Gönderen Konu: LPG Tavsiyeleri, Önerileri  (Okunma sayısı 180994 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 283000
  • Model Yılı: '97
  • 12 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Tavsiyeleri, Önerileri
« Yanıtla #280 : Nisan 03, 2018, 12:33:04 »
merak ettim aytaç türktan bey,ben adana dan çıkalı 20 yıl oldu,ziya toprak bey dediğiniz usta tellideredeki renault ustası ahmet toprak ın yanında yetişen bir usta mıdır?eğer öyle ise ve  o disiplinde yetişti ise başarılı olması tesadüf değildir.
Tokat CERİTOĞLU Orasını tam olarak bilmiyorum ama lpg işinde 1 numara gelen tüm araçların motor bölümünün lpg montajını kendi yapıyor vede çok titiz .

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #280 : Nisan 03, 2018, 12:33:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 300
  • Model Yılı: '16
  • 6 kere teşekkür etti
« Yanıtla #281 : Nisan 04, 2018, 12:41:06 »
Uğur Yaldız otoyla görüştüm. Ne yazık ki LPG montajı yapmıyorlarmış. Sadece Servis hizmetleri varmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #282 : Nisan 04, 2018, 13:31:01 »
Mersin yolu tarafında hocam uğur yaldız otomotiv metal sanayi var adanada onun arka tarafında hemen oralarda kime sorsanız tarif ederler zaten 1 yıldır aracımın herşeyini orada yaptırıyorum adanada bir çok devlet dairesinin araçlarına'da orası bakıyor biraz daha kurumsal büyük bi yer olmasından dolayı güven veriyor bana ondan dolayı tercihim olmuştu ilk başta memnunda kaldım.
teşekkürler haftaya gidecem adana ya uğrarım inşaallah işinde disiplin sahibi olan ustaları hep severim
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #283 : Nisan 05, 2018, 12:34:25 »
Merhaba arkadaşlar , Denizli'de 2014 corolla 1.6 multidriveS var bence, Denizli'de hangi LPG ustasını tavsiye edersiniz? Hangi markayı takıyor ve can sıkmıyor?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '14
  • 6 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #284 : Nisan 05, 2018, 20:09:03 »
Aslında yapıyorum, günlük ortalama 60-65km arasıyol yapıyorum buna haftasonu uzak mesafeler dahil değil. Marka/ Model tavsiyeniz var mı?
Bu yıl çok aradım adana da tüp taktıracak bir yer. Önceden akın otogaz çok iyi diyorlarmış ama sonradan onun bayiliği alınmış galiba ama takmaya devam ediyormuş problem yaşayanı duymadım. Mega otogaz var ama giren çıkan bin pişman diyorlardı onada yaklaşmadım. Ama yıllardır bu işi yapıp şimdide kendine büyük bir yer açan polat otogaz var dediler. Onun yerine gittim ben kıyıboyunda zaten hepsi. Güzel büyük bir yeri var ustalarıda ilgili. Benm araca tüp takılalı bi 10 bin km oldu BRC seq32 takıldı allaha şükür problem yok. Performansta gayet iyi. Size tavsiye edebilirim polat otogazı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '17
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #285 : Mayıs 17, 2018, 22:29:16 »
Toyota nın kendisine taktırmayın kesinlikle. Çünkü taktıkları brc kitte yan sanayi enjektör kullanıyorlar ve bunu size açıklamıyorlar. Kendim yaşadım bunu. Enjektörlerden kaynaklı tekleme sorunu vardı. Enjektörleri orijinalleri ile değiştirince hiç bir sorun kalmadı.
2012 Honda Civic FB7 Elegance Manuel LPG
2017 Toyota Corolla Advance Multidrive S LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #286 : Mayıs 18, 2018, 00:05:11 »
Takılan kit obd 2 olduktan sonra marka pek önemli değil taktiracağınız kiti seçtiğiniz de dikkat etmeniz gereken husus usta tecrübesi iyi bir usta en kötü kiti bile en verimli şekilde çalıştırır ve yıllardır da bunu defalarca gördük takılan kitin sizin aracınız la uyumlu çalışabilmesi aracın ecu sundan maf haritalarını düzgün okuması ve enjektör lerin yeterince hızlı olabilmesi çok önemli örnek verecek olursak benim araçta akl sıralı sistem var ve çok memnunum 2.0 motor olmasına rağmen yakıt konusunda ve çekiş performans olarak çok memnunum ve aracı devamlı şehir içi kullanıyorum ayda 2 kez hatay adana gidip geliyorum çok şükür sıkıntı sız akl tavsiye ederim zaten atiker in ürünü servis ağı geniş parça sıkıntısı yok
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 20000
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #287 : Mayıs 19, 2018, 21:42:12 »
Merhaba ardaşlar kırklareli corolla 1.33 benzinli var bende
2 gün önce aldım
0,47 ykr yakıyor hangi marka tüp ve bu tüketim kaça düşer
Gaza basamıyorum uzun yol yapiyorum kamyonların arkadında gitmekten bıktım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 79000
  • 35 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #288 : Mayıs 19, 2018, 22:19:04 »
Hocam ben yaklaşık 10 gün önce Konya Otojen de Landirenzo Evo Kit taktırdım.Aracım uzun yolda Konya Kayseri arası xxx xxx arası hızda 27 kuruş yaktı.(Yakıtı 2.99 ve 2. 98 den aldım) Keşke önceden taktırsaydım diyorum.

Not: Hız kurallarına uyalım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kilometre: 20000
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #289 : Mayıs 19, 2018, 22:35:45 »
Ali bey bende 2 gün önce aldım işim gereği çok yol yapiyorum takmayı düşünüyorum lakin performans düşermi? Hangi marka? 1.33 kaldırmı zaten zayıf bir araç
Teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 416 kere teşekkür etti
« Yanıtla #290 : Mayıs 19, 2018, 23:59:12 »
Ali bey bende 2 gün önce aldım işim gereği çok yol yapiyorum takmayı düşünüyorum lakin performans düşermi? Hangi marka? 1.33 kaldırmı zaten zayıf bir araç
Teşekkürler
Emrullah bey markadan çok ustayı araştırın çünkü montaj ve usta tecrübesi çok önemli iyi bir usta en kötü kiti bile çok iyi çalıştırır zaten aracınız düz motor yani valfmatik değil sıkıntı yaşamazsınız iyi bir ayar yapılırsa benzini aratmaz 1.4 77 hp linea ya taktırdık hiç fark etmedi corolla 99 hp daha iyi olur
TOYOTA CORONA 3S FE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #291 : Mayıs 20, 2018, 10:46:53 »
Merhaba arkadaşlar , Denizli'de 2014 corolla 1.6 multidriveS var bence, Denizli'de hangi LPG ustasını tavsiye edersiniz? Hangi markayı takıyor ve can sıkmıyor?
http://www.mutluotogaz.com.tr/

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #292 : Mayıs 22, 2018, 12:19:13 »
P

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2018 Corolla MultidriveS
  • Kilometre: 630
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #293 : Mayıs 22, 2018, 12:47:41 »
2018 Corolla 1.6 MultidriveS daha 630 km de ve bende hangi tüp taksam karar veremedim. Prins multitech 2200₺ fiyat aldım, ama brc yada atiker önerirmisiniz? Bu aracı üzmeyecek İzmir Bornova da varmı usta tavsiyeniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 35000
  • Model Yılı: '12
  • 11 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #294 : Mayıs 22, 2018, 12:55:00 »
2018 Corolla 1.6 MultidriveS daha 630 km de ve bende hangi tüp taksam karar veremedim. Prins multitech 2200₺ fiyat aldım, ama brc yada atiker önerirmisiniz? Bu aracı üzmeyecek İzmir Bornova da varmı usta tavsiyeniz.
Mehmet Bey sizin aracınıza en uygun kit BRC seq 32 ben de bu kiti kullanıyorum iyi montaj ve iyi bir yol ayarı ile benzinde kullandığınız gibi keyif alacaksınız. Şu anki akaryakıt fiyatları ile artık benzin ile yol.yapmak çok lüks oldu. Dizel araçlar ile aynı ekonomiyi sağlayan LPG zaruri hale geldi. Bazı yerlerde söylenen LPG motor ömrünü yer, araç gitmez vs gibi söylemler  genellikle yanlış aylardan kaynaklıdır. Hak verirsiniz ki araç benzine göre üretiliyor. Eğer LPG montajı yapan servis işini önemseyen ve işinde iyi olan ustalara sahipse uzun kmler sorunsuz kullanılır. Şuanda ortalama yüzde 40 tasarruf sağlayan LPG her benzinli araca şarttır. Keşke benzin litresi 3 lira olsa da biz de gönlümüzce binebilsek. Şimdiden hayırlı olsun.
Citroen C3 1.2 2014 yarı otomatik (2014-2016)
Toyota Auris 1.6 2012 elegant tam otomatik (2016-

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #295 : Mayıs 22, 2018, 16:25:36 »
LPG li kullandığım araçlarda hep brc kullandım hep de memnun kaldım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '15
  • 8 kere teşekkür etti
« Yanıtla #296 : Mayıs 22, 2018, 18:42:25 »
Bu yıl çok aradım adana da tüp taktıracak bir yer. Önceden akın otogaz çok iyi diyorlarmış ama sonradan onun bayiliği alınmış galiba ama takmaya devam ediyormuş problem yaşayanı duymadım. Mega otogaz var ama giren çıkan bin pişman diyorlardı onada yaklaşmadım. Ama yıllardır bu işi yapıp şimdide kendine büyük bir yer açan polat otogaz var dediler. Onun yerine gittim ben kıyıboyunda zaten hepsi. Güzel büyük bir yeri var ustalarıda ilgili. Benm araca tüp takılalı bi 10 bin km oldu BRC seq32 takıldı allaha şükür problem yok. Performansta gayet iyi. Size tavsiye edebilirim polat otogazı.
Onur Bey Polatotogaz da yol ayarı yaptılar mı peki

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #297 : Mayıs 28, 2018, 00:42:28 »
Bu işte en iyisi Prins. Size tavsiyem iyi bir usta. Ben de İzmir Bornova da yaşıyorum.  Servise taktırdım lpg yi. Çok sorun yaşadım. Sağolsun Recep usta var Özsoy lpg nin sahibi. O bütün sorunlarımı çözdü. Şükür şu an benzin ile hiç bir farkı kalmadı. Ben daha önce tanımış olsaydım lpg montajını ona yaptırırdım. Ve Prins tercih ederdim. Servise güvendik taktırdım fakat beni dolandırdılar. Karar sizin tabi ama bence Özsoy lpg ye gidip bir görüşün derim. En azından kafanızdaki soru işaretleri kalmaz. Otogazmarket diye siteleri de var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 2018 Corolla MultidriveS
  • Kilometre: 630
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #298 : Mayıs 28, 2018, 21:42:05 »
Rahmi bey bende henüz taktırmadım ama çarşamba günü için sanayide bir usta ile randevulaştık. Bu işte sanırım markadan çok ustanın önemi daha büyük galiba, atiker gold için gideceğim. Borovalı bankada 3800₺ fiyat vermişti ama yüksek geldiği için yanaşmamıştım zaten. Bakalım hayırlısı...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
« Yanıtla #299 : Mayıs 29, 2018, 06:42:58 »
Rahmi bey bende henüz taktırmadım ama çarşamba günü için sanayide bir usta ile randevulaştık. Bu işte sanırım markadan çok ustanın önemi daha büyük galiba, atiker gold için gideceğim. Borovalı bankada 3800₺ fiyat vermişti ama yüksek geldiği için yanaşmamıştım zaten. Bakalım hayırlısı...
Hayırlısı olsun. Bildiğim kadarıyla atiker gold da iyi bir kit. Önemli olan sizin kararınız.ben kendim kötü bir tecrübe yaşadım. O yüzden usta ve araca uyumlu kit önemli. Beni Toyota kit diye yan sanayi enjektörlerin kullanıldığı kit takmışlar. İnsanın canını sıkan problemler yaşadım. Şimdiki aklım olsa birden fazla usta ile görüşürdüm