Gönderen Konu: Silecek ve silecek lastiğine dair herşey  (Okunma sayısı 125567 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
Ynt: Silecek ve silecek lastiğine dair herşey
« Yanıtla #380 : Ocak 12, 2020, 15:43:32 »
Avensiste de durum aynı. Japon düşünememiş şu silecek olayını :argh:
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #380 : Ocak 12, 2020, 15:43:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #381 : Mayıs 27, 2020, 09:46:28 »
Merhaba

Aracım 2012 auris araç 1 senedir bende aldığımdan beri 3-4 kez silecek değiştim en son bosch aldım sadece lastik iyi hoştu 2 ay olmadı tekrar gürültü çalışıyor gıcırtı falan çıkartıyor bunu nasıl çözebilirim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #382 : Mayıs 27, 2020, 14:52:27 »
camınız ne kadar temiz? öncelikle kil ile temizlik yapın, sonra ipa uygulayın. isteğe bağlı yağmur kaydırıcı da yapılabilir. temiz camda silecek daha uzun süre kullanılıyor. ben bosch aerotwin silecekleri 3 seneden fazla kullanıyorum. daha yeni yeni ses şikayetim oluşmaya başladı.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #383 : Mayıs 27, 2020, 15:40:42 »
Cam suyu olarak ne kullanıyorsunuz?yaz için farklı,kış için farklı silecek suyu kullanıyoruz,yazın güneş görmesin diye üzerini beyaz bezle,kışında altına temiz bez koyup korumaya çalışıyoruz,soğuk ve sıcak memlekette üzerinden bir yaz bir kış geçince lastik sertleşiyor,orijinal olanlar 2-3 yıl dayanırken diğerlerinin ömrü kısa oluyor,ancak fiyat farkı da çok yüksek.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '12
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #384 : Mayıs 27, 2020, 19:21:09 »
camınız ne kadar temiz? öncelikle kil ile temizlik yapın, sonra ipa uygulayın. isteğe bağlı yağmur kaydırıcı da yapılabilir. temiz camda silecek daha uzun süre kullanılıyor. ben bosch aerotwin silecekleri 3 seneden fazla kullanıyorum. daha yeni yeni ses şikayetim oluşmaya başladı.

Kil uygulamasını nasıl yapabilirim ben daha önce böyle bişey duydum oto yıkamaya sordum yapıyor musunuz diye o ne dedi bana sonra netten bosch marka silecek lastiği sipariş verdim gayet iyiydi sessiz sakindi ama en son bimden cam temizleyici aldım ondan yapar mı acaba daha 2 ay falan oldu alalı çünkü lastik ucuz fakat sürekli böyle yapınca can sıkıcı oluyor

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 27, 2020, 19:22:01
Cam suyu olarak ne kullanıyorsunuz?yaz için farklı,kış için farklı silecek suyu kullanıyoruz,yazın güneş görmesin diye üzerini beyaz bezle,kışında altına temiz bez koyup korumaya çalışıyoruz,soğuk ve sıcak memlekette üzerinden bir yaz bir kış geçince lastik sertleşiyor,orijinal olanlar 2-3 yıl dayanırken diğerlerinin ömrü kısa oluyor,ancak fiyat farkı da çok yüksek.

En son mavi cam renk cam suyu koydum bi ara bimden cam temizleyici koydum ondan sonra yaptı sanırım bilmiyorum ki

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • En masrafsız ve sağlıklı araç tabanvay.
  • Araç: Corona
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 420000
  • Model Yılı: '93
  • 416 kere teşekkür etti
  • 2220 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #385 : Mayıs 27, 2020, 19:40:14 »
Kil uygulamasını nasıl yapabilirim ben daha önce böyle bişey duydum oto yıkamaya sordum yapıyor musunuz diye o ne dedi bana sonra netten bosch marka silecek lastiği sipariş verdim gayet iyiydi sessiz sakindi ama en son bimden cam temizleyici aldım ondan yapar mı acaba daha 2 ay falan oldu alalı çünkü lastik ucuz fakat sürekli böyle yapınca can sıkıcı oluyor

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 27, 2020, 19:22:01
En son mavi cam renk cam suyu koydum bi ara bimden cam temizleyici koydum ondan sonra yaptı sanırım bilmiyorum ki
Kil ile temizliği çok az sayıda yıkamacı bilir,uygulama videosu nette çok zaten aman aman zor bir işlem değil izleyince anlarsınız ama faydası çok fazla,cam suyu olarak ucuz olanları kullanmayın çünkü onların içinde çamaşır tozu gibi tortu madde var kısa sürede cam ve silecekler üzerinde kalıntı bırakıyor arıtma suyu koysanız ondan daha kaliteli olur ucuz ürünler zamanla su hattını bile tıklayabiliyor zaten fiskiye ucunda zamanla kirece benzer tortu bırakır.
EGEA 1.4 BENZİN 95 HP URBAN
TOYOTA CORONA 3S FE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN UĞRUNDA AKAN KANDIR TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR.
EMNİYET KURALLARINA UYALIM UYMAYANLARI UYARALIM.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
« Yanıtla #386 : Haziran 25, 2020, 13:28:37 »
Merhaba, şöyle bir sorunum var tam silecek takımlarının bağlantı noktası ( sileceğin ortasına denk geliyor) uzun silecek yukarı yönlü hareketinde tamamen siliyor, ancak aşağı yönlü harekette bağlantı noktasındaki suyu tekrar aşağı çekerken iz bırakıyor. Silecekleri alalı daha 1  ay oldu ilk, bosch aerotwin kullanıyorum. Sebebi ne olabilir benzer bir şey yaşayan oldu mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 49000
  • Model Yılı: '15
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #387 : Haziran 25, 2020, 13:34:26 »
Selamlar, RBW marka olani da aldim, Inwells markayi da aldim, bir hafta once Michelin silecek takimini aldim fakat durum hep ayni, sizin bahsettiginiz gibi geri donuste iz birakiyor silecekler. Michelin'e 110 lira odedim, siz odemeyin ise yaramiyor cunku.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #388 : Haziran 25, 2020, 15:23:25 »

Bosch Aerotwinler  araca özel mi, yoksa uzunluğu tutunca klipsler de tutar mı Kaan ?
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #389 : Haziran 25, 2020, 18:03:16 »
Bosch Aerotwinler  araca özel mi, yoksa uzunluğu tutunca klipsler de tutar mı Kaan ?
Farklı klipsler var Osman. Bazı paketlerde çeşitli adaptörler olabiliyor içinde.

Merhaba, şöyle bir sorunum var tam silecek takımlarının bağlantı noktası ( sileceğin ortasına denk geliyor) uzun silecek yukarı yönlü hareketinde tamamen siliyor, ancak aşağı yönlü harekette bağlantı noktasındaki suyu tekrar aşağı çekerken iz bırakıyor. Silecekleri alalı daha 1  ay oldu ilk, bosch aerotwin kullanıyorum. Sebebi ne olabilir benzer bir şey yaşayan oldu mu?
Selamlar, RBW marka olani da aldim, Inwells markayi da aldim, bir hafta once Michelin silecek takimini aldim fakat durum hep ayni, sizin bahsettiginiz gibi geri donuste iz birakiyor silecekler. Michelin'e 110 lira odedim, siz odemeyin ise yaramiyor cunku.

Öncelikle cam yüzeyinden emin olmak gerkir, reçine vs. artıkları olmamalı.
Silecek lastiği de asla silinmemeli. Silecek lastiği silme yüzeyi kontrol edilebilir (temas etmeden).

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #390 : Haziran 25, 2020, 21:07:00 »
Tavsiye icin teşekkür ederim. Camı iyice temizledikten sonra tekrar deniycem, Michelin'i takali sanirim 4 gun oldu. İlk taktigimda gayet guzel temizlemisti ama yarim saat once yine denedim donuslerde iz birakiyor.
Dediginiz gibi cami iyice bir temizledikten sonra umarım düzelir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 121000
  • Model Yılı: '11
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #391 : Haziran 25, 2020, 22:47:55 »
Bosch aerotwin silecek olarak iyidir  :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Corolla 1.6 advance multidrive S
  • Model Yılı: '13
  • 56 kere teşekkür etti
  • 98 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #392 : Haziran 26, 2020, 00:06:34 »

Kaan kardeşim ben hala fabrikanın taktığı silecekleri kullanıyorum 7 sene oldu hala ilk günkü gibi siliyor camları iz bırakmadan 👍😊

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #393 : Haziran 26, 2020, 19:21:56 »
Kaan kardeşim ben hala fabrikanın taktığı silecekleri kullanıyorum 7 sene oldu hala ilk günkü gibi siliyor camları iz bırakmadan 👍😊

İşte o silecekler Japon NWB firmasının üretimi olan sileceklerdi, şu an gidip yetkili servisten "orijinal" silecek aldığınızda Meksika menşe Uniblade çıkıyor maalesef.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 5 kere teşekkür etti
  • 5 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #394 : Haziran 26, 2020, 19:51:08 »
Ufuk Bey silecekleri sizden almadigima bin pismanim:) astari yuzunden pahaliya geldi:)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #395 : Haziran 26, 2020, 20:02:13 »
Ufuk Bey silecekleri sizden almadigima bin pismanim:) astari yuzunden pahaliya geldi:)

Üzülmeyin Adem bey :) belki diğer arkadaşların belirttiği gibi cam yüzeyinde, kullanılan cam suyunda hatta aracı park ettiğiniz konumda bir sorun vardır.

Ancak şu bir gerçek ki, kullanıcıların büyük bir çoğunluğu basit gibi görünen ancak yağışlı havada araç kullanabilmelerini sağlayan, bozuk bir yolda önlerini görmelerini sağlayan silecek konusunu çok hafife alıyorlar,

Hatta bazen çalışırken araçtan uçan giden, silecek kolunun cama düşüp camı çizen, yağmurlu havada kolunu camdan çıkarıp camı silerek en yakın silecek alabileceği yere ulaşmaya çalışanları gördüm, gel gelelim ki "bir sileceğe xxx lira verilir mi? deli misin sen?" mantığı bitmedi bu ülkede :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Teknoloji Müdürü
  • *
  • Kilometre: 158000
  • Model Yılı: '07
  • 422 kere teşekkür etti
  • 958 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #396 : Haziran 26, 2020, 20:35:23 »
Silikon silecek lastiği satılmıyor mu hiç ülkemizde? Gören var mı?
İnsanlar 10'a ayrılır
Binary saymayı bilenler ve bilmeyenler   

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #397 : Haziran 26, 2020, 20:53:56 »
Silikon silecek lastiği satılmıyor mu hiç ülkemizde? Gören var mı?

Kaliteli sileceklerin lastik kısımlarında belirli bir miktarda silikon kullanılıyor zaten, patentini alan firmaya saygımdan susuyorum :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #398 : Haziran 27, 2020, 09:52:36 »
İşte o silecekler Japon NWB firmasının üretimi olan sileceklerdi, şu an gidip yetkili servisten "orijinal" silecek aldığınızda Meksika menşe Uniblade çıkıyor maalesef.
Peki sizde bu Japon NWB firmasının orjinal silecekleri mevcut mudur ? Varsa da ücret ne kadardır ? Yoksa da ne tavsiye edersiniz, ne alalım sizden en iyisi için. Kesinlikle silecekler en iyi olmalı. Hem silme yönünden hem ses yönünden. Orjinal almadım eski aracıma ve pişman olmuştum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #399 : Haziran 27, 2020, 17:34:17 »
Peki sizde bu Japon NWB firmasının orjinal silecekleri mevcut mudur ? Varsa da ücret ne kadardır ? Yoksa da ne tavsiye edersiniz, ne alalım sizden en iyisi için. Kesinlikle silecekler en iyi olmalı. Hem silme yönünden hem ses yönünden. Orjinal almadım eski aracıma ve pişman olmuştum.

Evet mevcut, aracınızın şasi numarası ile mail atarsanız uygun ürün için arkadaşlarım yardımcı olacaktır.