'ı öneriyorsunuz da, Candan youtube videolarında özellikle Corolla için BRC öneriyor. :)

Platinum ile Silverline arasında kalsam bence de üstüne 300-400 daha koyup silverline taktırmak daha mantıklı.  Ben hala o kadar fazla para verilmesine gerek olmadığını düşünüyorum.
Bu konuyu çok da uzatmaya gerek yok. Bir gün siz de bana hak vereceksiniz.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 141000
  • Model Yılı: '03
  • 100 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #457 : Şubat 18, 2020, 22:09:24 »
Atikerin ve Akl nin obd li kitleri varken bukadar fazla para vermek bana göre çok gereksiz. hemde sonrasında da filtre olsun enjektör olsun servis olsun daha pahalı olacak .. ve yakıt tüketimi aynı... sadece fazladan para verilecek bence...
sonuna kadar toyota...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #458 : Şubat 18, 2020, 22:11:12 »
Bu konuyu çok da uzatmaya gerek yok. Bir gün siz de bana hak vereceksiniz.

:D Kendi yaşadığımız sorunları başkaları da yaşayacak diye zannetmemeliyiz. Kitte sorun yoktur, montajda ayarda sorun vardır.
BRC'yi Corolla'sında sıkıntısız kullanan binlerce insan var. Prins'de arıza ışığı yakanlar da var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #459 : Şubat 19, 2020, 07:23:59 »
:D Kendi yaşadığımız sorunları başkaları da yaşayacak diye zannetmemeliyiz. Kitte sorun yoktur, montajda ayarda sorun vardır.
BRC'yi Corolla'sında sıkıntısız kullanan binlerce insan var. Prins'de arıza ışığı yakanlar da var.
Doğrudur. Haklısınız ...