Gönderen Konu: Yeni Auris ve sert frenler  (Okunma sayısı 7655 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Auris ve sert frenler
« Yanıtla #60 : Nisan 14, 2013, 16:28:30 »
1500 km ye geldim ve frenlerde bir degisiklik yok ! Istanbul trafiginde farklilik olmasini beklerdim insallah bu sekilde devam eder ama bunu zaman gosterecek.

Frenler bugun BENIM ICIN kendini yine kanitladi. Kucukcekmece - Fatih arasi transit yolda TOCA ci arkadas larla eglenceli bir surus yasadim. Cebinde ehliyet gozunde gozluk altonda X marka ile soforluk olmuyor insallah insanimiz bunu anlar.

Yeni aurisin alcaltilmis CG si Transit yolda 2012 Aurisim ile 95 ile girdigim bir virajda cok daha farkli ucuk bir rakkamla girebilmeme izin verdi !

Frenlerin asiri(bence degil) hassas olmasi ve direksiyorunun cok bos( bence degil) olusundaki uyum ve CG degisikligi cok daha oturakli ve dinamik bir arac yaratmis.

Sanki TOYOTA bu kasa ile baska planlari var gibime geliyor.

Frenler biraz sert evet ancak çok başarılı kanımca. Benim araç yeni auris 1.6 Multidrive S Advance skypack. Yol tutuş bence sınıfının en iyisi. Belki focus zorlar yol tutuş konusunda. Onun dışında bu sınıftaki hemen hemen tüm araçları test ettim. Yei auris'in yol tutuşu harika. Ben 1850 km'deyim. Frene basınca sanki balatalardan çok hafif bir sürtünme sesi geliyor bazen. Sizde de böyle hafif bir ses var mı ?

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #60 : Nisan 14, 2013, 16:28:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 148750
  • Model Yılı: '05
  • 77 kere teşekkür etti
  • 414 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #61 : Nisan 14, 2013, 16:31:02 »
Frenler biraz sert evet ancak çok başarılı kanımca. Benim araç yeni auris 1.6 Multidrive S Advance skypack. Yol tutuş bence sınıfının en iyisi. Belki focus zorlar yol tutuş konusunda. Onun dışında bu sınıftaki hemen hemen tüm araçları test ettim. Yei auris'in yol tutuşu harika. Ben 1850 km'deyim. Frene basınca sanki balatalardan çok hafif bir sürtünme sesi geliyor bazen. Sizde de böyle hafif bir ses var mı ?
Balatalarınızı ilk 1000-1500 km kadar çok zorladınız mı? Ani fren olsun,çok sert frenlemeler olsun.Sürtme sesi belki çapak olmuş olabilir balatada,ilk bakıma gittiğinizde söylerseniz ufak bir zımparayla alırlar ses kesilir.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #62 : Nisan 14, 2013, 16:35:30 »
Balatalarınızı ilk 1000-1500 km kadar çok zorladınız mı? Ani fren olsun,çok sert frenlemeler olsun.Sürtme sesi belki çapak olmuş olabilir balatada,ilk bakıma gittiğinizde söylerseniz ufak bir zımparayla alırlar ses kesilir.

Kesinlikle zorlama olmadı ancak aracı çok dur kalklı yoğun bir trafikte kullanıyorum genelde. İlk günden beri var bu durum gerçi. 1000km bakımına gittim ancak bu konuyu söylemedim doğrusu. Artık 10.000 km. bakımında ya da daha önce gidebilirsem göstereceğim. Zararı olur mu acaba bir an önce servise göstermek gerekir mi ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .....Kendin Ol Yeter......
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 148750
  • Model Yılı: '05
  • 77 kere teşekkür etti
  • 414 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #63 : Nisan 14, 2013, 16:41:48 »
Kesinlikle zorlama olmadı ancak aracı çok dur kalklı yoğun bir trafikte kullanıyorum genelde. İlk günden beri var bu durum gerçi. 1000km bakımına gittim ancak bu konuyu söylemedim doğrusu. Artık 10.000 km. bakımında ya da daha önce gidebilirsem göstereceğim. Zararı olur mu acaba bir an önce servise göstermek gerekir mi ?
Şöyle bir sıkıntı olabilir diske eşit basmadığı için diskin bir noktadan aşınmasına yada balatanın aynı şekilde aşınmasına sebep olur.Bir ara götürün 15 dk sürmez yapmaları zaten basit bir şey.
......Direksiyonda eşek varsa kaputun altındaki beygirlerin hiçbir önemi yoktur......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #64 : Nisan 14, 2013, 21:59:45 »
Bilgi icin tesekkurler Ertan bey. En kisa zamanda ugramaya calisacagim. Keske 1000km. bakiminda gosterseydim nasil olduysa unutmusum.