Gönderen Konu: LPG Tavsiyeleri, Önerileri  (Okunma sayısı 182210 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '18
  • 10 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« Yanıtla #460 : Şubat 19, 2020, 13:17:16 »
Prins ve brc de bayi-servis dışında ayar, yol ayarı, afr yaptıramazsınız, taktırdığınız yere muhtaç kalırsınız
2018 corolla 1.6 life atiker gold

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #460 : Şubat 19, 2020, 13:17:16 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '19
  • 37 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #461 : Şubat 26, 2020, 11:21:45 »
Merhaba,
Toyota corolla 2019 vısıon araç (6.500 km)  için  Prins Silverline lpg  kiti düşünüyorum.  Bu konuyla ilgili yorumları detaylı inceledim ama yine de karar veremedim.  Ankara'da gönül rahatlığıyla montaj yaptırabileceğim işinin ehli, prins  ustası (bayii)   hangisini  tercih etmeliyim.  Sizlerin bu konuda,  Ankara'da şu ustaya yada bayiye gönül rahatlığıyla gidip montajınızı yaptırın  diyebileceğiniz yer var mı?   İnanın hiç bu kadar kararsız olmamıştım.   İnşallah bana bu konuda gerekli desteği vereceğinize inanıyorum.  Görüş, öneri, tecrübe ve tavsiye benim için çok değerli;  Vereceğiniz destek için şimdiden herkese çok çok teşekkür ediyorum. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #462 : Şubat 26, 2020, 11:27:28 »
Şaşmazlarda Quattro Garage.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #463 : Şubat 28, 2020, 13:07:42 »
BRC Comfort kitimde gaza biraz yüklendiğim durumlarda 3700 devir gibi bir silkme yapıyordu. Genelde sakin kullandığımdan dert etmiyordum. Dün fırsat bulunca Sistem Otogaz Safranbolu'ya uğradım. Yılmaz Bey sağolsun hemen çözdü olayı. Enjeksiyon gecikmesi butonunu tıklaması sonucunda bu silkeleme sorunundan kurtuldum.

Rölantide çok ufak bir titreme var sadece, sıcak motorda 750 devirde rölanti. Benzine aldığımda da var gerçi. Daha önce benzinde var mıydı bu hafif titreme hatırlayamadım açıkçası.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '20
  • 8 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #464 : Nisan 04, 2020, 12:55:33 »
2020 Corolla sedanıma LPG taktırcam KONYA da Ademler,Akgünler,Taşkın,Sıtkı Usta bunlardan hangisini tercih etmeliyim Taktıranlar hangi ustada hangi kit taktırdı sorunları nelerdir? Aklımdan Atiker Grand geçiyor Fiyatı uygun filtre bakımı uygun olduğu için

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 17000
  • 61 kere teşekkür etti
  • 143 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #465 : Nisan 04, 2020, 13:05:48 »
2020 Corolla sedanıma LPG taktırcam KONYA da Ademler,Akgünler,Taşkın,Sıtkı Usta bunlardan hangisini tercih etmeliyim Taktıranlar hangi ustada hangi kit taktırdı sorunları nelerdir? Aklımdan Atiker Grand geçiyor Fiyatı uygun filtre bakımı uygun olduğu için
Atiker grand yol ayarı yapıldığında sorunsuz çalışıyor, hangi usta yolda ayar yapıyorsa ona montaj yaptırın, bu obdli kit kendi ayarını kendisi yapar diyen ustadan uzakdurun, kendi ayarımı kendim yapan birisi olarak söylüyorum kit obd li bile olsa yol ayarı şarttır çünkü obd düzeltmesi en fazla %15 e kadar düzeltme yapabilir, yol ayarı olmadığında çaresiz kalır, yol ayarındanda kastettiğim şudur siz aracı kullanacaksınız ustada laptopu kucağına alıp lpg haritasını LTFT STFT toplam değerlerini 0 a yakın olacak şekilde farklı hız ve devirlerde ayarlayacak

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #466 : Nisan 04, 2020, 22:16:26 »
Uzun yıllar kullanacaksanız Prins silverline öneririm. Eskisi gibi diğer markalar ile çok bir fiyat farkı da yok. İlerde satacak olduğunuzda da2. El piyasasında Prins fark yaratıyor diger markalara nazaran
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '20
  • 8 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #467 : Nisan 05, 2020, 12:05:00 »
Uzun yıllar kullanacaksanız Prins silverline öneririm. Eskisi gibi diğer markalar ile çok bir fiyat farkı da yok. İlerde satacak olduğunuzda da2. El piyasasında Prins fark yaratıyor diger markalara nazaran
Prins silverline atiker grandın 2 kat fiyatına takıyorlar ve amorti süresi iki kat daha uzuyor.Prins teknomax olabilir onun yerine .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #468 : Haziran 29, 2020, 14:55:33 »
merhaba arkadaşlar yakın zaman da 2010 model corolla 1.6 elegant otomatik vites araç aldım ve ankara da lpg taktırmak istiyorum usta ve lpg tavsiyesi olan var mı. Ben bir kaç firmaya sordum kayra otogaz ve memduh usta bunlar atiker grand ve prins ekomax ve teknomax önerdiler yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #469 : Haziran 29, 2020, 16:23:57 »
merhaba arkadaşlar yakın zaman da 2010 model corolla 1.6 elegant otomatik vites araç aldım ve ankara da lpg taktırmak istiyorum usta ve lpg tavsiyesi olan var mı. Ben bir kaç firmaya sordum kayra otogaz ve memduh usta bunlar atiker grand ve prins ekomax ve teknomax önerdiler yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkür ederim.
Ankarada Quattro Garage var, bu forumdan orayı tavsiye almıştım ve Bekir ustayla görüşmüştüm işi bilen bilgili bir ustaydı, fiyat olarak piyasadan bir miktar yüksek teklif veriyor, yolda ayar yapıyor, geçen yıl atiker grand için 2500 tl fiyat vermişti piyasada 2250 tl idi (halen öyle) ben kendim ayar yapmayı öğrenmek istememden dolayı montaj için düşük fiyat veren başka bir yere gittim, kendi ayarımı kendim yaptım sorunsuz kullanıyorum, hangi marka kiti taktırırsanız taktırın  yolda ayar yapmayı iyi bilen bir ustaya montaj yaptırın ayar işiyle uğraşamam, uygun fiyat veren yolda ayar yapan başka bir usta bulamadım derseniz Quattro Garage dan montajı yaptırın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #470 : Eylül 03, 2020, 16:23:38 »
Merhabalar, ÇANAKKALE de tavsiye edebileceğiniz bir lpg ustası var mı acaba? Dayıoğlu ve Lider otogaz en tanınmışları ama işçilikleriyle ilgili kimseden bişey öğrenemedim tecrübesi olan paylaşırsa sevinirim. iyi günler...
Arabayı araç adı altında kullanmayı seven biriyim. Fakat toyotayla birlikte bu özelliğimden vazgeçip arabaya değer vermeye başladım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
Corolla 1.33 life hangi marka LPG
« Yanıtla #471 : Eylül 23, 2020, 04:54:09 »
Aracım 2015 Corolla 1.33 life aracımda 2 a muhedislik ait kit var ve memnun değilim değiştirmek istiyorum en uygun fiyatli uyumlu hangi marka LPG sistemi taktirmaliyim 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
Ynt: Corolla 1.33 life hangi marka LPG
« Yanıtla #472 : Eylül 23, 2020, 09:11:55 »
Aracım 2015 Corolla 1.33 life aracımda 2 a muhedislik ait kit var ve memnun değilim değiştirmek istiyorum en uygun fiyatli uyumlu hangi marka LPG sistemi taktirmaliyim
2a mühendislik hangi marka model lpg kiti montajı yapmış? Memnun olmadığınız durum nedir?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #473 : Eylül 23, 2020, 11:36:57 »
Memnun olmadığınız yönü nedir ?
Sistem bir defa takılmış eksikler varsa iyi bir usta incelemesi ile sorunlar giderilebilir,
Yeniden sistem değiştirmek fazladan masraf demektir.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #474 : Eylül 23, 2020, 11:51:00 »
2A mühendislik ile ilgili birisi daha şikayetçiydi forumda enjektör konusunda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #475 : Ekim 29, 2020, 19:57:13 »
2A mühendislik ile ilgili birisi daha şikayetçiydi forumda enjektör konusunda.
Ben yaşamıştım 2A BRC ile.Sıfır araç aldığım zaman garantili olsun diye BRC seq32 taktırmıştım fakat benim araca takılan LPG kitinde yan sanayi enjektör kullanmışlardı. Daha sonrasında orjinal brc enjektörleri ile değiştirdiler. Daha sonra Özsoy LPG de Recep usta sağolsun gerekli ayarları yaptı . Fakat 1100 devirdeki silkeme sorunu devam ediyordu. Recep usta nin bu silkeleme problemini de çözdüğünü öğrendim. Bendeki silkeleme problemini de çözdü. LPG de iken arabanın bariz bir performans artışı oldu. Şimdi diyebilirim ki benzin ile hiç bir farkı kalmadı.
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #476 : Aralık 23, 2020, 09:48:18 »
Bende aracım 3 bin km olunca Atiker Grand ya da Prins technomax taktirmayi düşünüyorum. Çok pahalı olmasa brc platinium da çok iyi gibi zaten çok iyi olduğunu düşündügumden pahalı 😅😅
Corolla 2020

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #477 : Aralık 23, 2020, 11:53:11 »
Bende aracım 3 bin km olunca Atiker Grand ya da Prins technomax taktirmayi düşünüyorum. Çok pahalı olmasa brc platinium da çok iyi gibi zaten çok iyi olduğunu düşündügumden pahalı 😅😅
LPG dönüşümü için markadan önce ustayı araştırın,LPG işi uçsuz bucaksız derya gibidir ustanın meslek hayatı boyunca öğrenme devam eder kim hangi usta size ben bu işin nirvanasına ulaştım dersede inanmayın tecrübe baki kalır ama öğrenme yenilik devam eder,o yüzden işinde olumlu referans sahibi kişilere işlem yaptırın ve aracınıza takılacak kit kesinlikle obd2 sistemi olsun aynı zamanda nihai kullanıcının müdahale edebileceği bir sistem olsun benim tavsiyem Atiker obd2 olur çünkü yazılım konusunda baya baya iyiler,son olarak hangi kit takılırsa takılsın kesinlikle ama kesinlikle yol ayarı yaptırmadan aracı teslim almayın.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #478 : Aralık 23, 2020, 12:13:29 »
Teşekkür ederim şuan Ankara da 2 yer var aklimda prins ve atiker icin BRC için ustalar pek bana şuan bulduklarım güven vermedi varsa Ankarada önerebileceğiniz usta giderim
Corolla 2020

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 61 kere teşekkür etti
« Yanıtla #479 : Aralık 23, 2020, 12:41:13 »
Teşekkür ederim şuan Ankara da 2 yer var aklimda prins ve atiker icin BRC için ustalar pek bana şuan bulduklarım güven vermedi varsa Ankarada önerebileceğiniz usta giderim
Atiker için Quattro Garage öneririm, kendilerine montaj yaptırmadım ama görüşmüştüm, Bekir bey ilgili ve donanımlı bir insan yol ayarına hakim, Grand kit montajı yaptırdım ayarlarımı kendim yaptığım için sorunsuz kullanıyorum, filitrelerini kendim değiştiriyorum, parça fiyatları ucuz