Gönderen Konu: E160 Corolla Periyodik Bakım  (Okunma sayısı 365393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
Ynt: E160 Corolla Periyodik Bakım
« Yanıtla #1720 : Mart 26, 2020, 16:38:49 »
2003 corolla terraya 2015 senesinde Three five 555 marka z rot almıştım hala araçta sağlam şekilde görevini yapıyor. Japon malı ve o zaman sanırım çifti 180 tl idi.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #1720 : Mart 26, 2020, 16:38:49 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Yazılımcı
  • Kilometre: 82000
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1721 : Nisan 23, 2020, 05:15:19 »
Merhabalar,

Arkadaşlar aracımı 2 ay önce aldım. Toyota hakkında ve aracım hakkında inanın hiç bilgim yok hem aracımı tanımak hemde bilgi almak için yazıyorum.

Aracımda CVT Tam otomatik bir şansıman bulunuyor. Aracımın ağır bakımlarını yaptırmak istiyorum fakat ağır bakımdan kasıt nelerdir neler değişir nelere dikkat etmeliyim? Lastikler oldukça eskimiş ve disk ve balatalar bitmiş artık diskleri çiziyor bunlarıda tamamen değiştirmek istiyorum.

Birde daha öncedene manuel vites 2000 model 1.8T Passat sahibiydim onda baskı balata disk ve fren balatları haricinde yağını suyunu değiştim mi olur biterdi. :) Bu otomatik şansıman olduğu için baskı balata varmıdır yokmudur çok bilmiyorum şanzımana ne gibi bir bakım yaptırmak gerekir.

Kısacası neleri yaptırmam gerek nelere dikkat etmeliyim lütfen bana bir yardımcı olun :) Lastik ve frenlerin disk balatalarını komple değişeceğim o kesinde. Çünkü frene basılıyken direksiyonu sağa sola çevirince bazen takır tukur sesler geliyor bundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. İnceledim diskler çizik balatalardan dolayı jantlar sürekli kapkara oluyor.

İstanbul avrupada oturuyorum haliç kar oto ya götürmeyi düşünüyorum ama fiyat bakımından özel servisde düşünmüyor değilim. Tabi en sağlıklı olacak hangisiyse ona götürmekte en mantıklı olan.

Yardımlarınızı bekliyorum. Bilenler varsa bu bahsettiğim şeylerin servisdeki tahmini değerini yazarsa çok sevinirim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1722 : Nisan 23, 2020, 10:25:25 »
Madem ki istanbul avrupa yakasındasınız ve uzman özel toyota servisi olur diyorsunuz,o zaman maslaktaki tem toyota'ya gidin,forum da adres ve telefonu var,randevu ile gidiliyor,onlar gerekeni yaparlar,başka seçeneklerle zaman ve para kaybetmeyin.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Yazılımcı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1723 : Nisan 23, 2020, 15:48:13 »
Teşekkür ediyorum öneriniz için bunu göz önünde bulunduracağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1724 : Nisan 23, 2020, 18:43:46 »
Merhabalar,

Arkadaşlar aracımı 2 ay önce aldım. Toyota hakkında ve aracım hakkında inanın hiç bilgim yok hem aracımı tanımak hemde bilgi almak için yazıyorum.

Aracımda CVT Tam otomatik bir şansıman bulunuyor. Aracımın ağır bakımlarını yaptırmak istiyorum fakat ağır bakımdan kasıt nelerdir neler değişir nelere dikkat etmeliyim? Lastikler oldukça eskimiş ve disk ve balatalar bitmiş artık diskleri çiziyor bunlarıda tamamen değiştirmek istiyorum.

Birde daha öncedene manuel vites 2000 model 1.8T Passat sahibiydim onda baskı balata disk ve fren balatları haricinde yağını suyunu değiştim mi olur biterdi. :) Bu otomatik şansıman olduğu için baskı balata varmıdır yokmudur çok bilmiyorum şanzımana ne gibi bir bakım yaptırmak gerekir.

Kısacası neleri yaptırmam gerek nelere dikkat etmeliyim lütfen bana bir yardımcı olun :) Lastik ve frenlerin disk balatalarını komple değişeceğim o kesinde. Çünkü frene basılıyken direksiyonu sağa sola çevirince bazen takır tukur sesler geliyor bundan kaynaklanıyor diye düşünüyorum. İnceledim diskler çizik balatalardan dolayı jantlar sürekli kapkara oluyor.

İstanbul avrupada oturuyorum haliç kar oto ya götürmeyi düşünüyorum ama fiyat bakımından özel servisde düşünmüyor değilim. Tabi en sağlıklı olacak hangisiyse ona götürmekte en mantıklı olan.

Yardımlarınızı bekliyorum. Bilenler varsa bu bahsettiğim şeylerin servisdeki tahmini değerini yazarsa çok sevinirim :)
Merhaba aracınızın hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim.
CVT şanzımanda en çok dikkat etmeniz gereken husus bakımıdır zamanı geçmeden mutlaka yağ değişimi yapılmalıdır ve kesinlikle orjinal Toyota LV75 yağ kullanmaya dikkat edin.
Disk ve Balata değişimi yaptırdığınız da ise  fren hidroliği değişimi isteyin fren hidroliği tam boşaltmada 1 LT almaktadır Motul Dot4 kullanabilirsiniz.
Şanzıman yağı 80.000 kmde bir değiştirilmelidir ayriyetten disk ve balata olarak kesinlikle Nibk tavsiye ederim fren kalitesindr %50 artış oluyor.
Aracınız bu arada dizel mi benzinli mi lpg var mi ?
Bende servis olarak tem toyota servisi tavsiye ederim lakin şuan tek parça satışı yapıyorlar diye biliyorum  virüsten dolayı geçici olarak bakım atölyesini kapattiklarini biliyorum. Tem toyota servis müdürü @Ufuk Sönmez (16363)  beyi etiketliyorum o gereken cevabı verir.
[attach=1]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1725 : Nisan 23, 2020, 18:52:46 »
Bende servis olarak tem toyota servisi tavsiye ederim lakin şuan tek parça satışı yapıyorlar diye biliyorum  virüsten dolayı geçici olarak bakım atölyesini kapattiklarini biliyorum. Tem toyota servis müdürü @Ufuk Sönmez (16363)  beyi etiketliyorum o gereken cevabı verir.

Servisimiz kapalı değil ancak salgın önlemlerimiz mevcut,

-Sadece randevulu araçlara hizmet veriyoruz,
-Araç sahibinin atölye ve müşteri bekleme salonunda beklemesi mümkün olmuyor,
-İşlem ödemeleri sadece banka havalesi ve mail order ile tahsil edilebiliyor,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Yazılımcı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1726 : Nisan 23, 2020, 22:31:21 »
Servisimiz kapalı değil ancak salgın önlemlerimiz mevcut,

-Sadece randevulu araçlara hizmet veriyoruz,
-Araç sahibinin atölye ve müşteri bekleme salonunda beklemesi mümkün olmuyor,
-İşlem ödemeleri sadece banka havalesi ve mail order ile tahsil edilebiliyor,
Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Aracım Benzinlidir. Tüm bakımlarını yaptırmak istiyorum çünkü benden önceki kişinin neyi yaptırıp neyi yaptırmadığını çok bilmiyorum daha sonrasında yüksek ihtimalle 80.000 de bakıma sokmamışlar çünkü klimayı bile ilk çalıştırınca garip koku yapıyor sağlam bir bakıma sokacağım o yüzden.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 23, 2020, 22:32:34
Vermiş olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Aracım Benzinlidir. Tüm bakımlarını yaptırmak istiyorum çünkü benden önceki kişinin neyi yaptırıp neyi yaptırmadığını çok bilmiyorum daha sonrasında yüksek ihtimalle 80.000 de bakıma sokmamışlar çünkü klimayı bile ilk çalıştırınca garip koku yapıyor sağlam bir bakıma sokacağım o yüzden.

Merhabalar, randevu alımı için nasıl bir yol izleyeyim direk sizinlemi iletişime geçeyim nasıl yapalım?

Mesaj Birleştirildi: Nisan 23, 2020, 22:37:41
@Anıl Akca (35513) alıntıyı sizden yapmıştım ama sanırım yanlışlık oldu :D yıllardır forum kullanırım ama bu forum bi garip geldi bana alışmışız vBulletin sistemlere :) Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 53000
« Yanıtla #1727 : Nisan 24, 2020, 10:14:00 »
2017 lpg li corollam için 60k bakımı geldi.Tem toyotadan parçalar için mesaj attım muhtemelen biraz sonra dönüş yaparlar.Aklıma takılan bir konu var geçen mecburen burada özel serviste bakım yaptırdım usta 4 litre yağ koydu sadece benim bildiğim 4.3 litre falan olması lazım bunun bir önemi varmıdır 4litre koysak bir sorun olur mu.60 bin de hidrolikleri değiştirmek gerekir mi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1728 : Nisan 24, 2020, 10:49:54 »
yağ filtresi değişti ise 1.6 larda 4.2 litre konuluyor,hangi yağ konuldu ise 200 ml eklenir,hangi marka vs bilmiyorsanız eklemeyin karışıklık olmasın,hidrolikler 40.00 de bir veya 24 ayda bir olarak değişiyor,uygun zamanda orijinal olmak üzere tamamı değişir,üstten çektirip orijinal olmayan başka marka yağ ekleme yapılmasın,tekerleklerden de tüm hidrolik boşaltılırsa işe yarar.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #1729 : Nisan 24, 2020, 11:19:11 »
yağ filtresi değişti ise 1.6 larda 4.2 litre konuluyor,hangi yağ konuldu ise 200 ml eklenir,hangi marka vs bilmiyorsanız eklemeyin karışıklık olmasın,hidrolikler 40.00 de bir veya 24 ayda bir olarak değişiyor,uygun zamanda orijinal olmak üzere tamamı değişir,üstten çektirip orijinal olmayan başka marka yağ ekleme yapılmasın,tekerleklerden de tüm hidrolik boşaltılırsa işe yarar.
Yağ kendim alacağim için 4 mü 5 litre mi alayım diye düşünüyordum.% almak mantılı olacak ozaman.Hidroliklerin değişim zamanı gelmiş demektir.Onları da temin edeyim.Teşekkürler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Yazılımcı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1730 : Nisan 24, 2020, 11:57:21 »
2017 lpg li corollam için 60k bakımı geldi.Tem toyotadan parçalar için mesaj attım muhtemelen biraz sonra dönüş yaparlar.Aklıma takılan bir konu var geçen mecburen burada özel serviste bakım yaptırdım usta 4 litre yağ koydu sadece benim bildiğim 4.3 litre falan olması lazım bunun bir önemi varmıdır 4litre koysak bir sorun olur mu.60 bin de hidrolikleri değiştirmek gerekir mi.

Bende yazdım dün gece whatsapp'dan ama sokağa çıkma yasağı nedeniyle whatsapp hattınada bakmıyorlar sanırım yüksek ihtimalle çalışmıyorlardır. Belki @Ufuk Sönmez (16363) bey bizi önceler randevu için :))

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1731 : Nisan 24, 2020, 12:25:37 »

Mesaj Birleştirildi: Nisan 23, 2020, 22:32:34
Merhabalar, randevu alımı için nasıl bir yol izleyeyim direk sizinlemi iletişime geçeyim nasıl yapalım?

Mesaj Birleştirildi: Nisan 23, 2020, 22:37:41
@Anıl Akca (35513) alıntıyı sizden yapmıştım ama sanırım yanlışlık oldu :D yıllardır forum kullanırım ama bu forum bi garip geldi bana alışmışız vBulletin sistemlere :) Çok teşekkürler verdiğiniz bilgiler için
Burası SMF sistemi bende eskiden vBulletin destek ekibiydim forumum vardi vBulletini birakip XenForoya gecis yaptik :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1732 : Nisan 24, 2020, 15:30:47 »
Bende yazdım dün gece whatsapp'dan ama sokağa çıkma yasağı nedeniyle whatsapp hattınada bakmıyorlar sanırım yüksek ihtimalle çalışmıyorlardır. Belki @Ufuk Sönmez (16363) bey bizi önceler randevu için :))

Whatsapp Business hattını pc üzerinden kullandığımız için arkadaşlarım cevap yazamayacaktır, mail ile ulaşırsanız en kısa sürede cevap alabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Yazılımcı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1733 : Nisan 24, 2020, 22:29:46 »
Whatsapp Business hattını pc üzerinden kullandığımız için arkadaşlarım cevap yazamayacaktır, mail ile ulaşırsanız en kısa sürede cevap alabilirsiniz.

info@temotomotiv.com.tr adresinize mail gönderdim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #1734 : Mayıs 06, 2020, 13:59:46 »
Bakım için tem toyota Dan parçalarım geldi.Aracım 2017 model 50000km geçtiği için fren hidroliğinide değiştirmek istemiştim.Onuda sipariş verdim ama 500ml sipariş vermişim.Ama sanırım 1 litre olması gerekiyor değişim için.Aynı ürünü burada bulma şansım yok başka bir dot4 ile karışsa sorun olur mu.Yoksa illa tamamı aynı mı olmalı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1735 : Mayıs 06, 2020, 15:22:09 »
Aynı marka dot 4 olmalı,madem bu kadar titiz iş yapılacak,500 ml daha talep edin belki kargo masrafı olur ama sorunsuz 40.000 km daha gider.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #1736 : Mayıs 06, 2020, 18:50:25 »
Aynı marka dot 4 olmalı,madem bu kadar titiz iş yapılacak,500 ml daha talep edin belki kargo masrafı olur ama sorunsuz 40.000 km daha gider.
Evet olabildiğince düzgün şekilde aracıma bakmaya çalışıyorum.Sipariş verip o şekilde değişim yapayım o zaman

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1737 : Mayıs 13, 2020, 11:32:22 »
Bayi net cevap vermiyor yakın zamanda yaptıran var mı? Ne kadar çıkar? Ayrıca 10 bin bakımından daha mı pahalıdır?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 5500
  • Model Yılı: '18
  • 35 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1738 : Mayıs 13, 2020, 13:44:06 »
Şubatta 20000,lik bakım 950 TL idi Ankarada.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • 196 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1739 : Mayıs 13, 2020, 17:31:55 »
Yakın zamanda 1150-1250 tl gibi fiyat veriliyordu.
Tokay Ceritoğlu