Gönderen Konu: Yeni Toyota Auris [J:2] [2013-]  (Okunma sayısı 207893 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Toyota Auris [J:2] [2013-]
« Yanıtla #1460 : Ocak 13, 2015, 12:41:36 »
Bunlar kulaktan dolma bilgilerdir, koskoca firmalar kendi aralarında bir takım anlaşmalara varmış olabilirler bunları bilemeyiz ticari sır kapsamına girebilecek konular, hiç bir firma tasarımını vs çaldırmaz. Olsa olsa aynı tasarımcı ile çalışılmıştır.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #1460 : Ocak 13, 2015, 12:41:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 3 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1462 : Ocak 15, 2015, 09:01:22 »
Auris'in gizli belgelerinin çalınmasının neresi ufak bir iş?

bahsettiğim ufak iş o değildi yanlış anlaşılma olmuş sanırım.ben toyotanın başka bir markanın şeklini şemalini çalmasından bahsettim toyota yapmaz bunu ambleminden tutun çıkardığı tüm modellerin piyasada mutlaka iyi tutan bir araca benzeten bir firma var ondan bahsettim sadece i30 da asıl sahibinden önce davranmış o da nasıl oldu Allah bilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '14
  • 1 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1463 : Ocak 15, 2015, 10:43:49 »
Arkadaşlar selamlar,
Aracımı (Auris 1.6 active MDS) alaı bugün 1 hafta ve 200 km oldu. Araçla ilgili ilk izlenimlerimi paylaşmak istedim.
Herşeyden önce aracın çok stabil ve rafine bir sürüşü olduğunu ve yol tutuşunun da gerçekten ama gerçekten çok iyi olduğunu düşünüyorum.
Direksiyon gayet yumuşak sehir içi kullanımda büyük rahatlık sağlıyor, cok ciddi manevraları hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorum. Henüz yüksek hızlara çıkamadığım için direksiyon tepkisinin nasıl olduğunu yüksek hızlara göre serleşmesini tecrübe edemedim.
CVT şanzıman bence çok başarılı ayrıca çoğu yokuşlarda hill holder'a ihtiyaç kalmıyor araç geri hemen hemen hiç kaçırmıyor gibi geldi bana ya da çok az diyebilirim. Geri viteste ayağınızı frenden çekince hareket edebilmesi yani gaz vermeye fazla ihtiyaç olmaması park esnasında önemli kolaylık sağlıyor. Geri görüş kamerası da iyi sayılır ama aracın manevra yönüne göre cizgiler yön değiştirmiyor ayrıca kamera çok kolay kirlendiğinden kış aylarında pek randımanlı kullanılacağını düşünmüyorum. Kaç kez siliyorum yine aynı sonuç. Dolayısıyla park sensörü taktırmakla doğru bir karar verdiğimi anladım.
Koltukların sertliği, sırt bölgesini sarışı sürüş esnasında konforu önemli derecede arttırıyor. Orta kolçak kullanımı pratik ve işlevsel.
Arkadaşlar forumda bir çok kişi aracın iç dizaynını beğenmiyor herkesin görüşüne saygı duyuyorum tabi ki ama inanın benim çok hoşuma gidiyor. Direksiyonda iken karşımdaki duvar misali konsol, üzerindeki dokunmatik ekran, ön cam ile konsol arasındaki devasa derinlik bana inanılmaz bir sağlamlık ve tokluk hissi veriyor. Aarcın iç mavi aydınlatmaları da bence gayet başarılı tüm fonksiyon düğmelerine ulaşmak ve kullanmak gayet kolay. ama direksiyon üzerindeki düğmeler biraz basit görünüyor daha şık olabilirlerdi çok plastikler. Krom detaylar düğmelere yakışırdı. Zaten cam düğmelerini söylememe gerek yok tek kelime "yakışmamış".
Yol bilgisayarında anlık yakıt tüketimi bilgisinin rakamsal olarak net bir şekilde gösterilmemesi ne iştir hiç anlamadım. Ekrandaki grafikler hem anlaşılması zor hem de gözün yoldan kayarak sürüş güvenliğinin tehlikeye girmesine neden oluyor. Yol bilgisayarı çok vasat arkadaşlar işe yarar bir ave.lt/100 km bir de range var başka da bişey yok. Olmamış.
200 km de ortalama 9.1 lt/100 km gösteriyor. Ankara dikmende yaşıyorum çok dik yollar ve havanın soğuk oluşu da cabası. Ama gayet dikkatli kullanarak bu değeri görüyorum. Birz rahat olsam 10 -11 lt/100 km işten bile değil anladım. Umarım zamanla bu değerler makul seviyelere iner. Benim beklentim ve hedefim şehir içi 8-8,5 lt/100 km, şehirlerarası ise 6lt/100 km. Bu değerlerde olursa LPG işine hiç yanaşmayı düşünmem. Yıllık 15 bin km yol yapıyorum bunun yaklaşık %60' ı şehirler arası.
Son olarak aracın performans ve frenlerinden bahsetmek istiyorum. aracın gaz tepkisi ve yokuşlardaki hızlanması bana gayet yeterli geldi. Hiç üzecek araba değil açıkçası sitede bazı başlıklarda bu konuda ciddi eleştiriler vardı ve korkmuştum ama bu korkunun yersiz olduğunu hemen anlayabildim. Aracın en beğendiğim özelliklerinin biri de frenleri ciddi anlamda hassas ve etkili ayrıca da güvenli.
Arkadaşlar belki biraz uzun oldu ama şimdilik düşüncelerimi paylaşmak istedim. Bunlar benim naçizane düşüncelerim ve izlenimlerimdir.
Herkese araçlarıyla kazasız belasız yolculuklar dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 4045
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #1464 : Ocak 04, 2016, 16:52:19 »
12.11.2015te sıfır Auris sahibi oldum. Araç çok hantal ve life kasa ile birleştiğinde çok haz vermiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: 0-
  • Model Yılı: -
« Yanıtla #1465 : Haziran 07, 2016, 22:36:34 »
Arkadaşlar merhaba. Foruma yeni üye oldum ve tanışma mesajımda da belirttiğim üzere henüz bir aracım yok fakat % 90 ihtimalle Toyota Auris 1.6 Advance manuel almak üzereyim. Servisle yapacağım son bir kaç görüşmeden sonra kararımı netleştireceğim. Bu aracı kullanan arkadaşlardan da çok değerli fikirlerini, tavsiyelerini rica ediyorum. Şimdiden çok teşekkürler... 😊😉

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 203 kere teşekkür etti
  • 468 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1466 : Haziran 07, 2016, 22:39:23 »
12.11.2015te sıfır Auris sahibi oldum. Araç çok hantal ve life kasa ile birleştiğinde çok haz vermiyor.
1.33 lt motorun hantallığını ve life donanımın tatmin etmeyeceğini almadan önce bilmeliydiniz. Forumda bu konular hep tartışıldı ne aldığınızı bilerek araç almak gerek

Sent from my iPhone using Tapatalk
| Toyota Corolla Sol Sedan
| Opel Astra Cosmo Sedan
| Renault Clio 4 İcon
| Şamp. GALATASARAY

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #1467 : Haziran 08, 2016, 12:17:16 »
Aldığınız arac en baz model yani en bos olani arka camlari bile manuel. Motor deseniz 1.3 tabiri caiz ise findik motor :) ne bekliyordunuz ki haz almak icin?
Life model yerine en kotu ihtimalle advance modelini alsaydiniz hem 1.6 motor olurdu hantal olmazdi hemde donanim olarak haz verirdi. Heleki cam tavan olanlarin ici daha ferah daha da haz verirdi. :)
Kisacasi para / cokomel iliskisi.
ne kadar para = o kadar cokomel
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu