Gönderen Konu: LPG Tavsiyeleri, Önerileri  (Okunma sayısı 182464 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür edildi
LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« : Eylül 19, 2008, 09:06:42 »
İllere göre önerilen montaj yerlerini aşağıdan bulabilirsiniz. Öneriler geldikçe güncellenecektir.
Tamamen deneyim odaklı tavsiyelerdir. Adresi ve iletişim bilgilerini Google'dan araştırarak bulabilirsiniz.

Yaşayacağınız olumsuz deneyimlerden forumumuz sorumlu tutulamaz. Listeye eklenmesini ya da olumsuz deneyim yaşadığınız yerleri konu devamına yazarak bildirebilirsiniz.

1) Öncelikle kötü bir işçilikle en kaliteli LPG kitiyle bile mutsuz olabilirken, iyi bir işçilikle en kötü kitlerden bile şaheser çıkarılabilir.
2) İyi işçilik yanında "Yol Ayarı" da çok önemlidir.
3) Sürekli değişen şartlar (irtifa, sıcaklık, mevsim geçişleri, vs) altında OBD'li LPG kitlerinin ayarı kendi düzeltmesi çok büyük avantaj sağladığından OBD'li LPG kiti önerilir. Yine de düzgün yol ayarı yapılmış OBD'li olmayan LPG kitleri de sorunsuz olmaktadır.
4) Piyasada OBD'li olarak Atiker ve Lovato'nun ürünleri satılmaktadır. Diğer kitler OBD'li değildir, OBD bağlantısı ayar yapılırken aracın yakıt verilerini görmek amacıyla yapılmaktadır.
5) Yol ayarı yapan usta tanımıyorsanız eğer tavsiyem BRC taktırmanızdır. BRC'nın otomatik ayarı, diğer markalar arasındaki en iyi ve en doğru sonuca ulaştıran yazılımdır.

MARMARA BÖLGESİ

İstanbul

- Candan Mühendislik
Youtube videolarından da görebileceğiniz üzere güzel bir montaj yanında güzel bir yol ayarı sunmaktadırlar. Candan mühendislikte montaj için gelen araçlar normaline göre çok yoğun olduğu için ve montajların diğer servislere göre %50 daha hızlı yapılmasından dolayı hata payı yükseliyor bunu da göz onun de bulundurmanızı tavsiye ederim

- Üçel Otogaz
İnternette ünlü olsalar da, araçlara montaj sonrası yol ayarı yapmıyorlar. Gidip gitmemek müşteriye kalmış.

Tekirdağ/Çorlu

- Furkan  Otogaz Çorlu
Tekirdağ ilinde neredeyse parmak ile gösterilecek LPG montaj&bakım servislerinden biridir. Montajının kalitesi olarak ve araçlara doğru ürün doğru montaj prensibini her zaman benimsemiş LPG montaj servisidir ayriyetten Toyota Club Tekirdağ grubunun menmuniyetinden dolayı Toyota Club Tekirdağ Grubuna 20 aracin uzerinde montaj yapmıştır.

FURKAN OTO-LPG
0282 673 53 03

Balıkesir

-Sadık Otogaz
Hamdi Bey. Prins, Aldesa, Lovato Bayisi.
Forum üyemiz Faruk Çalışkan'ın selamını iletin.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Ankara

- Quattro Garage
Bekir Başkal Bey'in yazılım konusundaki tecrübeleri yol ayarı konusunda bana göre vazgeçilmez yapmaktadır. Dr. Ecu Chip Tuning de yapmaktadırlar. Atiker ve Prins montajı yapıyorlar. Şahsen tavsiye ederim.

- Mocan
Ünü Google'da yaygın. Prins montajı yapıyorlar.

- Mavi Denizler
Aynı şekilde burası da internette ünlü. BRC montajı yapıyorlar. Fakat yakın arkadaşımın lpg ayarı ile yaşadığı problemde gereksiz yere bobin değiştirtmişlerdir. Yol ayarı yaptıklarını sanmıyorum. BRC taktırmak isteyenler bence Çorum'a gidebilirler.

- Olgun Otogaz
Landirenzo'nun Türkiye distribütörü. Ayar konusuna hakim belki de tek yer. Landirenzo'daki sorunlar genelde ayar tutmamasıyla alakalı. Landirenzo tavsiye etmem, fakat takılmış bir araç alırsanız bakımlarını buraya yaptırabilirsiniz.

- Damla Otogaz
Lovato montajı yapıyorlar ve tavsiye edilir.

- Asil Grup Otogaz

Konya

- Taşkın Otogaz
Atiker - Eski Sanayi - Sıtkı Usta

KARADENİZ BÖLGESİ

Çorum

- Özençler Otogaz
Mehmet Özenç bey BRC'nin Türkiye distribütörlüğünü yapıyor. Yol ayarı konusunda deneyimi mevcut. Forumumuzda da yazıları bulunuyor. Yol ayarı yapmayı beceremeyen bayilere uzaktan bağlantı ile yardımcı olduğunu da duydum.

Karabük

- Sistem Otogaz
Safranbolu'daki Sistem Otogaz'ın montaj bilgisi gayet iyi. Burada taktıranlardan sorun yaşayana hiç rastlamadım.

EGE BÖLGESİ

İzmir

- Özsoy LPG
Recep usta, Prins. Çok öneriliyor.

Denizli

- Kırlıoğlu Otogaz
Mustafa TOKAT,  Atiker, BRC

- Mat Kardeşler
Atiker, BRC

Kütahya

-Merve Otogaz
Emre DİNÇ BRC-ATiKER-Lavato  montajdan sonra AFR ayarıda yapıyor.

AKDENİZ BÖLGESİ

Adana

-Ayaz Otogaz
Her kit takılıyor.

Hatay

- Köklü Otogaz
İskenderun, her kit takılıyor. Yol ayarı bulunmuyor, fakat işçilik önerilmiş.

Mersin

- Sistem Otogaz
Önerilmiyor

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Malatya

-Yarış Otogaz
Rıfat Usta

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Adıyaman

-İpek Otogaz
İbrahim Usta

Toyota Club Türkiye

LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« : Eylül 19, 2008, 09:06:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A-
Ynt: LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« Yanıtla #1 : Mart 18, 2009, 20:52:43 »
bende 2001 rav4 var.ve lpg ile kullanıyorum.lavota marka sistem var.30lt lpg ile şehir içinde 220 km şehir dışında 310 km.yol yapıyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • Achtung! Adolf Hakkı ohne Toyota Yaris Twin-Turbo
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • 17 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 19, 2009, 10:38:39 »
Murat Bey, sizi öncelikle Tanışma bölümünde ayrı bir başlık altında tanıyabilir miyiz?
Folgsamkeit macht frei...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: A+
« Yanıtla #3 : Mart 16, 2010, 22:37:21 »
bende 2001 rav4 var.ve lpg ile kullanıyorum.lavota marka sistem var.30lt lpg ile şehir içinde 220 km şehir dışında 310 km.yol yapıyorum.
Ayrıı model aracımla, 38lt ile 360km yaptım.(Tartarini)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
« Yanıtla #4 : Mart 17, 2010, 00:36:06 »
şimdik değerli toyota kullanıcıları bu sizin rav4 araçlarınız benim avensisten hafif mi ağır mı veya başka bir özellikleri mi var benim avensis 1300 kg sizinkisinin kilosunu bilmiyorum. ama aynı benimkisi de 30 lt lpg ile 200 km yolu zor gidiyorum (şehiriçinde) ecoteach diye bir markayla.

bi akıl verin lütfen. kolay gelsin.
GECECİ MUHASEBECİ

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 17, 2010, 01:35:08 »
bir ayarsızlık var hocam sizin gazda.Bİzim arkadaşta ecogas taktırdı 1,4 opeline oda cok yakıyor dıyor.Ben 40 tl tüple hemen hemen 20 ltr yakın ediyor onla 200 km yaklasıyorum..Brnim aracın agırlıgıda 1275 kg.Ayarlarını brdaha gözden geçirin.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #6 : Mart 22, 2010, 21:51:56 »
şimdik değerli toyota kullanıcıları bu sizin rav4 araçlarınız benim avensisten hafif mi ağır mı veya başka bir özellikleri mi var benim avensis 1300 kg sizinkisinin kilosunu bilmiyorum. ama aynı benimkisi de 30 lt lpg ile 200 km yolu zor gidiyorum (şehiriçinde) ecoteach diye bir markayla.

bi akıl verin lütfen. kolay gelsin.
Şehirdışı tüketimi olduğunu yazmayı unutmuşum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: B+
« Yanıtla #7 : Mayıs 18, 2010, 18:50:08 »
2001 rav 4 düz vites. Atiker marka sıralı sistemi yeni taktırdım ve  11-13 litre arası bir tüketim var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #8 : Ağustos 23, 2010, 00:49:35 »
1998 avensis atiker takılı şehir içi 270 km yapıyor

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Avensis
« Yanıtla #9 : Ağustos 23, 2010, 00:51:36 »
1998 avensis atiker takılı şehir içi 270 km yapıyor 30 litre ile

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 99 Avensis 2.0 Manuel L/B idi...
    • 2011 1.6 comfort corolla...
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 24, 2010, 13:35:48 »
Sıtkı bey öncelikle sizi tanışma bölümünde yeni açacağınız bir konu ile tanıyabilir miyiz?
Eğer bir gün dünyaya ait çok büyük bir derdin olursa...
Rabbine dönüp "Benim büyük bir derdim var." deme.
Derdine dönüp "Benim çok büyük bir rabbim Var.' De....
Mevlâna                                                                                                                                                                                                        2011 1.6 comfort corolla...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB-
  • Model Yılı: -
  • 6 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 10, 2010, 13:18:57 »
 Mesut kardeşim bende avensis'e biniyorum.35 lt gaz ile şehir içi 330-350 km şehirdışı 400-430 km yapıyorum. senin lpg kitinde muhakkak bir sorun var.
 Lpg kitinin servisine bir ayarlarını kontrol ettir.hakikaten çok yakıyor.aldığın lpg hangi marka.ben ipragaz alıyorum sürekli diğer gazlarda çekiş düşüşü var gibi geldi bana.bu nedenle ipragaz alıyorum sürekli benzinle arasında fark yok.
A AURİS Çıkarım seninle her yola

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 10, 2010, 13:40:10 »
Murat Bey, sizi öncelikle Tanışma bölümünde ayrı bir başlık altında tanıyabilir miyiz?
+1 ve kimlik bilgilerinizi tamamlayınız lütfen Daha iyi bir forum için
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #13 : Ocak 09, 2011, 19:28:01 »
Tecrübe  etmıs arkadasların Lpg kıtınden  çok ustanın  daha önemlı olduguna dıkkat çekılmıs... ae101 aracıma uygun kıt ve BURSA da tavsıye edebılcegınız Usta var mı arkadaslar saygılar..
AE 101 A/C 96 XEİ..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • oğlum, ben ve kızım :)
« Yanıtla #14 : Ocak 09, 2011, 19:34:34 »
Bünyamin bey ben zavoli kiti gençosman bayisinde monte ettirdim..gösterge hariç hiçbir sorun yaşamadım...tek bir problem oldu o da gösterge için şamadra 3 defa değişti ancak çözüm olmadı...ustalıkları hakkında olumsuz konuşanlarıda duydum ...o nedenle gitmeyeceğiniz yerler listesine dahil edebilirsiniz .. saygılarımla...Allah cc a emanet olun...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 3 kere teşekkür etti
  • 200 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 09, 2011, 19:50:37 »
NET OTOGAZ Mesut İpekçi ,lütfen selamlarımı iletiniz ,yardımcı olacaklardır.
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #16 : Ocak 09, 2011, 21:06:32 »
Oğuz bey Dikkate değer bilgileriniz için teşekkür ederim .. Mehmet bey tavsiyenız için sizede teşekkür ederim ..Birde kafama çok takılan baska bişi takılan parçaların( kıt olarak mesela brc) BRC nin orjinal parçaları olduğunu anlayabilmemiz mümkün mü??  Saygılar...
AE 101 A/C 96 XEİ..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Allah cümleye kaza bela vermesin.
  • Model Yılı: -
  • 38 kere teşekkür etti
  • 70 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 09, 2011, 21:19:58 »
Bursa'da Gür Otogaz da tartarini marka LPG kitini taktırdım. Şu an tartarini bayiliğini ellerinden almışlar. Parayı verdikten sonra montaj bölümüne gittim, taktırmadan önce ustaların başka araçlar üzerindeki çalışmalarnı inceledim. Acele ediyorlardı ve özen de vermiyorlardı. Ustalar ile konuştum ben aracıma bu şekil montajı kabul etmeyeceğimi söyledim. Bir acelemin olmadığını gerekirse 2 gün aracım sizde burada montajda kalabileceğini söyledim. Yeterki özenli olmalarını rica ettim. Dediğim gibi oldu. 2 gün aracım montajda kaldı. Sonunda içim rahat aracımı teslim aldım ama ayarlarını bir türlü istediğim şekle sokamadılar. Aracın performansı yetersizdi ve ara hızlanmaları berbattı. Tüm sorunlarım Konya tartarini bayisinde çözüme kavuştu. Artık size kalmış Bursa'daki Gür Otogazı listenize ekler misiniz, bilemem.
2007 Yaris 1.3 Sol M/M
2012 Auris 1.4 D-4D Comfort Extra Satıldı :(
1996 Corolla 1.6GLİ A/T AC  Satıldı :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • 3 kere teşekkür etti
  • 200 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 09, 2011, 21:39:04 »
Lpg dönüşüm için gideceğiniz servisin yetkili servis olup olmadığından emin olun ( http://www.2a-lpg.com/duyurular/guncel_bayi_listesi.pdf ) Yetkili servislerde yaptıracağınız montajlarda ;aracınızın plakası ,şase numarası ve sizin ad soyad bilgileriniz başlığı altında bir dosya açılacak ve bu dosyaya BRC nin orjinal ürünlerinin tek tek seri numarası girilecek.Yetkili bayiler farklı ürün kullanamaz ve garanti belgesine ekleyemez.Ama içinizin rahat etmesi için montaj öncesi ürünleri tek tek görmek isteyin.

Oğuz bey Dikkate değer bilgileriniz için teşekkür ederim .. Mehmet bey tavsiyenız için sizede teşekkür ederim ..Birde kafama çok takılan baska bişi takılan parçaların( kıt olarak mesela brc) BRC nin orjinal parçaları olduğunu anlayabilmemiz mümkün mü??  Saygılar...
ÖZENÇLER 2A OTOGAZ
BRC İç Anadolu ve Karadeniz Bölge Bayi ,Teknik Destek ve Lojistik Merkezi
www.ozenclerotogaz.com.tr Facebook sayfamız https://facebook.com/BRCOzenclerOtogaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #19 : Ocak 09, 2011, 21:53:58 »
Mehmet bey Atiker ve brc arasında ( montaj hakkında) muallakda kaldım bana brc yi seçmede karar kıldıracak neler söyleyebilirsiniz ..FArk olarak..Maddi manevii  Sizi bir bayi olarak gördüğümden böle demıyorum gercekden bilgilerinize güvendiğim için  herkese saygılar..!!
AE 101 A/C 96 XEİ..